Blažená hypoteční nevědomost

Zveřejněno dne: 21.10.2021
Autor: Tomáš Maček
Smekáme před každým odvážlivcem, kdož se u sebe neobává z podělávky od nebankovní hypotéky, kouzelného znásobení úročení, dlužné pohledávky a připravení o všechno nemovité, ať už je na vině nevědomost z bídné informovanosti, mazanost poskytujících nebankovek, zaslepená naivita, víra v dobro, zabedněnost, anebo pouhá nevyhnutelnost vesmírné výchovy osudovou ranou pro změnu charakteru.

Nicméně, špatné se samo napraví a nesetrvá v současném stavu jedině tehdy, když se k tomu donutí hrozícím problémem, vyvstalým třeba z titulu poukázání...

Vskutku vystřiháváme obdivnou poklonu každému kurážnému jednotlivci (a že je Vás takových spousta), kohož půlky zůstanou klidné, místo aby opisovali pohyb třepotajících křídel poháněných strachem z náhlého zesplatnění zvolené nebankovní hypotéky, které je často následované nehorázným znásobením celkového zůstatku, anebo naopak předcházené zdvižením úročení rovnou na dvojnásobek jeho dosavadní číselné hodnoty. A to proč? No přece kvůli jedné "blbé", "max" dvěma opožděným splátkám, popřípadě porušení nějaké pěkně pitomé podmínky, o jejíž existenci jste dotehdy neměly sebemenších potuch. Ale tak právě o to jde, s informovaným člověkem se hůř vy......bíhá, že jo.

Slyšíte dobře, co říkáme, jo? Pípne jim to později na účtu, nepřijde jim od vás nějaký pofidérní papír a jste v tom za dvakrát tolik. Pořád nic? Pro ty, kdož reflektující veskrze na jednoduchá tvrzení: Teď úrok, dluh, potom lusk prst, dlužíš, přeplatíš dvakrát tolik, zesplatněno = na vrácení všeho máš sotva pár týdnů, jinak koukej šmarovat, stěhovačka, pá pá. Ale jo, vlastně, vám se nic takového nemůže přihodit, nic podobného nehrozí, se vás naštěstí netýká.

Byť ve skutečnosti je na místě spíše otázka, jak vysoké jsou asi šance, že se zrovna vám něco takového nepřihodí. Střízlivou odpovědí je po zběžném proletění podepsaných smluv: odhadem velmi malé a nebezpečím se nebezpečně podobající těm na vyvarování se smrtelnému uštknut po strčení levačky do bedny plné vyhladovělých zmijí. Nechat uschnout váš autogram na jejich zápatí a přitom očekávat poklidné prožívání dnů budoucích je potom něco jako skočit bez padáku z letadla a přitom si dělat velké plány na víkend.

Ale jinak vás tady nestoudně strašíme, pouhý marketing, co byste dávali na takové kydy a byli aspoň obezřetní... "Tady tito vypadají lákavě, hoplá...". A "do roka, do tří", "dobrý den, tak jste teda měli pravdu, chtějí po nás třikrát tolik, dokážete je vyplatit?"... Klasika... Tak teda na slyšenou...

Pozastavuju se nad tím, "kde se v lidech sakra bere tolik suverénní sebejistoty", jestli náhodou nekonzumují nějaké zaslepující patoky, nebo nejsou cílem neviditelného vesmírného záření, které by je postupně přetvářelo v cosi nelidského. Nakolik jsou natolik kurážné prognózy předčasné, přehnaně růžové a ramenaté. Dělání unáhlených závěrů, jako by byl holub hovíc si to na střeše už v hrsti, a prostopášné porcování zajíců ještě před započatým honem se, jak je všeobecně známo, totiž většinou nevyplácí... Vážně klobouček za natolik nezlomnou nebojácnost, kór v dnešní, nikterak extra stabilní době s pramálo vyzpytatelnou budoucností.

