Podnikatelská půjčka bez zajištění a registru: lze ji získat v roce 2019?

Zveřejněno dne: 27.03.2019
Autor: Tomáš Maček
U podnikatelských půjček bez zajištění tedy bez zástavy (většinou nemovitosti) je potřeba i v roce 2019 rozlišovat podnikatelskou půjčku dále podle toho, od jakého typu instituce peníze pochází, tedy na bankovní a nebankovní.
V první řadě je důležité sdělit, že je na nebankovním trhu velmi málo nebankovních firem, které jsou ochotné půjčit bez zástavy nemovitosti, bez ohledu na to, jestli je úvěrovaný subjekt podnikatel nebo spotřebitel, a tolerovat nějak vážněji poškozený registr, nebo slabší či nedoložitelný příjem, pomineme-li „vražedné“ mikro půjčky na krátké splatnosti s obřím úrokem.

Pokud je tedy toto Váš případ, že jsou záznamy v registru nebo problémy s doložitelným příjmem vyloženě markantní, a současně nemáte k půjčce do zajištění nemovitost, nejspíš bude možné najít na na úvěrovém trhu ČR vhodný subjekt, který by půjčil požadované peníze za rozumných podmínek.

Nicméně pokud jsou komplikace v těchto dvou faktorech registru a příjmu (bonity) „nevelké, malé, drobné, nepodstatné", je pořád šance, že se nám podaří prosadit Váš požadavek na banku.

V takovém případě je šance získat peníze za vážně rozumných parametrů úroku, splatnosti, splátky. Je možné výhodně, bezpečně tak financovat svůj záměr. Není nutné, aby člověk spoléhal na nereálné řešení od nebankovních firem, nebo u nich zbytečně přeplácel.

Dopředu nám nic neplatíte, neváhejte se ozvat pro nezávazné vyhodnocení i Vaší situace. V případě zájmu o další informace pokračujte ve čtení článku klikem „Pokračovat ve čtení".

Rizikovost podnikatelských úvěrů

Pokud je úvěrovaným podnikatel, tak se obecně z pohledu investora považuje taková půjčka za ještě rizikovější, neboť se nejspíš náhlý neúspěch v podnikání považuje za pravděpodobnější, než vyhazov z práce. To bylo vždy reflektováno u nebankovní půjčky obecně ve vysokém úroku, v její nevýhodnosti. Nicméně jak říkám, slušných nebankovních institucí půjčujících bez zástavy nemovitosti je na trhu „na prstu jedné ruky", a když se bavíme o procentuální průchodnosti poptávajících u těchto firem, je kolikrát větší šance, že získáte (navíc podstatně výhodnější) úvěr v bance, když máte správné možnosti, než zde.

Za mě proto není dobré se na nebankovní sektor spoléhat z hlediska možnosti získání vyšší podnikatelské půjčky bez zástavy (zajištění) nemovitostí za rozumných podmínek, tedy slušný úrok například do 10 %, na delší splatnost než alespoň 8 let.


Tento článek byl psán k datu 26. 3. 2019 a je možné, že se „pravidla hry“ na úvěrovém trhu ČR změní a už zítra to bude jiné, lepší. My trh neustále sledujeme, hledáme co nejlepší možnosti půjček pro podnikatele na celém trhu. Neváhejte nás proto kontaktovat pro nezávazné aktuální vyhodnocení Vaší žádosti o půjčku. Zkusíme Vám najít to nejlepší řešení na trhu, zcele nezávazně a aniž by jste dopředu cokoli platili.
Proč je zástava nemovitosti u nebankovní podnikatelské půjčky důležitá?

V nebankovním sektoru je možné hledat řešení podnikatelské půjčky jedině pokud má poptávající možnost zástavy nemovitosti. To pro případ, že teď zkrátka není možné podnikatelskou půjčku bez zajištění s tolerancí horšího registru sjednat (získat) v bankovním sektoru ani přes naše dobré možnosti, Vy peníze opravdu potřebujete, nepočká to a současně možnost zástavy nemovitosti máte (nebo Vám vyloženě nevadí). Ani zde každopádně není možné počítat s úrokem, který nabízejí bankovní domy fungující na úplně jiné bázi, nicméně je za mě reálné a možné se pohybovat v rozpětí 8-15 % ročně.

