Dluhy pod levnou a robustní střechou.
Rostou o sto šest? Postaráme se o to.
Lekly Vás zlé zprávy kolem hypotéky?
Kupte si léky z eshopu naší apotéky.
Vykurýrují vší neduhy z vaší reality.
Přestřelené splátky i přeplatky ❔
Provádění krouhání na plátky 👇
Bez podvádění, rouhání, prohlídky❕

 KONZULTOVAT
bezodkladně konzumovat kapitál
splatit vše, platit míň, mít klid
zachránit si tak nemovitost
neztratit za nehoráznost
potom dát do banky
nebo prodeje
za dost
Send  info@dumdluhu.cz
Abacus  
KALKULOVAT
Peace
 KOOPEROVAT

KULTIVOVAT nebankovní kult
kultovností a sofistikovaností
nás motivuje, no nic proti gustu
nechat si uzmout Víc od úst
tzv. kulminovat výdaje
a pak i konfiskovat majetek
neznámou konkurencí
nesahající nám po patu vývoje
a proto se ani nestíhající inspirovat.
DD Vám dodá libovo(ln)ou likviditu z ne/movitosti i přesto:
že jste ji pro nedostatečnou kredibilitu nedostali od bank
za netrénovaným okem jen těžko rozeznatelných podmínek ⤸
✅ už 6,8 %/rok, až 80 % LTV a 30 let
ty poté udrží konstantní, nelikviduje
❌ nastražené vícenáklady, příplatky
╰┈➤ záruka úroku a úspory až 86 %
📣 pouze se zástavou a od 500 tis Kč
O
 
 předem i za předčasné splacení
12
 let zkušeností, přímý poskytovatel
slušný a spolehlivý, provize provizorní
👀 Další kréda

Ne-banka ne dražší než banka?
Paranormální realita dneška.
A ta neparanoidní realizace...
Nevstup na riziko vlastní ztráty.
Zatímco Vás zabavily tyto stránky
oni svatostánky tak pěti lidem.
Co to vzít konečně vážně
a út(sk)okem DD??
Přerostlé splátky i přeplatky? 📉 Krouháme na plátky = úspora až 86 % ≠ rouháme❕ Už za 6,8 % na 30 let a 12 letu. Ikona telefonu zdarma 777465451 Poslat info@dumdluhu.cz Počitadlo kalkulace  konzultace Mír kooperace
kultivace nebankovního kultu kultovností a sofistikovaností je naše ambice, no nic proti gustu ostrouhat z dosti víc nákladové kulminace a pak i konfiskace majetku od neznámé konkurence, která nám na stupnici vývoje nedorostla ani po ostruhy a proto jsme pro ni studnicí obsahové inspirace
Co děláme? Dáváme druhé šance klientům, nad kterýma v bance ohrnuli nos, dostat za obdobných podmínek na cokoli libov(oln)ou likviditu z (do) ne/movitosti a tím přestát toto období bez utrhání na účtu, ba dokonce typické likvidace. Statistika: než jste ho stihli ↑ zkonzumovat oni zbylé LTV tak z pěti lidem, co přestat dělat stejnou chybu, brát to na lehkou váhu, no plnou parou vpřed, út(sk)okem ⇩DD⇩

Pospolitost dlužnosti

Zveřejněno dne: 05.04.2022
Autor: Tomáš Maček

Vzájemná pospolitost dlužnosti

aneb jak se správně stavět ke svému, nejen peněžnímu závazku.

Co z principu obnáší bytí někomu dlužen a jaký to má dopad ostatní životní sféry?

To, že někdo vyhoví mé žádosti a půjčí mně tak něco, co zrovna nemám a urgentně, nevyhnutně potřebuju, ještě neznamená, že mám definitivně vyhráno. Právě naopak, vzniká mně tím poměrně svazující závazek volající po a trvající do doby jeho vyrovnání a spolu s ním i jakási starost navíc.

Těch jistě už tak každý máme až nad hlavu, a proto je vyloženě vhodné zavčasu si položit otázku, jestli mně celý tento deal za tu následnou námahu vůbec stojí, je pro mě vážně prospěšné ho uzavřít vyřčením prosbičky s následným vyčerpáním oné službičky a není pro změnu mnohem lepší se bez něho obejít, poradit si sám, takzvaně na vlastní pěst.

Jednohlasně souhlasná dedukce vedoucí k přiklonění se v prospěch akce zvané "otravování druhého prošením o pomoc" pak dává význam pouze za předpokladu naprosté nezbytnosti a zároveň pravděpodobné oboustranné prospěšnosti. V opačném případě na lze tvrdou optikou pohlížet jakožto na krádež, minimálně pak pokus o ni, pokud se vám druhá strana rozhodne nevyhovět.

Tuto laskavost totiž zůstanu nadále dlužný a tak bych měl být časem schopný nejen se revanšovat alespoň to té míry, abych ji jejímu vykonavateli oplatil a doslova s ním tak srovnal účty, ale taky připravený stát se tím, kdo jednou převezme ony pomyslné otěže oběti a pro změnu se on sám vzdá něčeho navíc v jeho prospěch, čímž převáží pomyslně utvořenou, vzájemnou váhu dávání/braní, načež ta jeho miska půjde celá zatížená dočasně směr podložka.


