Při špatném výběru nebankovní firmy přijdete s velkou pravděpodobností o svůj dům, byt!

Zveřejněno dne: 15.05.2014
Autor: Tomáš Maček
Pro představu, co Vás může potkat při financování prostřednictvím nebankovní hypotéky, pokud narazíte na „špatnou nebankovní firmu“, Vám zde přikládáme nabídku na spolupráci od nejmenované nebankovní firmy. Nabídka spolupráce = žádost, abychom posílali naše klienty (Vás) k posouzení a realizaci právě této nebankovní firmě. Tuto firmu jsme ihned s naprostým znechucením odmítli.
Chceme se s vámi varovně podělit o její obsah, neboť i na takové firmy můžete při výběru vhodné hypotéky bez registru narazit:Vážení,

rádi bychom získali nové partnery za účelem rozšíření klientského kmene naší nově založené firmy. Podstatou nabízené spolupráce je tedy doporučování Vaší klientely za provizi.Veškeré informace o našich produktech, poplatcích, sankcích a vymáhacích praktikách naleznete v příloze tohoto emailu.

Cíle:

 • Získat silné postavení na trhu nebankovních hypoték a to do 1 roku
 • Inovativním přístupem, průhlednými a férovými podmínkami získat silný klientský kmen

Produkty:

Jsou na bázi hypotéky bez zkoumání registru, příjmu a účelu = nebankovní americká hypotéka :

 • Maximální výše úvěru je stanovena na 4 000 000,- Kč
 • Maximální doba splácení úvěru je 20 let
 • Úrokové sazby ve výši 17% – 23 % p.a.,
( DOSLOVA KONSTANTNÍ PO CELOU DOBU SPLÁCENÍ HYPOTÉKY ) No dobře, tady jsi ještě může člověk říct „ hold jsou trošku dražší“… Tady už ale končí veškerá legrace:

Poplatky spojené s hypotékou:

 • 7% z výše úvěru v případě účelové, podnikatelské a leasingové varianty
 • 10% z výše úvěru v případě neúčelového (spotřebitelského) úvěru
 • 6 500,- Kč za interní odhad nemovitosti
 • 2 000,- Kč za zajištění podání zástavních smluv k nemovitosti na Katastr nemovitosti (vč. zajištění LV a kolku)
 • 7 000,- Kč za podpis smluvní dokumentace mimo sídlo Společnosti
 • 6000,- Kč za vyplacení každé exekuce
 • 300,- Kč/měs. za správu úvěru (pouze u podnikatelských úvěrů)

Pokuty a sankce:

V případě zesplatnění úvěru jednorázová sankce ve výši 30% z výše úvěru.

V případě zesplatnění úvěru nastane navýšení úrokové sazby na trojnásobek její stávající výše max. však 32,5 % p.a. (ŘÍKÁTE, ŽE KONSTANTNÍ PO CELOU DOBU SPLÁCENÍ HYPOTÉKY? KDO ZVLÁDNE SPLÁCET TAKOVÝ ÚROK?)

Při porušení podmínek úvěru, nebo podmínek produktů společnosti zaplatí klient 15% z výše úvěru ( = 300 000 Kč ze 2 000 000 Kč ), a to i opakovaně, celkově však max. 30% z výše uvěru. ( = 600 000 Kč ze 2 000 000 )

Pokuta za mimořádné, nebo-li předčasné splacení úvěru je rovno 15% ze splacené částky úvěru!

Řešení sporů:

V případě opoždění klienta se splátkami může být po písemném upozornění úvěr okamžitě zesplatněn.Součástí smlouvy o úvěru je rozhodčí doložka.Úvěr možno restrukturalizovat na základě podpisu notářského zápisu se svolením k přímé vykonatelnosti. ( Což pro vás v překladu znamená, že po drobném zaváhání má exekutor nárok začít „okamžitě konat“ = vymáhat dluh! )

Pokud máte spotřebitelský úvěr, můžete se obrátit na finančního arbitra ( no to jsou moc hodní, s neprůstřelnými úvěrovými smlouvami je vám to zpětně k ničemu )Když vám někdo nabídne úrok 7 % ročně je “““pochopitelné“““, že manko, do kterého se tímto slibem dostal, musí také někde nahnat. A tak nahazuje nelidské úroky a sankční poplatky po drobném zaváhání svého klienta se splácením…

Ale že stejnou strategií zvolí i firmy, které nabízí úrok 20 % ročně?! Toto zaváhání může potkat každého z nás z různých důvodů.(nemoc, pracovní neschopnost, hospitalizace, rozkol v rodině). Především když žádáme v nebankovním sektoru o hypotéku, nemáme dobré registry – to znamená, že už jsme se opozdili se splátkami na úvěru – horší platební morálka a je o to pravděpodobnější, že to nastane opět. Ne snad??? Jsme tedy přesvědčení, že je nutné znát právě tyto „průběžné“ podmínky, než se rozhodneme úvěr přijmout!

