Zdolání rozhodovací paralýzy

Zveřejněno dne: 26.10.2021
Autor: Tomáš Maček
Věnujete každému sebemenšímu rozhodovacímu procesu přehršel energie, která Vám pak zákonitě chybí při dalších, podstatnějších činnostech? Otravuje vás neschopnost učinit rázné, rychlé a přitom trefné rozhodnutí, kolikrát se s tím natrápíte a výsledek pak stejně nestojí za moc? Máte pocit, že kvůli tomu nemáte absolutně pod kontrolou život, bezmocně poletujete v jakémsi vzduchoprázdnu a odevzdaně směřujete tam, kam vás zrovna vane "vítr"?

Pro všechny z Vás, kteří máte tento "otravně zbrzďující zlozvyk v genotypu" třeba, shodně jako já, vinou váhavé váhy vězící ve vašem ascendentu, nebo zapříčiněním energeticky oslabených jater, a při postavení před sebebanálnější výběr se tak dokáží krkolomně zamotat stejně snadno jako karkulka v lese, s podobnou beznadějí se též zavařit jako oharky na zimu a ještě se v rámci destruktivního překombinování opičit po "geňošoch" zavádějících "proti netopýří" opatření...

Třeba pomůže vyzkoušení si zastávání podobného postoje. Plus ke konci dovolte menší ecco vložku...

Přivřete oči, představte si ideální výsledek a zvolte si produkt, který ho podle vás dokáže nejlépe doručit. Často ho poznáte tak, že z vybíraných alternativ vytanul na vaši mysl jako první v pořadí a navíc je pro vás imaginace jeho užívání nejvíce lákavá, kdežto představa u ostatních ve vás vyvolává vesměs nelibé pocity. Nepřicházejte o svou svěžest vkládáním přehršle energie do dalšího vybíracího procesu. Učinili jste rozhodnutí, nevracejte se, nenechejte se rozhodit a jděte dál. Věřte ve svou intuici, osudově přivedení dané věci do vaší pozornosti.

Nepiplejte, nevysilujte se s tím přeby(zby)tečně, nepachtěte se za momentálně nedosažitelným. Lehce se to říká, vím, no i kdyby se z takového rozhodnutí čirou náhodou vyklubalo řádné fiasko, neproklínejte ho. Pokud jste tehdy cítili neutuchající chuť k udělání takového rozhodnutí a ze všech okolních pobídek v daný moment a za daných okolností považovali pro vás reprezentovala suverénně nejrozumnější volbu z onehdy naskýtaných možností, takzvanou cestu nejmenšího odporu a zla, z nějakého důvodu mělo zajisté poctít váš život svojí přítomností. Něco vám dát, něco vzít, odměnit, potrestat, vychovat k lepšímu. Bez bolesti se to neobejde. Zpětná reflexe umožňuje upřímně si vážit přítomného. Nebo to tam nevidíte? Snažte se to najít podobně jako ve všem, co vám do něho přišlo cizím zaviněním, respektive vlastním nepřičiněním. Pravidlo konkrétní příčiny by zde mělo platit shodným způsobem.