Pravidlo: "nechtěj po druhém nic, co bys mu sám nebyl ochotný obětovat a posléze opětovat" dozajista mající svůj původ v pradávném "chovej se k druhým tak, jak si sám přeješ, aby se oni chovali k tobě" tak není úplně mimo toto téma a jeho dodržování by mělo být jakýmsi vnitřním automatismem a závazkem vyplouvajícím na povrch. 

V tomto ohledu se jedná o neustálé nastolování rovnováhy, vyrovnávání účtů. Nechtít jen nestřídmě vysávat, ani bezmezně rozmazlovat, jako spíš neustále usilovat o setrvávání někde mezi, ve zlatém středu. Kdyby bílá v symbolu jin jang představovala přijímání a černá naopak odevzdávání, člověk by se měl neustále chovat tak, aby se vracel do optimálního barevného rozpoložení padesát na padesát a nikoliv aby ho měl prakticky jednobarevný. Ďábel se skrývá v extrémech, sem kdysi četl v knize od S.N. Lazareva a i sem mně to sedí.

Přestože to nevypadá, že bychom žili v optimálním světě, spíš těžce náhodné divočině, takový harmonický postoj bychom se měli snažit přiřazovat ke všem aspektům našeho života a jeho procházení. Kontrolu nad svým okolím však máme pramalou, a čím menší je, tím menší spoluzodpovědnost poneseme za jako konání. Zato sami sebe ještě ovlivnit svedeme, proto primární zodpovědnost neseme za sebe, svoje nastavení, rozpoložení a z něho pramenící "správanie".

A každý podobný závazek vytváří i určitou tíhu osobní zodpovědnosti za jeho navrácení, přistupuje-li k tomu člověk svědomitě.

A pokud ne, staví-li se k tomu lhostejně, ledabyle, říká si "no co, však to nikdo neviděl, tak jak za to můžu být potrestaný", nemůže být blíž omylu. Bůh to viděl, vesmír to viděl, karma to viděla. Jsme-li k nim naprosto hluší a odstřihnutí od svých pocitů, které nám dávají jasně (spíš jemně) najevo, co je dobré a co zlé, jednotlivé prohřešky se podle jejich povahy a závažnosti načítají a, nepodnikne-li jedinec kroky potřebné k jejich nápravě, "jedna ku jedné" také samovolně vrací. "Lehce, nezaslouženě nabyl, lehce, nezaviněně pozbyl" a pak, podaří-li se člověku vědomě si spojit dané souvislosti mezi sebou, jsou z toho akorát výčitky typu: "že já blbec... to mně za to teda nestálo..." Jenomže to se levému člověku který to vědomě mydlí levá pravá, na podvědomí absolutně nevěří a od pocitu je precizně odpreparovaný povede jen málokdy...

S rostoucím počtem takových vyčerpaných úsluh a nesplacených škraloupů nabírá na síle i ona tíha, kterou by měla doprovázet chuť se revanšovat a člověk by se pak neměl zaobírat prakticky ničím jiným, než jejich zatmelením. Nikdo se nenechává rád otravovat jen tak, ještě cizím individuem a v době odpočinku. Vy jste na tom, tipujeme, dosti podobně. V tomto je to, řekněme, do budoucna dosti zatěžkávající, svazující a je proto potřeba dopředu si pořádně rozmyslet, jestli nám jejich využití vůbec stojí za to, za tu následnou náklonnost, křeč a námahu. Jestli není radši lepší prostě si poradit nějak sám a úplně se bez nich obejít. Do včasných rozhodovacích procesů je v nikterak poslední řadě potřeba systematicky začlenit rovněž skutečnost, u koho že se to chystám danou "službičku" využít, co vpravdě má obnášet a co konkrétního "darující" očekává získat za ni nazpět. To člověka potom někdy odradí už jen samotný nepoměr, nelukrativnost takového "obchodu" a naprostá neochota nechat se o to zpětně připravit. To všechno je v naprostém pořádku, teda pokud si člověk toto NE řekne zavčasu. A ne až když si "spokojeně koupí luxusní fáro na fakturu s odloženou splatností, to si odveze domů, celý rok s ním na ulici dělá machra a až potom, jakmile přijde čas její úhrady, se začne protestovat ve stylu: co si to opovažujete, to auto je moc drahé, to vám rozhodně nehodlám zaplatit vy zloději!" . V tento moment už je na vedení podobně hrdinských, opovážlivých a odrzlých průpovídek poměrně pozdě, nemyslíte? Na takové už vážně není nikdo zvědavý! To je ten horší případ a nikoliv ojedinělý jev, když je z toho v čase odplaty akorát samý úskok a skutek utek, spousta řečí a velké divení, zadírání, vydírání. Podezření z regulérní amnézie, ani by se kdo byť jen slovem zmínil o amnestii. Znáte to, když někomu prokážete velkou laskavost, doslova ho vytáhnete z brajgle a když se vám má odvděčit, je z toho najednou samé to:

"Co to po chceš, tak to teda fakt ne, teď nemůžu a o potom se teď rozhodně nehodlám bavit, samá narychlo splácnutá výmluva, regulérní nepravda, já nerozumět řeči tvého kmene, fakt sorry, já nic, já být korejský muzikant a navíc ne a ne se rozvzpomenout, já najednou bojuju v nemocnici o holý život, pštros jenž ztratil mobilní zařízení zastrčené někde v nabíječce a sem tam dokonce i obsazené, buď tak laskavý a už mě s tím neobtěžuj, obrať se na mého právníka, já být zkrátka levý slizký zmetek s podprůměrným komediantským nadáním." Jenže Správně by se takové věci neměly řešit právně...

