Dluhy pod levnou a robustní střechou.
Rostou o sto šest? Postaráme se o to.
Lekli Vás zlé zprávy kolem hypotéky?
Zastavte se pro lék do naší apotéky.
Kurýruje z vaší reality vší neduhy.

Přestřelené splátky, přeplatky❔
Provádění krouhání na plátky 👇
Bez podvádění, rouhání i prohlídky❕

 KONZULTOVAT
bezodkladně konzumovat kapitál
splatit vše, platit míň, mít klid
zachránit si tak nemovitost
neztratit za nehoráznost
potom dát do banky
nebo prodeje
za dost
Send  info@dumdluhu.cz
Abacus  
KALKULOVAT
Peace
 KOOPEROVAT

✅ už 6,8 %/rok, až 80 % LTV a 30 let
❌ nastražené vícenáklady, příplatky
╰┈➤ záruka úroku a úspory až 86 %
📣 pouze se zástavou a od 500 tis Kč
O
 
 předem i za předčasné splacení
12
 let zkušeností, přímý poskytovatel
slušný a spolehlivý, provize provizorní
👀 Další kréda

Ne-banka ne dražší než banka?
Paranormální realita dneška.
A ta neparanoidní realizace...
Nevstup na riziko vlastní ztráty.
Přerostlé splátky i přeplatky? 📉 Krouháme na plátky = úspora až 86 % ≠ rouháme❕ Už 6.8 % na 30 let a 12 letu. Telephone free icon 777 465 451 Send  info@dumdluhu.cz Abacus  kalkulace  konzultace Peace  kooperace

Plody správného charakteru

Zveřejněno dne: 02.07.2021
Autor: Tomáš Maček

Správný charakter, zdravé vnímání a slušné (vy)chování jest záruka vyrovnanosti, spokojenosti a víc než poloviční garance úspěchu.

Toto psaní je primárně odkazem ze stránky nebankovní hypotéky, proto první k tématu vztahu mezi jednáním člověka a vyřízením (vypomožení) hypotéky Grand pro něho.

Máme-li k Vám být upřímní, zdaleka ne každému, kdo si řekne o toto financování, je taky souzeno ho nakonec získat. Důvodem mnohdy bývá, jak to říct, no, dobrá - pokroucený charakter.

V druhé části se potom dočkáte vícera podle nás globálně platných pouček. Převážná většina poznatků vychází z výzkumu S. N. Lazareva a jeho dvanáctidílné Diagnostiky Karmy a je okořeněna špetkou vlastní zkušenosti a proseta přes síto vlastní pravdy.
Charakter, to jaký člověk uvnitř je, co preferuje a uctívá je kolikrát onou příčinou jeho odměny, cítí, smýšlí a jedná-li správně. Závist není na místě, prostě to má hold zaslouženě, nebo ho to negativně poznamená, přijde o to... Nemůžete-li mu s tím pomoct, nebo to necítíte, nechte to radši být, než tím negativně poznamenáte sami sebe...

Na druhou stranu ho nesprávné hlubinné vzorce, dosahování tak lživých výsledků jeho "propočtů" a budování chatrných konstrukcí nejenom že přivádí do zapeklité životní situace, ale taky mu zabraňuje se z ní dostat. Dokud něco nepochopí, nezpracuje, nepřijme, neodstraní, zkrátka opravdově nezmoudří a tato změna tak nepronikne dostatečně hluboko, bude se trápit, k čemuž poslouží zhruba milión a jeden nástrojů. Často jsou nádoby tematicky spojené a platí, že co člověk přehnaně vyzdvihuje, v tom trpí. Peníze, zdraví, psychika...

Naše chování je odrazem našeho nitra, to je náš charakter, pocity, vnímaní sebe, okolní, náš obraz, jeho transformace k lepšímu je podle S.N. Lazareva zárukou pro slasti plnější životní události, respektive to všechno, co k nám přichází z vnějšku. Vnější stav jen zrcadlí ten vnitřní. Bolest zvenku tak značí poruchu uvnitř, dle Pána na jemné energetické úrovni.

Musíme říct, že našim sítem pravdy tato filozofie prochází poměrně hladce, bez větších nesouznění. Navíc to můžeme na 98% potvrdit u nově příchozích poptávajících, se kterými se dostáváme do kontaktu každý den už skoro deset let a můžeme tak poměrně spolehlivě potvrdit vztah mezi chováním (niterním nastavením) a výsledky (vnějšími událostmi).

Věříme, že spoustě lidem dokážeme pomoct, respektive pokud se pro někoho podaří něco řeší, je to výpomoc, zlepšení jeho situace a ne rýč pro vykopání hrobu, pouhý úlovek pro naporcování zisků s investorem, nebo poslední hřebík do rakve. Při zpětné rekapitulaci, tedy pokud jsme se zrovna nenechali naivně "osrat", nutno konstatovat, že doleva pokřivené individuum se nám jaktěživ nepodařilo zobchodovat. Vždycky z jeho chorého nastavení vyplyne něco, co nakonec hatí veškeré snahy. Prostě mu nejde pomoct a jakákoli snaha končí akorát tak strháním dotyčného pracovníka. Prostě chce na sílu pomoct někomu, komu nemá být pomoženo. Samozřejmě, že ho k tomu motivuje výdělek, no kolikrát taky soucit. Jenomže soucítit se samolibým suverénem je akorát tak o průser, vlastní oslabení a zanesení. Takový si možná zaslouží ještě víc seknout, no na to my jsme moc měkcí. Naštěstí jsme si na to za ty roky udělali sluch a kolikrát to vyčujeme po pár prvních větách. Hold když je člověk nakrmený lejnem, je to cítit a těžko to zakryje několika ervejskama.

Proč to říkáme?

Pro dospění do bodu zdárného získání natolik levných peněž byste totiž měli do určité míry splňovat nejenom "povrchní", úvěrářem hodnocené kritéria jako jsou registry, příjmy, závazky, zástava... Rozhodující je také vykazovat k tomu žádoucí, převážně charakterové vlastnosti, neboli zásady slušného jednání. Jinými slovy, čím víc narušení uvnitř budete, tím spíš se Vám stane nějaký malér. A když ne teď z finanční stránky věci, tak potom z jiné, třeba té zdravotní. Že už vám kolabují oba tyto životní pilíře? Tak to tam někde budete mít pěkný problém. Hledejte a čistěte, jinak vám nezbyde než řešit jeden nepříjemný následek za druhým.