Klišé ala sinusoida, dneska slunečno, zítra zataženo, předevčírem vitalita, pozítří churavost. Změna nálad, dopoledne síla a euforie, odpoledne útlum a deprese. Od narození do smrti "v jednom kole", svědkové přelívání jednotlivých extrémů. Chtít ve svém životě vídat to krásné, úspěšné a movité je pro lidi přirozené. Ošklivé věci se nám jaksi přirozeně protiví. Samozřejmě je tak správné usilovat o a vědomě chytat pěkné momenty, no přitom je potřeba učit se důstojně pasovat i s těmi prekérními, přehnaně si neošklivit, vlídně až s láskou přijímat i ty, které jsou z nějakého důvodu "nedokonalé". Kategoricky je neodsuzovat a nevytvářet si agresi na pěkné. I ten, kterého kritizuješ, má kvality, které ty ne. Byť třeba amorálním, vychovává ostatní způsobem, který je jim kvůli něčemu potřebný. Zkusme hledat na všem, co se děje, něco pěkného, stavět se k tomu s vnitřním přijetím. Když už s tím nedokážeme lautr nic udělat, alespoň se soustřeďme na to, abychom se tím nenechali ani rozhodit, rozladit. Přehrávejte si v sobě něco příjemného, nalaďte se na pozitivní vlnu a žijte svůj život. Aby se vám to podařilo, teda nejste-li nevídaně otrlé kusy, odstřihněte se od všech těch katastrofálních zpráv a vlivů valících se ze všech stran. Přestože zdaleka ne se všemi je v souladu se snahou o přežití to možné, jistě se najdou i určitá doslova syste(é)matická omezení, která zavést v pohodě lze a stejně tak činnosti, bez kterých se bez větších problémů obejdete. Samota, příroda, fyzická aktivita, meditace, rodina... Potom se jim nemá jak podařit to, o co se očividně setsakramentsky snaží a sice vstoupit vám sem a vehementně zalévat sazenice vašich obav o budoucnost, aby posléze vyklíčili v úzkost, strach, hněv, paralýzu, závislost a snazší ovladatelnost. Tzn. nic, co by mělo co dočinění s vašim osobním štěstím a zdravím. Ba naopak je s nimi v přímém kontrastu bijícím do očí asi jako černá s bílou. Kašlete na to a v klidu žijte svůj život, co to kolem jenom dovolí. Dokud vám nepřijedou před barák s píchačkou a tankem, nevytáhnou vás za nohy a nedonutí násilím, nebo se vaše krajina i vámi naráz nepromění v postkatastrofickou pustotu... Nemá to do té doby smysl řešit, zatěžovat se tím a negativně programovat v přítomnosti. A potom, pokud se tak vážně stane, tak už vlastně taky ne... Samo že to vyžaduje vydatnou dávku vnitřní důvěry a víry, ale tak o tom to z "vesmírné perspektivy" taky možná celé je, ať už je pravý viník kdokoli a v jádru věci touží po čemkoli, stejně jako i u jiných dřívějších násilností. Když se tak děje, tak to z dozajista má nějaký vyšší význam a účel. Třeba násilné přeorientování našeho nitra. Co zbývá, když k dobrovolnému jaksi nedochází, ba naopak to bezbřeze směřuje do kopru.

Výsledek vašeho počínání nemusí být hned na první pokus přímo dokonalý a kdekdo se vám za něho může zpětně "pochechtávat", pleskat se nad ním do čela. Ale kdo z nás je sám tak perfektní, aby měl tu drzost tak činit? Když vám nemá jak pomoct, nechť si hledí svého "hovna". Jediný míček nezkazí jen ten, kdo s tenisem radši nikdy ani nezačne a po bouři dokáže být korunovaný kormidelník kdejaký kašpar. Kór přihlíží-li jí nezúčastněně z kocábky plující daleko stranou pod bezmračnou oblohou, natož pak z pohodlí svého místečka na gauči. Osobní zkušenost je hold nepřenosná. Dokud v tom člověk není zaangažovaný a pořádně se v tom vlastnoručně "nevyrochňá", tak prostě neví. Nemá nadvakrát smysl, aby se to hodnotil, pozastavoval se nad tím, radši ať si žije to svoje.

Buďte sami nanejvýš vnímaví, ale přitom prostoduše a poklidně berte to, co vám v daným moment přichází. Choďte dolů a ne nahoru po jezdících schodech směřujících dolů. Registrujte své okolí, zodpovědně usilujte o jakousi harmonii a jednotu s ním, ale přitom se uzavírejte sami do sebe a především podle sebe taky jednejte. Primárně vy, pak oni. Nenechejte se různě vláčet a znásilňovat. Dělejte si, co cítíte. Přinejhorším z toho bude dobrá škola a příště sáhnete jinam. Jo a zkuste se hlavně vyklidňovat, spojovat sami se sebou, dopřát si tolik nerušení, abyste zaslechli ten slabounký hlásek uvnitř, návrat do neporušeného dětství a postupnou analýzu toho, kde se to s rostoucím věkem zvrtlo... A taky si můžete různými způsoby posilovat ony játra, ideálně i se slezinou a ledvinami.