O to horší to je, když to dopředu děláte jako svůj business a za jasné, oboustranně přínosné, předem odsouhlasené domluvy "co za to" mu vytáhnete trn z p...aty, aby z toho pak bylo takovéto trucovité vykrucování.

Ve svojí podstatě je přitom jedno, jestli se jedná o "požičání vapky nebo kačky". Za první časem sousedovi ochotu vrátíme třeba hráběmi, nebo třeba vejci, kdežto v případě půjčení si peněz od zcela cizího subjektu nám odpadá starost s vymýšlením způsobu jejího oplacení. Jemu je dostatečnou odměnou naše průběžná platba úroku a případných poplatků. "Jen" je tedy nutné být schopný řádně splácet a "jednou" mu tak celý svůj dluh v celku a pořádku navrátit.

Zadání úkolu člověka, který se touží zadlužit, se pak může jevit poměrně jednoduše. Prostě si vyberu ty, kteří budou chtít nejmíň. Avšak jak již první věty tohoto textu napovídají, ne vždy to bývá tak jednoduché, jednoznačné. Z hypoték, které se navenek neškodně tváří jako ty zdaleka nejlevnější neviňátka, se totiž časem klubou ti největší peněžní požírači, jaké si jen dokážete představit. Za těmi nejvíc sexy pobídkami se často ukrývají nelítostní dravci připraveni oškubat vás i o poslední chmýří, jímž se zůstanete honosit.

V tomto ohledu by si s nimi ostatně nebezpečně zavdali na společné zájmy také některé ženy, pro něž je muž pouhý předmět k naplnění vlastních ideálů a tužeb, jež jakmile poslouží, nebo už není schopen, odhodí ho a hurá na dalšího. Peníze -> svoboda, pohoda -> životní styl -> materiální výdobytky -> společenská prestiž / pokud možno i energie, síla, živočišné uspokojení tak snadno zaměnitelné za skutečnou lásku. Poměrně sobecké až parazitické, zvrácené až chorobné pohnutky při výběrovém řízení, no svojí frekventovaností výmluvně vypovídající o opravdovém vnitřním stavu většinové současné pozemské populace. Kolikrát chutné a vyzpytatelné asi jak mladiství závislí na drogách, nicméně zlatá nezbytnost a praktičnost nadevše a svatý účel světí i prostředky, teda aspoň snad.

Také některé nebankovní společnosti na takové chování svých budoucích zákazníků s převážně cenovou preferencí při výběru své hypotéky doslova vsázejí "ALL IN". Podobně jako na červenou v ruletě, avšak s tím rozdílem, že zde statistika pravděpodobnosti úspěšného trefení se naopak promlouvá výrazně v jejich prospěch.

Většina lidí ji pochopitelně chce mít co nejlevnější. Jen málokdo vidí jediný důvod proč si za něco kdekoli připlácet cokoli navíc, což u takové hypotéky platí cca trojnásob. Vyhodit za pořádné boty, či brýle, to by ještě pochopili, ale za hypošku? Pche, nechtějte je rozesmát. Seškrtat seznam možných výdajů kde se dá, tak dneska uvažuje většina běžných smrtelníků. A nakonec proč ne, těžce nabyté peníze si málokdo přeje lehce pozbýt a kde se podaří ušetřit, tam se to počítá. Ušetřené peníze se od těch vydělaných příliš neliší...

Jenže krom toho, že zde zase musí být nějaká zdravá míra, ať se z toho nevyklube patologické škudlení, takové škrcení opasku, až se člověk uškrtí, také je dobré si uvědomit, že to u hypotéky není zdaleka jenom o úroku, jak se celá spousta lidí dneska domnívá, a maximálně nějakém tom počátečním poplatku "za vyřízení". Jasně, každý ví, že úročení ovlivňuje jak splátku, tak přeplatek, k němuž se onen vstupní náklad přičítá, a tudíž, čím níž je, tím míň utratíme. Jednoduchá rovnice, která dává vzniknout jednoznačnému vzorci uvažování: "Beru je, mají tak nízký úrok!".

Toto chování bývá ještě posíleno zvykem z bankovního prostředí, kde "na papíře" nižší úrok znamená výhodnější variantu i "ve skutečnosti", neboť ostatní náklady s jejich hypotékami spojené se navzájem stírají, neboť dosahují dosti podobných výšin. Maximálně tak nějaká ta povinná pojistka může hodit do výpočtu vidle a po jejím zakomponování nakonec promluvit v neprospěch dané možnosti, no i tak to spíš bývá otázka tisícovek v horizontu několika let, takže nic, z čeho by se muselo vyloženě střílet.

Jenomže ve světě "nebankovek" se může takový chronický rozhodovací návyk při troše nepozornosti vrátit jako nešikovně, moc do výšky hozené frizbí a způsobit svému původnímu vrhači daleko horší újmu a to nejen na čele, ale i hypotečním účtu. Někteří přihlížející by ho právem označili jako šetřící zlozvyk, který se s ním to přehánějícímu postiženému až nemocnému člověku, časem zaslouženě a neméně škaredě vymstil a celou událost zhodnotili slovy: "Škudlil, škudlil až doškudlil." Podobně jako každému to, čemu holduje, přestřeluje v tom, až tomu propadne... Jako by mu život šeptal: "Nechceš se léčit, změnit? Tak si to vyžer...". 