To nezakládám jenom na tom, čeho jsem v často očitým svědkem u klientů. Uctivý obdiv opět rovněž vychází z vlastní zkušenosti, která je doslova nad zlato a bez níž by se žádné pořádné m(o)udrování neobešlo. Respektive bylo by pouhým mudrlantováním.

Díky vlastní spořádanosti se mně poštěstí včasně poslat řádnou splátku v sekvenci poněkud opačně a sice tak jednou, dvakrát do roka... A to se ke všemu honosím bankovním krasavcem, s úrokem tak extrémně nízkým, že by o něho lízl čupřinou i zakrslý špic, se splatností roztaženou natolik, že by vyvalila oči kdejaká necudná, akrobaticky zdatná rozdavačka a tudíž i splátkou rozměrem tak skromným, že by si pro neadekvátní velikost snad byla bývala nedala říct ani ona. Jó, to já mít takovou "nebankovku", která si ráda "len tak zrazu" řekne o úrok raz taký třeba z titulu vlastního nároku na změnu smluvních podmínek, nebo nedodání jednoho z prazvláštních podkladů, už bych byl dávno jasný... Nanejvýš do dvou let bych měl exekuci na krku tak na třiapůlkrát tolik přezrálou v dražební prodej baráku pod cenou jak "víno".

Pevně doufáme, že alespoň v tomto ohledu byla "co k čemu" nedávná netopýří lapálie, přiotevřela vám oči a připomněla, že pýcha a přehnaně pozitivní prognózy předchází pád. Nežli dnešní skutky zakládat na zítřejších očekáváních a vystavovat se tím riziku naivních umanutí a lehkomyslných odfláknutí, to si radši pokorně a střízlivě představit nejhorší možný scénář a přítomným konáním se mu jen snažit vyvarovat.

Zplna sil a za každou cenu usilovat o jeho nenastání, doražení do jiné z realit. No a do toho se naplno a s chutí se aktivně věnovat naplňující malbě, zhmotňování svého vnitřní obrazu, jeho přetváření z říše představ do živého světa, přivádění do reality. Sice i jeho, stejně jako téměř všechno, jednou uchvátí propadliště dějin, ale jinak nám blažená budoucnost, po které všichni prahneme, ani nenastane. Byť bude mít bez debaty omezené trvání, pořád lepší, než naprosto nulové.

Teda v případě, že to přijde tak nějak přirozeně, harmonicky a neupachtíme se za tím total na silu, neznásilníme všechno a všechny, nevycucáme ze sebe i poslední zbytky sil. Potom to může mít spíš opačný, steskem doprovázený, hanby bodný, žalostný efekt. Když se to přespříliš vyhrotí při honbě za několika pomíjivými pozlátky, pak i jejich nabytí může znamenat prohru, protože už jenom ta samotná cesta k nim byla protkaná nepřiměřenou obětí a destruktivní snahou.

Si prach a v prach se dřív či později obrátíš. K čemu pak všechno to, když z života hovno? Ale tak pokud to nonstop nahánění bavilo... Asi mu tak mělo být... Ale abys jednou nelitovali... Dny máš cca spočítané... Můžeme se jen domnívat, jak by zesnulý miliardář zpětně naložil se svými majetky a časem stráveným za jejich shromažďováním. Možná by si to dal celé ještě jednou nachlup stejně, nebo osudově musel a jakákoli lítost nad "rozlitým mlékem" tím pádem není na místě. No pohlédni, vidíš tam ten ztrouchnivělý meďour z devadesátek, tak s vidinou jeho chvilkového užívání a medění si tam tehdy někdo podváděl, ničil, možná i zabíjel... Zvláštní představa, co, pro takovou hromadu zrezivělého plechu, kterou by sis dneska nevzal, ani kdyby ti zaplatili... Nesoustřeďuješ na něco "brzo" podobného celou svoji bytost, nevynakládáš naprosto neúměrné, nepřípustné oběti? Pro pomíjivé vztahy, pro duchovno, pro mravnost, pro intelekt... Nenabádám k úplnému altruismu a vzdání se všech snů, jenom ke kráčení po zlaté střední cestě a ne strůjce svého osudu ala ďábel.

