Přestřelené splátky i přeplatky❔
 📉 Ostrouháme 
až o 86 %
PS: a to se nerouháme...

 KONZULTOVAT

dosáhnout na únosnou 
hypotéku
konzumovat hojnost kapitálu
a opilovat dluhové výdaje.

Naši investoři stojí za i o Váš KLIK.

Abacus
KALKULOVAT

Peace
 KOOPEROVAT

Send  info@dumdluhu.cz

 Zužitkujte též 11 LET zkušeností
a posichrujte si životní standard i majetek do nadcházející epochy Smiling Face with Open Hands on Noto Emoji Font 15.0
Přestřelené splátky i přeplatky? 📉 Ostrouháme až o 86 % ≠ rouháme Zužitkujte 11 LET zkušeností. Telephone free icon 777 465 451 Send  info@dumdluhu.cz Abacus  kalkulace  konzultace Peace  kooperace

Nebankovní hypotéka 2019 – Před pořízením přečtěte!

Zveřejněno dne: 02.04.2019
Autor: Tomáš Maček
Je to férová, nebo neférová nebankovní firma? Jsou to šmejdi nebo slušný nebankovní investor? Neberte si nebankovní hypotéku od nebankovní firmy, pokud hrozí, že budete splácet opožděně nebo vůbec! Nebo pokud zbylé závazky mohou ohrozit nemovitost v zástavě. V těchto případech jde u většiny investorů a firem stejně slušnost bokem a bude to drahé, hodně drahé.

Nebankovní hypotéka bez registru – co Vám neřeknou

Existuje nebankovní hypotéka bez nadměrného zkoumání registru (resp. kterou člověk získá i se špatným stavem registru), použitelná na cokoli (i na poplacení všech dluhů) a především postavená svými parametry a podmínkami tak, aby klientovi skutečně pomohla a nesloužila k nadměrnému obohacení půjčujícího investora, nebankovní firmy ať už prostřednictvím neúměrných poplatků, skrytých sankcí a pro klienta často likvidačních nákladů spojených s poskytnutou nebankovní hypotékou (půjčkou se zástavou nemovitosti)?

Existuje nebankovní hypotéka, kde se domluvím dopředu a zcela jasně na konkrétním úroku, který je pro investora naprosto dostačujícím zhodnocením jím poskytnutých peněz a nemá tak snahu dál usilovat o „nadměrné obohacení“?

Existuje investor, který tak nemá důvod vymýšlet a následně požadovat po klientech různé skryté, neúměrně vysoké sankce?

Investor, pro kterého je stav, že řádné splácím svoji hypotéku, ideální, protože si nepotřebuje „nahazovat" vysoké pokuty za opožděné splátky a tak se snaží k tomuto stavu vždy dostat zpět. A to především v případě, že zrovna nemám na splátku, ale snažím se s ním zavčas komunikovat tento svůj dočasný výpadek příjmu opožděných splátek? A to za úměrnou ,spíše symbolickou pokutu za nedodržení splátkového kalendáře?

Je na trhu nebankovní hypotéka se zcela jasně a transparentně sdělenými podmínkami bez skrytých „zákeřných“ dodatků a nevýrazných dovětků ve smlouvě?

Taková, která mně jako klientovi při první příležitosti (při opožděné splátce, žádosti o doplacení, nebo třeba v rámci nároku na změnu úrokových podmínek v průběhu splácení) „nevrazí nůž do zad" navýšením na absurdně vysoké, mnou neúnosné částky?

ANO, slušná nebankovní firma na trhu opravdu je. A ano, možná jsou i tři.

A ano, jsou zde i „šmejdi" čekající na klientovo sebemenší klopýtnutí, aby si mohli na svých klientech (dlužnících) uplatnit nehorázně vysoké sankce, zvýšit zůstatek na klientově hypotéce nesmyslnými poplatky. Tyto kolikrát požadují prakticky ihned ,maximálně například do měsíce, zaplatit zpět. Což logicky nebývá v silách téměř žádného klienta. Jinak následně vyhrožují a pokud nedojde k úhradě, dochází ke zesplatnění, okamžitému přeprodání pohledávky na jiné často pochybné subjekty, nebo k exekucí a následné dražbě. Ano takových nebankovních firem, investorů je na úvěrovém trhu ČR stále řekněme, více.