Na nejniternější úrovni jsme podle výzkumů pana Lazareva všichni jednotní a zaslepeně, nevratně ničit planetu, domov nás všech a našich děti, dokáže jedině zabedněný imbecil (to říkám já osobně), na jehož zdraví, osudu a karmě se to sic bezesporu podepíše, ale co naplat, když na nápravu bude už poměrně pozdě. Zodpovídejme si častěji otázku typu, "jak moc to tady stihneme zasrat mezitím, kdy položíme chodidla z postele a blaženě do ní zase ulehneme?" a usilujme o to, aby číslo za rovná se bylo "v rámci možností" co možná nejnižší. Nezbývá, než začít i skončit sám sebe a přitom doufat v podobné okolní smýšlení. Pokusme se nepoškozovat planetu na úkor profitu, požitku a nenažranosti a namísto odevzdaného pozorování a pacifického tolerovaní dění bezbřehého škůdcovství v okolí taky občas tvrdě zasáhnout, zaprotestovat, případně potrestat. V opačném případě si smradi budou nerušeně, spokojeně smradit dál.

Důležitá upozornění:


Úvěry řešíme od OD rámce 300 000 Kč, žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

To platí jak u bez i zástavních úvěrů, kdy na vině je zejména naše omezená časová kapacita a nerentabilita vzhledem k výnosům z celorepublikového vyřizování menších částek.
U desetitisícových úvěrů by musela být platební zátěž pro klienta natolik vysoká, že by to hraničilo s únosností a smysluplností vůbec.
Enormně úročené nebankovní mikro úvěry nabízené na trhu jsou toho jasným důkazem.

Prostý TIP:
Chcete-li míň, zkuste banku, nebo jednu z věhlasných nebankovních společností, nejde-li to dočasně z nějakého důvodu, doporučujeme toto období přečkat bez úvěrování a mezitím, je-li to možné, usilovat o odstranění překážející závady, nebo najít jiné východisko a bez úvěrování obejít úplně. Pořád lepší, než skočit z louže a skončit v blátě...

U půjčky bez zástavy je nově nutné, aby byl žadatel zároveň vlastníkem nemovitosti.

Aby bylo mezi námi jasno, tak pro jistotu ještě podotýkáme, že půjčku bez zástavy nemovitosti jsme pořád ještě ochotni řešit, nebo prostě schopni. Zkrátka to jde, abychom nevyzněli příliš pyšně, ani namistrovaně.

Má to ale jeden "menší" háček a to ten, že jakožto žadatel o ni ji musíte alespoň vlastnit, přes což už u nás vláček s vaší žádostí nadále nepřejede, jen Vás teda nebude jednosměrně tlačit k jejímu ručení.


Polehčující okolnosti toho milníku, k němuž jsme dospěli neblahou osobní zkušeností:

Odedneška jsou pryč ty časy, kdy jsme se mohli usm(n)ažit, abychom lidem zhola nemajetným, zato však zplna hrdla zadluženým sloučili jejich dluhy do jednoho, o parník výhodnějšího konsolidačního úvěru.

Dalo to práce jako na kostele, odpad z toho byl teda požehnaný, odměna i vděčnost nevalná a té následné splátkové delikvence, mdloby i hanba pomyslet...

Z jedné strany to shazovali investoři jako na běžícím stole hákliví na kdejakou ptákovinu jako staré na měsíčkách, z druhé se to pak táhlo jako smrad vinou těžce nechápavé anebo letargické klientely občasně se snoubící s našimi letadlovými (offline a jet leg) stavy z přetlaku, vyřízení a averze.

