Zdolání rozhodovací paralýzy

Zveřejněno dne: 26.10.2021
Autor: Tomáš Maček
Věnujete každému sebemenšímu rozhodovacímu procesu přehršel energie, která Vám pak zákonitě chybí při dalších, podstatnějších činnostech? Otravuje vás neschopnost učinit rázné, rychlé a přitom trefné rozhodnutí, kolikrát se s tím natrápíte a výsledek pak stejně nestojí za moc? Máte pocit, že kvůli tomu nemáte absolutně pod kontrolou život, bezmocně poletujete v jakémsi vzduchoprázdnu a odevzdaně směřujete tam, kam vás zrovna vane "vítr"?

Pro všechny z Vás, kteří máte tento "otravně zbrzďující zlozvyk v genotypu" třeba, shodně jako já, vinou váhavé váhy vězící ve vašem ascendentu, nebo zapříčiněním energeticky oslabených jater, a při postavení před sebebanálnější výběr se tak dokáží krkolomně zamotat stejně snadno jako karkulka v lese, s podobnou beznadějí se též zavařit jako oharky na zimu a ještě se v rámci destruktivního překombinování opičit po "geňošoch" zavádějících "proti netopýří" opatření...

Třeba pomůže vyzkoušení si zastávání podobného postoje. Plus ke konci dovolte menší ecco vložku...

Přivřete oči, představte si ideální výsledek a zvolte si produkt, který ho podle vás dokáže nejlépe doručit. Často ho poznáte tak, že z vybíraných alternativ vytanul na vaši mysl jako první v pořadí a navíc je pro vás imaginace jeho užívání nejvíce lákavá, kdežto představa u ostatních ve vás vyvolává vesměs nelibé pocity. Nepřicházejte o svou svěžest vkládáním přehršle energie do dalšího vybíracího procesu. Učinili jste rozhodnutí, nevracejte se, nenechejte se rozhodit a jděte dál. Věřte ve svou intuici, osudově přivedení dané věci do vaší pozornosti.

Nepiplejte, nevysilujte se s tím přeby(zby)tečně, nepachtěte se za momentálně nedosažitelným. Lehce se to říká, vím, no i kdyby se z takového rozhodnutí čirou náhodou vyklubalo řádné fiasko, neproklínejte ho. Pokud jste tehdy cítili neutuchající chuť k udělání takového rozhodnutí a ze všech okolních pobídek v daný moment a za daných okolností považovali pro vás reprezentovala suverénně nejrozumnější volbu z onehdy naskýtaných možností, takzvanou cestu nejmenšího odporu a zla, z nějakého důvodu mělo zajisté poctít váš život svojí přítomností. Něco vám dát, něco vzít, odměnit, potrestat, vychovat k lepšímu. Bez bolesti se to neobejde. Zpětná reflexe umožňuje upřímně si vážit přítomného. Nebo to tam nevidíte? Snažte se to najít podobně jako ve všem, co vám do něho přišlo cizím zaviněním, respektive vlastním nepřičiněním. Pravidlo konkrétní příčiny by zde mělo platit shodným způsobem.