Tam totiž málokdo troškaří, málokdy jde o pouhé desetitisíce a byť miniaturní přešlap při splácení se tam nejednomu vymstil vyšplháním dluhu na hodnotu zástavy, což vedlo k jejímu nucenému prodeji, aniž by z něho ještě kdy uviděl jedinou korunu. Výslednou finanční katastrofu pak komentoval slovy: "Jak jsme to mohli tušit, vizáž firmy, údajné úročení i poplatky super s stejně..."

Za důkladnější popis nepříliš slušných obchodních modelů přinášejících naopak velmi slušný profit některým nebankovním společnostem lze považovat co by pokračování tohoto psaní: předchozí článek, jemuž tento původně dělal narychlo spíchnutého předskokana, avšak vzhledem k tematické nesourodosti byl přesunut na samostatně stojící podstránku.

Máme Vám zavolat?

Oslovte nás sami:

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sídlo: Třída Tomáše Bati 1547,
760 01, Zlín


Závěrem nám dovolte se do-představit, zároveň Vás upozornit, eventuálně varovat:

Jsme, děláme, budeme:

DůmDluhů.cz jde přirovnat k virtuální navigaci vedoucí poptávající k vytyčenému úvěrovému cíli tou nejkratší a tudíž časově, energeticky i ekonomicky nejúspornější cestou.

Ambicí je propojovat je i nadále s tím správným průvodcem (úvěrářem) nebo přepravcem (půjčujícím) schopným ve chvíli našeho oslovení ze všech nejp(i)lněji uspokojit jejich na/stávající peněžní představu a potřebu.

Ze všeho nejvíce si zakládáme na propracované analytice, nadstandardních možnostech realizace (znal(ám)ostech), spolehlivé servisní péči a zejména celk(n)ové vyzpytatelnosti, tzn. předvídatelnosti, i nakládáme ze všech nabízejících tržnice beztak nejvíce zátěže.

Naše specializace:

Srovnáváme jednotlivé nabídky partnerských poskytovatelů úvěrových produktů z ne/bankovních, soukromých a veřejně dostupných zdrojů pro spotřebitele (zaměstnance) i podnikatele (firmy), uzavíráme vítěze z hlediska momentální dostupnosti, ceny a kvality. Máme vlastní kapitál, což nás staví do role přímých poskytovatelů, k tomu uzavřené smlouvy o obchodní spolupráci se všemi slušnými ne/bankovními ústavy, družstevními záložnami i privátními investory. Dále provozujeme činnost nezávislého dluhového poradenství na základě živnostenského oprávnění. V neposlední řadě využíváme nástroje realitního trhu k dosažení rychlého zpeněžení klientovi nemovitosti v horní cenové hladině. Kromě standardního prodeje se specializujeme i na okamžitý výkup, zpětný leasing, družstevní (nájemní) bydlení a tak podobně. Předvádíme (chvástáme) se tím, že nám nevadí pro banky problémová klientela a nepodvádíme!

Čtyři dohody:

(Pro)hlášení mající informační a preventivní charakter před nedorozuměními, spory a pokutami:

První - letmý nástřel:
Všechny číselné údaje, které jsou k vidění na těchto internetových stránkách, mají čistě informativní povahu a tedy sloužit k utvoření si orientační představy, neustále se mění jako nálady či počasí a proto bychom rozhodně nestrčili nohu do soudní síně za jejich doručení každému jednomu čtenáři. Pokud si přejete počíst, či od nás vůbec můžete s něčím počítat, popř. čím skoro a přesně, jak by vypadala ona slavná, Vás nejvíce oslnivá hypoteční či realitní nabídka, na níž se zmůžeme, s výslednými hodnotami rozhodujících ukazatelů její zajímavosti zaokrouhlenými na (de)setiny, je nezbytné se s námi alespoň telefonicky zkontaktovat, nebo sejít, podělit o všechny směrodatné konkrétnosti ke své záležitosti a není problém vytvořit. Ostatně to od nás máte vždy bezplatně, nezávazně a diskrétně, takže ostrouháte jen několik jednotek času plus mentální síly a když Vám nepadne do oka, jednoduše na ni zanevřete.

Druhé - ach ta legislativa:
Děláme, seč nám síly stačí, abychom svou, legislativně ostře sledovanou činnost vykonávali v souladu s výkladem paragrafů novely zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb., která platí od 1. 12. 2016 a má za úkol ji regulovat.

Tzn. co se dá, tedy skoro nic jiného, abychom splňovali povinnosti a ne/prováděli úkony jím ukládané, zakazované při uzavírání i správě všech pohledávek majících mezi nimi co pohledávat, tudíž zběžně přeletěno:

Patřičné prověřování úvěruschopnosti úvěrovaného před jejich poskytnutím podle jím předepsaných metrik a jejich momentálních limitů a to zejména bonity (příjmů vs. výdajů) dostatečné k získání vyřizovaného spotřebitelského úvěru. Dopředu negarantujeme kladné vyřízení, nežádáme žádnou formu úplaty, předsmluvní formulář i smluvní dokumentaci dostává žadatel k nahlédnutí s dostatečným předstihem a prostorem bez jevení známek tajení i vyvíjení nátlaku, při čerpání si neúčtujeme dvojí odměnu, ani jedna z posléze inkasovaných plateb nepřesahuje arbitrem schvalované meze, dlužník má právo kdykoliv předčasně splatit a to nanejvýš za k tomuto úkonu věřitelem účelově vynaložené náklady i dalších, asi "sto šest" příkazů, které si dle libosti prostudujte na tomto externím zdroji: 257/2016 Sb. Zákon o spotřebitelském úvěru, nebo v informacích trvale přístupných spotřebiteli a reklamačním řádu.