Na vině padání jednotlivých případů jako střech po nedávné bouři většinou vězí naprostá nemožnost domluvy, katastrofální úroveň komunikace, nebo neschopnost zosobněná nechápavostí, nezodpovědností, leností, či opožděností při získávání a dodávce podkladů ve tvaru k čerpání potřebném. Jindy, "ruku na srdce" jen zřídkakdy z jiných než těchto příčin, je situace natolik zoufalá, že by z ní nenašel východisko ani Jerry prchající před Tomem.

Upřímně je to poměrně strastiplná řehole najít někoho slušného, kdo je současně vhodný do role adepta na propůjčení milionů, neboť nevykazuje známky zatraceníhodného křiváka, břídila, ani tragéda, u něhož je doslova všechna snaha marná. Přestože tato rovnice paradoxně nabývá zcela shodné platnosti i při pohledu okuláry pátrajícího po vhodném hypotečním produktu, zde pozorujeme tuto problematiku z perspektivy finančníka hledajícího člověka kompatibilního s jeho poskytnutím.

Všechny ty nepochopitelné a donebevolající prohřešky, které se klient neobtěžoval dopředu ani zmínit, natož průběžně prokonzultovat, poté působí v procesu vyřízení vyložené neplechy. Ty mají za následek riziko signifikantních nepřesností a prodlev kvůli vytváření prostoru pro náhlé změny v přístupu půjčujícího vinou průběžného zavádění nových principů, jenž se vzájemně vylučují s těmi starými. Druhotně tak dochází ke ztrátě důvěry, trpělivosti a apetitu. Přemáhání za takových okolností často končí znechucením všech zúčastněných stran z důvodu neuspokojení ani jedné z nich. A toho prakticky vyplýtvaného času k ničemu užitečnému nevedoucímu...

TOP TIP: Chcete-li "vyboostovat" své vyhlídky na zdárné vyhovění vašim potřebám neboli maximalizovat své šance na získání přívětivého financování a to o dobrý kilák, jednejte vždy aktivně, počestně a mírumilovně. Snažte se naopak vyvarovat jakýmkoli záludným, agresivním a přehnaně vypočítavým praktikám. Jakýkoli exces mimo přípustné meze podkopává podané pomocné berle a ve finále tak výrazně bortí pracně dosažené postavení na vlastní nohy, společně se kterým bere za své i vaše zítřejší spokojenost, soběstačnost a svoboda. Prvořadé pravidlo, kterého je rozhodně radno se držet, proto je: budu dobrý. To platí zhruba dvojnásob, skřípá-li to u Vás v určitých ohledech, získat hypotéku tak není otázkou lusknutí prstu a jste svědky spletité splátková situace s urgentní potřebou peněz. Pamatujte, že na prasátka nečeká ani tak pěti-hvězda jako spíš svinčík.

Moralizující odbočka:

A. O tomto směr-udávajícím přístupu píšeme, protože kolem sebe nevnímáme přehršel lidí, kteří by by o něm byť jen tušili, ještě lépe ho začlenili do svého vnímání a řídili se jím byť zatím jenom vědomě (myslí) a časem podvědomě (automaticky) po proniknutí pravidel do dostatečné hloubky. Přitom podle nás platí, že absolutní privilegování materiálního, respektive jeho naprosté uctívání a zároveň totální ignorance duševního vede ke spoustě zbytečných pokřiveností (zhovadilostí), jejichž vyrovnání (vyhlazení) je tou cestou k lepším zítřkům nejenom nás současných, ale i dalších pokolení (našich potomků).

Dát do co největšího pořádku svůj vnitřní stav, očistit svoji duši a harmonizovat tak vlastní "biopole" má být součásti našich každodenních priorit podobně jako zodpovědné přístup k materiálním starostem, abychom vlastní vinou zítra nezahynuli a to bez ohledu na to, jestli budeme muset zítra nedobrovolně odejít a na bezbolestnou změnu už je vzhledem ke stavu lidstva příliš pozdě. Na progres není nikdy pozdě a každé zlepšení se počítá.

Jít se napít, najíst, vysportovat, zregenerovat, vykonat potřebu, vyčistit zuby, pravidelnou potřebu většinu toho všeho bereme naprosto automaticky. Ale na podobnou péči o svůj vnitřní svět jaksi házíme regulérní "bobek". O tom se nám jaksi zapomněli zmínit, k tomu nás nikdo nevedl, to nás nikdo pořádně nenaučil. A k čemu asi, to by z nás určitě nebyli tak skvostné nákupní vozíky. K tomu máme jakýsi předsudek, bagatelizujeme, z obavy ze zesměšnění se u toho divně ksichtíme, křeníme, třebas jenom z myslí vytvořených předsudků, nastudovaných událostí a zkušeností jiných, jindy nepříliš příjemné vlastní vzpomínky a povzbuzující zkušenosti s "kostelem, jeho návštěvníky a nucenou vírou" projevujeme vyloženou alergii, podrážděnost až despekt. Ale co když je to z toho všeho zdaleka nejdůležitější? Jak má stav našeho nitra asi tak vypadat, když ho roky nečistíme a zanášíme "Bůh" ví, čím vším? Dosti bídně, na záchranu nejednou pozdě, obávám se leda tak násilím vytrhnout.

Boha nezachytíš hlavou, duše je věčná, pocity rozhodují, ostatní pomíjí. Duch je druhotný, tělo terciální. Jakékoli nadměrně upřednostnění, nebo vzniklá závislost na posledních dvou vede k ohrožení prvního, nebo přímo poškození, čehož důsledkem jsou vznikající problémy na zbylých dvou úrovních.

Vnitřní nastavení a z něho vycházející vnímání světa je z tohoto úhlu pohledu naprosto klíčové, začlenění podobných perspektiv do vlastního obrazu může proto mít zásadní dopad na kvalitu našeho života, stejně jako jejich absolutní ignorace, vznikající a neustále rostoucí pomatenost. To první ji může výrazně vylepšit, to druhé naopak zdevastovat. Nahoru, dolů, stačí si vybrat. Už jen otevřenost přístupu v podobě "co kdyby byla pravda byť jen jedna z těchto věcí" může postupně otvírat dveře k tížené vnitřní transformaci k lepšímu, která se vám zaslouženě odmění zkvalitněním vnějších projevů - všemožných aspektů vašeho života.