Proč si dát pozor na splácení hypotéky

Podstata tohoto článku má ale upozornit na riziko obecně vysokého a zbytečného prodražení prakticky každé nebankovní hypotéky. Bez ohledu na to, jestli daný investor praktikuje slušnou nebo neférovou strategii.

A to se děje v případě, kdy klient nesplácí řádně svůj závazek (například 2 měsíce nepřijde jediná splátka) neozývá se, nekomunikuje svůj problém, není k zastižení. Nebo když se mu na nemovitost, na které zástavní právo z nebankovní hypotéky „vázne“ dostane například exekuce z jiného závazku z původně ,například bez zástavního dluhu.

Nebo se třeba dlužník rozhodne v průběhu splácení nebankovní hypotéky vyhlásit insolvenci (osobní bankrot) a tato taky následně „skočí“ na nemovitosti v zástavě nebankovní hypotéky i když třeba tato do insolvence není zahrnutá.

Tyto závazky nebo kroky mohou poté „ohrozit" onu nebankovní hypotéku, která je zapsána na listu vlastnictví, což může být ,a taky často bývá pokud nedojde k nápravě, důvod k zesplatnění nebankovní hypotéky. A její zesplatnění, to je „sakra" drahý špáz, ať už půjčující investor celkově zastává slušnou strategii, nebo ne. Jen pro přehled se může orientačně jednat i o celý násobek dlužné částky, kterou navíc investor požaduje vrátit nazpět v relativně blízké době několika měsíců. To pochopitelně nebývá v silách dlužníka a tak se může dlužná částka dál navyšovat o náklady spojené ať již se zmíněným přeprodejem pohledávky, exekucí.

V takovém případě, co tak u lidí obracejících se k nám o pomoc vidím, je to kolikrát „PRAŠŤ JAK UHOĎ“, jestli nebankovní hypotéka pochází od fér investora, nebo „šmejda“. S tím rozdílem, že fér investor je řekněme jaksi lidštější, trpělivější, dlužník má více času, třeba o něco nižší sankce a je kolikrát otevřený jakési rozumné domluvě. U „šmejda“ už dlužíte například dvakrát tolik pár dnů od pozdní splátky, ani se nenadějete.

Nicméně když domluva s dlužníkem zkrátka není, částky, na které jsou nebankovní hypotéky v takových případech zesplatňovány bývají často „astronomické". A když už jednou k zesplatnění dojde, jenom těžko se to bude dát vrátit zpět do stavu řádného splácení.

Proto pokud Vám něco takové hrozí, zavčas to dopředu konzultujte s danou nebankovní firmou a ptejte se po podmínkách a opatřeních, co když se něco takového stane? Ptejte se po pro Vás co nejschůdnějším řešení, pochopitelně toto dělejte, i když máte bankovní hypotéku, protože i banky umí být v tomto směru hodně ostré a striktní a zesplatní a následně přeprodají pohledávku kdo ví komu, než se nadějete.

Hypotéka se prostě musí platit včas. Na hypotečním (úvěrovém) účtu musí být ke dni splátky zůstatek minimálně stejný, nebo ideálně vyšší než je její povinná měsíční splátka. Jinak má hold člověk problém.


Poslat nezávaznou žádost o konzultaci nebankovní hypotéky

Pravděpodobný scénář při nesplácení hypotéky

Proto apeluji na vaši maximální obezřetnost ideálně ještě dřív, než si nebankovní hypotéku sjednáte, než začnete shánět po vhodné nebankovní firmě. Pokud hrozí, že nebudete mít na splátku nebankovní hypotéky, že ji nebudete moct (kór delší dobu) splácet. Nebo že budete muset vyhlásit osobní bankrot skrz nemožnost utáhnout další bez zástavní dluhy, které by kolem této nebankovní hypotéky zůstali, protože ji nebylo možné sjednat v potřebné výši, aby se všechny tyto dluhy poplatili nebo které jste si po sjednání nebankovní hypotéky nezodpovědně nabrali. A tak hrozí, že by při nesplácení tyto bez zástavní dluhy kolem hypotéky přešly v exekuci, která by skončila na nemovitosti, na které se zástava z nebankovní hypotéky nachází. Je s nadsázkou řečeno prakticky jedno, od koho si nebankovní hypotéku vezmete. Bude to nejspíš ve všech případech drahé, hodně a zcela zbytečně drahé.