Klišé ala sinusoida, dneska slunečno, zítra zataženo, předevčírem vitalita, pozítří churavost. Změna nálad, dopoledne síla a euforie, odpoledne útlum a deprese. Od narození do smrti "v jednom kole", svědkové přelívání jednotlivých extrémů. Chtít ve svém životě vídat to krásné, úspěšné a movité je pro lidi přirozené. Ošklivé věci se nám jaksi přirozeně protiví. Samozřejmě je tak správné usilovat o a vědomě chytat pěkné momenty, no přitom je potřeba učit se důstojně pasovat i s těmi prekérními, přehnaně si neošklivit, vlídně až s láskou přijímat i ty, které jsou z nějakého důvodu "nedokonalé". Kategoricky je neodsuzovat a nevytvářet si agresi na pěkné. I ten, kterého kritizuješ, má kvality, které ty ne. Byť třeba amorálním, vychovává ostatní způsobem, který je jim kvůli něčemu potřebný. Zkusme hledat na všem, co se děje, něco pěkného, stavět se k tomu s vnitřním přijetím. Když už s tím nedokážeme lautr nic udělat, alespoň se soustřeďme na to, abychom se tím nenechali ani rozhodit, rozladit. Přehrávejte si v sobě něco příjemného, nalaďte se na pozitivní vlnu a žijte svůj život. Aby se vám to podařilo, teda nejste-li nevídaně otrlé kusy, odstřihněte se od všech těch katastrofálních zpráv a vlivů valících se ze všech stran. Přestože zdaleka ne se všemi je v souladu se snahou o přežití to možné, jistě se najdou i určitá doslova syste(é)matická omezení, která zavést v pohodě lze a stejně tak činnosti, bez kterých se bez větších problémů obejdete. Samota, příroda, fyzická aktivita, meditace, rodina... Potom se jim nemá jak podařit to, o co se očividně setsakramentsky snaží a sice vstoupit vám sem a vehementně zalévat sazenice vašich obav o budoucnost, aby posléze vyklíčili v úzkost, strach, hněv, paralýzu, závislost a snazší ovladatelnost. Tzn. nic, co by mělo co dočinění s vašim osobním štěstím a zdravím. Ba naopak je s nimi v přímém kontrastu bijícím do očí asi jako černá s bílou. Kašlete na to a v klidu žijte svůj život, co to kolem jenom dovolí. Dokud vám nepřijedou před barák s píchačkou a tankem, nevytáhnou vás za nohy a nedonutí násilím, nebo se vaše krajina i vámi naráz nepromění v postkatastrofickou pustotu... Nemá to do té doby smysl řešit, zatěžovat se tím a negativně programovat v přítomnosti. A potom, pokud se tak vážně stane, tak už vlastně taky ne... Samo že to vyžaduje vydatnou dávku vnitřní důvěry a víry, ale tak o tom to z "vesmírné perspektivy" taky možná celé je, ať už je pravý viník kdokoli a v jádru věci touží po čemkoli, stejně jako i u jiných dřívějších násilností. Když se tak děje, tak to z dozajista má nějaký vyšší význam a účel. Třeba násilné přeorientování našeho nitra. Co zbývá, když k dobrovolnému jaksi nedochází, ba naopak to bezbřeze směřuje do kopru.

Výsledek vašeho počínání nemusí být hned na první pokus přímo dokonalý a kdekdo se vám za něho může zpětně "pochechtávat", pleskat se nad ním do čela. Ale kdo z nás je sám tak perfektní, aby měl tu drzost tak činit? Když vám nemá jak pomoct, nechť si hledí svého "hovna". Jediný míček nezkazí jen ten, kdo s tenisem radši nikdy ani nezačne a po bouři dokáže být korunovaný kormidelník kdejaký kašpar. Kór přihlíží-li jí nezúčastněně z kocábky plující daleko stranou pod bezmračnou oblohou, natož pak z pohodlí svého místečka na gauči. Osobní zkušenost je hold nepřenosná. Dokud v tom člověk není zaangažovaný a pořádně se v tom vlastnoručně "nevyrochňá", tak prostě neví. Nemá nadvakrát smysl, aby se to hodnotil, pozastavoval se nad tím, radši ať si žije to svoje.

Buďte sami nanejvýš vnímaví, ale přitom prostoduše a poklidně berte to, co vám v daným moment přichází. Choďte dolů a ne nahoru po jezdících schodech směřujících dolů. Registrujte své okolí, zodpovědně usilujte o jakousi harmonii a jednotu s ním, ale přitom se uzavírejte sami do sebe a především podle sebe taky jednejte. Primárně vy, pak oni. Nenechejte se různě vláčet a znásilňovat. Dělejte si, co cítíte. Přinejhorším z toho bude dobrá škola a příště sáhnete jinam. Jo a zkuste se hlavně vyklidňovat, spojovat sami se sebou, dopřát si tolik nerušení, abyste zaslechli ten slabounký hlásek uvnitř, návrat do neporušeného dětství a postupnou analýzu toho, kde se to s rostoucím věkem zvrtlo... A taky si můžete různými způsoby posilovat ony játra, ideálně i se slezinou a ledvinami.