Pokud v následném životě dostatečně nedbáme na ono rodičovské či alespoň učitelské "chovej se slušně, nebo uvidíš!", neboť jsme ho neslýchali často, nebo dokonce pro jistotu vůbec, možná ho bereme na lehkou váhu a současně nepatříme mezi "šťastlivce", kteří to mají od "přírody", jsou od narození (či nehody) v jádru zdravě čistí, čestní a z nichž zdatnost, správnost a slušnost vyloženě čiší... Bude nás potom muset vychovávat náš život. A připravme se na poměrně přísné tresty, které budou muset bolet podobně jako facky od vychovatelů, mnohdy ještě mnohem víc. Každopádně by měli spravedlivě odpovídat stupni provinění. Jinak by se to z podstaty povahy mnohých nejspíš minulo s účinkem. Nic není "jen tak", úplná náhoda. I zlo pochází od Boha, děje se zákonitě a přináší nám prospěch. Už jenom nenávidět ho a naopak orodovat jen dobro zavání pomatením, agresí. Jak bez něho - bezbolestně, beztrestně donutit člověka k přehodnocení, přimět ho ke změně postoje, vnímání a směřování ke správnému obrazu? Jak si má asi vážit toho dobrého, zasloužené odměny, když sám ještě pořádně nepoznal to "špatné"? Spíš než se nesmířlivě hněvat na okolí, hodnotit a ukazovat prstem, kdo všechno za to může, nebo nemůže, zkusme spíš zklidnit, přijmout nastalé potíže jako výchovnou lekci "z nějakého důvodu zaslouženou, Vesmírem, Bohem danou, nanejvýš spravedlivou a pro nás prospěšnou", snažme se najít jejich pravou příčinu v nás samotných, co velebíme, v čem přestřelujeme, tím pádem hřešíme a ať se trest zdá být sebevíc krutý, položme si radši otázky typu: "Proč se mně to stalo, muselo přijít do mého života, nebo se s tím opakovaně setkávám, kde dělám chybu, co je ve mně špatně, co vnímám a mám v sobě nastavené natolik nepřípustně, co ve mně chybí, nebo naopak přebývá, k čemu přehnaně tíhnu, nebo co naopak nezdravě zlehčuju?"

Osobní zkušenost je nepřenosná. Aby člověk pochopil, vstřebal a změnil, musí si to kolikrát hold odžít (odmakat, odtrpět, odsrat, vychutnat) sám. Výkon, bolest, úspěch...

Myšlenka, byť opakovaná, je poměrně slabá, pokud ji nedoprovází dostatečně silná emoce, změna není dostatečně hluboká.

Z toho, co jsme zatím měli "to štěstí" kolem sebe vypozorovat na vlastní oči my, můžeme s klidem konstatovat, že niterní nastavení člověka obracejícího se na nás se svým požadavkem, z velké části rozhoduje o konečném výsledku, tedy naší (ne) schopnosti mu pomoci. Jakákoli niterní pokřivenost, ať už z vnějšku jakkoli kvalitně přehrávaná, nebo naopak spatřitelná na první dobrou, ve finále ústí v nějaký ten karambol, který znemožňuje pomoct postiženému.

To je z toho potom mnohdy promrhání dobré poloviny energetického přídělu na jeden pracovní týden, který mohl být vynaložen do jakéhokoli jiného díla, třeba na daleko vyšší stupnici z hlediska smyslu, kamkoli jinam. Ale tak dobře i takovému na sílu pomocníkovi tak. NE nadarmo se říká: "Nesnaž se házet perle sviním", nebo "neplav proti produ (osudu), zbytečně se nadřeš a velice nic z toho nebude, akorát komplikace" vystihnutelné úderným moudrem: "nechči proti větru, nechceš-li si špičky bot ochcat". A nakonec to tak je, dobrému a připravenému člověku se dá pomoct podobně hladce jako když nožem projíždíte máslem, u jiného aby se člověk nařezal jak "kua příborákem" do měsíc odleženého bochníku chleba. Za odměnu se tak akorát nadře, pořeže a nedá-li si přes všechny varovné signály a nepřízně pokoj, nakonec taky (při)otráví.

Za ty roky, po spoustě natlučení si, spálení a vydání se, se nám k tomu podařilo zaujmout smířlivé stanovisko. Tlačit to na silu, snažit se všemožně a mermomocí pomoct někomu, kdo není absolutně připravený, koho ještě adekvátně nepoznamenala, neprobrala a nezměnila tvrdá životní lekce, zato si pořád zatvrzele jede to svoje, často doslova doleva pokroucené... To je o regulérní sebe ztržení, zhuntování, záhubu. Z budoucna do přítomna nahodile přicházejí (vyskytují se) různé okamžiky, které všechny snahy hatili a bez jakékoli možnosti ovlivnění je dělali marnými. Buď si to vyloženě mrví sám klient, nebo z vnějších událostí jasně vyznívá, že zatím si na to ještě nepřišel, zatím ještě NE. Snažit se to nesmířlivě tlačit na silu je potom akorát tak o záda, kolena a mentální vitalitu. Výraz v tváří takového pomocníka potom nápadně připomíná strhané zombie, které jakoby na sebe nachytalo veškeré svinstvo světa, teda spíš daného dlužníka. Přehnaný soucit, lítost, touha pomoci, pocítit úspěch a připsat si peníz bez většího smyslu pro rozlišování z hlediska jakési připravenosti, předurčenosti často vede k vytvoření vlastního energetického dluhu, strhání se a navíc nachytání karmických neduhů "nenapravitelného" dlužníka upínajícího na nataženou pomocnou ruku všechnu svoji pozornost, vkládajícího do ní veškeré naděje a aniž by si kolikrát jakkoli připouštěl vlastní vinu a zodpovědnost za vniklou situaci, (ne)vědomky na ni přehazuje svoji vlastní špínu. Jemu se ulevuje, pomocníkovi znatelně přihoršuje a aby toho nebylo málo, když se mu to total KO podaří dotáhnout, nakonec mu za dobře odvedenou práci a vzniklou újmu ani nezaplatí. Vycucá, zaprasí a jakmile je dort hotový, namísto třešničky v podobě platebního poděkování má tu drzost na závěr ještě bezostyšně osrat.

To je potom pohled jedna radost, když není ani na následné odměnění se, udělání si radosti či řádné zrehabilitování. Pomáhání druhým z jakýchkoliv sraček je sic zásluh a obdivu hodná aktivita, iniciativa a záležitost, nicméně pokud si člověk nedá dobrý pozor, je to taky o průser, vlastní poškození a potažmo taky likvidaci. Nehledě na to, že se domníváme, že má-li být člověk v tomto směru dostatečně chápavý, vnímavý a empaticky, musí mít osobní zkušenost, tzn. projít si podobným hnojem, aby se potom mohl lépe vcítit do druhého a být mu celkově nápomocný. Buď je mu to primárně předurčené pro kvalitní odvádění svojí profese, nebo je to pouhý důsledek, tzn. prochází tím, protože je ve styku a přebírá, nebo určitá kombinace. Nikdy neprojít vážnou nemocí a tahat z ní den co den druhé je asi jako nikdy netrénovat MMA a pak se snažit o dělání trenéra. Asi to možné je, no člověk musí mít extra hroší kůži a zároveň být "dobře" odstřižený od druhých, aby se ho to negativně nedotýkalo. Pak je z toho ale tvrdost, apatie a pro jeho "svěřence" "nic moc" uspokojivé výsledky. Člověk by si měl především připustit vydaný podíl vlastní viny na vzniklé situaci, byť jen z principu nepřípustného niterního nastavení, cítění, myšlení a vnějšího přístupu. Potom že musí přicházet výchovné lekce a řešení není přehodit veškerou zodpovědnost za řešení situace do cizích rukou, aniž bych se já sám niterně měnil k lepšímu a z vnějšku dělal první poslední pro zlepšení situace. Jací jsme uvnitř, tak se nám zvenku děje. Z niterního balastu se navenek nezrcadlí regulérní hitparáda a ve znečištěném jezírku nerostou tulipány.

Suma sumárum, pomoct pyšnému člověku, který není ještě nedostal dostatečně za uši, nebo po koulích, chcete-li, nenabyl tak dostatečné pokory, čistoty, vděku, vnímavosti a citlivosti pro okolí, je téměř nemožný úkol. A obráceně lze též prohlásit, že chcete-li se potázat se sobě prospěšným, zkrátka aby Vám bylo pomoženo, přetvořte svůj charakter do co nejpůsobivější podoby to bude možné a buďte nanejmíň dobří, jinak vaše snažení kolikrát stejně bude jen z louže do bláta, spíš narazíte na někoho, kdo vás ještě víc potopí, a i když vám to teď projde, vsadil bych se, že bez skutečného zlepšení vlastního jádra přijde něco dalšího, strastiplného a třeba daleko horšího. K řešení vzniklého problémů přistupujte s vědomím vlastní viny, zodpovědnosti a pracujte na jeho odstranění co nejpilněji, nejpečlivěji a usilujete o vlastní prezentování v co nejlepším světle. A to nejen pouhými slovy ale i skutečnými pocity a reálným počínáním. Soucit a dobrosrdečnost je krásná a obdivuhodná věc, ale i zde všeho moc škodí. Neznáte charaktery postižených lidí, tak jich přehnaně nelitujte, ani na silu nepomáhejte tomu, kdo si to nezaslouží. Vy to musíte cítit, vidět a on musí být za to upřímně rád a vděčný, jinak nemístným dáváním a bezbřehým rozmazlováním akorát uškodíte nejenom obdarovanému ale i sobě. Někdy má přijít jen bolest a ta má pobýt, dokud si nevystřídá nutná změna... Kdo ví, kdyby naše vnímání nebylo natolik omezené a viděli jsme všechny proměnné, třeba bychom po spatření minulých, či současných myšlenek, pocitů, skutků majících za následek charakterní špínu charakteristickou pro danou skupinu lidí, s nimiž tolik soucítíme pro kruté rány jejich osudu, na ně ještě nakonec vzali bič. Něha, laskavost, milosrdenství, všechno super, no odsud posud. Vyloženým vyčuránkům, kteří se toho snaží zneužít, cukr nedávat. A s tvrdou rukou rozhodně opatrně... Zdravá sebestřednost a vstřícnost, ne sobectví a altruismus. Ďábel číhá v krajnostech, extrémech, rozlišovat podle pocitu.

B. Od mala nám vtloukali do hlavy, jak nám slušné vychování a správné chování zaručí zářnou budoucnost. Nebo, že s ním aspoň dál dojdeme. Už tehdy nám to přišlo lehce přitažené za vlasy, no časem, když jsme se stali svědky tolika pokřivených, amorálních, prázdných skutků ať už jakýchkoli motivačních pohnutek či ambiciózních tužeb, aniž by se jejich konatelé dočkali jakéhokoli okamžitého trestu a naopak to kolikrát ještě vedlo k různým materiálním výhodám, jsme tento princip odsunuli na druhou kolej úplně.

Když něco chceš, musíš si za tím jít. Tvrdě. Nenechat se odradit ničím. Věř. Slýchali jsme potom často z úst různých motivačních řečníků. Rozlišuj, dělej, co cítíš, na co máš chuť, všeho s mírou, odpočívej, buď rozumný, prospěšný, láskyplný, chápavý, milosrdný, nebuď nemorální, bezzásadový, vyprázdněný, odlidštěný a vycucaný kretén, poslouchej ten jemný hlas v sobě, rozvíjej to dobré v sobě... Nikdo velice nezmiňoval...

A tak se člověk bez okolků dral dopředu hlava nehlava, strčil ji, kam mohl, hlavně si vizualizovat svůj cíl a s vyplazeným jazykem se za ním drát, klidně přes mrtvoly. Nic než výhru nebere, o jim ukáže, až bude žít ten skvělý život! Do té doby nezastaví! Uvnitř se ochlazuje, blokuje, láme.

Otáčí se, za ním potopa, hledá sám sebe, kde nic tu nic, začíná cestu zpátky k sobě, do světla, štěstí, normálnosti, přirozenosti.

Jde vyrovnaněji, víc vnímá drobné podněty, dělá co cítí, naplňuje ho, rozradostňuje. Při zpětném promítání si totiž uvědomuje, že jakýkoli úlet, přepětí, nebo násilné odtržení ho nakonec dohnalo a stálo nemalou pokutu, která za to fakt nestála. Podraz že v něm vězí ještě dodnes a neustále mu ubírá na vnitřní pohodě. Kéž by to tehdy nedělal. Proč, k čemu to? Jakékoli povýšení, odsouzení, urážky, vzteky, křivdy, zmatky, povrchnosti, závislosti. Všecko špatně. Zjišťuje, že nejlíp bylo dřív, než začal boj, když byla kdysi dávno ona vyrovnanost, čistota, radost z každé maličkosti a vděk za ni. Ta oduševnělost, opravdovost a zaujatost prostým bytím, která se kamsi vytratila. Hold jiná doba, rychlá, ultra moderní, nepřirozená, neustálý boj, tlak, nepřejícnost. Ale pořád jsme to my, kdo, alespoň z části, dokáže vyčistit kluziště, vystavět mantinely, zavést pravidla, řád a harmonii, nevpustit dovnitř poblázněnost, zmatek ani chuligánství dnešní doby. Pořád to máme ve vlastních rukou, abychom žili jako lidé, s důstojností si zachovali vnitřní originalitu, integritu, jednotu, chuť, radost, vitalitu, energii, nepodlehli všemožným svodům, to dobré v nás upřednostňovali, dávali na odiv a bránili si. Nejsme žádné stroje, jsme individuální osobnosti. Nenechme se semlet systémem, druhýma doplantancama, ani vymoženostma. Žijme si každý v klidu a jak chceme, vybudujme si pevné mantinely, nenechejme se zasáhnout, rozhodit jako papuče a připravit o vnitřní lehkost a pocit bezdůvodné vyrovnanosti a blaženosti. Věřme, že každá naše Dobrota se nám vrátí, nenechejme se zanést, odradit, zhnusit. Soustřeďme se ochranu své čistoty před černotou, děj se co děj.

Každý jdeme po jiné cestě, naše úrovně poznání se dost liší. Každý neustále máme co pochopovat, přijímat a předělávat. Nechejme druhé svobodně kráčet po jejich cestě, každý jsme vedený, tak pokud jim nemáme co dobrého dát, všímejme si sebe a nechejme život ať je naučí. No netřeba to přehánět, jsou situace, kdy je upřímná výtka prospěšnější než neupřímně míněná poklona. Jednou pro jednoho tak, pro druhého jinak, dělat jak člověk zrovna cítí, hlavně hledat ten střed, spontánně rozlišovat.

Máme Vám zavolat?

Oslovte nás sami:

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sídlo: Třída Tomáše Bati 1547,
760 01, Zlín


Závěrem nám dovolte se do-představit, zároveň Vás upozornit, eventuálně varovat:

Jsme, děláme, budeme:

DůmDluhů.cz jde přirovnat k virtuální navigaci vedoucí poptávající k vytyčenému úvěrovému cíli tou nejkratší a tudíž časově, energeticky i ekonomicky nejúspornější cestou.

Ambicí je propojovat je i nadále s tím správným průvodcem (úvěrářem) nebo přepravcem (půjčujícím) schopným ve chvíli našeho oslovení ze všech nejp(i)lněji uspokojit jejich na/stávající peněžní představu a potřebu.

Ze všeho nejvíce si zakládáme na propracované analytice, nadstandardních možnostech realizace (znal(ám)ostech), spolehlivé servisní péči a zejména celk(n)ové vyzpytatelnosti, tzn. předvídatelnosti, i nakládáme ze všech nabízejících tržnice beztak nejvíce zátěže.

Naše specializace:

Srovnáváme jednotlivé nabídky partnerských poskytovatelů úvěrových produktů z ne/bankovních, soukromých a veřejně dostupných zdrojů pro spotřebitele (zaměstnance) i podnikatele (firmy), uzavíráme vítěze z hlediska momentální dostupnosti, ceny a kvality. Máme vlastní kapitál, což nás staví do role přímých poskytovatelů, k tomu uzavřené smlouvy o obchodní spolupráci se všemi slušnými ne/bankovními ústavy, družstevními záložnami i privátními investory. Dále provozujeme činnost nezávislého dluhového poradenství na základě živnostenského oprávnění. V neposlední řadě využíváme nástroje realitního trhu k dosažení rychlého zpeněžení klientovi nemovitosti v horní cenové hladině. Kromě standardního prodeje se specializujeme i na okamžitý výkup, zpětný leasing, družstevní (nájemní) bydlení a tak podobně. Předvádíme (chvástáme) se tím, že nám nevadí pro banky problémová klientela a nepodvádíme!

Čtyři dohody:

(Pro)hlášení mající informační a preventivní charakter před nedorozuměními, spory a pokutami:

První - letmý nástřel:
Všechny číselné údaje, které jsou k vidění na těchto internetových stránkách, mají čistě informativní povahu a tedy sloužit k utvoření si orientační představy, neustále se mění jako nálady či počasí a proto bychom rozhodně nestrčili nohu do soudní síně za jejich doručení každému jednomu čtenáři. Pokud si přejete počíst, či od nás vůbec můžete s něčím počítat, popř. čím skoro a přesně, jak by vypadala ona slavná, Vás nejvíce oslnivá hypoteční či realitní nabídka, na níž se zmůžeme, s výslednými hodnotami rozhodujících ukazatelů její zajímavosti zaokrouhlenými na (de)setiny, je nezbytné se s námi alespoň telefonicky zkontaktovat, nebo sejít, podělit o všechny směrodatné konkrétnosti ke své záležitosti a není problém vytvořit. Ostatně to od nás máte vždy bezplatně, nezávazně a diskrétně, takže ostrouháte jen několik jednotek času plus mentální síly a když Vám nepadne do oka, jednoduše na ni zanevřete.

Druhé - ach ta legislativa:
Děláme, seč nám síly stačí, abychom svou, legislativně ostře sledovanou činnost vykonávali v souladu s výkladem paragrafů novely zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb., která platí od 1. 12. 2016 a má za úkol ji regulovat.

Tzn. co se dá, tedy skoro nic jiného, abychom splňovali povinnosti a ne/prováděli úkony jím ukládané, zakazované při uzavírání i správě všech pohledávek majících mezi nimi co pohledávat, tudíž zběžně přeletěno:

Patřičné prověřování úvěruschopnosti úvěrovaného před jejich poskytnutím podle jím předepsaných metrik a jejich momentálních limitů a to zejména bonity (příjmů vs. výdajů) dostatečné k získání vyřizovaného spotřebitelského úvěru. Dopředu negarantujeme kladné vyřízení, nežádáme žádnou formu úplaty, předsmluvní formulář i smluvní dokumentaci dostává žadatel k nahlédnutí s dostatečným předstihem a prostorem bez jevení známek tajení i vyvíjení nátlaku, při čerpání si neúčtujeme dvojí odměnu, ani jedna z posléze inkasovaných plateb nepřesahuje arbitrem schvalované meze, dlužník má právo kdykoliv předčasně splatit a to nanejvýš za k tomuto úkonu věřitelem účelově vynaložené náklady i dalších, asi "sto šest" příkazů, které si dle libosti prostudujte na tomto externím zdroji: 257/2016 Sb. Zákon o spotřebitelském úvěru, nebo v informacích trvale přístupných spotřebiteli a reklamačním řádu.

Třetí - mírné výluky aneb výjimky potvrzující pravidlo:
Na ostatní nabízené produkty a služby, za něž jmenovitě považujeme podnikatelské úvěry pro osoby právnické (společnosti) a fyzické (živnostníky) i realitní služby, se tato legislativa nevztahuje, aniž by jevili známky jejího obcházení, nebo jakkoli jinak inklinovali k záměrnému zaměňování zaměstnanců s živnostníky kupříkladu kvůli nižší, nejen administrační zátěži.