Nebo zvolit vhodnou firmu, které můžete důvěřovat, což znamená, že si dáte fakt záležet na studiu vytvořených smluv a také na to, aby jste právě tyto smlouvy potom dostali k podpisu a ne podobizny s „drobnýma úpravama“!

To, že pro zhodnocení svých peněz na 7% ročně by soukromému investorovi stačilo dát tyto peníze na dluhopisovou ( konzervativní a vysoce bezpečnou ) investici bez dalších starostí a rizik, nebo snad i na lepší IŽP ( na mimořádné pojistné s dynamickou investiční strategií ) a mít klid… ( zkrátka na jakýkoli z klasických spořících produktů )

Proč investor riskoval za stejné výše zhodnocení své „investice“ stále se zvyšující riziko osobních bankrotů a dalších strašáků, které pro ně bezpochyby nebankovní sektor přináší??? Dává to někomu z vás logiku??? Doufáme, že ne. Protože tento model „biznisu“ je naprosto nelogický a nefunkční.

Dá se teda očekávat, že se bude taková firma snažit si z plna sil nahrabat co nejvíc??? A kde jinde, než právě na nehorázných poplatcích a sankcích, navyšováním jistiny i úroků, které v případě drobného zaváhaní se splácením vás klientů nahodí??? A čeho tímto docílí? Budete schopni takové podmínky (= + 30% z jistiny z pátku na pondělí) a nový úrok 28%/rok ) utáhnout? Jednoznačně docílí toho, že vám vydraží ( ukradnou ) vaši nemovitost a půjdou dál hlásat bezkonkurenční úroky, inovativní podmínky a férový přístup ke svým klientům!

A až to celé praskne, založí nové „s.r.o.“, které má stejně spíš účel zvýšení prestiže webu, než nějaké zázemí firmy ( většinou obydlený byt, rodinný dům, fejkové kanceláře ) a „ pojedou nanovo“…Neříkáme, ozvěte se nám, my jsme ti nejlepší… Zkuste ale při výběru nebankovní hypotéky myslet selským rozumem a hledět spíše na budoucnost, než na akutnost přítomných potřeb.

Důležité upozornění!


Veškeré financování řešíme od OD ČÁSTKY 300 000 Kč. Žádosti o menší peníze nemají možnost pověření specialisté vyřizovat z kapacitních důvodů.

Z důvodu omezených kapacit nejsme schopni celorepublikově řešit požadavky klientů na menší peníze. Žádosti o desetitisícové půjčky prosím neposílat. 

Půjčku bez zástavy nemovitosti je možné sjednat pouze pro žadatele, který má akceptovatelný stav registru a dostatečnou výši doložitelného příjmu vzhledem ke svým výdajům.

Musí tak být splněna zákonná povinnost prověření bonity žadatele a také dosažení jejich potřebných hodnot. Jako příjem se akceptuje především pracovní smlouva na dobu neurčitou u žadatele zaměstnance nebo poslední 2 podané daňové přiznání, pokud je žadatelem OSVČ. K tomu je samozřejmě možné započítat různé druhy: příspěvků, rent, důchodů a v některých případech také přivýdělků. V registru by se rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo oficiální ukončení insolvence. Pokud tyto záznamy u žadatele jsou, bude nejspíš možné řešit pouze zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky.

Neumíme řešit hypotéku na koupi nemovitosti, kdy má žadatel vyloženě špatný stav registru, slabé příjmy a zároveň třeba žádné vlastní peníze (akontaci).

V takovém případě může žadatel zvýšit své šance na získání výhodného financování, pokud k sobě dokáže sehnat spolužadatele s potřebným příjmem a stavem registru. Dalším řešením je nabídnout do zástavy ještě jinou nemovitost nad rámec té kupované. Zvýšit šance na zdráné sjednání může taky schopností "přispět" ke kupní ceně alespoň 10% ze svých (nebo po rodině půjčených) peněz.

Pokud budou registry poptávajícího v naprosto tristním stavu, nebo bude dosahovat mizerné výše jeho doložitelný příjem. Nejsme kouzelníci a pokud se klient neposnaží, aby dostatečně zlepšil parametry svojí poptávky, nebude nejspíš možné požadované financování koupě řešit.