Na nejniternější úrovni jsme podle výzkumů pana Lazareva všichni jednotní a zaslepeně, nevratně ničit planetu, domov nás všech a našich děti, dokáže jedině zabedněný imbecil (to říkám já osobně), na jehož zdraví, osudu a karmě se to sic bezesporu podepíše, ale co naplat, když na nápravu bude už poměrně pozdě. Zodpovídejme si častěji otázku typu, "jak moc to tady stihneme zasrat mezitím, kdy položíme chodidla z postele a blaženě do ní zase ulehneme?" a usilujme o to, aby číslo za rovná se bylo "v rámci možností" co možná nejnižší. Nezbývá, než začít i skončit sám sebe a přitom doufat v podobné okolní smýšlení. Pokusme se nepoškozovat planetu na úkor profitu, požitku a nenažranosti a namísto odevzdaného pozorování a pacifického tolerovaní dění bezbřehého škůdcovství v okolí taky občas tvrdě zasáhnout, zaprotestovat, případně potrestat. V opačném případě si smradi budou nerušeně, spokojeně smradit dál.

Důležité upozornění!


Veškeré financování řešíme od OD ČÁSTKY 300 000 Kč. Žádosti o menší peníze nemají možnost pověření specialisté vyřizovat z kapacitních důvodů.

Z důvodu omezených kapacit nejsme schopni celorepublikově řešit požadavky klientů na menší peníze. Žádosti o desetitisícové půjčky prosím neposílat. 

Půjčku bez zástavy nemovitosti je možné sjednat pouze pro žadatele, který má akceptovatelný stav registru a dostatečnou výši doložitelného příjmu vzhledem ke svým výdajům.

Musí tak být splněna zákonná povinnost prověření bonity žadatele a také dosažení jejich potřebných hodnot. Jako příjem se akceptuje především pracovní smlouva na dobu neurčitou u žadatele zaměstnance nebo poslední 2 podané daňové přiznání, pokud je žadatelem OSVČ. K tomu je samozřejmě možné započítat různé druhy: příspěvků, rent, důchodů a v některých případech také přivýdělků. V registru by se rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo oficiální ukončení insolvence. Pokud tyto záznamy u žadatele jsou, bude nejspíš možné řešit pouze zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky.

Neumíme řešit hypotéku na koupi nemovitosti, kdy má žadatel vyloženě špatný stav registru, slabé příjmy a zároveň třeba žádné vlastní peníze (akontaci).

V takovém případě může žadatel zvýšit své šance na získání výhodného financování, pokud k sobě dokáže sehnat spolužadatele s potřebným příjmem a stavem registru. Dalším řešením je nabídnout do zástavy ještě jinou nemovitost nad rámec té kupované. Zvýšit šance na zdráné sjednání může taky schopností "přispět" ke kupní ceně alespoň 10% ze svých (nebo po rodině půjčených) peněz.

Pokud budou registry poptávajícího v naprosto tristním stavu, nebo bude dosahovat mizerné výše jeho doložitelný příjem. Nejsme kouzelníci a pokud se klient neposnaží, aby dostatečně zlepšil parametry svojí poptávky, nebude nejspíš možné požadované financování koupě řešit.