Třetí - mírné výluky aneb výjimky potvrzující pravidlo:
Na ostatní nabízené produkty a služby, za něž jmenovitě považujeme podnikatelské úvěry pro osoby právnické (společnosti) a fyzické (živnostníky) i realitní služby, se tato legislativa nevztahuje, aniž by jevili známky jejího obcházení, nebo jakkoli jinak inklinovali k záměrnému zaměňování zaměstnanců s živnostníky kupříkladu kvůli nižší, nejen administrační zátěži.

Čtvrté - za plagiátorství na galeje:
Na vědomí se dává, že vaše plagiátorství porušuje naše autorská práva a po zásluze se trestá! Jazyk juristů tvrdí, že se jedná o takzvanou krádež duševního vlastnictví, tedy nejen sprostý, ale i ze zákona trestný čin, kdy vám po prokázání viny hrozí i v naší malé zemi nemalé peněžní postihy a doživotní odnětí licence i svobody až na 2 roky, nevzpomínaje raději karmické a jiné kárné postihy. Vyvarujte se proto jeho neblahým dopadům na vaše blaho nepro(od)váděním na tomto portále! Nehodláme dál dobrovolně (bez odporu) chodit za bezmeznou dobrotu na bezednou žebrotu. Za další implementaci námi pracně vymyšleného obsahu jedna ku jedné očekávejte odvetný akt.

Nejdietnější peněžní ob(d)nos u nás dělá 500 000 Kč, slovy půl milionu korun českých, o prostší porci Vás proto poprosíme neprosit, kór sprostší mluvou.

To platí jak u bez i zástavních úvěrů, kdy na vině je zejména naše omezená časová kapacita a nerentabilita vzhledem k výnosům z celorepublikového vyřizování menších částek.
U desetitisícových úvěrů by musela být platební zátěž pro klienta natolik vysoká, že by to hraničilo s únosností a smysluplností vůbec.
Enormně úročené nebankovní mikro úvěry nabízené na trhu jsou toho jasným důkazem.

Prostý TIP:
Chcete-li míň, zkuste banku, nebo jednu z renomovaných nebankovních společností, máte-li tam dočasně z nějakého důvodu zavřená dvířka, vřele doporučujeme zatnout zuby, toto období přečkat bez přílivu nového úvěrování a mezitím, je-li to možné, usilovat o odstranění v tomto snažení překážející závady. Pořád lepší, než skočit z louže a skončit v blátě... Nebo najít jiné východisko a bez úvěrování se tak obejít úplně. Žádný dluh = značka ideál, pro mnohé sprosté slovo.

U úvěru bez zástavy je nově nutné býti alespoň majitelem nemovitosti, omlouváme se, ale pro nemajetné nemáme v momentální nabídce vůbec nic...

Aby bylo mezi námi jasno, tak pro jistotu ještě podotýkáme, že půjčku bez zástavy nemovitosti jsme pořád ještě ochotni řešit, nebo prostě schopni. Zkrátka to jde, abychom nevyzněli příliš pyšně, ani namistrovaně.

Má to ale jeden "menší" háček a to ten, že jakožto žadatel o ni ji musíte alespoň vlastnit, přes což už u nás vláček s vaší žádostí nadále nepřejede, jen Vás teda nebude jednosměrně tlačit k jejímu ručení.


Polehčující okolnosti toho milníku, k němuž jsme dospěli neblahou osobní zkušeností:

Odedneška jsou pryč ty časy, kdy jsme se mohli usm(n)ažit, abychom lidem zhola nemajetným, zato však zplna hrdla zadluženým sloučili jejich dluhy do jednoho, o parník výhodnějšího konsolidačního úvěru.

Dalo to práce jako na kostele, odpad z toho byl teda požehnaný, odměna i vděčnost nevalná a té následné splátkové delikvence, mdloby i hanba pomyslet...

Z jedné strany to shazovali investoři jako na běžícím stole hákliví na kdejakou ptákovinu jako staré na měsíčkách, z druhé se to pak táhlo jako smrad vinou těžce nechápavé anebo letargické klientely občasně se snoubící s našimi letadlovými (offline a jet leg) stavy z přetlaku, vyřízení a averze.

A pak to najednou začalo přilétat jako kulové blesky z čistého nebe, vícero zdvižených prstů od životů, je regulérně ohrožující události, zdravotně varovná znamení, že takto už to dál (níž) jednoduše nešlo, takže jsme přestali meškat, váhavě váhat, odkládat neodkladné a málem neslyšně z posledního zbytku sil praštili do stolu, načež pronesli ono pověstné "A DOST".

Časy se hold mění, ne vždy se hodí zkostnatěle lpět na starých, dneska už nefunkčních vzorcích uvažování, a v této pohnuté době je celý žhavý půjčovat jen tak ledakomu bez patřičné nemovité opory leda dobrý dobrodruh...