A argument typu, že přece proto poptáváte nebankovní, abyste si mohli nemovitost koupit a ještě k tomu v ideálním případě získat peníze navíc na rekonstrukci nebo na poplacení všech bez zástavních dluhů, které máte... To je prosím pěkně požadavek naprosto mimo mísu. Nebankovní sektor je totiž schopný zafinancovat maximálně 60% z tržní ceny nemovitosti, která jde oproti ní do zástavy. To v převedené řeči čísel znamená, že by žadatel o nebankovní hypotéku na koupi musel mít našetřené alespoň 40% z její pořizovací ceny, nebo potom tuto hypotéku patřičným způsobem dozajistit nezatíženou nemovitostí s odpovídající hodnotou.
Mimochodem, za tržní cenu se v případě koupě ve většině případů považuje cena kupní. A to bez ohledu na to, kolik se domníváte, že tržní cena vámi kupované nemovitosti ve skutečnosti je. Nebankovní firma se jednoduše zeptá, proč by jako měl někdo prodávat nemovitost za nižší cenu, než za kolik ji reálně prodat může? Řekně, že tržní cena je přece cena, za kterou se nemovitost prodá(vá). Takže pokud se opravdu nejedná o výhodný kup například v rodině nebo v dražbě, bude se nejspíš při určení tržní ceny vycházet právě z ceny kupní.
Navíc je dobré si uvědomit, kolika procenty bývá ryzí nebankovní hypotéka úročena. Pod 10% se u ní podíváte jedině stěží. Narozdíl o bankovní hypotéky totiž neumí účelové využití hypotéky (kam financování koupě spadá) nijak zvýhodnit. Všechny "nebankovky" jsou prostě bezúčelové (Americké) a tím pádem podobně úročené bez ohledu na účel využití. A to by potom muselo být "sakra výhodné" koupě, aby se vám to oplatilo nebankovně financovat. K tomu všemu snad netřeba dodávat, že se hypotéka na koupi řadí mezi spotřebitelské hypotéky a je proto nutné splňovat zákonnou bonitu i u nebankovní hypotéky na koupi (nejedná-li se o nákup podnikatelského objektu se záměrem ho využít ke své podnikatelské činnosti).

Samozřejmě ale financování nákupu nemovitosti nebankovní hypotékou možné je v případě shody na výše uvedeném. Dá se tak zafinancovat rychle koupě, pokud je to možné a Vám to dává ekonomický smysl a potom převést do daleko levnější banky bez jakéhokoli poplatku hned, jakmile to především časový prostor a stav registru klienta dovolí. V této fází přefinancování do banky je taky vhodné řešit navýšení, pokud jsou potřebné peníze navíc. To lze, jak jsme si řekli, až do 90-ti % z ceny nemovitosti. Nicméně neměli byste kvůli svojí "naivitě" plynoucí z pouhé "neinformovanosti" výrazně přesahovat výše definované hranice. Uvědomme si, že to hlavní, v čem je v tomto případě jeho přidané hodnota, je tolerance jakkoli špatného stavu registru. A za ten si poptávající "pěkně" zaplatí. A tak je vhodné si rozmyslet, i když na nebankovní financování dosáhnete, jestli pro vás není ekonomicky vhodnější variantou počkat si na den, kdy bude možné získat hypotéku přímo v bance.
Toto mějte alespoň rámcově na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru, který přišel v platnost 1. 12. 2016 a to na 101%.

U všech spříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Před vyplacením požadovaného financování nám poptávající neplatí jakýkoli poplatek dopředu.

V žádném z případů nám klient neplatí poplatek dopředu.

Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). Ani jedna z těchto plateb však není odměnou pro nás.
Pokud se v průběhu sjednání dopustíme hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.
V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.


Obecné informace

Šedesátá, 7018/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 • +420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225. Je vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele. Jsou nabízeny jeho úvěrové možnosti (bankovní i nebankovní) úvěrové poradenství v rámci živnostenského oprávnění + nabídky investorů v rámci tipařských smluv. Dumdluhu.cz je internetový portál, projekt sloužící především ke kvalitnímu úvěrovému, dluhovému poradenství.

Řídíme se zákonem o spotřebitelském úvěru platným od 1. 12. 2016. Vždy u našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů před jejich poskytnutím k posouzení schopnosti splácet - prověření bonity klienta. Dále nedochází k dvojím odměnám a jsou dodržena všechna další kritéria zákona uvedené v informacích trvale přístupných spotřebiteli a v reklamačním řádu.

Některé údaje uvedené na těchto internetových stránkách se nevztahují na spotřebitelské úvěry poskytované podle zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb. Jedná se především o úvěry podnikatelské, realitní služby...

Copyright © 2012 - 2022 Dumdluhu.cz