A tak pokud není ve Vašich silách utáhnout nabízenou nebankovní hypotéku, nebo reálně hrozí, že ji v průběhu splácení neutáhnete. A současně například ani přes naše slušné možnosti nedosáhnete na bankovní produkt za několik málo procent ročního úroku se splatností až 30 let a tím pádem minimální splátku ,kterou s daleko vyšší pravděpodobností utáhnete. A to v potřebné dostačující výši (vysokým LTV), díky které si budete moct poplatit veškeré závazky a nebude tak už mít co nemovitost ohrozit / nebo tak nebude potřeba si v budoucnu jakékoli další bez zástavní dluhy brát, nebo zkrátka kompletně realizovat svůj záměr.

Pokud ani nemáte kolem sebe nikoho, kdo by reálně na takovou bankovní hypotéku mohl dosáhnout díky rozumnému stavu registru, bez zesplatnění, exekucí v minulosti / v případě několika opožděných splátek nebo u nedoplatků u neúvěrových firem je reálná šance že bude možné řešit.

A pokud se bez peněz formou hypotéky opravdu neobejdete ,nebude tak v silách vyčkat na vyčištění registrů – cca 1–4 roky od delikvence - odvisle od typu registru a záznamu v něm. Vážně popřemýšlejte nad klasickým realitním prodejem nemovitosti, ideálně ne výkupem který je pro Vás méně výhodný než klasický prodej. Situaci by jste tak vyřešili jinak než splátkami formou například půjčky se zástavou nemovitosti.

Poplatili by jste si tak všechny Vaše závazky nebo použijete peníze na jiný potřebný účel a tyto tak už alespoň nebudou dále růst o různé úroky a hlavně už nebude hrozit, že se v případě nesplácení nebo neférové praktiky půjčujícího Váš celkový dluh (nebo jeho úrok) například zdvojnásobí jako určitá forma sankce. Což v případě částečného „zalepení“ drahou (kór neférovou) nebankovní hypotékou v nedostatečné výši reálně hrozí…

Urovnáte si tak vše potřebné a začnete znovu žít s čistým štítem, což nemusí být jenom holá fráze ale v takovém případě realita. Pokud se teda dokážete od dané nemovitosti především emočně odpoutat.

Alternativy k nebankovní hypotéce

Kde je zakopaný pes, proč lidé radši neprodají a nejdou hold bydlet jinam, třeba i dočasně do podnájmu? Proč nepočkají pak v poklidu, než se jim vyčistí registry a za bankovní hypotéku si časem koupí nemovitost jinou, třeba i lepší.? Proč si chtějí nemovitost nechat za každou cenu a o prodeji nechtějí většinou ani slyšet? Proč radši vezmou třeba nevýhodné, neúplné a tím pádem nebezpečné nebankovní řešení?

Mají k nemovitosti oni nebo jejich rodina zkrátka vztah. Vyrůstali tam. Žijí tam celá rodina a jsou na to pochopitelně zvyklí. Nechtějí o nemovitost za žádnou cenu přijít. „Co by na to druzí řekli? Víte dědeček by to nepřežil". Rozumím tomu. Ale jednou se už ocitli v takové situaci, a teď jde jenom o to, ji co nejlépe vyřešit, dostat se z ní co nejelegantnější cestou. A když to není možné opravdu výhodnou bankovní hypotékou (nebankovní buď není možná nebo je značně nevýhodná), tak hold vyřešte raději prodejem, než se v budoucnu s velkou pravděpodobností dostat do ještě větších problémů.

