Nebankovní půjčka pro podnikatele – Je na nebankovním trhu vůbec něco slušného?

Zveřejněno dne: 28.03.2019
Autor: Tomáš Maček
Upřímně? Záleží na požadované výši půjčky a možnosti zástavy nemovitosti ze strany žadatele.

Nebankovní firmy neumí půjčovat (určitě ne za výhodných podmínek) bez zástavy nemovitosti.

A tak pokud vážně nenajdeme v bankovním sektoru pro Vás řešení, víme, že už jste se o to sami marně snažili, nebo se zklamali zkušeností s finančním poradcem. No jsme ryzí úvěráři, máme dobré možnosti a Vy dopředu nic neplatíte, tak to minimálně u nás zkuste, lze řešit výhodnou a férovou nebankovní půjčku pro podnikatele, nicméně pouze se zástavou nemovitosti.

Co dalšího se pojí s realizací podnikatelských půjček přes nás se dozvíte dále v tomto článku, když kliknete na „pokračovat ve čtení" níže.

Jak postupujeme při konzultaci s klienty ohledně půjčky?

Pokud tuto možnost máte a požadovaná výše půjčky nepřesahuje 70 % z tržní ceny nemovitosti, která jde následně oproti půjčce do zástavy, rádi vyhodnotíme konkrétně Váš požadavek, situaci a vytvoříme konkrétní nezávaznou nabídku nebankovní půjčky se zástavou (zajištěním) nemovitosti.

Je možné řešit i bez zástavy nemovitosti, nicméně jedině bankovní cestou. A zde hodně záleží na příjmu – bonitě, historii a na dalších možnostech a parametrech poptávky podnikatele po takové bez zástavní půjčce. Nicméně pokud nejsou parametry poptávajícího podnikatele jako např. registry, bonita ve vyloženě špatné stavu, je i v tomto případě šance na půjčku bez zástavy nemovitosti. Ale ne u nebankovní společností, ty totiž bez zástavy (za přijatelných podmínek) nepůjčují.

Proto se snažíme, v případě žádosti o čistě bez zástavní půjčku ze strany podnikatele nebo upřednostnění této varianty s tím, že zástavu by chtěl dát až krajně – pokud by bez zástavy vážně nešlo, vyhodnotit, prosadit a sjednat takovou půjčku v jedné ze spřízněných bank. Máme slušné možnosti, kontakty, a pokud se nám to podaří, tato varianta je pro podnikatele vždy podstatně výhodnější a bez zástavy ještě jednou zopakuji – jediná možná.

Z našeho pohledu je proto docela podstatný důvod, proč poptáváte nebankovní půjčku. Asi tím důvodem je, že jste nepochodili s poptávkou o podnikatelskou půjčku u svojí banky a možná ani u vícero bank třeba se svým finančním poradcem, úvěrářem.

Nicméně máme svoje vlastní úvěrářské možnosti a je šance přes nás sjednat výhodnou podnikatelskou půjčku v bankovním sektoru, i když jste v minulosti sami nepochodili. Vykomunikovat na správných místech hlavní problémové body, proč jste nepochodili a tak cestu pro získání bankovní podnikatelské půjčky zprůchodnit.

Kdy volíme bankovní a kdy nebankovní instituci pro půjčku pro klienta?

V bance budou podmínky vždycky o parník lepší, než nabízí nebankovní firmy. Nehledě na to, že nebankovní půjčka pro podnikatele bez zástavy nemovitosti zkrátka prakticky neexistuje (jedině se zástavou). Když pomineme pár miniaturních úvěrů za obrovský úrok, nebo pár nabídek zdaleka ne tak výhodných půjček bez zajištění pro podnikatele, kde navíc projde 1 žadatel z 25. A věřte tomu, že tohoto bychom určitě „protáhli“ i v bance za lepších podmínek pro něj. A myslím si že i procentuální průchodnost by byla podstatně vyšší. A tak lepší než to hrát na nebankovní instituci bez zástavy, pro kterou je riziko nesplácení tak odstrašující, že zkrátka na trhu nikdo takto půjčující není. A když už se někdo, kdo půjčuje nebankovně s tolerancí horších registrů a příjmu, na nebankovním trhu objeví, průchodnost sjednání úvěrů se s postupem času snižuje a snižuje, až často daný subjekt zaniká. Historicky se tak aspoň dělo.

Opakování matka moudrosti. Bez zástavy nemovitosti je půjčka pro podnikatele (prakticky i pro spotřebitele) u nebankovní firmy pasé úplně (příliš velké riziko pro investora). Bankovní cestou je možné se dostat na relativně výhodný úrok, delší splatnost a na výši půjčky řádně ve statisících, maximálně nižších jednotek mil Kč. V tomto směru následně záleží na ekonomických výsledcích žadatele podnikatele (daňovém přiznání firmy). Dále pak na zpracovaném záměru, budoucí ekonomice, historii splácení – registrech apod.

Z toho plyne podstatný dotaz. Máte možnost, jste ochotni, schopni dát do zástavy nemovitost, ať už vlastní, nebo 3. osoby, která s tímto souhlasí? Pokud ano, jsou obecně vyšší šance na získání (ne)bankovní podnikatelské půjčky a současně v obou případech i s určitě lepšími parametry: nižším úrokem, delší splatností.

My stejně vždy první hledáme řešení pro dobro poptávajícího podnikatele řešení bankou, protože pokud se takové podaří najít, je pro něj o dost lepší. Nicméně není problém, v takovém případě možnosti zástavy nemovitosti ze strany poptávajícího podnikatele, abychom zajistili vyhodnocení u slušných nebankovních investorů na trhu a do zálohy zaslali nabídku na hypoteční nebankovní půjčku pro podnikatele (tzn. se zajištěním- zástavou) – pro případ, že by bankovní financování zkrátka nyní nedopadlo.

Potřebujete nyní získat peníze na podnikání formou půjčky ať už za jakýmkoli konkrétním účelem? Ozvěte se nám pro nezávazné vyhodnocení konkrétně Vašeho požadavku a nalezení ideální možnosti podnikatelské půjčky na (ne)bankovním úvěrovém trhu ČR. Dopředu nic neplatíte, tato analýza trhu a případné vytvoření konkrétní nabídky je zcela nezávazné.


Důležité upozornění!


Veškeré financování řešíme od OD ČÁSTKY 300 000 Kč. Žádosti o menší peníze nemají možnost pověření specialisté vyřizovat z kapacitních důvodů.

Z důvodu omezených kapacit nejsme schopni celorepublikově řešit požadavky klientů na menší peníze. Žádosti o desetitisícové půjčky prosím neposílat. 

Půjčku bez zástavy nemovitosti je možné sjednat pouze pro žadatele, který má akceptovatelný stav registru a dostatečnou výši doložitelného příjmu vzhledem ke svým výdajům.

Musí tak být splněna zákonná povinnost prověření bonity žadatele a také dosažení jejich potřebných hodnot. Jako příjem se akceptuje především pracovní smlouva na dobu neurčitou u žadatele zaměstnance nebo poslední 2 podané daňové přiznání, pokud je žadatelem OSVČ. K tomu je samozřejmě možné započítat různé druhy: příspěvků, rent, důchodů a v některých případech také přivýdělků. V registru by se rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo oficiální ukončení insolvence. Pokud tyto záznamy u žadatele jsou, bude nejspíš možné řešit pouze zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky.

Neumíme řešit hypotéku na koupi nemovitosti, kdy má žadatel vyloženě špatný stav registru, slabé příjmy a zároveň třeba žádné vlastní peníze (akontaci).

V takovém případě může žadatel zvýšit své šance na získání výhodného financování, pokud k sobě dokáže sehnat spolužadatele s potřebným příjmem a stavem registru. Dalším řešením je nabídnout do zástavy ještě jinou nemovitost nad rámec té kupované. Zvýšit šance na zdráné sjednání může taky schopností "přispět" ke kupní ceně alespoň 10% ze svých (nebo po rodině půjčených) peněz.

Pokud budou registry poptávajícího v naprosto tristním stavu, nebo bude dosahovat mizerné výše jeho doložitelný příjem. Nejsme kouzelníci a pokud se klient neposnaží, aby dostatečně zlepšil parametry svojí poptávky, nebude nejspíš možné požadované financování koupě řešit.

A argument typu, že přece proto poptáváte nebankovní, abyste si mohli nemovitost koupit a ještě k tomu v ideálním případě získat peníze navíc na rekonstrukci nebo na poplacení všech bez zástavních dluhů, které máte... To je prosím pěkně požadavek naprosto mimo mísu. Nebankovní sektor je totiž schopný zafinancovat maximálně 60% z tržní ceny nemovitosti, která jde oproti ní do zástavy. To v převedené řeči čísel znamená, že by žadatel o nebankovní hypotéku na koupi musel mít našetřené alespoň 40% z její pořizovací ceny, nebo potom tuto hypotéku patřičným způsobem dozajistit nezatíženou nemovitostí s odpovídající hodnotou.
Mimochodem, za tržní cenu se v případě koupě ve většině případů považuje cena kupní. A to bez ohledu na to, kolik se domníváte, že tržní cena vámi kupované nemovitosti ve skutečnosti je. Nebankovní firma se jednoduše zeptá, proč by jako měl někdo prodávat nemovitost za nižší cenu, než za kolik ji reálně prodat může? Řekně, že tržní cena je přece cena, za kterou se nemovitost prodá(vá). Takže pokud se opravdu nejedná o výhodný kup například v rodině nebo v dražbě, bude se nejspíš při určení tržní ceny vycházet právě z ceny kupní.
Navíc je dobré si uvědomit, kolika procenty bývá ryzí nebankovní hypotéka úročena. Pod 10% se u ní podíváte jedině stěží. Narozdíl o bankovní hypotéky totiž neumí účelové využití hypotéky (kam financování koupě spadá) nijak zvýhodnit. Všechny "nebankovky" jsou prostě bezúčelové (Americké) a tím pádem podobně úročené bez ohledu na účel využití. A to by potom muselo být "sakra výhodné" koupě, aby se vám to oplatilo nebankovně financovat. K tomu všemu snad netřeba dodávat, že se hypotéka na koupi řadí mezi spotřebitelské hypotéky a je proto nutné splňovat zákonnou bonitu i u nebankovní hypotéky na koupi (nejedná-li se o nákup podnikatelského objektu se záměrem ho využít ke své podnikatelské činnosti).

Samozřejmě ale financování nákupu nemovitosti nebankovní hypotékou možné je v případě shody na výše uvedeném. Dá se tak zafinancovat rychle koupě, pokud je to možné a Vám to dává ekonomický smysl a potom převést do daleko levnější banky bez jakéhokoli poplatku hned, jakmile to především časový prostor a stav registru klienta dovolí. V této fází přefinancování do banky je taky vhodné řešit navýšení, pokud jsou potřebné peníze navíc. To lze, jak jsme si řekli, až do 90-ti % z ceny nemovitosti. Nicméně neměli byste kvůli svojí "naivitě" plynoucí z pouhé "neinformovanosti" výrazně přesahovat výše definované hranice. Uvědomme si, že to hlavní, v čem je v tomto případě jeho přidané hodnota, je tolerance jakkoli špatného stavu registru. A za ten si poptávající "pěkně" zaplatí. A tak je vhodné si rozmyslet, i když na nebankovní financování dosáhnete, jestli pro vás není ekonomicky vhodnější variantou počkat si na den, kdy bude možné získat hypotéku přímo v bance.
Toto mějte alespoň rámcově na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru, který přišel v platnost 1. 12. 2016 a to na 101%.

U všech spříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Před vyplacením požadovaného financování nám poptávající neplatí jakýkoli poplatek dopředu.

V žádném z případů nám klient neplatí poplatek dopředu.

Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). Ani jedna z těchto plateb však není odměnou pro nás.
Pokud se v průběhu sjednání dopustíme hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.
V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.


Obecné informace

Šedesátá, 7018/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • +420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225. Je vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele. Jsou nabízeny jeho úvěrové možnosti (bankovní i nebankovní) úvěrové poradenství v rámci živnostenského oprávnění + nabídky investorů v rámci tipařských smluv. Dumdluhu.cz je internetový portál, projekt sloužící především ke kvalitnímu úvěrovému, dluhovému poradenství.

Řídíme se zákonem o spotřebitelském úvěru platným od 1. 12. 2016. Vždy u našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů před jejich poskytnutím k posouzení schopnosti splácet - prověření bonity klienta. Dále nedochází k dvojím odměnám a jsou dodržena všechna další kritéria zákona uvedené v informacích trvale přístupných spotřebiteli a v reklamačním řádu.

Některé údaje uvedené na těchto internetových stránkách se nevztahují na spotřebitelské úvěry poskytované podle zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb. Jedná se především o úvěry podnikatelské, realitní služby...

Copyright © 2012 - 2022 Dumdluhu.cz