Dokonce už i největší exekutorské „firmy“ v ČR se začínají mezi sebou „pošťuchovat“, která z nich předvádí slabší výkon, má horší výsledky, která je lepší, jaké opatření zavádět.. Proti sobě stojí také menší exekutorská komora v Praze v čele s Janou Tvrdkovou a úřad v Přerově v čele s Tomášem Vránou, která má za sebou největší počet terénních zásahů v ČR, je nejaktivnější.
Tvrdková především mediálně napadla Vránův úřad, že jde přes „mrtvoly“, že jsou jeho praktiky na hranici únosnosti, že je příčinou velkého počtu žalob ze strany lidí, je přehnaně snaživý… Žaloby jdou z pozic lidí, kteří se brání proti neoprávněně zabavenému nemovitému a movitému majetku. Vránu nepřímo označila ze velmi podnikavého exekutora, podbízejícího se větším poskytovatelům peněz… Je takové označení na místě, není to pouze jeden z výkřiků slabší, ne tak „úspěšné“ exekutorské komory?
Přerovská komora měla jenom za rok 2010 „ na triku“ téměř 55 000 exekucí. Ve skutečnosti ale oprávněných žalob, které jsou předmětem kritiky Tvrdkové, bylo v poměru ku přibližně 900 exekucím úřadu Tvrdkové výrazně méně. Touto statistikou tedy naopak argumentuje Vrána „ kdybys měla tolik případů, jako máme my, žalob oprávněných žalob by jsi měla násobně víc“. Ruka v ruce rozezleně sdělil, že pokud se neomluví a ve svém jednání bude dále pokračovat, podá žalobu on na ni.
Spory mezi exekutoři rok od roku rostou, ministr spravedlnosti Pospíšil reaguje snížením odměn na ½ u menších, lehce vymahatelných případů a prostřednictvím televize exekutorům sdělil: „už jste se utrhli jste se z řetězu“.
Ministr spravedlnosti Pospíšil chce, samozřejmě taky za jasného souhlasu Tvrdkové, zavést takzvanou spádovost. Spádovost znamená, že budou případy vymezeny na dané lokality. Stejným principem jako například pacienti obvodních doktorů. Což by mělo zamezit exekutorským komorám jejich přehnané snaživosti získat co nejvíce případů. Zkrátka daná exekutorská komora bude spravovat exekuce spadající do dané lokality a tečka. Na druhou stranu to slovy silných exekutorských komor bude znamenat to, že drobné- slabé- málo výkonné komory budou mít nezaslouženě a automaticky větší počet případů. „ Proč by se mělo v biznisu pomáhat slabším?“ Také osočili Tvrdkovou, že přitakáváním tohoto návrhu chce právě tohoto docílit. Ta opět reaguje velkým počtem žalob…
Z pohledu samotného dlužníka to pak „oprávněně“ připomíná spíše blázinec, než jednání subjektů, které mají v povinnosti kvalitně a zodpovědně řešit jejich neschopnost splácet…