A pak to najednou začalo přilétat jako kulové blesky z čistého nebe, vícero zdvižených prstů od životů, je regulérně ohrožující události, zdravotně varovná znamení, že takto už to dál (níž) jednoduše nešlo, takže jsme přestali meškat, váhavě váhat, odkládat neodkladné a málem neslyšně z posledního zbytku sil praštili do stolu, načež pronesli ono pověstné "A DOST".

Časy se hold mění, ne vždy se hodí zkostnatěle lpět na starých, dneska už nefunkčních vzorcích uvažování, a v této pohnuté době je celý žhavý půjčovat jen tak ledakomu bez patřičné nemovité opory leda dobrý dobrodruh...

S eskalující hrozbou hromadného propouštění jakožto doprovodným jevem roz(v)orání soukromého sektoru, s ní přímo spjatých výpadků příjmů, platebních neschopností, k tomu strmých pádů cen nemovitostí coby podkladových aktiv, peněz drahých jako čert a ztrácejících na hodnotě jako krypto, rozhodně není radno očekávat žádné extra rozdavačné tendence.


Závěrem:

Vás poprosíme o respektování tohoto našeho rozhodnutí a my na oplátku zase slibujeme, že vyvstane-li znovu na obzoru něco tak velkorysého a zároveň lidového, jak si obojetně představujeme,

střelhbitě vezmeme toto preventivní varování na tabuli houbou, tento z popela povstalý, nezastavovaný úvěrový produkt opět vykreslíme křídou v nejvyparáděnějším možném světle na inzertní ceduli, s níž nad hlavami pak v cuku letu bohorovně vyrazíme na slavnostní promenádu do internetových ulic.

Do té doby poněkud úlevně vyhlašujeme nevratného šlofíka, "dobro" došli, ENDE ŠLUS, dasvidania, nebo "pro nás za nás" hasta la vista, ať příliš nezníme jak proruští švábové...

Dále u ní platí, že stav jeho registrů, příjmů, dluhů (bonity) i účelů hraje zásadní úlohu.

Výhodnost a štědrost námi nabízených půjček bez jakékoliv zástavy musí být něčím vykoupená, tím je větší náročnost na stav registru, příjmu a výdajů (bonity) žadatele.
Tím netvrdíme, že by museli být v naprosto precizní kondici, aby ji bylo možné řešit. Na druhou stranu to ani nemůže být vyložená katastrofa.
Tyto žadatelovi kvality jsou totiž bez podmínky nemovitého zajištění jedinou zárukou řádného splácení a navrácení půjčených peněžních prostředků.
Proto představa, že je poskytovatel nechá zcela bez povšimnutí, je mylná. S vysokou mírou benevolence se setkáte jedině u těch miniaturních, na úkor toho i vysoce předražených, nebankovních půjček.
I tam by už ale půjčující měl ponovu provézt zběžné proklepnutí žadatele podobným způsobem a to z titulu jemu uložené povinnosti prověřit jeho úvěruschopnost zákonem o spotřebitelském úvěru.

Dokládané a zkoumané podklady:
Jednak u nich automaticky dochází k nahlédnutí do registrů, z nichž se bere v potaz řádnost zpětného splácení využitých úvěrových produktů a jejich momentální zatíženost, neboli žadatelova úvěrová angažovanost.
V rámci závažnosti poškození registrů platí, že by se v nich rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo nedávno oficiálně ukončené insolvence bez ohledu na splacenou část.
Pokud jsou tyto záznamy u žadatele evidoványnabízí se řešit se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky. Jiná věc do zástavy se prozatím nepřijímá.

V rámci příjmů pak bývá u zaměstnance vyžadována pracovní smlouva na dobu ne/určitou a dokládací procedura: potvrzení o výši příjmu za posledních 6 měsíců, výpisy z účtů a výplatní pásky, nebo určitá kombinace.
U podnikatelů OSVČ tvoří základ pro doložení jeho příjmů daňové přiznaní často zohledňované za poslední 2 roky, faktury, výpisy z účtů, obraty, výkazy zisků a ztrát, bezdlužnost vůči státu a opět různý jejich poměr.
K tomu je u obou samozřejmě možné započítat různé druhy příspěvků, přivýdělků, rent, důchodů...