Tomu se ale někteří lidé brání „jako čert kříže". A právě tomuto uvažování rozumí a staví na tom své nebankovní produkty řada firem. Lidé v nouzi raději sáhnou po jakékoli „pomoci“ nebankovní firmy, která jim nabídne jakési i když třeba částečné řešení, kolikrát krátkozraké, v budoucnu pro ně nebezpečné, likvidační. Ale v žádném případě nechtějí o prodeji nemovitosti ani slyšet. Stěhovat se? Neexistuje. Vezmou vše se zavřenýma očima, hlavně aby teď „nepřišli o nemovitost“, aby nemuseli prodávat, respektive aby se nemuseli stěhovat. Radši se takovým rozhodnutím dostanou do v budoucnu daleko horší peněžní situace, kdy celková dlužná částka v budoucnu výrazně překročí tu současnou ,kterou by prodejem hladce urovnali a ještě by jim zůstali pěkné peníze na nový život.A tak závěrem ANO, férová nebankovní firma, investor, hypotéka na trhu opravdu je a je možné, aby Vám taková nebankovní hypotéka dočasně pomohla, než se nám podaří ji co nejdříve přefinancovat na podstatně výhodnější bankovní hypotéku.

Musíte ji ale v 1. řadě po celou dobu splácet, musí ideálně pokrýt všechny Vaše závazky (záměr), aby jste měli vše v jednom a celkově co nejvýhodnější. Aby tak nehrozilo nesplácení, exekuce z jiných závazků, nebo insolvence.

Ideální strategie je (pokud to půjčující dovolí) nastavit si splatnost hypotéky na maximální dobu pro minimální splátku a poté co nejdřív hypotéku doplatit, převést do daleko výhodnější banky. Navíc slušní investoři umožní i například takzvané bezanuitní splácení (splácí se jenom úrok a dlužná částka zůstává stejná), nebo dokonce úhradu jenom části (například poloviny sjednaného úroku), pro minimální splátku. Vše se tak může vyřešit pomocí přechodného úvěrového nástroje nebankovní hypotékou (zástavním právem na listu vlastnictví nemovitosti v zástavě) a nemusíte nemovitost prodat, stěhovat se, jít do podnájmu. Ale musí to být řešení celistvé a reálně udržitelné, musíte na něj formou splátek mít.


Nechejte si bez poplatků poradit

Ale pokud hrozí skrz vysokou měsíční splátku nesplácení takové hypotéky, nebo než si brát nefér hypotéku, která hrozí výrazným prodražením vždy je to něco jako zaminovaný les, kterým máte projít - miny jsou jakési nástrahy, které si nebankovní firma nachystala a les je doba po kterou budete jejich hypotéku splácet - může se Vám to podařit, ale šance není vysoká a riziko „velmi bolestivého" neúspěchu je. Nebo než si brát hypotéku, která nepokryje všechny vaše současné závazky.


Raději pojďme prostřednictvím klasické realitní cesty najít koncového kupce, nového majitele, který bude ochotný zaplatit za Vaši nemovitost možné maximálně vysokou cenu. Zaplatíte si tak z prodeje všechno potřebné, nebude hrozit v budoucnu další výrazné prodražení a máte svatý klid!

A proč raději klasický prodej než výkup nemovitosti? Protože výkup od investora bývá pro klienty zkrátka často až o desítky % méně výhodný, než pokud nemovitost prodají na standardním realitním trhu. Tím mám na mysli najít koncového zájemce (kupce), který chce v prodávané nemovitosti například žít, podnikat, zkrátka si ji nechat a užívat k vlastnímu užitku. A je tak ochotný zaplatit za nemovitost podstatně více.

Kdežto investor nabízející výkup chce na nemovitosti pochopitelně vydělat. Což může dvěma způsoby. Buďto pronájmem nebo prostým přeprodejem nemovitosti, což se děje častěji. Zkrátka koupí za méně a prodá za více, někdy třeba provede drobnou rekonstrukci za účelem navýšení ceny této nemovitosti, které bývá často podstatně vyšší, než na kolik ho rekonstrukce reálně vyšla. Kromě vlastního zisku se ale taky, v rámci obhajoby nabídnuté výkupní ceny od investora, musí započítat při přeprodeji dvakrát hrazená daň z převodu nemovitosti státu, což dělá 8% a to ještě nikdo nic nevydělal.