S eskalující hrozbou hromadného propouštění jakožto doprovodným jevem roz(v)orání soukromého sektoru, s ní přímo spjatých výpadků příjmů, platebních neschopností, k tomu strmých pádů cen nemovitostí coby podkladových aktiv, peněz drahých jako čert a ztrácejících na hodnotě jako krypto, rozhodně není radno očekávat žádné extra rozdavačné tendence.


Závěrem:

Vás poprosíme o respektování tohoto našeho rozhodnutí a my na oplátku zase slibujeme, že vyvstane-li znovu na obzoru něco tak velkorysého a zároveň lidového, jak si obojetně představujeme,

střelhbitě vezmeme toto preventivní varování na tabuli houbou, tento z popela povstalý, nezastavovaný úvěrový produkt opět vykreslíme křídou v nejvyparáděnějším možném světle na inzertní ceduli, s níž nad hlavami pak v cuku letu bohorovně vyrazíme na slavnostní promenádu do internetových ulic.

Do té doby poněkud úlevně vyhlašujeme nevratného šlofíka, "dobro" došli, ENDE ŠLUS, dasvidania, nebo "pro nás za nás" hasta la vista, ať příliš nezníme jak proruští švábové...

Dále u něho platí, že stav ukazatelů úvěruschopnosti jako jsou příjmy, výdaje, dluhy (bonita), registry úvěrovaného i účel využití, hraje úhlavní úlohu.

Výhodnost a štědrost námi nabízených půjček bez jakékoliv zástavy musí být něčím vykoupená, tím je větší náročnost na stav registru, příjmu a výdajů (bonity) žadatele.
Tím netvrdíme, že by museli být v naprosto precizní kondici, aby ji bylo možné řešit. Na druhou stranu to ani nemůže být vyložená katastrofa.
Tyto žadatelovi kvality jsou totiž bez podmínky nemovitého zajištění jedinou zárukou řádného splácení a navrácení půjčených peněžních prostředků.
Proto představa, že je poskytovatel nechá zcela bez povšimnutí, je mylná. S vysokou mírou benevolence se setkáte jedině u těch miniaturních, na úkor toho i vysoce předražených, nebankovních půjček.
I tam by už ale půjčující měl ponovu provézt zběžné proklepnutí žadatele podobným způsobem a to z titulu jemu uložené povinnosti prověřit jeho úvěruschopnost zákonem o spotřebitelském úvěru.

Dokládané a zkoumané podklady:
Jednak u nich automaticky dochází k nahlédnutí do registrů, z nichž se bere v potaz řádnost zpětného splácení využitých úvěrových produktů a jejich momentální zatíženost, neboli žadatelova úvěrová angažovanost.

V rámci závažnosti poškození registrů platí, že by se v nich rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo nedávno oficiálně ukončené insolvence bez ohledu na splacenou část.
Pokud jsou tyto záznamy u žadatele evidovány, nabízí se řešit se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky. Jiná věc do zástavy se prozatím nepřijímá.

V rámci příjmů pak bývá u zaměstnance vyžadována pracovní smlouva na dobu ne/určitou a dokládací procedura: potvrzení o výši příjmu za posledních 6 měsíců, výpisy z účtů a výplatní pásky, nebo určitá kombinace.
U podnikatelů OSVČ tvoří základ pro doložení jeho příjmů daňové přiznaní často zohledňované za poslední 2 roky, faktury, výpisy z účtů, obraty, výkazy zisků a ztrát, bezdlužnost vůči státu a opět různý jejich poměr.
K tomu je u obou samozřejmě možné započítat různé druhy příspěvků, přivýdělků, rent, důchodů...

Manželé, kteří mají aktivní společné jmění manželů (SJM), si coby spotřebitelé musí "ze zákona i rozumu" žádat společně, žádné za zády, tajnůstkaření.

SJM neboli zkratka stvořená z počátečních písmen těchto tří slov: Společné Jmění Manželů totiž neslouží pouze k tomu, aby automaticky docházelo ke spravedlivému rozdělování (ne)movitého majetku, který po sňatku nabyde jeden z jeho účastníků, se svou drahou polovičkou v pohlavně rovnoprávném poměru 50/50, přestože se ona sama na žádné listině stvrzující její vlastnická práva zrovna nevyskytuje.

Podobným způsobem totiž může dojít k samovolnému přenášení a podvojnému přiřazování i toho dluhového, tedy úvěrového zaangažování (zatížení), které si za dobu manželství odváží "pořídit či převzít čistě sám na sebe" jeden z manželů za absence písemného souhlasu a tudíž snadno i vědomí toho druhého, kterého se tak i přesto mohou v budoucnu negativně (do)týkat případné spory vedené v souvislosti s řádným neplněním s ním spjatých povinností, přestože na úvěrových smlouvách o něm opět není ani zmínka. Jinými slovy pak, třeba z důvodu nesplácení, může dojít k věřitelovu (vymahačovu) uspokojení takto vzniklé pohledávky i z dlužníkovi poloviny majetku spadajícího do společného jmění, pokud nedisponuje žádným, výlučně vlastním.

A proto, aby byla plně zachována jakási partnerská transparentnost, musejí si u nás manželé k žádanému úvěru pokaždé přistupovat společně, mají-li mezi sebou v době podání žádosti společné jmění plně aktivní.