U manželů se společným jměním je nutné, aby si "ze zákona i rozumu" žádali společně.

SJM neboli zkratka stvořená z počátečních písmen těchto tří slov: Společné Jmění Manželů totiž neslouží pouze k tomu, aby automaticky docházelo ke spravedlivému rozdělování (ne)movitého majetku, který po sňatku nabyde jeden z jeho účastníků, se svou drahou polovičkou v pohlavně rovnoprávném poměru 50/50, přestože se ona sama na žádné listině stvrzující její vlastnická práva zrovna nevyskytuje.

Podobným způsobem totiž může dojít k samovolnému přenášení a podvojnému přiřazování i toho dluhového, tedy úvěrového zaangažování (zatížení), které si za dobu manželství odváží "pořídit či převzít čistě sám na sebe" jeden z manželů za absence písemného souhlasu a tudíž snadno i vědomí toho druhého, kterého se tak i přesto mohou v budoucnu negativně (do)týkat případné spory vedené v souvislosti s řádným neplněním s ním spjatých povinností, přestože na úvěrových smlouvách o něm opět není ani zmínka. Jinými slovy pak, třeba z důvodu nesplácení, může dojít k věřitelovu (vymahačovu) uspokojení takto vzniklé pohledávky i z dlužníkovi poloviny majetku spadajícího do společného jmění, pokud nedisponuje žádným, výlučně vlastním.

A proto, aby byla plně zachována jakási partnerská transparentnost, musejí si u nás manželé k žádanému úvěru pokaždé přistupovat společně, mají-li mezi sebou v době podání žádosti společné jmění plně aktivní.

I zadlužení je totiž záležitostí mající důležité vazby na vzájemné soužití, k jejímuž mlžení by proto nemělo docházet už jen z principu lidskosti a zmíněné průhlednosti. O příjem silně ochuzená sestava žadatelů pak stejně v drtivé většině případů nevychází ani bonitně, což je další pádný argument pro neprodlené přesvědčení druhého z manželů k jeho přímé spoluúčasti na akci alespoň z pozice spolužadatele, potažmo budoucího spoludlužníka, který bere vítr z plachet narážkám hrdopychů typu: "Snad jsem už dospělá, plně svéprávná osoba oprávněná si rozhodovat sama za sebe a jednat, jak se mně zlíbí?!" To na každý pád jste, no též můžete být ve svých snahách zvenčí omezována, ohrožujete-li svým jednáním život bližního jako v tomto případě - (do)životního partnera.

Abyste se tak nedělo a Vy si pak mohli začít plně přetavovat své peněžní představy v realitu bez potřeby ohlížení se na rozmar manžela a žadonění o jeho souhlas, je nutné mít SJM zúžené, ideálně pak úplně rozdělené (zrušené). K tomu lze dospět buďto sepsáním předmanželské smlouvy upravující pravidla pro rozdělování společného jmění, nebo potom takovou jeho změnou provedenou kdykoliv v průběhu manželství třeba u notáře. Ten Vám po společné návštěvě (ne vážně nestačí, když přijdete sami) za pár tisíc rád rozváže křidélka a Vy si budete moct žádat a vystupovat každý sám za sebe, jak jen se Vám zachce bez nutnosti přizvání k účasti a výhledově i možnosti negativního zásahu toho druhého.

Tato tématika samozřejmě má své "světlé i tmavé" výjimky a potvrzující pravidla, stejně jako každý takový krok pochopitelně má své vlastní individuální specifika, pro i proti a tak i nároky na vhodné provedení, které je potřeba zohlednit a do výsledného díla všestranně zapracovat tak, aby sedli jako "hrnec na zadek" nejlepším zájmům obou manželů.

Více informací k této problematice si můžete přečíst: RADY A TIPY: SJM jak ho otočit ve svůj vlastní ekonomický prospěch

Hypotéku na koupi s nulovým jměním, do-zajištěním a KO úvěruschopností spíš nedáme.