Na druhou stranu se jen málokdo pochopitelně touží na svojí cestě potýkat s utrpením. No pravda je taková, že nám sklízení daných plodů nemusí být souzené hned, nebo v podobě, na jaké lpíme, proto přichází různé překážky, které je potřeba překonávat, příliš si je neprotivit a přijímat i jizvy a zlo k vesmírné výchově a posunu nutné stejně jako dobro. Moc se z toho nehroutit, nechlemtat po budoucím, prostě jít, vnímat, vybírat z toho, co k nám "tak nějak samo" zrovna přichází a vděčně to přijímat. Šak je to celé zázračné.

Nakonec, co si budeme, smiřme se s tím, že své místo na výsluní si budeme muset v průběhu života vydobýt, proto je to boj. O zdroje, o požitky, o svobodu, o naplnění svých niterních představ. Tak už je to tady hold zařízené. No taky je na tom něco vyzývavého, vzrušujícího, školícího. No možná to má být budované dlouhodobě, trpělivě, postupně, kvalitně, prospěšně, systematicky, bojovat čestně, spořádaně, probuzeně a ne na kamikadze špinavce, zákeřného hulváta, levého slizouna, či zajíknutého zbabělce. Ale to ať už si každý dělá, jak sám myslí, chce, zmůže, doufá, věří, je... Ostatně taky si za to každý sám poneseme svoje vlastní následky, kříže.

Důležitá upozornění:


Úvěry řešíme od OD rámce 300 000 Kč, žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

To platí jak u bez i zástavních úvěrů, kdy na vině je zejména naše omezená časová kapacita a nerentabilita vzhledem k výnosům z celorepublikového vyřizování menších částek.
U desetitisícových úvěrů by musela být platební zátěž pro klienta natolik vysoká, že by to hraničilo s únosností a smysluplností vůbec.
Enormně úročené nebankovní mikro úvěry nabízené na trhu jsou toho jasným důkazem.

Prostý TIP:
Chcete-li míň, zkuste banku, nebo jednu z věhlasných nebankovních společností, nejde-li to dočasně z nějakého důvodu, doporučujeme toto období přečkat bez úvěrování a mezitím, je-li to možné, usilovat o odstranění překážející závady, nebo najít jiné východisko a bez úvěrování obejít úplně. Pořád lepší, než skočit z louže a skončit v blátě...

U půjčky bez zástavy je nově nutné, aby byl žadatel zároveň vlastníkem nemovitosti.

Aby bylo mezi námi jasno, tak pro jistotu ještě podotýkáme, že půjčku bez zástavy nemovitosti jsme pořád ještě ochotni řešit, nebo prostě schopni. Zkrátka to jde, abychom nevyzněli příliš pyšně, ani namistrovaně.

Má to ale jeden "menší" háček a to ten, že jakožto žadatel o ni ji musíte alespoň vlastnit, přes což už u nás vláček s vaší žádostí nadále nepřejede, jen Vás teda nebude jednosměrně tlačit k jejímu ručení.


Polehčující okolnosti toho milníku, k němuž jsme dospěli neblahou osobní zkušeností:

Odedneška jsou pryč ty časy, kdy jsme se mohli usm(n)ažit, abychom lidem zhola nemajetným, zato však zplna hrdla zadluženým sloučili jejich dluhy do jednoho, o parník výhodnějšího konsolidačního úvěru.

Dalo to práce jako na kostele, odpad z toho byl teda požehnaný, odměna i vděčnost nevalná a té následné splátkové delikvence, mdloby i hanba pomyslet...

Z jedné strany to shazovali investoři jako na běžícím stole hákliví na kdejakou ptákovinu jako staré na měsíčkách, z druhé se to pak táhlo jako smrad vinou těžce nechápavé anebo letargické klientely občasně se snoubící s našimi letadlovými (offline a jet leg) stavy z přetlaku, vyřízení a averze.