I zadlužení je totiž záležitostí mající důležité vazby na vzájemné soužití, k jejímuž mlžení by proto nemělo docházet už jen z principu lidskosti a zmíněné průhlednosti. O příjem silně ochuzená sestava žadatelů pak stejně v drtivé většině případů nevychází ani bonitně, což je další pádný argument pro neprodlené přesvědčení druhého z manželů k jeho přímé spoluúčasti na akci alespoň z pozice spolužadatele, potažmo budoucího spoludlužníka, který bere vítr z plachet narážkám hrdopychů typu: "Snad jsem už dospělá, plně svéprávná osoba oprávněná si rozhodovat sama za sebe a jednat, jak se mně zlíbí?!" To na každý pád jste, no též můžete být ve svých snahách zvenčí omezována, ohrožujete-li svým jednáním život bližního jako v tomto případě - (do)životního partnera.

Abyste se tak nedělo a Vy si pak mohli začít plně přetavovat své peněžní představy v realitu bez potřeby ohlížení se na rozmar manžela a žadonění o jeho souhlas, je nutné mít SJM zúžené, ideálně pak úplně rozdělené (zrušené). K tomu lze dospět buďto sepsáním předmanželské smlouvy upravující pravidla pro rozdělování společného jmění, nebo potom takovou jeho změnou provedenou kdykoliv v průběhu manželství třeba u notáře. Ten Vám po společné návštěvě (ne vážně nestačí, když přijdete sami) za pár tisíc rád rozváže křidélka a Vy si budete moct žádat a vystupovat každý sám za sebe, jak jen se Vám zachce bez nutnosti přizvání k účasti a výhledově i možnosti negativního zásahu toho druhého.

Tato tématika samozřejmě má své "světlé i tmavé" výjimky a potvrzující pravidla, stejně jako každý takový krok pochopitelně má své vlastní individuální specifika, pro i proti a tak i nároky na vhodné provedení, které je potřeba zohlednit a do výsledného díla všestranně zapracovat tak, aby sedli jako "hrnec na zadek" nejlepším zájmům obou manželů.


Více informací k této problematice si můžete přečíst: RADY A TIPY: SJM jak ho otočit ve svůj vlastní ekonomický prospěch

Na samotné myšlence vyměnit placení stále se zvyšujícího nájmu za splácení hypotéky na (jednou) vlastní bydlení sice nevidíme nic zcela zcestného, no...

... nemáte-li nic našetřené, dalšího do zástavy, zato šílenou platební minulost (morálku) a úvěruschopnost ano, pak už ano a v realitu ji přetaví jedině "podvodník", který vás ve výsledku vyjde daleko dráž než nájemník, na to vezměte jed.

Ani banky, které si půjčené peníze cucají z prstu, teda pera, teda vašeho elektronického podpisu, nedávají víc než 80% z ceny a to musíte mít všechno pünktlich, cajk, nehledě na to jejich nedávné lichvářské vybarvení a neumazání dodnes.

Po soukromníkovi pak nemůžete chtít, aby se svými řeholí vydřenými a nastokrát zdaněnými penězi kouzlil kolem sta procent kupní, poté zastavované a možná i prodejní hodnoty pořizované nemovitosti a nejlépe je ještě úrokově podstřelil, abyste ho divže neukamenovali za to, že je nejen škudla ale i nenažranec.

Ještě chvíli nám tady budou nořit, válčit, strašit a omezovat pod nosem, nezaměstnanost vyskočí jak z trampolíny, výplaty a tržní ceny sletí za výdělky z většiny podnikatelských činností jak po skluzavce, vy mu přestanete platit dřív, než se jeho zástavní právo stihne na katastru uvelebit, zabydlet a mu nezbyde než ji střelit se ztrátou třeba třiceti procent, ne-li hůř, nebo v ní zůstat finančně trčet s prsty zkříženými i na nohách a dlouhé večery se potají modlit za brzkou otočku, výstřel a co největší pohojení toho pohnojení, nejlépe vývar. Zatímco vy si to budete spokojeně lebedit zpátky v nájmu, nohy v luftu, dlouhý kouř a nulová ztráta. Při vší úctě, to víte že jo...

Taky mějte na paměti, že první dekádu stejně jde i v bance většina splátky na úmor úroků a dlužná jistina vám ubývá poskromnu, takže toho po pěti vážně moc neumažete, tak to taky nemusí být žádná sláva...
Samozřejmě taky záleží na tom, v jaké fázi vývoje cen na realitním trhu se k tomuto kroku "dokopáváte". Vzhledem k tomu, že ten býčí již asi máme na jistou dobu za sebou a ztuhle hledíme medvědovi do očí, tím spíš může být úprk do pronajaté nory vítězná, životní úspory zachraňující strategie, neb zmíněný propad ceny slavnostně zakoupené nemovitosti pod tu pořizovací, natož zůstatek hypotéky, je pramálo příjemná záležitost a pradávno známá zase ta, že tomu, co umí v krátkém časovém úseku samo násobně vrůst, nebude činit zas takový problém padnout stejným tempem a dílem hubou dolů. A držko pády málokomu chutnají.

Zkrátka a jednoduše, pokud tedy nemáte vyhlédnutou nemovitost, na kterou se nemůžete vynadívat, při jejímž obývání vám plesá srdce od samé radosti, máte to štěstí, že jste ji vyštrachali za vyloženě směšné peníze a nebo vám přináší extra užitek (výdělek v podnikání), které by případný pokles vykryli, byli dostatečné silnou záplatou na to "vykrvácení", pobýt si ještě v nájmu, rok, dva si počkat, jak se situace vyvrbí, když už jste to vydrželi doteď, nemusí být zas tak špatný nápad.