Nalejme si čisté info. Ne, vážně Vám nikdo nezaplatí celý vysněný baráček za miliony, když jste si na něho doposud nenašetřili ani korunu (dvacet tisíc fakt nic neřeší), nemáte co dalšího zastavit a navíc byste dle prokazatelných příjmů a zákonných ukazatelů bonity bezpečně neutáhli ani dvoutisícovku měsíčně navíc, nebo jsou vaše registry jeden velký paskvil, takže dát se tak vsadit na vaši schopnost řádného splácení, respektive absenci opožděné splátky, máte to s kurzem tak 46:1 v prospěch vašeho selhání to dokonce hned v prvním roce kalendáře.

Přibližně počítejte, že minimálně 20% budete muset "někde vyškrábnout", anebo hypotéku do-zajistit další nemovitostí v této hodnotě. Pokud byste se tím náhodou dokázali dostat na LTV nějakých 60%, může Vám toho být odpuštěno mnohem víc, neboť to je zhruba strop u nebankovní hypotéky Standard, avšak "na oplátku" u ní počítejte s podstatně vyššími provozními náklady.

Taky pochopitelně můžete mít tak absurdní štěstí, že se Vám podaří sehnat nemovitost s tržní hodnotou 5 milionů za 3. V takovém případě však počítejte s našim okamžitým dotazem: "Proč by vám ji kdo prodával za 3, když by ji mohl prodat za 5?". Nebude-li ve vaší odpovědi obsaženo něco ve smyslu rodinného příslušníka, dobrého kamaráda, nebo obchodního partnera, spíše počítejte s našim nesouhlasným stanoviskem.

Stejně tak, ostatně jako všude, může pomoct, podaří-li se Vám si k sobě sehnat takzvaného spolužadatele, který dohání vaši tristní ziskovost, nebo platební morálku. Natvrdo se tak však může stát, že začnete v úvěru doslova zavazet, překážet (mu) v jeho vyřízení. Ano, víme, že jste si ho k sobě dočasně přibrali, a chápeme, že opustit ho, nechat hypotéku i kupovanou nemovitost čistě na něm, není nic moc, ale hold jinak to kolikrát nepůjde, a navíc mezi námi děvčaty... Jestli ho potom z žádosti vyvážete, až se registry či příjmy "vyléčíte", nebo ho v ní nahradíte, vyjde prakticky nastejno, čili je prašť jak uhoď. Jen je potřeba dopředu vyladit a přednastavit.

Na 101% se podvolujeme zákonu o spotřebitelském úvěru, který začal terorizovat 1. 12. 2016.

U všech spříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Před vyplacením žádoucího financování nám poptávající neplatí benzín, amortizaci ani kafé.

V žádném z případů nám klient neplatí poplatek dopředu.

Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). Ani jedna z těchto plateb však není odměnou pro nás.
Pokud se v průběhu sjednání dopustíme hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.
V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.


Obecné informace

Šedesátá, 7018/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • +420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225. Je vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele. Jsou nabízeny jeho úvěrové možnosti (bankovní i nebankovní) úvěrové poradenství v rámci živnostenského oprávnění + nabídky investorů v rámci tipařských smluv. Dumdluhu.cz je internetový portál, projekt sloužící především ke kvalitnímu úvěrovému, dluhovému poradenství.

Řídíme se zákonem o spotřebitelském úvěru platným od 1. 12. 2016. Vždy u našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů před jejich poskytnutím k posouzení schopnosti splácet - prověření bonity klienta. Dále nedochází k dvojím odměnám a jsou dodržena všechna další kritéria zákona uvedené v informacích trvale přístupných spotřebiteli a v reklamačním řádu.

Některé údaje uvedené na těchto internetových stránkách se nevztahují na spotřebitelské úvěry poskytované podle zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb. Jedná se především o úvěry podnikatelské, realitní služby...

Copyright © 2012 - 2022 Dumdluhu.cz