A pak to najednou začalo přilétat jako kulové blesky z čistého nebe, vícero zdvižených prstů od životů, je regulérně ohrožující události, zdravotně varovná znamení, že takto už to dál (níž) jednoduše nešlo, takže jsme přestali meškat, váhavě váhat, odkládat neodkladné a málem neslyšně z posledního zbytku sil praštili do stolu, načež pronesli ono pověstné "A DOST".

Časy se hold mění, ne vždy se hodí zkostnatěle lpět na starých, dneska už nefunkčních vzorcích uvažování, a v této pohnuté době je celý žhavý půjčovat jen tak ledakomu bez patřičné nemovité opory leda dobrý dobrodruh...

S eskalující hrozbou hromadného propouštění jakožto doprovodným jevem roz(v)orání soukromého sektoru, s ní přímo spjatých výpadků příjmů, platebních neschopností, k tomu strmých pádů cen nemovitostí coby podkladových aktiv, peněz drahých jako čert a ztrácejících na hodnotě jako krypto, rozhodně není radno očekávat žádné extra rozdavačné tendence.


Závěrem:

Vás poprosíme o respektování tohoto našeho rozhodnutí a my na oplátku zase slibujeme, že vyvstane-li znovu na obzoru něco tak velkorysého a zároveň lidového, jak si obojetně představujeme,

střelhbitě vezmeme toto preventivní varování na tabuli houbou, tento z popela povstalý, nezastavovaný úvěrový produkt opět vykreslíme křídou v nejvyparáděnějším možném světle na inzertní ceduli, s níž nad hlavami pak v cuku letu bohorovně vyrazíme na slavnostní promenádu do internetových ulic.

Do té doby poněkud úlevně vyhlašujeme nevratného šlofíka, "dobro" došli, ENDE ŠLUS, dasvidania, nebo "pro nás za nás" hasta la vista, ať příliš nezníme jak proruští švábové...

Dále u ní platí, že stav jeho registrů, příjmů, dluhů (bonity) i účelů hraje zásadní úlohu.

Výhodnost a štědrost námi nabízených půjček bez jakékoliv zástavy musí být něčím vykoupená, tím je větší náročnost na stav registru, příjmu a výdajů (bonity) žadatele.
Tím netvrdíme, že by museli být v naprosto precizní kondici, aby ji bylo možné řešit. Na druhou stranu to ani nemůže být vyložená katastrofa.
Tyto žadatelovi kvality jsou totiž bez podmínky nemovitého zajištění jedinou zárukou řádného splácení a navrácení půjčených peněžních prostředků.
Proto představa, že je poskytovatel nechá zcela bez povšimnutí, je mylná. S vysokou mírou benevolence se setkáte jedině u těch miniaturních, na úkor toho i vysoce předražených, nebankovních půjček.
I tam by už ale půjčující měl ponovu provézt zběžné proklepnutí žadatele podobným způsobem a to z titulu jemu uložené povinnosti prověřit jeho úvěruschopnost zákonem o spotřebitelském úvěru.

Dokládané a zkoumané podklady:
Jednak u nich automaticky dochází k nahlédnutí do registrů, z nichž se bere v potaz řádnost zpětného splácení využitých úvěrových produktů a jejich momentální zatíženost, neboli žadatelova úvěrová angažovanost.
V rámci závažnosti poškození registrů platí, že by se v nich rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo nedávno oficiálně ukončené insolvence bez ohledu na splacenou část.
Pokud jsou tyto záznamy u žadatele evidoványnabízí se řešit se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky. Jiná věc do zástavy se prozatím nepřijímá.

V rámci příjmů pak bývá u zaměstnance vyžadována pracovní smlouva na dobu ne/určitou a dokládací procedura: potvrzení o výši příjmu za posledních 6 měsíců, výpisy z účtů a výplatní pásky, nebo určitá kombinace.
U podnikatelů OSVČ tvoří základ pro doložení jeho příjmů daňové přiznaní často zohledňované za poslední 2 roky, faktury, výpisy z účtů, obraty, výkazy zisků a ztrát, bezdlužnost vůči státu a opět různý jejich poměr.
K tomu je u obou samozřejmě možné započítat různé druhy příspěvků, přivýdělků, rent, důchodů...