Čtvrté - za plagiátorství na galeje:
Na vědomí se dává, že vaše plagiátorství porušuje naše autorská práva a po zásluze se trestá! Jazyk juristů tvrdí, že se jedná o takzvanou krádež duševního vlastnictví, tedy nejen sprostý, ale i ze zákona trestný čin, kdy vám po prokázání viny hrozí i v naší malé zemi nemalé peněžní postihy a doživotní odnětí licence i svobody až na 2 roky, nevzpomínaje raději karmické a jiné kárné postihy. Vyvarujte se proto jeho neblahým dopadům na vaše blaho nepro(od)váděním na tomto portále! Nehodláme dál dobrovolně (bez odporu) chodit za bezmeznou dobrotu na bezednou žebrotu. Za další implementaci námi pracně vymyšleného obsahu jedna ku jedné očekávejte odvetný akt.

Nejdietnější peněžní ob(d)nos u nás dělá 500 000 Kč, slovy půl milionu korun českých, o prostší porci Vás proto poprosíme neprosit, kór sprostší mluvou.

To platí jak u bez i zástavních úvěrů, kdy na vině je zejména naše omezená časová kapacita a nerentabilita vzhledem k výnosům z celorepublikového vyřizování menších částek.
U desetitisícových úvěrů by musela být platební zátěž pro klienta natolik vysoká, že by to hraničilo s únosností a smysluplností vůbec.
Enormně úročené nebankovní mikro úvěry nabízené na trhu jsou toho jasným důkazem.

Prostý TIP:
Chcete-li míň, zkuste banku, nebo jednu z renomovaných nebankovních společností, máte-li tam dočasně z nějakého důvodu zavřená dvířka, vřele doporučujeme zatnout zuby, toto období přečkat bez přílivu nového úvěrování a mezitím, je-li to možné, usilovat o odstranění v tomto snažení překážející závady. Pořád lepší, než skočit z louže a skončit v blátě... Nebo najít jiné východisko a bez úvěrování se tak obejít úplně. Žádný dluh = značka ideál, pro mnohé sprosté slovo.

U úvěru bez zástavy je nově nutné býti alespoň majitelem nemovitosti, omlouváme se, ale pro nemajetné nemáme v momentální nabídce vůbec nic...

Aby bylo mezi námi jasno, tak pro jistotu ještě podotýkáme, že půjčku bez zástavy nemovitosti jsme pořád ještě ochotni řešit, nebo prostě schopni. Zkrátka to jde, abychom nevyzněli příliš pyšně, ani namistrovaně.

Má to ale jeden "menší" háček a to ten, že jakožto žadatel o ni ji musíte alespoň vlastnit, přes což už u nás vláček s vaší žádostí nadále nepřejede, jen Vás teda nebude jednosměrně tlačit k jejímu ručení.


Polehčující okolnosti toho milníku, k němuž jsme dospěli neblahou osobní zkušeností:

Odedneška jsou pryč ty časy, kdy jsme se mohli usm(n)ažit, abychom lidem zhola nemajetným, zato však zplna hrdla zadluženým sloučili jejich dluhy do jednoho, o parník výhodnějšího konsolidačního úvěru.

Dalo to práce jako na kostele, odpad z toho byl teda požehnaný, odměna i vděčnost nevalná a té následné splátkové delikvence, mdloby i hanba pomyslet...

Z jedné strany to shazovali investoři jako na běžícím stole hákliví na kdejakou ptákovinu jako staré na měsíčkách, z druhé se to pak táhlo jako smrad vinou těžce nechápavé anebo letargické klientely občasně se snoubící s našimi letadlovými (offline a jet leg) stavy z přetlaku, vyřízení a averze.

A pak to najednou začalo přilétat jako kulové blesky z čistého nebe, vícero zdvižených prstů od životů, je regulérně ohrožující události, zdravotně varovná znamení, že takto už to dál (níž) jednoduše nešlo, takže jsme přestali meškat, váhavě váhat, odkládat neodkladné a málem neslyšně z posledního zbytku sil praštili do stolu, načež pronesli ono pověstné "A DOST".

Časy se hold mění, ne vždy se hodí zkostnatěle lpět na starých, dneska už nefunkčních vzorcích uvažování, a v této pohnuté době je celý žhavý půjčovat jen tak ledakomu bez patřičné nemovité opory leda dobrý dobrodruh...

S eskalující hrozbou hromadného propouštění jakožto doprovodným jevem roz(v)orání soukromého sektoru, s ní přímo spjatých výpadků příjmů, platebních neschopností, k tomu strmých pádů cen nemovitostí coby podkladových aktiv, peněz drahých jako čert a ztrácejících na hodnotě jako krypto, rozhodně není radno očekávat žádné extra rozdavačné tendence.


Závěrem:

Vás poprosíme o respektování tohoto našeho rozhodnutí a my na oplátku zase slibujeme, že vyvstane-li znovu na obzoru něco tak velkorysého a zároveň lidového, jak si obojetně představujeme,

střelhbitě vezmeme toto preventivní varování na tabuli houbou, tento z popela povstalý, nezastavovaný úvěrový produkt opět vykreslíme křídou v nejvyparáděnějším možném světle na inzertní ceduli, s níž nad hlavami pak v cuku letu bohorovně vyrazíme na slavnostní promenádu do internetových ulic.

Do té doby poněkud úlevně vyhlašujeme nevratného šlofíka, "dobro" došli, ENDE ŠLUS, dasvidania, nebo "pro nás za nás" hasta la vista, ať příliš nezníme jak proruští švábové...

Dále u něho platí, že stav ukazatelů úvěruschopnosti jako jsou příjmy, výdaje, dluhy (bonita), registry úvěrovaného i účel využití, hraje úhlavní úlohu.

Výhodnost a štědrost námi nabízených půjček bez jakékoliv zástavy musí být něčím vykoupená, tím je větší náročnost na stav registru, příjmu a výdajů (bonity) žadatele.
Tím netvrdíme, že by museli být v naprosto precizní kondici, aby ji bylo možné řešit. Na druhou stranu to ani nemůže být vyložená katastrofa.
Tyto žadatelovi kvality jsou totiž bez podmínky nemovitého zajištění jedinou zárukou řádného splácení a navrácení půjčených peněžních prostředků.
Proto představa, že je poskytovatel nechá zcela bez povšimnutí, je mylná. S vysokou mírou benevolence se setkáte jedině u těch miniaturních, na úkor toho i vysoce předražených, nebankovních půjček.
I tam by už ale půjčující měl ponovu provézt zběžné proklepnutí žadatele podobným způsobem a to z titulu jemu uložené povinnosti prověřit jeho úvěruschopnost zákonem o spotřebitelském úvěru.

Dokládané a zkoumané podklady:
Jednak u nich automaticky dochází k nahlédnutí do registrů, z nichž se bere v potaz řádnost zpětného splácení využitých úvěrových produktů a jejich momentální zatíženost, neboli žadatelova úvěrová angažovanost.