A argument typu, že přece proto poptáváte nebankovní, abyste si mohli nemovitost koupit a ještě k tomu v ideálním případě získat peníze navíc na rekonstrukci nebo na poplacení všech bez zástavních dluhů, které máte... To je prosím pěkně požadavek naprosto mimo mísu. Nebankovní sektor je totiž schopný zafinancovat maximálně 60% z tržní ceny nemovitosti, která jde oproti ní do zástavy. To v převedené řeči čísel znamená, že by žadatel o nebankovní hypotéku na koupi musel mít našetřené alespoň 40% z její pořizovací ceny, nebo potom tuto hypotéku patřičným způsobem dozajistit nezatíženou nemovitostí s odpovídající hodnotou.
Mimochodem, za tržní cenu se v případě koupě ve většině případů považuje cena kupní. A to bez ohledu na to, kolik se domníváte, že tržní cena vámi kupované nemovitosti ve skutečnosti je. Nebankovní firma se jednoduše zeptá, proč by jako měl někdo prodávat nemovitost za nižší cenu, než za kolik ji reálně prodat může? Řekně, že tržní cena je přece cena, za kterou se nemovitost prodá(vá). Takže pokud se opravdu nejedná o výhodný kup například v rodině nebo v dražbě, bude se nejspíš při určení tržní ceny vycházet právě z ceny kupní.
Navíc je dobré si uvědomit, kolika procenty bývá ryzí nebankovní hypotéka úročena. Pod 10% se u ní podíváte jedině stěží. Narozdíl o bankovní hypotéky totiž neumí účelové využití hypotéky (kam financování koupě spadá) nijak zvýhodnit. Všechny "nebankovky" jsou prostě bezúčelové (Americké) a tím pádem podobně úročené bez ohledu na účel využití. A to by potom muselo být "sakra výhodné" koupě, aby se vám to oplatilo nebankovně financovat. K tomu všemu snad netřeba dodávat, že se hypotéka na koupi řadí mezi spotřebitelské hypotéky a je proto nutné splňovat zákonnou bonitu i u nebankovní hypotéky na koupi (nejedná-li se o nákup podnikatelského objektu se záměrem ho využít ke své podnikatelské činnosti).

Samozřejmě ale financování nákupu nemovitosti nebankovní hypotékou možné je v případě shody na výše uvedeném. Dá se tak zafinancovat rychle koupě, pokud je to možné a Vám to dává ekonomický smysl a potom převést do daleko levnější banky bez jakéhokoli poplatku hned, jakmile to především časový prostor a stav registru klienta dovolí. V této fází přefinancování do banky je taky vhodné řešit navýšení, pokud jsou potřebné peníze navíc. To lze, jak jsme si řekli, až do 90-ti % z ceny nemovitosti. Nicméně neměli byste kvůli svojí "naivitě" plynoucí z pouhé "neinformovanosti" výrazně přesahovat výše definované hranice. Uvědomme si, že to hlavní, v čem je v tomto případě jeho přidané hodnota, je tolerance jakkoli špatného stavu registru. A za ten si poptávající "pěkně" zaplatí. A tak je vhodné si rozmyslet, i když na nebankovní financování dosáhnete, jestli pro vás není ekonomicky vhodnější variantou počkat si na den, kdy bude možné získat hypotéku přímo v bance.
Toto mějte alespoň rámcově na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru, který přišel v platnost 1. 12. 2016 a to na 101%.

U všech spříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Před vyplacením požadovaného financování nám poptávající neplatí jakýkoli poplatek dopředu.

V žádném z případů nám klient neplatí poplatek dopředu.

Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). Ani jedna z těchto plateb však není odměnou pro nás.
Pokud se v průběhu sjednání dopustíme hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.
V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.


Obecné informace

Šedesátá, 7018/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • +420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225. Je vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele. Jsou nabízeny jeho úvěrové možnosti (bankovní i nebankovní) úvěrové poradenství v rámci živnostenského oprávnění + nabídky investorů v rámci tipařských smluv. Dumdluhu.cz je internetový portál, projekt sloužící především ke kvalitnímu úvěrovému, dluhovému poradenství.

Řídíme se zákonem o spotřebitelském úvěru platným od 1. 12. 2016. Vždy u našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů před jejich poskytnutím k posouzení schopnosti splácet - prověření bonity klienta. Dále nedochází k dvojím odměnám a jsou dodržena všechna další kritéria zákona uvedené v informacích trvale přístupných spotřebiteli a v reklamačním řádu.

Některé údaje uvedené na těchto internetových stránkách se nevztahují na spotřebitelské úvěry poskytované podle zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb. Jedná se především o úvěry podnikatelské, realitní služby...

Copyright © 2012 - 2022 Dumdluhu.cz