U manželů se společným jměním je nutné, aby si "ze zákona i rozumu" žádali společně.

SJM neboli zkratka stvořená z počátečních písmen těchto tří slov: Společné Jmění Manželů totiž neslouží pouze k tomu, aby automaticky docházelo ke spravedlivému rozdělování (ne)movitého majetku, který po sňatku nabyde jeden z jeho účastníků, se svou drahou polovičkou v pohlavně rovnoprávném poměru 50/50, přestože se ona sama na žádné listině stvrzující její vlastnická práva zrovna nevyskytuje.

Podobným způsobem totiž může dojít k samovolnému přenášení a podvojnému přiřazování i toho dluhového, tedy úvěrového zaangažování (zatížení), které si za dobu manželství odváží "pořídit či převzít čistě sám na sebe" jeden z manželů za absence písemného souhlasu a tudíž snadno i vědomí toho druhého, kterého se tak i přesto mohou v budoucnu negativně (do)týkat případné spory vedené v souvislosti s řádným neplněním s ním spjatých povinností, přestože na úvěrových smlouvách o něm opět není ani zmínka. Jinými slovy pak, třeba z důvodu nesplácení, může dojít k věřitelovu (vymahačovu) uspokojení takto vzniklé pohledávky i z dlužníkovi poloviny majetku spadajícího do společného jmění, pokud nedisponuje žádným, výlučně vlastním.

A proto, aby byla plně zachována jakási partnerská transparentnost, musejí si u nás manželé k žádanému úvěru pokaždé přistupovat společně, mají-li mezi sebou v době podání žádosti společné jmění plně aktivní.

I zadlužení je totiž záležitostí mající důležité vazby na vzájemné soužití, k jejímuž mlžení by proto nemělo docházet už jen z principu lidskosti a zmíněné průhlednosti. O příjem silně ochuzená sestava žadatelů pak stejně v drtivé většině případů nevychází ani bonitně, což je další pádný argument pro neprodlené přesvědčení druhého z manželů k jeho přímé spoluúčasti na akci alespoň z pozice spolužadatele, potažmo budoucího spoludlužníka, který bere vítr z plachet narážkám hrdopychů typu: "Snad jsem už dospělá, plně svéprávná osoba oprávněná si rozhodovat sama za sebe a jednat, jak se mně zlíbí?!" To na každý pád jste, no též můžete být ve svých snahách zvenčí omezována, ohrožujete-li svým jednáním život bližního jako v tomto případě - (do)životního partnera.

Abyste se tak nedělo a Vy si pak mohli začít plně přetavovat své peněžní představy v realitu bez potřeby ohlížení se na rozmar manžela a žadonění o jeho souhlas, je nutné mít SJM zúžené, ideálně pak úplně rozdělené (zrušené). K tomu lze dospět buďto sepsáním předmanželské smlouvy upravující pravidla pro rozdělování společného jmění, nebo potom takovou jeho změnou provedenou kdykoliv v průběhu manželství třeba u notáře. Ten Vám po společné návštěvě (ne vážně nestačí, když přijdete sami) za pár tisíc rád rozváže křidélka a Vy si budete moct žádat a vystupovat každý sám za sebe, jak jen se Vám zachce bez nutnosti přizvání k účasti a výhledově i možnosti negativního zásahu toho druhého.

Tato tématika samozřejmě má své "světlé i tmavé" výjimky a potvrzující pravidla, stejně jako každý takový krok pochopitelně má své vlastní individuální specifika, pro i proti a tak i nároky na vhodné provedení, které je potřeba zohlednit a do výsledného díla všestranně zapracovat tak, aby sedli jako "hrnec na zadek" nejlepším zájmům obou manželů.

Více informací k této problematice si můžete přečíst: RADY A TIPY: SJM jak ho otočit ve svůj vlastní ekonomický prospěch

Hypotéku na koupi s nulovým jměním, do-zajištěním a KO úvěruschopností spíš nedáme.

Nalejme si čisté info. Ne, vážně Vám nikdo nezaplatí celý vysněný baráček za miliony, když jste si na něho doposud nenašetřili ani korunu (dvacet tisíc fakt nic neřeší), nemáte co dalšího zastavit a navíc byste dle prokazatelných příjmů a zákonných ukazatelů bonity bezpečně neutáhli ani dvoutisícovku měsíčně navíc, nebo jsou vaše registry jeden velký paskvil, takže dát se tak vsadit na vaši schopnost řádného splácení, respektive absenci opožděné splátky, máte to s kurzem tak 46:1 v prospěch vašeho selhání to dokonce hned v prvním roce kalendáře.

Přibližně počítejte, že minimálně 20% budete muset "někde vyškrábnout", anebo hypotéku do-zajistit další nemovitostí v této hodnotě. Pokud byste se tím náhodou dokázali dostat na LTV nějakých 60%, může Vám toho být odpuštěno mnohem víc, neboť to je zhruba strop u nebankovní hypotéky Standard, avšak "na oplátku" u ní počítejte s podstatně vyššími provozními náklady.

Taky pochopitelně můžete mít tak absurdní štěstí, že se Vám podaří sehnat nemovitost s tržní hodnotou 5 milionů za 3. V takovém případě však počítejte s našim okamžitým dotazem: "Proč by vám ji kdo prodával za 3, když by ji mohl prodat za 5?". Nebude-li ve vaší odpovědi obsaženo něco ve smyslu rodinného příslušníka, dobrého kamaráda, nebo obchodního partnera, spíše počítejte s našim nesouhlasným stanoviskem.

Stejně tak, ostatně jako všude, může pomoct, podaří-li se Vám si k sobě sehnat takzvaného spolužadatele, který dohání vaši tristní ziskovost, nebo platební morálku. Natvrdo se tak však může stát, že začnete v úvěru doslova zavazet, překážet (mu) v jeho vyřízení. Ano, víme, že jste si ho k sobě dočasně přibrali, a chápeme, že opustit ho, nechat hypotéku i kupovanou nemovitost čistě na něm, není nic moc, ale hold jinak to kolikrát nepůjde, a navíc mezi námi děvčaty... Jestli ho potom z žádosti vyvážete, až se registry či příjmy "vyléčíte", nebo ho v ní nahradíte, vyjde prakticky nastejno, čili je prašť jak uhoď. Jen je potřeba dopředu vyladit a přednastavit.

Na 101% se podvolujeme zákonu o spotřebitelském úvěru, který začal terorizovat 1. 12. 2016.

U všech spříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Před vyplacením žádoucího financování nám poptávající neplatí benzín, amortizaci ani kafé.

V žádném z případů nám klient neplatí poplatek dopředu.

Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). Ani jedna z těchto plateb však není odměnou pro nás.
Pokud se v průběhu sjednání dopustíme hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.
V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.


Obecné informace

Šedesátá, 7018/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • +420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225. Je vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele. Jsou nabízeny jeho úvěrové možnosti (bankovní i nebankovní) úvěrové poradenství v rámci živnostenského oprávnění + nabídky investorů v rámci tipařských smluv. Dumdluhu.cz je internetový portál, projekt sloužící především ke kvalitnímu úvěrovému, dluhovému poradenství.

Řídíme se zákonem o spotřebitelském úvěru platným od 1. 12. 2016. Vždy u našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů před jejich poskytnutím k posouzení schopnosti splácet - prověření bonity klienta. Dále nedochází k dvojím odměnám a jsou dodržena všechna další kritéria zákona uvedené v informacích trvale přístupných spotřebiteli a v reklamačním řádu.

Některé údaje uvedené na těchto internetových stránkách se nevztahují na spotřebitelské úvěry poskytované podle zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb. Jedná se především o úvěry podnikatelské, realitní služby...

Copyright © 2012 - 2022 Dumdluhu.cz