Osobně se na to dívám tak, když pomineme obavu lidí že „jejda mám v zástavě nemovitosti, můžu o ni přijít“ / „někdo uvidí zástavu na baráku, co si potom řekne?", že jde o to:

  1. Získat peníze v potřebné výši.
  2. Získat je za podmínek, aby úrok, splátka a celkový přeplatek byli co nejnižší.

K dosažení tohoto vzhledem k nižší rizikovosti pro investora pro případ nesplácení a tedy jeho ochotě nabídnout peníze za výhodnějších podmínek je zástava nemovitosti optimální řešení ,jak pro půjčujícího – má nižší riziko / tak pro úvěrovaného, budoucího dlužníka – má výhodnější parametry půjčky). Ve finále je pak prakticky jedno, jestli je na nemovitosti zástava, nebo není. Nemovitost dlužníka je v ohrožení i když přestane platit půjčku bez zástavy a ta následně skončí na nemovitosti.

Důležité je, aby se řádně splácelo. A nejvyšší pravděpodobnost řádného splácení pochopitelně bude, když budou podmínky pro splácení co možná nejlepší. A ty budou jednoduše podstatně lepší, půjde-li do zástavy nemovitost. A stejně, pokud se nesplácí i bez zástavní půjčky, jakmile dojde půjčujícímu trpělivost, může skočit na nemovitost a ohrozit ji naprosto stejně, jako u hypotéky, kdy má na nemovitosti zástavní právo, zkrátka se v obou případech nesplácená dlužná částka může splatit příkazem k prodeji této nemovitosti.

Pokud nicméně podnikatel, firma opravdu možnost zajištění nemá a podniká už delší dobu, má podané alespoň jedno daňové přiznání, které je ve slušném stavu čísel především obratu, čistého zisku, je možné využít našich kontaktů a snažit se požadavek klienta „protlačit“ bankou na levnou půjčku pro podnikatele bez zástavy nemovitosti.

To se nám kolikrát i daří a podnikatel tak získává peníze na podnikání za hodně výhodných podmínek a současně bez zástavy nemovitosti. Pokud ale ještě není podané daňové přiznání, protože firma započala svoji činnost nedávno. Nebo je firma například za uplynulé období v hluboké ztrátě. Nebo má vyloženě špatnou historii splácení a tím pádem naprosto nevyhovující stav registru. Nebo má už nabrané větší množství závazků. V těchto případech se šance na zdárné sjednání takové bankovní podnikatelské půjčky bez zástavy nemovitosti výrazně snižuje.

Podnikatelský úvěr bez zástavy nemovitosti – Na čem záleží?

  • na stavu daňového přiznání za minulý rok (se zohledněním i toho předminulého)
  • na aktuálních závazcích, dluzích firmy především vůči úvěrovým společnostem a státu
  • na splácení těchto závazků v minulosti (obecně na stavu registrů)
  • na účelu využití půjčky – vypracování záměru, plánu

Jednoduše se vyhodnocení reálnosti poskytnutí půjčky bez možnosti zástavy nemovitosti zaměřuje hodně na žadatele samotného, jeho kvality, parametry (historie splácení –> registr / závazky / příjem –> bonita / účel využití půjčky). Protože právě to má vliv na schopnost budoucího splácení ze strany dlužníka (podnikatele) a tedy ošetření (snížení) rizika pro půjčujícího (investora). To vše má ve finále vliv na to, jestli bude možné půjčku sjednat a pokud ano, tak za jakých parametrů: maximální výši, úrok, splatnost.


Když jde do zástavy nemovitost, nejsou, alespoň v nebankovním sektoru, tyto výše zmíněné faktory u žadatele samotného tolik důležité, prakticky se neřeší. Je tam totiž nemovitost v zástavě, z které si v případě neplacení (nedodržení závazku) ze strany podnikatele, investor (úvěrová společnost) zapůjčené peníze vezme zpátky. A tak se zde při poskytnutí „skóruje" (scoring) především samotná nemovitost, její parametry a hodnota, aby nebyla nemovitost „právně vadná" a poskytnutá částka nepřesáhla (v nebankovním sektoru většinou) 70 % z hodnoty této nemovitosti. U bez zástavního úvěru pro podnikatele si v případě nesplácení investor nemá často „kam sáhnout“ a proto bývá velice opatrný a prověřuje si důkladně úvěrovaný subjekt, podnikatele.

Pokud se teda ptáte, jestli a jakou můžete získat půjčku pro podnikatele bez zajištění nemovitosti a prakticky i bez registru nyní v roce 2019? A pokud ano, tak kde v optimálním případě, aby zde byla vysoká výhodnost a tím pádem i bezpečnost?

Máme slušné možnosti pro sjednání půjčky pro podnikatele bez zajištění, bez zástavy nemovitosti v bankovním sektoru. Stejně tak pro nebankovní podnikatelskou půjčku bez registru se zástavou.


Jsme na příjmu pokud máte zájem o nezávazné vyhodnocení Vašeho požadavku. Nezávazně jej zanalyzujeme a bezplatně navrhneme z našeho pohledu optimální úvěrové řešení.Důležité upozornění!


Veškeré financování řešíme od OD ČÁSTKY 300 000 Kč. Žádosti o menší peníze nemají možnost pověření specialisté vyřizovat z kapacitních důvodů.

Z důvodu omezených kapacit nejsme schopni celorepublikově řešit požadavky klientů na menší peníze. Žádosti o desetitisícové půjčky prosím neposílat. 

Půjčku bez zástavy nemovitosti je možné sjednat pouze pro žadatele, který má akceptovatelný stav registru a dostatečnou výši doložitelného příjmu vzhledem ke svým výdajům.

Musí tak být splněna zákonná povinnost prověření bonity žadatele a také dosažení jejich potřebných hodnot. Jako příjem se akceptuje především pracovní smlouva na dobu neurčitou u žadatele zaměstnance nebo poslední 2 podané daňové přiznání, pokud je žadatelem OSVČ. K tomu je samozřejmě možné započítat různé druhy: příspěvků, rent, důchodů a v některých případech také přivýdělků. V registru by se rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo oficiální ukončení insolvence. Pokud tyto záznamy u žadatele jsou, bude nejspíš možné řešit pouze zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky.

Neumíme řešit hypotéku na koupi nemovitosti, kdy má žadatel vyloženě špatný stav registru, slabé příjmy a zároveň třeba žádné vlastní peníze (akontaci).

V takovém případě může žadatel zvýšit své šance na získání výhodného financování, pokud k sobě dokáže sehnat spolužadatele s potřebným příjmem a stavem registru. Dalším řešením je nabídnout do zástavy ještě jinou nemovitost nad rámec té kupované. Zvýšit šance na zdráné sjednání může taky schopností "přispět" ke kupní ceně alespoň 10% ze svých (nebo po rodině půjčených) peněz.

Pokud budou registry poptávajícího v naprosto tristním stavu, nebo bude dosahovat mizerné výše jeho doložitelný příjem. Nejsme kouzelníci a pokud se klient neposnaží, aby dostatečně zlepšil parametry svojí poptávky, nebude nejspíš možné požadované financování koupě řešit.

A argument typu, že přece proto poptáváte nebankovní, abyste si mohli nemovitost koupit a ještě k tomu v ideálním případě získat peníze navíc na rekonstrukci nebo na poplacení všech bez zástavních dluhů, které máte... To je prosím pěkně požadavek naprosto mimo mísu. Nebankovní sektor je totiž schopný zafinancovat maximálně 60% z tržní ceny nemovitosti, která jde oproti ní do zástavy. To v převedené řeči čísel znamená, že by žadatel o nebankovní hypotéku na koupi musel mít našetřené alespoň 40% z její pořizovací ceny, nebo potom tuto hypotéku patřičným způsobem dozajistit nezatíženou nemovitostí s odpovídající hodnotou.
Mimochodem, za tržní cenu se v případě koupě ve většině případů považuje cena kupní. A to bez ohledu na to, kolik se domníváte, že tržní cena vámi kupované nemovitosti ve skutečnosti je. Nebankovní firma se jednoduše zeptá, proč by jako měl někdo prodávat nemovitost za nižší cenu, než za kolik ji reálně prodat může? Řekně, že tržní cena je přece cena, za kterou se nemovitost prodá(vá). Takže pokud se opravdu nejedná o výhodný kup například v rodině nebo v dražbě, bude se nejspíš při určení tržní ceny vycházet právě z ceny kupní.
Navíc je dobré si uvědomit, kolika procenty bývá ryzí nebankovní hypotéka úročena. Pod 10% se u ní podíváte jedině stěží. Narozdíl o bankovní hypotéky totiž neumí účelové využití hypotéky (kam financování koupě spadá) nijak zvýhodnit. Všechny "nebankovky" jsou prostě bezúčelové (Americké) a tím pádem podobně úročené bez ohledu na účel využití. A to by potom muselo být "sakra výhodné" koupě, aby se vám to oplatilo nebankovně financovat. K tomu všemu snad netřeba dodávat, že se hypotéka na koupi řadí mezi spotřebitelské hypotéky a je proto nutné splňovat zákonnou bonitu i u nebankovní hypotéky na koupi (nejedná-li se o nákup podnikatelského objektu se záměrem ho využít ke své podnikatelské činnosti).

Samozřejmě ale financování nákupu nemovitosti nebankovní hypotékou možné je v případě shody na výše uvedeném. Dá se tak zafinancovat rychle koupě, pokud je to možné a Vám to dává ekonomický smysl a potom převést do daleko levnější banky bez jakéhokoli poplatku hned, jakmile to především časový prostor a stav registru klienta dovolí. V této fází přefinancování do banky je taky vhodné řešit navýšení, pokud jsou potřebné peníze navíc. To lze, jak jsme si řekli, až do 90-ti % z ceny nemovitosti. Nicméně neměli byste kvůli svojí "naivitě" plynoucí z pouhé "neinformovanosti" výrazně přesahovat výše definované hranice. Uvědomme si, že to hlavní, v čem je v tomto případě jeho přidané hodnota, je tolerance jakkoli špatného stavu registru. A za ten si poptávající "pěkně" zaplatí. A tak je vhodné si rozmyslet, i když na nebankovní financování dosáhnete, jestli pro vás není ekonomicky vhodnější variantou počkat si na den, kdy bude možné získat hypotéku přímo v bance.
Toto mějte alespoň rámcově na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru, který přišel v platnost 1. 12. 2016 a to na 101%.

U všech spříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Před vyplacením požadovaného financování nám poptávající neplatí jakýkoli poplatek dopředu.

V žádném z případů nám klient neplatí poplatek dopředu.

Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). Ani jedna z těchto plateb však není odměnou pro nás.
Pokud se v průběhu sjednání dopustíme hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.
V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.


Obecné informace

Šedesátá, 7018/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • +420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225. Je vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele. Jsou nabízeny jeho úvěrové možnosti (bankovní i nebankovní) úvěrové poradenství v rámci živnostenského oprávnění + nabídky investorů v rámci tipařských smluv. Dumdluhu.cz je internetový portál, projekt sloužící především ke kvalitnímu úvěrovému, dluhovému poradenství.

Řídíme se zákonem o spotřebitelském úvěru platným od 1. 12. 2016. Vždy u našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů před jejich poskytnutím k posouzení schopnosti splácet - prověření bonity klienta. Dále nedochází k dvojím odměnám a jsou dodržena všechna další kritéria zákona uvedené v informacích trvale přístupných spotřebiteli a v reklamačním řádu.

Některé údaje uvedené na těchto internetových stránkách se nevztahují na spotřebitelské úvěry poskytované podle zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb. Jedná se především o úvěry podnikatelské, realitní služby...

Copyright © 2012 - 2022 Dumdluhu.cz