Investor je zde ale pro připsání zisku a tak byste neměli očekávat cenovou nabídku na výkup, kterou dá „klasický koncový zájemce o koupi“. Proto pokud Vás vyloženě netlačí čas, že potřebujete peníze do několika dnu, pojďme raději najít tohoto. Pokud ale čekat z různých důvodů zkrátka nemůžete, může být zase pro Vás výkup vhodný produkt. Jenom se musí využít služeb investora, který se nechce výkupem nadměrně obohatit, přistoupí s očekáváním zdravého zisku tak, aby nabídnutá cena a celkový průběh byl pro Vás akceptovatelný. Takové investory známe.I nebankovní hypotéka může být pro Vás pomocný úvěrový nástroj, ale nemusí. Vše záleží na detailech.

Nechejte si od nás zcela nezávazně vyhodnotit konkrétně Vaši situaci. Rádi Vám navrhneme ideální, přijatelné řešení ve Vaší nesnadné momentální situaci. Nezávazně během přibližně deseti minutového hovoru zjistíme všechny informace potřebné k nezávaznému vyhodnocení ideálního řešení. Prostřednictvím výhodné a fér (bankovní nebo nebankovní) hypotéky nebo krajně prodeje pomůžeme vyvarovat se zbytečně neférovým a nebezpečným nebankovním firmám a zvolit výhodné řešení, strategii. To bez jakéhokoli poplatku dopředu. Pokud náhodou nenajdeme zrovna pro Vás přijatelné řešení, nic nám neplatíte, nic neriskujete. Nechejte si poradit.


Poslat nezávaznou žádost o konzultaci nebankovní hypotéky


Důležitá upozornění:


Úvěrování řešíme OD rámce 300 000 Kč, žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

To platí jak u bez i zástavních úvěrů, kdy na vině je zejména naše omezená časová kapacita a nerentabilita vzhledem k výnosům z celorepublikového vyřizování menších částek.
U desetitisícových úvěrů by musela být platební zátěž pro klienta natolik vysoká, že by to hraničilo s únosností a smysluplností vůbec.
Enormně úročené nebankovní mikro úvěry nabízené na trhu jsou toho jasným důkazem.

Prostý TIP:
Chcete-li míň, zkuste banku, nebo jednu z věhlasných nebankovních společností, nejde-li to dočasně z nějakého důvodu, doporučujeme toto období přečkat bez úvěrování a mezitím, je-li to možné, usilovat o odstranění překážející závady, nebo najít jiné východisko a bez úvěrování obejít úplně. Pořád lepší, než skočit z louže a skončit v blátě...

U půjčky bez zástavy je nově nutné, aby byl poptávající současně vlastníkem nemovitosti.

Aby bylo mezi námi jasno, tak pro jistotu ještě podotýkáme, že půjčku bez zástavy nemovitosti jsme pořád ještě ochotni řešit, nebo prostě schopni. Zkrátka to jde, abychom nevyzněli příliš pyšně, ani namistrovaně.

Má to ale jeden "menší" háček a to ten, že jakožto žadatel o ni ji musíte alespoň vlastnit, přes což už u nás vláček s vaší žádostí nadále nepřejede, jen Vás teda nebude jednosměrně tlačit k jejímu ručení.


Polehčující okolnosti toho milníku, k němuž jsme dospěli neblahou osobní zkušeností:

Odedneška jsou pryč ty časy, kdy jsme se mohli usm(n)ažit, abychom lidem zhola nemajetným, zato však zplna hrdla zadluženým sloučili jejich dluhy do jednoho, o parník výhodnějšího konsolidačního úvěru.

Dalo to práce jako na kostele, odpad z toho byl teda požehnaný, odměna i vděčnost nevalná a té následné splátkové delikvence, mdloby i hanba pomyslet...

Z jedné strany to shazovali investoři jako na běžícím stole hákliví na kdejakou ptákovinu jako staré na měsíčkách, z druhé se to pak táhlo jako smrad vinou těžce nechápavé anebo letargické klientely občasně se snoubící s našimi letadlovými (offline a jet leg) stavy z přetlaku, vyřízení a averze.

A pak to najednou začalo přilétat jako kulové blesky z čistého nebe, vícero zdvižených prstů od životů, je regulérně ohrožující události, zdravotně varovná znamení, že takto už to dál (níž) jednoduše nešlo, takže jsme přestali meškat, váhavě váhat, odkládat neodkladné a málem neslyšně z posledního zbytku sil praštili do stolu, načež pronesli ono pověstné "A DOST".

Časy se hold mění, ne vždy se hodí zkostnatěle lpět na starých, dneska už nefunkčních vzorcích uvažování, a v této pohnuté době je celý žhavý půjčovat jen tak ledakomu bez patřičné nemovité opory leda dobrý dobrodruh...

S eskalující hrozbou hromadného propouštění jakožto doprovodným jevem roz(v)orání soukromého sektoru, s ní přímo spjatých výpadků příjmů, platebních neschopností, k tomu strmých pádů cen nemovitostí coby podkladových aktiv, peněz drahých jako čert a ztrácejících na hodnotě jako krypto, rozhodně není radno očekávat žádné extra rozdavačné tendence.


Závěrem:

Vás poprosíme o respektování tohoto našeho rozhodnutí a my na oplátku zase slibujeme, že vyvstane-li znovu na obzoru něco tak velkorysého a zároveň lidového, jak si obojetně představujeme,

střelhbitě vezmeme toto preventivní varování na tabuli houbou, tento z popela povstalý, nezastavovaný úvěrový produkt opět vykreslíme křídou v nejvyparáděnějším možném světle na inzertní ceduli, s níž nad hlavami pak v cuku letu bohorovně vyrazíme na slavnostní promenádu do internetových ulic.

Do té doby poněkud úlevně vyhlašujeme nevratného šlofíka, "dobro" došli, ENDE ŠLUS, dasvidania, nebo "pro nás za nás" hasta la vista, ať příliš nezníme jak proruští švábové...

Dále u ní platí, že stav jeho registrů, příjmů, dluhů (bonity) i účelů hraje zásadní úlohu.

Výhodnost a štědrost námi nabízených půjček bez jakékoliv zástavy musí být něčím vykoupená, tím je větší náročnost na stav registru, příjmu a výdajů (bonity) žadatele.
Tím netvrdíme, že by museli být v naprosto precizní kondici, aby ji bylo možné řešit. Na druhou stranu to ani nemůže být vyložená katastrofa.
Tyto žadatelovi kvality jsou totiž bez podmínky nemovitého zajištění jedinou zárukou řádného splácení a navrácení půjčených peněžních prostředků.
Proto představa, že je poskytovatel nechá zcela bez povšimnutí, je mylná. S vysokou mírou benevolence se setkáte jedině u těch miniaturních, na úkor toho i vysoce předražených, nebankovních půjček.
I tam by už ale půjčující měl ponovu provézt zběžné proklepnutí žadatele podobným způsobem a to z titulu jemu uložené povinnosti prověřit jeho úvěruschopnost zákonem o spotřebitelském úvěru.

Dokládané a zkoumané podklady:
Jednak u nich automaticky dochází k nahlédnutí do registrů, z nichž se bere v potaz řádnost zpětného splácení využitých úvěrových produktů a jejich momentální zatíženost, neboli žadatelova úvěrová angažovanost.
V rámci závažnosti poškození registrů platí, že by se v nich rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo nedávno oficiálně ukončené insolvence bez ohledu na splacenou část.
Pokud jsou tyto záznamy u žadatele evidoványnabízí se řešit se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky. Jiná věc do zástavy se prozatím nepřijímá.

V rámci příjmů pak bývá u zaměstnance vyžadována pracovní smlouva na dobu ne/určitou a dokládací procedura: potvrzení o výši příjmu za posledních 6 měsíců, výpisy z účtů a výplatní pásky, nebo určitá kombinace.
U podnikatelů OSVČ tvoří základ pro doložení jeho příjmů daňové přiznaní často zohledňované za poslední 2 roky, faktury, výpisy z účtů, obraty, výkazy zisků a ztrát, bezdlužnost vůči státu a opět různý jejich poměr.
K tomu je u obou samozřejmě možné započítat různé druhy příspěvků, přivýdělků, rent, důchodů...

U manželů se společným jměním je nutné, aby si "ze zákona i rozumu" žádali společně.

SJM neboli zkratka stvořená z počátečních písmen těchto tří slov: Společné Jmění Manželů totiž neslouží pouze k tomu, aby automaticky docházelo ke spravedlivému rozdělování (ne)movitého majetku, který po sňatku nabyde jeden z jeho účastníků, se svou drahou polovičkou v pohlavně rovnoprávném poměru 50/50, přestože se ona sama na žádné listině stvrzující její vlastnická práva zrovna nevyskytuje.

Podobným způsobem totiž může dojít k samovolnému přenášení a podvojnému přiřazování i toho dluhového, tedy úvěrového zaangažování (zatížení), které si za dobu manželství odváží "pořídit či převzít čistě sám na sebe" jeden z manželů za absence písemného souhlasu a tudíž snadno i vědomí toho druhého, kterého se tak i přesto mohou v budoucnu negativně (do)týkat případné spory vedené v souvislosti s řádným neplněním s ním spjatých povinností, přestože na úvěrových smlouvách o něm opět není ani zmínka. Jinými slovy pak, třeba z důvodu nesplácení, může dojít k věřitelovu (vymahačovu) uspokojení takto vzniklé pohledávky i z dlužníkovi poloviny majetku spadajícího do společného jmění, pokud nedisponuje žádným, výlučně vlastním.

A proto, aby byla plně zachována jakási partnerská transparentnost, musejí si u nás manželé k žádanému úvěru pokaždé přistupovat společně, mají-li mezi sebou v době podání žádosti společné jmění plně aktivní.

I zadlužení je totiž záležitostí mající důležité vazby na vzájemné soužití, k jejímuž mlžení by proto nemělo docházet už jen z principu lidskosti a zmíněné průhlednosti. O příjem silně ochuzená sestava žadatelů pak stejně v drtivé většině případů nevychází ani bonitně, což je další pádný argument pro neprodlené přesvědčení druhého z manželů k jeho přímé spoluúčasti na akci alespoň z pozice spolužadatele, potažmo budoucího spoludlužníka, který bere vítr z plachet narážkám hrdopychů typu: "Snad jsem už dospělá, plně svéprávná osoba oprávněná si rozhodovat sama za sebe a jednat, jak se mně zlíbí?!" To na každý pád jste, no též můžete být ve svých snahách zvenčí omezována, ohrožujete-li svým jednáním život bližního jako v tomto případě - (do)životního partnera.

Abyste se tak nedělo a Vy si pak mohli začít plně přetavovat své peněžní představy v realitu bez potřeby ohlížení se na rozmar manžela a žadonění o jeho souhlas, je nutné mít SJM zúžené, ideálně pak úplně rozdělené (zrušené). K tomu lze dospět buďto sepsáním předmanželské smlouvy upravující pravidla pro rozdělování společného jmění, nebo potom takovou jeho změnou provedenou kdykoliv v průběhu manželství třeba u notáře. Ten Vám po společné návštěvě (ne vážně nestačí, když přijdete sami) za pár tisíc rád rozváže křidélka a Vy si budete moct žádat a vystupovat každý sám za sebe, jak jen se Vám zachce bez nutnosti přizvání k účasti a výhledově i možnosti negativního zásahu toho druhého.

Tato tématika samozřejmě má své "světlé i tmavé" výjimky a potvrzující pravidla, stejně jako každý takový krok pochopitelně má své vlastní individuální specifika, pro i proti a tak i nároky na vhodné provedení, které je potřeba zohlednit a do výsledného díla všestranně zapracovat tak, aby sedli jako "hrnec na zadek" nejlepším zájmům obou manželů.

Více informací k této problematice si můžete přečíst: RADY A TIPY: SJM jak ho otočit ve svůj vlastní ekonomický prospěch

Hypotéku na koupi s nulovým jměním, do-zajištěním a KO úvěruschopností spíš nedáme.

Nalejme si čisté info. Ne, vážně Vám nikdo nezaplatí celý vysněný baráček za miliony, když jste si na něho doposud nenašetřili ani korunu (dvacet tisíc fakt nic neřeší), nemáte co dalšího zastavit a navíc byste dle prokazatelných příjmů a zákonných ukazatelů bonity bezpečně neutáhli ani dvoutisícovku měsíčně navíc, nebo jsou vaše registry jeden velký paskvil, takže dát se tak vsadit na vaši schopnost řádného splácení, respektive absenci opožděné splátky, máte to s kurzem tak 46:1 v prospěch vašeho selhání to dokonce hned v prvním roce kalendáře.

Přibližně počítejte, že minimálně 20% budete muset "někde vyškrábnout", anebo hypotéku do-zajistit další nemovitostí v této hodnotě. Pokud byste se tím náhodou dokázali dostat na LTV nějakých 60%, může Vám toho být odpuštěno mnohem víc, neboť to je zhruba strop u nebankovní hypotéky Standard, avšak "na oplátku" u ní počítejte s podstatně vyššími provozními náklady.

Taky pochopitelně můžete mít tak absurdní štěstí, že se Vám podaří sehnat nemovitost s tržní hodnotou 5 milionů za 3. V takovém případě však počítejte s našim okamžitým dotazem: "Proč by vám ji kdo prodával za 3, když by ji mohl prodat za 5?". Nebude-li ve vaší odpovědi obsaženo něco ve smyslu rodinného příslušníka, dobrého kamaráda, nebo obchodního partnera, spíše počítejte s našim nesouhlasným stanoviskem.

Stejně tak, ostatně jako všude, může pomoct, podaří-li se Vám si k sobě sehnat takzvaného spolužadatele, který dohání vaši tristní ziskovost, nebo platební morálku. Natvrdo se tak však může stát, že začnete v úvěru doslova zavazet, překážet (mu) v jeho vyřízení. Ano, víme, že jste si ho k sobě dočasně přibrali, a chápeme, že opustit ho, nechat hypotéku i kupovanou nemovitost čistě na něm, není nic moc, ale hold jinak to kolikrát nepůjde, a navíc mezi námi děvčaty... Jestli ho potom z žádosti vyvážete, až se registry či příjmy "vyléčíte", nebo ho v ní nahradíte, vyjde prakticky nastejno, čili je prašť jak uhoď. Jen je potřeba dopředu vyladit a přednastavit.

Na 101% se podvolujeme zákonu o spotřebitelském úvěru, který si začal dovolovat 1. 12. 2016.

U všech spříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Před vyplacením žádoucího financování nám žádající neplatí za benzín, amortizaci ani kafé.

V žádném z případů nám klient neplatí poplatek dopředu.

Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). Ani jedna z těchto plateb však není odměnou pro nás.
Pokud se v průběhu sjednání dopustíme hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.
V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.


Obecné informace

Šedesátá, 7018/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • +420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225. Je vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele. Jsou srovnávány a nabízeny jeho úvěrové možnosti (bankovní, nebankovní, spotřebitelské i podnikatelské), dále dluhové poradenství v rámci živnostenského oprávnění plus nabídky soukromých investorů v rámci uzavřených tipařských smluv a nástroje realitního trhu.

DůmDluhů.cz je možné považovat za virtuální tržnici s úvěrovými produkty sloužící k navigaci a propojení návštěvníka s investorem či úvěrářem schopným v daný moment nejlépe uspokojit jeho nákupní potřebu. Zakládáme si na vyspělé analytice i realizační dovednosti.

Řídíme se novelou zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb. platnou od 1. 12. 2016. U všech našich investorů vždy dochází před jeho poskytnutí k posouzení úvěruschopnosti splácet a to zejména prověřením bonity (příjmů a výdajů), čili i registrů úvěrovaného. Nejsou účtovány dvojí odměny a naopak jsou dodrženy všechny další zákonné nároky uvedené v informacích trvale přístupných spotřebiteli a reklamačním řádu.

Na ostatní produkty nabízené na těchto internetových stránkách, kterými jsou především podnikatelské úvěry pro společnosti i živnostníky a realitní služby, se tato legislativa nevtahuje.

Copyright © 2012 - 2023 DůmDluhů.cz

Plagiátorství porušuje autorská práva, jedná se o krádež duševního vlastnictví a podle zákona je trestné! Vyvarujte se jeho neblahým dopadům neprováděním na tomto portále!