V rámci závažnosti poškození registrů platí, že by se v nich rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo nedávno oficiálně ukončené insolvence bez ohledu na splacenou část.
Pokud jsou tyto záznamy u žadatele evidovány, nabízí se řešit se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky. Jiná věc do zástavy se prozatím nepřijímá.

V rámci příjmů pak bývá u zaměstnance vyžadována pracovní smlouva na dobu ne/určitou a dokládací procedura: potvrzení o výši příjmu za posledních 6 měsíců, výpisy z účtů a výplatní pásky, nebo určitá kombinace.
U podnikatelů OSVČ tvoří základ pro doložení jeho příjmů daňové přiznaní často zohledňované za poslední 2 roky, faktury, výpisy z účtů, obraty, výkazy zisků a ztrát, bezdlužnost vůči státu a opět různý jejich poměr.
K tomu je u obou samozřejmě možné započítat různé druhy příspěvků, přivýdělků, rent, důchodů...

Manželé, kteří mají aktivní společné jmění manželů (SJM), si coby spotřebitelé musí "ze zákona i rozumu" žádat společně, žádné za zády, tajnůstkaření.

SJM neboli zkratka stvořená z počátečních písmen těchto tří slov: Společné Jmění Manželů totiž neslouží pouze k tomu, aby automaticky docházelo ke spravedlivému rozdělování (ne)movitého majetku, který po sňatku nabyde jeden z jeho účastníků, se svou drahou polovičkou v pohlavně rovnoprávném poměru 50/50, přestože se ona sama na žádné listině stvrzující její vlastnická práva zrovna nevyskytuje.

Podobným způsobem totiž může dojít k samovolnému přenášení a podvojnému přiřazování i toho dluhového, tedy úvěrového zaangažování (zatížení), které si za dobu manželství odváží "pořídit či převzít čistě sám na sebe" jeden z manželů za absence písemného souhlasu a tudíž snadno i vědomí toho druhého, kterého se tak i přesto mohou v budoucnu negativně (do)týkat případné spory vedené v souvislosti s řádným neplněním s ním spjatých povinností, přestože na úvěrových smlouvách o něm opět není ani zmínka. Jinými slovy pak, třeba z důvodu nesplácení, může dojít k věřitelovu (vymahačovu) uspokojení takto vzniklé pohledávky i z dlužníkovi poloviny majetku spadajícího do společného jmění, pokud nedisponuje žádným, výlučně vlastním.

A proto, aby byla plně zachována jakási partnerská transparentnost, musejí si u nás manželé k žádanému úvěru pokaždé přistupovat společně, mají-li mezi sebou v době podání žádosti společné jmění plně aktivní.

I zadlužení je totiž záležitostí mající důležité vazby na vzájemné soužití, k jejímuž mlžení by proto nemělo docházet už jen z principu lidskosti a zmíněné průhlednosti. O příjem silně ochuzená sestava žadatelů pak stejně v drtivé většině případů nevychází ani bonitně, což je další pádný argument pro neprodlené přesvědčení druhého z manželů k jeho přímé spoluúčasti na akci alespoň z pozice spolužadatele, potažmo budoucího spoludlužníka, který bere vítr z plachet narážkám hrdopychů typu: "Snad jsem už dospělá, plně svéprávná osoba oprávněná si rozhodovat sama za sebe a jednat, jak se mně zlíbí?!" To na každý pád jste, no též můžete být ve svých snahách zvenčí omezována, ohrožujete-li svým jednáním život bližního jako v tomto případě - (do)životního partnera.

Abyste se tak nedělo a Vy si pak mohli začít plně přetavovat své peněžní představy v realitu bez potřeby ohlížení se na rozmar manžela a žadonění o jeho souhlas, je nutné mít SJM zúžené, ideálně pak úplně rozdělené (zrušené). K tomu lze dospět buďto sepsáním předmanželské smlouvy upravující pravidla pro rozdělování společného jmění, nebo potom takovou jeho změnou provedenou kdykoliv v průběhu manželství třeba u notáře. Ten Vám po společné návštěvě (ne vážně nestačí, když přijdete sami) za pár tisíc rád rozváže křidélka a Vy si budete moct žádat a vystupovat každý sám za sebe, jak jen se Vám zachce bez nutnosti přizvání k účasti a výhledově i možnosti negativního zásahu toho druhého.

Tato tématika samozřejmě má své "světlé i tmavé" výjimky a potvrzující pravidla, stejně jako každý takový krok pochopitelně má své vlastní individuální specifika, pro i proti a tak i nároky na vhodné provedení, které je potřeba zohlednit a do výsledného díla všestranně zapracovat tak, aby sedli jako "hrnec na zadek" nejlepším zájmům obou manželů.


Více informací k této problematice si můžete přečíst: RADY A TIPY: SJM jak ho otočit ve svůj vlastní ekonomický prospěch

Na samotné myšlence vyměnit placení stále se zvyšujícího nájmu za splácení hypotéky na (jednou) vlastní bydlení sice nevidíme nic zcela zcestného, no...

... nemáte-li nic našetřené, dalšího do zástavy, zato šílenou platební minulost (morálku) a úvěruschopnost ano, pak už ano a v realitu ji přetaví jedině "podvodník", který vás ve výsledku vyjde daleko dráž než nájemník, na to vezměte jed.

Ani banky, které si půjčené peníze cucají z prstu, teda pera, teda vašeho elektronického podpisu, nedávají víc než 80% z ceny a to musíte mít všechno pünktlich, cajk, nehledě na to jejich nedávné lichvářské vybarvení a neumazání dodnes.

Po soukromníkovi pak nemůžete chtít, aby se svými řeholí vydřenými a nastokrát zdaněnými penězi kouzlil kolem sta procent kupní, poté zastavované a možná i prodejní hodnoty pořizované nemovitosti a nejlépe je ještě úrokově podstřelil, abyste ho divže neukamenovali za to, že je nejen škudla ale i nenažranec.

Ještě chvíli nám tady budou nořit, válčit, strašit a omezovat pod nosem, nezaměstnanost vyskočí jak z trampolíny, výplaty a tržní ceny sletí za výdělky z většiny podnikatelských činností jak po skluzavce, vy mu přestanete platit dřív, než se jeho zástavní právo stihne na katastru uvelebit, zabydlet a mu nezbyde než ji střelit se ztrátou třeba třiceti procent, ne-li hůř, nebo v ní zůstat finančně trčet s prsty zkříženými i na nohách a dlouhé večery se potají modlit za brzkou otočku, výstřel a co největší pohojení toho pohnojení, nejlépe vývar. Zatímco vy si to budete spokojeně lebedit zpátky v nájmu, nohy v luftu, dlouhý kouř a nulová ztráta. Při vší úctě, to víte že jo...