Riziko, že vám doteď jak o život uhánějící vlak ujede ještě dál a jaktěživ už na něho nestihnete naskočit, je z mého pohledu značně menší, než že po této "menší" zastávce začne sjíždět dolů kopce a na nespočtu jednotlivých zastávek cesty bude trpělivě vyčkávat na sporadicky a opatrně naskakující cestující, pokud teda nevykolejí a nevydá se střemhlav na výplach pánevního dna, z něhož se bude roky pracně sbírat. Po přihlédnutí k okolnostem a své skeptické nátuře bych se přikláněl, nebo minimálně nedivil krasojízdě jako na horské dráze ve stylu č. 2.

A nevyužitá (promarněná) příležitost může být lepší než trpká zkušenost...

Navíc, nedosáhnete-li na hypotéku ani ze vznášedla, netřeba to řešit a už vůbec ne věšet hlavu. Nemáte zač...


To si zase nalejme čisté info. Ne, vážně Vám nikdo nezaplatí celý vysněný baráček za miliony, když jste si na něho doposud nenašetřili ani korunu (dvacet tisíc fakt nic neřeší), nemáte co dalšího zastavit a navíc byste dle prokazatelných příjmů a zákonných ukazatelů bonity bezpečně neutáhli ani dvoutisícovku měsíčně navíc, nebo jsou vaše registry jeden velký paskvil, takže dát se tak vsadit na vaši schopnost řádného splácení, respektive absenci opožděné splátky, máte to s kurzem tak 46:1 v prospěch vašeho selhání to dokonce hned v prvním roce kalendáře.

Přibližně počítejte, že minimálně 20% budete muset "někde vyškrábnout", anebo hypotéku do-zajistit další nemovitostí v této hodnotě. Pokud byste se tím náhodou dokázali dostat na LTV nějakých 60%, může Vám toho být odpuštěno mnohem víc, neboť to je zhruba strop u nebankovní hypotéky Standard, avšak "na oplátku" u ní počítejte s podstatně vyššími provozními náklady.

Taky pochopitelně můžete mít tak absurdní štěstí, že se Vám podaří sehnat nemovitost s tržní hodnotou 5 milionů za 3. V takovém případě však počítejte s našim okamžitým dotazem: "Proč by vám ji kdo prodával za 3, když by ji mohl prodat za 5?". Nebude-li ve vaší odpovědi obsaženo něco ve smyslu rodinného příslušníka, dobrého kamaráda, nebo obchodního partnera, spíše počítejte s našim nesouhlasným stanoviskem.

Stejně tak, ostatně jako všude, může pomoct, podaří-li se Vám si k sobě sehnat takzvaného spolužadatele, který dohání vaši tristní ziskovost, nebo platební morálku. Natvrdo se tak však může stát, že začnete v úvěru doslova zavazet, překážet (mu) v jeho vyřízení. Ano, víme, že jste si ho k sobě dočasně přibrali, a chápeme, že opustit ho, nechat hypotéku i kupovanou nemovitost čistě na něm, není nic moc, ale hold jinak to kolikrát nepůjde, a navíc mezi námi děvčaty... Jestli ho potom z žádosti vyvážete, až se registry či příjmy "vyléčíte", nebo ho v ní nahradíte, vyjde prakticky nastejno, čili je prašť jak uhoď. Jen je potřeba dopředu vyladit a přednastavit.

Zákonodárci zákona o spotřebitelském úvěru novelizované stanovy, které nám zpestřují profesní životy od roku 2016, se snažíme dodržovat na 101%.

U všech zpříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Počínaje tím, že nám dostatečně prověřený a všechny ⬆ rysy úvěruschopnosti splňující úvěrovaný před vyplacením jemu s dostatečným předstihem a bez náznaků zatajení i nátlaku předložené a jím přijaté nabídky úvěru NIC neplatí, ani dvojitě při něm, a konče...

Životní časy, energie, nervy, administrační, provozní paušály, amortizace, benzíny, ani ty sladkůstky a kávy, bez kterých by to nešlo a neměly spolu tu čest, nic z toho nejde za vámi, pokud si nesáhnete na slibované peníze.

V žádném z případů nám žadatel neplatí poplatek dopředu.
V každém případě je možné účtovat za předčasné splacení pouze administrační náklady, které se s tímto úkonem přímo pojí.
Ceník všech uplatňovaných poplatků a potenciálních pokut splňuje zákonem ustanovené limity, jejichž překročení by znamenalo praktikování takzvaného nadměrného obohacování, které se řadí mezi neoprávněné a tudíž trestuhodné přestupky...


Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na vlastní dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). To nerozporuje výše zmíněné, nebo ani jedna z těchto plateb nejde v náš prospěch.

Dále... Dopustíme-li se v průběhu sjednání hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.

V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.

Odkazy na naše sociální sítě:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225.
Vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele.
Hypoteční mág, realitní makléř, soukromý investor...

WBO: written by owner / not AI nor copy
Copyright © 2012 - 2024 DůmDluhů.cz
Vaše nefalšovaná dluhová speciálka

powered by Weboo + Joomla: