Grand není naleštěná bída

Zveřejněno dne: 29.04.2021
Autor: Tomáš Maček

V souvislosti jakési férovosti, výhodnosti a pravdivost kolem Grandu nezapomeňme na ÚVODNÍ UPOZORNĚNÍ:

Alternativu s označením Grand je po splnění určitých předpokladů skutečně možné získat a marně byste za tím hledali nějaké zádrhely, neboť tam žádné nejsou. "Co za to" neboli jednotlivé náklady jsou do posledního předem upřesněny. Nejedná se tak o "vymyšlenou volavku", ani o "naleštěnou bídu".

To znamená, že produkt "hmatatelně existuje" a vyjma naší odměny za ním nejsou žádné další nečekané a nestřídmé náklady. S veškerými "vlaštovkami" a možnými důvody pro jejich vyslání jste dopředu přehledně a širokosáhle seznámeni, abyste:

1. je mohli včasně zahrnout do svých úvah pro vytvoření konkrétní představy o nákladové atraktivitě nabízeného řešení

2. se jim dokázali vyvarovat v průběhu samotného splácení pomocí žádoucího (ne)počínání si

Z toho lze usoudit, že se v tomto případě nejedná o výše specifikované, ryzí nalákání na ohromné hodnoty jednotlivých hypotečních ukazatelů. Schéma slíbení či sjednání slastně se jevící hypotéky, jenom aby se z ní časem naprosto nepředvídatelně vyklubala diametrálně odlišná "povídka" s hlavní rolí cenově příšerné bestie, tak rozhodně není tento případ a náš šálek kávy. Žádné následné kouzlení a překrucování se zde neděje, stejně jako nedochází k masírování dalšími nečekanými výdaji. Žádná levá tak nehrozí ani před započetím, ani v průběhu, ani na konci splatnosti.

Do určité míry lze považovat za opodstatněné vnímání některých, že se jedná o určitý způsob marketingu vedoucí k nalákání na výhodné parametry, pouze aby bylo poté nabídnuto značně dražší řešení. I na tomto šprochu je ovšem pravdy pouze trochu. Ono se totiž může stát, že člověk na Grand nedosáhne a je-li to zrovna možné, poctí se nabídkou méně výhodného řešení Standardem. A ať nás ani nenapadne popírat, že by se to nedělo. Pochopitelně se Grand vyznačuje výrazně vyššími nároky na kvalitu žadatele a tak je logické, že zdaleka ne na každého poptávajícího se nám ho podaří napasovat. Byla by však sprostost tvrdit, že se:

- nenajdou takoví "šťastlivci", kterým se naopak poštěstí úspěšně projít sítem úvodní filtrace i celým procesem vyřízení a za blahořečení si ho připsat ve svůj prospěch

- jedná o "vymyšlený a nereálný produkt, pouhý trik a prostý chyták" pro zaujetí pozornosti a vyvolání zájmů potenciálních kupujících

A že se tak v podstatě rovná "šokujícímu výkřiku o likvidaci skladů či dokonce celé společnosti" a nabídce typu 90% procentní slevy na zboží ledva pět minut prodávané za padesát procent a za plnou cenu pro jistotu nikdy, jinak by se budoucí majitel tloukl do hlavy ihned po jejím zakoupení, zběžném ohmatání použitých materiálů a obhlídce dílenského zpracování, jejichž šmejdí kvalita by odpovídala nikoliv čtyřem hvězdičkám, nýbrž kolečkám, ne-li přímo proužkům.

Něco ve stylu "tady dáme reklamu na naprosto nereálné parametry, jenom abychom pochytali co nejvíc poptávek, měli tu možnost s nimi dál pracovat, určitě se mezi nimi najde pár takových, se kterými si dokážeme v procesu poradit, manipulativně jim podsunout a vtlačit i daleko dražší řešení, pořád je to lepší strategie, než prezentovat navenek pouze toto, odradit je tím od poptání a darovat je tak konkurenci, která tak nečiní" tak u nás platí jen napůl. Odmyslete si v předchozí větě slovo "jenom", slovo "manipulativně vtlačit" nahraďte slovem "okrajově nabídnout" a zaobalte to skutečností, že našim primárním cílem je pomoct poptávajícímu prostřednictvím Grandu, který skutečně existuje, přičemž Standart slouží spíše jako zadní vrátka a únikový, dočasný, záložní plán pro případ, že řešit Grandem je momentálně zcela mimo mísu. V takovém případě se navíc neuspokojíme s pouhým "prodáním" výrazně dražšího produktu a "nazdar". Rozhodnete-li se po něm sáhnout, neboť bude i tak představovat dostatečně uspokojivé řešení v porovnání s vaší současnou situací, považujeme za samozřejmé pozorovat i nadále vaši situaci jakožto úvěrovaného a vynaložit potřebné úsilí k tomu, aby došlo k převodu na Grand hned, jakmile to okolnosti dovolí. Vnímáte ten rozdíl?

Nejhorší situace, která se vám může přihodit, je, že nebude schválena hypotéka Grand z důvodu výskytu některé z "minel" na vaší straně. V takovém případě můžete buďto nadobro odstoupit, počkat avizovanou orientační dobu, než bude její vyřízení možné, nebo namísto ní sáhnout po předložené přechodné variantě zosobněné nebankovním financováním označovaným jako Standard, bude-li jeho realizace možná. Od pravdy je tak na hony vzdálené tvrzení, že by Grand neexistoval vůbec a sloužil výhradně k nalákání na Standard.

Za naprosto úsměvné, nemístné a chcete-li také nepravdivé lze potom považovat osočení toho typu, že se tak děje za účelem následného podniknutí výše zmíněných utajených, nemorálních a celkově dosti pochybných kroků. Prostým důkazem tomu odporujícím budiž fakt, že jste o všem potřebném zavčasu obeznámeni, dopředu nic neplatíte a jste tak vystaveni nulovému riziku pro případ, že se nepodaří navrhnout Vám dostatečně zajímavé řešení, nebo se vyskytne určitá skutečnost, pro kterou ztratíte o předložené hypoteční financování zájem. V těchto případech můžete od realizace s klidem odstoupit, složka s vašim jménem ze holt skartuje a žádné odvetné kroky kromě jeho stornování se nedějí. Už jen fakt, že se z principu jedná o bankovní řešení, postrádají na významu jakékoli obavy o standardnost veškerých smluvních podmínek, uplatňované nároky a klientské bezpečí. Tyto "neviditelné" ukazatele jsou zde naprosto suverénní a bezpodmínečné. Nehledě na to, že si můžete veškeré smluvní dokumenty určené k podpisu pročítat "od rána do večera". Dalším podpůrným důkazem budiž fakt, že s za tímto účelem můžete přivolat třebas celou armádu právníků, je-li libo.

Připodobnění k pochybným praktikám hojně uplatňovaným při prodeji auta:

Prodávat auto a jaksi opomenou v inzerátu zmínit, že se mu soudě dle vibrací po nastartování za studena nejspíš co nevidět "vysype" motor a ještě nechat při zkušební jízdě zájemce záměrně jezdit výhradně se "zahřátou" pohonnou jednotkou a praktikovat tak přístup ve stylu: "však on se nějaký blbec najde a chytí"...

Stejně jako Vy to považujeme "lísknutí hodné" a domníváme, že...

Je to "docela" důležitý faktor, se kterým by měl být potenciální kupující seznámen a zároveň by měl být stupeň takového poškození znamenající dodatečné náklady reflektován v prodejní ceně. Totéž platí pro další skryté a "na oko" jen stěží postřehnutelné závady, pravdivost počtu najetých kilometrů na tachometru či historie vozidla z hlediska množství "bouraček" a závažnosti vzniklých poškození.

Nebo se chcete nechat ošálit a koupit tak regulérní vrak za cenu "lehce jetého v prvotřídním stavu po komplet servisu jenom sednout a jezdit", do kterého budete muset následně nasypat tolik, že jste místo toho mohli mít v garáží dvě takové, a to dříve, než s ním budete moct hrdě vyrazit se staženým okýnkem a loktem z něho alespoň "na rohlíky"? Přejete si pořídit plečku, které to namísto avizovaných sto padesáti tisíc táhne na dobrý půlmilion, či plečku "lehce ťuklou na zadek", která svým pokroucením po nárazu jakoby připomínala harmoniku?

Důležité upozornění!


Veškeré financování řešíme od OD ČÁSTKY 300 000 Kč. Žádosti o menší peníze nemají možnost pověření specialisté vyřizovat z kapacitních důvodů.

Z důvodu omezených kapacit nejsme schopni celorepublikově řešit požadavky klientů na menší peníze. Žádosti o desetitisícové půjčky prosím neposílat. 

Půjčku bez zástavy nemovitosti je možné sjednat pouze pro žadatele, který má akceptovatelný stav registru a dostatečnou výši doložitelného příjmu vzhledem ke svým výdajům.

Musí tak být splněna zákonná povinnost prověření bonity žadatele a také dosažení jejich potřebných hodnot. Jako příjem se akceptuje především pracovní smlouva na dobu neurčitou u žadatele zaměstnance nebo poslední 2 podané daňové přiznání, pokud je žadatelem OSVČ. K tomu je samozřejmě možné započítat různé druhy: příspěvků, rent, důchodů a v některých případech také přivýdělků. V registru by se rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo oficiální ukončení insolvence. Pokud tyto záznamy u žadatele jsou, bude nejspíš možné řešit pouze zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky.

Neumíme řešit hypotéku na koupi nemovitosti, kdy má žadatel vyloženě špatný stav registru, slabé příjmy a zároveň třeba žádné vlastní peníze (akontaci).

V takovém případě může žadatel zvýšit své šance na získání výhodného financování, pokud k sobě dokáže sehnat spolužadatele s potřebným příjmem a stavem registru. Dalším řešením je nabídnout do zástavy ještě jinou nemovitost nad rámec té kupované. Zvýšit šance na zdráné sjednání může taky schopností "přispět" ke kupní ceně alespoň 10% ze svých (nebo po rodině půjčených) peněz.

Pokud budou registry poptávajícího v naprosto tristním stavu, nebo bude dosahovat mizerné výše jeho doložitelný příjem. Nejsme kouzelníci a pokud se klient neposnaží, aby dostatečně zlepšil parametry svojí poptávky, nebude nejspíš možné požadované financování koupě řešit.

A argument typu, že přece proto poptáváte nebankovní, abyste si mohli nemovitost koupit a ještě k tomu v ideálním případě získat peníze navíc na rekonstrukci nebo na poplacení všech bez zástavních dluhů, které máte... To je prosím pěkně požadavek naprosto mimo mísu. Nebankovní sektor je totiž schopný zafinancovat maximálně 60% z tržní ceny nemovitosti, která jde oproti ní do zástavy. To v převedené řeči čísel znamená, že by žadatel o nebankovní hypotéku na koupi musel mít našetřené alespoň 40% z její pořizovací ceny, nebo potom tuto hypotéku patřičným způsobem dozajistit nezatíženou nemovitostí s odpovídající hodnotou.
Mimochodem, za tržní cenu se v případě koupě ve většině případů považuje cena kupní. A to bez ohledu na to, kolik se domníváte, že tržní cena vámi kupované nemovitosti ve skutečnosti je. Nebankovní firma se jednoduše zeptá, proč by jako měl někdo prodávat nemovitost za nižší cenu, než za kolik ji reálně prodat může? Řekně, že tržní cena je přece cena, za kterou se nemovitost prodá(vá). Takže pokud se opravdu nejedná o výhodný kup například v rodině nebo v dražbě, bude se nejspíš při určení tržní ceny vycházet právě z ceny kupní.
Navíc je dobré si uvědomit, kolika procenty bývá ryzí nebankovní hypotéka úročena. Pod 10% se u ní podíváte jedině stěží. Narozdíl o bankovní hypotéky totiž neumí účelové využití hypotéky (kam financování koupě spadá) nijak zvýhodnit. Všechny "nebankovky" jsou prostě bezúčelové (Americké) a tím pádem podobně úročené bez ohledu na účel využití. A to by potom muselo být "sakra výhodné" koupě, aby se vám to oplatilo nebankovně financovat. K tomu všemu snad netřeba dodávat, že se hypotéka na koupi řadí mezi spotřebitelské hypotéky a je proto nutné splňovat zákonnou bonitu i u nebankovní hypotéky na koupi (nejedná-li se o nákup podnikatelského objektu se záměrem ho využít ke své podnikatelské činnosti).

Samozřejmě ale financování nákupu nemovitosti nebankovní hypotékou možné je v případě shody na výše uvedeném. Dá se tak zafinancovat rychle koupě, pokud je to možné a Vám to dává ekonomický smysl a potom převést do daleko levnější banky bez jakéhokoli poplatku hned, jakmile to především časový prostor a stav registru klienta dovolí. V této fází přefinancování do banky je taky vhodné řešit navýšení, pokud jsou potřebné peníze navíc. To lze, jak jsme si řekli, až do 90-ti % z ceny nemovitosti. Nicméně neměli byste kvůli svojí "naivitě" plynoucí z pouhé "neinformovanosti" výrazně přesahovat výše definované hranice. Uvědomme si, že to hlavní, v čem je v tomto případě jeho přidané hodnota, je tolerance jakkoli špatného stavu registru. A za ten si poptávající "pěkně" zaplatí. A tak je vhodné si rozmyslet, i když na nebankovní financování dosáhnete, jestli pro vás není ekonomicky vhodnější variantou počkat si na den, kdy bude možné získat hypotéku přímo v bance.
Toto mějte alespoň rámcově na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru, který přišel v platnost 1. 12. 2016 a to na 101%.

U všech spříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Před vyplacením požadovaného financování nám poptávající neplatí jakýkoli poplatek dopředu.

V žádném z případů nám klient neplatí poplatek dopředu.

Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). Ani jedna z těchto plateb však není odměnou pro nás.
Pokud se v průběhu sjednání dopustíme hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.
V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.


Obecné informace

Šedesátá, 7018/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • +420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225. Je vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele. Jsou nabízeny jeho úvěrové možnosti (bankovní i nebankovní) úvěrové poradenství v rámci živnostenského oprávnění + nabídky investorů v rámci tipařských smluv. Dumdluhu.cz je internetový portál, projekt sloužící především ke kvalitnímu úvěrovému, dluhovému poradenství.

Řídíme se zákonem o spotřebitelském úvěru platným od 1. 12. 2016. Vždy u našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů před jejich poskytnutím k posouzení schopnosti splácet - prověření bonity klienta. Dále nedochází k dvojím odměnám a jsou dodržena všechna další kritéria zákona uvedené v informacích trvale přístupných spotřebiteli a v reklamačním řádu.

Některé údaje uvedené na těchto internetových stránkách se nevztahují na spotřebitelské úvěry poskytované podle zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb. Jedná se především o úvěry podnikatelské, realitní služby...

Copyright © 2012 - 2022 Dumdluhu.cz