Taky mějte na paměti, že první dekádu stejně jde i v bance většina splátky na úmor úroků a dlužná jistina vám ubývá poskromnu, takže toho po pěti vážně moc neumažete, tak to taky nemusí být žádná sláva...
Samozřejmě taky záleží na tom, v jaké fázi vývoje cen na realitním trhu se k tomuto kroku "dokopáváte". Vzhledem k tomu, že ten býčí již asi máme na jistou dobu za sebou a ztuhle hledíme medvědovi do očí, tím spíš může být úprk do pronajaté nory vítězná, životní úspory zachraňující strategie, neb zmíněný propad ceny slavnostně zakoupené nemovitosti pod tu pořizovací, natož zůstatek hypotéky, je pramálo příjemná záležitost a pradávno známá zase ta, že tomu, co umí v krátkém časovém úseku samo násobně vrůst, nebude činit zas takový problém padnout stejným tempem a dílem hubou dolů. A držko pády málokomu chutnají.

Zkrátka a jednoduše, pokud tedy nemáte vyhlédnutou nemovitost, na kterou se nemůžete vynadívat, při jejímž obývání vám plesá srdce od samé radosti, máte to štěstí, že jste ji vyštrachali za vyloženě směšné peníze a nebo vám přináší extra užitek (výdělek v podnikání), které by případný pokles vykryli, byli dostatečné silnou záplatou na to "vykrvácení", pobýt si ještě v nájmu, rok, dva si počkat, jak se situace vyvrbí, když už jste to vydrželi doteď, nemusí být zas tak špatný nápad.

Riziko, že vám doteď jak o život uhánějící vlak ujede ještě dál a jaktěživ už na něho nestihnete naskočit, je z mého pohledu značně menší, než že po této "menší" zastávce začne sjíždět dolů kopce a na nespočtu jednotlivých zastávek cesty bude trpělivě vyčkávat na sporadicky a opatrně naskakující cestující, pokud teda nevykolejí a nevydá se střemhlav na výplach pánevního dna, z něhož se bude roky pracně sbírat. Po přihlédnutí k okolnostem a své skeptické nátuře bych se přikláněl, nebo minimálně nedivil krasojízdě jako na horské dráze ve stylu č. 2.

A nevyužitá (promarněná) příležitost může být lepší než trpká zkušenost...

Navíc, nedosáhnete-li na hypotéku ani ze vznášedla, netřeba to řešit a už vůbec ne věšet hlavu. Nemáte zač...


To si zase nalejme čisté info. Ne, vážně Vám nikdo nezaplatí celý vysněný baráček za miliony, když jste si na něho doposud nenašetřili ani korunu (dvacet tisíc fakt nic neřeší), nemáte co dalšího zastavit a navíc byste dle prokazatelných příjmů a zákonných ukazatelů bonity bezpečně neutáhli ani dvoutisícovku měsíčně navíc, nebo jsou vaše registry jeden velký paskvil, takže dát se tak vsadit na vaši schopnost řádného splácení, respektive absenci opožděné splátky, máte to s kurzem tak 46:1 v prospěch vašeho selhání to dokonce hned v prvním roce kalendáře.

Přibližně počítejte, že minimálně 20% budete muset "někde vyškrábnout", anebo hypotéku do-zajistit další nemovitostí v této hodnotě. Pokud byste se tím náhodou dokázali dostat na LTV nějakých 60%, může Vám toho být odpuštěno mnohem víc, neboť to je zhruba strop u nebankovní hypotéky Standard, avšak "na oplátku" u ní počítejte s podstatně vyššími provozními náklady.

Taky pochopitelně můžete mít tak absurdní štěstí, že se Vám podaří sehnat nemovitost s tržní hodnotou 5 milionů za 3. V takovém případě však počítejte s našim okamžitým dotazem: "Proč by vám ji kdo prodával za 3, když by ji mohl prodat za 5?". Nebude-li ve vaší odpovědi obsaženo něco ve smyslu rodinného příslušníka, dobrého kamaráda, nebo obchodního partnera, spíše počítejte s našim nesouhlasným stanoviskem.

Stejně tak, ostatně jako všude, může pomoct, podaří-li se Vám si k sobě sehnat takzvaného spolužadatele, který dohání vaši tristní ziskovost, nebo platební morálku. Natvrdo se tak však může stát, že začnete v úvěru doslova zavazet, překážet (mu) v jeho vyřízení. Ano, víme, že jste si ho k sobě dočasně přibrali, a chápeme, že opustit ho, nechat hypotéku i kupovanou nemovitost čistě na něm, není nic moc, ale hold jinak to kolikrát nepůjde, a navíc mezi námi děvčaty... Jestli ho potom z žádosti vyvážete, až se registry či příjmy "vyléčíte", nebo ho v ní nahradíte, vyjde prakticky nastejno, čili je prašť jak uhoď. Jen je potřeba dopředu vyladit a přednastavit.

Zákonodárci zákona o spotřebitelském úvěru novelizované stanovy, které nám zpestřují profesní životy od roku 2016, se snažíme dodržovat na 101%.

U všech zpříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Počínaje tím, že nám dostatečně prověřený a všechny ⬆ rysy úvěruschopnosti splňující úvěrovaný před vyplacením jemu s dostatečným předstihem a bez náznaků zatajení i nátlaku předložené a jím přijaté nabídky úvěru NIC neplatí, ani dvojitě při něm, a konče...

Životní časy, energie, nervy, administrační, provozní paušály, amortizace, benzíny, ani ty sladkůstky a kávy, bez kterých by to nešlo a neměly spolu tu čest, nic z toho nejde za vámi, pokud si nesáhnete na slibované peníze.

V žádném z případů nám žadatel neplatí poplatek dopředu.
V každém případě je možné účtovat za předčasné splacení pouze administrační náklady, které se s tímto úkonem přímo pojí.
Ceník všech uplatňovaných poplatků a potenciálních pokut splňuje zákonem ustanovené limity, jejichž překročení by znamenalo praktikování takzvaného nadměrného obohacování, které se řadí mezi neoprávněné a tudíž trestuhodné přestupky...


Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na vlastní dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). To nerozporuje výše zmíněné, nebo ani jedna z těchto plateb nejde v náš prospěch.

Dále... Dopustíme-li se v průběhu sjednání hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.

V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.

Odkazy na naše sociální sítě:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225.
Vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele.
Hypoteční mág, realitní makléř, soukromý investor...

WBO: written by owner / not AI nor copy
Copyright © 2012 - 2024 DůmDluhů.cz
Vaše nefalšovaná dluhová speciálka

powered by Weboo + Joomla: