Půjčka bez doložení příjmu a bez zástavy 2019

Zveřejněno dne: 09.04.2019
Autor: Tomáš Maček

Je možné vyřídit ji i v roce 2021?

Co se hodí k tomu znát? Jaké jsou její parametry, podmínky a postup, pokud ANO?
Jedná se o aktualizaci článku z roku 2019, stejná pravidla platí i v roce 2021. Přestože v jeho průběhu dojde k jejich změně, můžete se spolehnout, že následující řádky ji budou uzpůsobeny.

Když přeskočíme první část a pustíme se rovnou do druhé, obecně stále platí, že že je půjčku, u které nemusí figurovat v zástavě nemovitost, stále možné získat. Sice je potřeba počítat s poněkud horšími parametry, nicméně najdou se přívětiví nebankovní poskytovatelé, kteří budou ochotni půjčit bez zástavy. Očekávat lze dokonce i stovky tisíc, na kterých nebude celkový přeplatek díky poměrně rozumnému úročení "žádná hrůza" a ve prospěch přijatelnosti měsíční splátky bude hrát také dostatečná doba pro splácení.

Vrátíme-li se však zpátky k první, daleko citlivější a zároveň poněkud komplikovanější části, ve které se pojednává o půjčení peněz, aniž by nejprve nastalo doložení příjmů, bude zapotřebí obezřetnosti a také zabřednutí do větší hloubky. V tomto směru je nutné především rozlišovat, zda-li hovoříme o podnikatelské půjčce, nebo půjčce spotřebitelské. Úlevným nám může být fakt, že žádná další kategorie už neexistuje, přičemž hlavním rozdílem mezi nimi je účel, na který jsou použity. První musí jít primárně na podnikání, kdežto ty druhé na cokoliv jiného, kdy většinou se jedná o věci běžné osobní potřeby.

V té první je v rámci zákonné povinnosti nevyhnutelně nutné, aby její poskytovatel dostatečně prověřil příjem, výdaje a tak i bonitu žádajícího, tudíž se Vám zde nejspíš nepovede vyvarovat se doložení příjmů.

V druhé to bude záviset především na tom, zda-li budete mít do zástavy nemovitost. Jelikož poskytovatelé v tomto segmentu nepodléhají aktualizovanému zákonu o spotřebitelském úvěru, mohou si dovolit býti k příjmům žadatele daleko ledabylejšími. Rozhodující bude v tomto ohledu právě zmíněná zástava, která jim do určité míry garantuje navrácení půjčených peněz a přináší tak výrazný klid do jejich řad. Můžete si být jisti, že máte-li možnost zástavy, budou projevovat daleko vyšší stupeň ochoty vyjít vám vstříc i přes poněkud ponížené příjmy.

Ale Vy možnost zástavy nemovitosti nemáte a příjem byste neradi dokládali. Zároveň předpokládám, že zhruba 93% z vás bude ve skutečnosti chtít získané peníze použít právě na osobní potřebu, nikoliv na rozvoj svého podnikání. Půjčí vám i přesto někdo?

Obávám se, že za těchto okolností NE. Avšak neházejte pšenku do žita. Doslova klíčové bude v této souvislosti, proč vlastně nechcete dokládat příjem.

Protože:

I. ve skutečnosti žádného nedosahujete: V takovém případě se obávám, že vám vážně nikdo nepůjčí. Z čeho byste asi tak chtěli půjčku splácet?
II. nedokážete prokázat oficiální výši příjmů, jelikož zaměstnavatel potvrdí pouze základ, nebo zkrátka optimalizujete své přiznání: v takovém případě by se s tím mohlo dát něco dělat. Zde záleží na podrobnostech a nárocích daného půjčujícího na dostatečnost a formu jeho doložení. Jinými slovy je možné zohlednit různé aspekty, které dokáží překlopit požadavek na bonitu splňující stranu.



Pokud máte zájem o více podrobností na toto téma, můžete pokračovat ve čtení článku „Pokračovat ve čtení" níže.



Má-li to nicméně být za výše zmíněných "bezpříjmových" okolností možné, musí být žadatelem o půjčku podnikatel ať už fyzická. (osvč) nebo právnická osoba (s.r.o., a.s. atd.) a peníze z půjčky musí být zároveň použity (sloužit) za účelem podnikání.

Jak jste správně pochopili, jednalo by se tak o poskytnutí podnikatelské půjčky bez doložení příjmu a zástavy nemovitosti. Zde je poskytovateli stále umožněno z hlediska práva nezkoumat příjem žadatele a jeho bonitu.

Kdežto u všech (spotřebitelských) půjček pro spotřebitele na účel jiný než je podnikání musí být příjem doložen vždy. Ten taky musí být vzhledem k závazkům žadatele a budoucí splátce takové půjčky dostačující (=adekvátní bonita).

Pokud přece jenom možnost zástavy nemovitosti máte, může to znamenat výhodnější podmínky půjčky a do zástavy může jít jak komerční, tak taky rezidenční nemovitost. (tzn. jakýkoli typ nemovitosti) Nicméně i zde u podnikatelské/spotřebitelské půjčky se zástavou platí podobné pravidla (u spotřebitelské je nutné řešit příjem žadatele / u podnikatelské ne).

Půjčky na nebankovním trhu
Realita a praxe na úvěrovém trhu ČR u podnikatelské půjčky je taková že:

Bez zástavy nemovitosti rozumná nebankovní půjčka pro podnikatele nebo spotřebitele není, a je zde tím pádem jedno, jestli se vyžaduje doložení příjmu nebo ne.

Bez zástavy opravdu nic moc až na pár slušných (velkých, známých) nebankovních firem, které půjčují stovky tisíc za rozumný úrok a na delší splatnost.

Každopádně zde se musí doložit příjem, zkoumat bonita a % schválených , vyplacených půjček z celkového počtu poptávajících (průchodnost) je docela dost slabá například 10-20 %.

„Zbylých" 80-90 % žadatelů o půjčku u těchto firem mají smůlu ať už z důvodu záznamu v registru, nebo slabého příjmu, bonity. To znamená, že je náročné zde získat půjčku bez zástavy nemovitosti (důraz na registr, bonitu, účel), na podobné úrovni jako v bance (vysoká vybíravost). I když se to nakonec podaří, parametry půjčky bývají podstatně méně výhodné. Je tak z našeho pohledu lepší snažit se sjednat klientovi výhodnější půjčku bez zástavy v bankovním sektoru, kde jsou šance na získání „plus mínus" podobné.

Představa o nebankovní firmě, která půjčí spotřebitelskou nebo podnikatelskou nebankovní půjčku naprosto bez zkoumání registru (nebo jenom tak letmo, namátkou), nebo přes jeho vyloženě špatný stav.

Která půjčí bez toho, aniž by si nechala doložit příjmy, vyžadovala mít u poptávajícího dostatečnou bonitu, nebo půjčí v kombinaci špatný registr/dobrá bonita (doložitelný příjem) <-> dobrý registr/špatná bonita (nebo nedoložitelný příjem).

Zůstane i nadále nejspíš jenom pouhou představou.

Protože v reálu, na současném nebankovním úvěrovém trhu ČR taková půjčka jednoduše neexistuje. Alespoň ne k datu 5. 4., kdy je tento článek psaný. Je možné, že se kdykoli v budoucnu objeví a bude možné ji řešit. Byla by to skvělá zpráva a okamžitě bychom usilovali o to, abychom mohli mít takovou půjčku pro naše poptávající v portfoliu. S hladkým a efektivním procesem jejího sjednání.



Nicméně realita byla vždy taková, že když už se v minulosti taková nebankovní firma na trhu objevila a byla schopna půjčit například až 600 tis Kč za úrok do 10 % ročně na splatnost například 15 let s tolerancí horšího registru a třeba i příjmu žadatele, s možností využít peníze z půjčky na cokoli – často přímo na konsolidaci všech dluhů. Byl z toho velký povyk, velká očekávání a pozitivně naladěna firma „jak se netrefila do černého" přijímala jednoho klienta za druhým, průchodnost byla zpočátku velice dobrá.

Jenomže potom se situace vyvinula trochu jiným směrem. Nejspíš přestal (řádně) splácet jeden klient, potom druhý, třetí. Čtvrtý vyhlásil insolvenci a ze zapůjčených 500 tis Kč bylo najednou dlužno jen cca 150 tis Kč. To dělá 350 tis Kč ztrátu na jednom klientovi. Tím že se jednalo o bez zástavní půjčku, kdy si firma často nemohla sáhnout na nemovitost pro vymožení peněz zpět v případě nesplácení dlužníka. A dostat tak zpět peníze z člověka, který nechce splácet a nemá na sebe nic napsané, může být velký oříšek.

Docházelo tak s klesajícím optimismem k neustálé většímu výběru, zpřísňování pravidel pro získání půjčky, zvyšování náročnosti na celkové parametry poptávajícího (registr, bonita, jeho závazky), čímž se průběžně snižovala průchodnost. Která se dostala v poměrně krátké době například na zmíněných 10 %.

Půjčku tak získali 2 žadatelé z 20 ti celkových. Průchodnost (náročnosti sjednání - doložení a splnění jednotlivých požadavků) se tak prakticky dostala na úroveň bankovní půjčky.

Až si firma jednoho dne řekla, že toto vážně nebyl dobrý nápad, a klidně třeba ve ztrátě takové podnikání ukončila.

Jak se v reálu chová podnikatelský úvěr bez zástavy?

Když se zmíníme čistě o podnikatelském úvěru bez zástavy. Pro jeho získání a to současně za rozumných parametrů a podmínek je ideální, a aby to bylo vůbec možné, „protáhnout, prosadit" ho v bankovním sektoru.

Pro nebankovní firmy je u poskytování úvěrů podnikatelům ještě vyšší rizikovost a kromě několika drahých podnikatelům, pokud nejde do zástavy nemovitost, nepůjčují vůbec.

Navíc každý bankovní podnikatelský úvěr bude vždy výhodnější (a bezpečnější) než nebankovní.

Nicméně v bankovním sektoru se zase není možné bavit o podnikatelské půjčce bez zástavy nemovitosti a současně bez doložení příjmu.

Protože, aby se dalo v bankovním sektoru půjčku bez zástavy pro podnikatele (stejně tak i spotřebitele) sjednat, každá banka bude chtít minimálně vidět příjem žadatele, alespoň jedno daňové přiznání a ekonomický stav bude muset odpovídat požadované výši půjčky.

Je ale rozdíl, když se nutně tabulkově vychází z čistě zisku, nebo je třeba možné vyjít (zohlednit) z obratu.

Parametrů, které je možné na trhu bankovních podnikatelských (i spotřebitelských) půjček bez zástavy možné tolerovat, je více. V obou případech je každopádně ideální, když se nám podaří pro poptávajícího sjednat půjčku v bankovním sektoru.

Máme v tomto směru dobré možnosti a když se nám to podaří, je zde výhodnost půjčky pro klienta na úplně jiné úrovni a i průchodnost třeba lepší, než u těch několika nebankovních firem.

Člověk ale musí mít dobré znalosti trhu a taky vědět, na koho se obrátit, síť kontaktů. Což není jednoduché získat, ale je to tak. Dneska je to především o lidech.


My se proto vždy v první řadě snažíme využít svých kontaktů na vybrané bankovní domu a prosadit požadavek klienta na podnikatelskou i spotřebitelskou půjčku bez zástavy nemovitosti na bankovní dům i s tolerancí „drobných zádrhelů“ v registr a příjmu, kvůli kterým klienta kolikrát v minulosti i jeho banka zamítla. To se nám nezřídka kdy daří a klient tak získává to nejlepší na trhu - velice slušné (výhodné a bezpečné) financování v bankovním sektoru.
Neváhejte se nám ozvat pro nezávazné vyhodnocení i Vašeho konkrétního požadavku. Situaci Vám vyhodnotíme zcela nezávazně a bezplatně, poskytneme potřebné informace.
Celkově před vyplacením případné půjčky nám nic neplatíte, takže nic neriskujete.


Poslat nezávaznou žádost o bezplatnou konzultaci půjčky

Počkat, a co ještě čistě spotřebitelská půjčka?

Co se potom týká spotřebitelské půjčky bez zástavy nemovitosti (i se zástavou) a bez doložení příjmu, s nedostačující bonitou. Tedy půjčky takové, kdy je žadatelem o tuto půjčku fyzická osoba pracující nebo podnikající, ale peníze použije za účelem jiným, než je podnikání.

Zde se musí příjem se zákona dokládat vždy a bonita (rozdíl mezi příjmy a náklady žadatele) musí být dostačující.

Jak sem už v tomto článku zmínil. Neustále provádíme průzkum na úvěrovém trhu a je reálně možné, že se opět objeví slušný investor se zájmem půjčovat bez zástavy nemovitosti, jak spotřebitelům tak i podnikatelům, za výhodných a férových podmínek a s dobrou průchodností. A že pokud se tak stane, nejenom že budeme držet palce, ať mu to vydrží v zisku co nejdéle. Současně po ověření „čistoty a bezpečnosti" pro naše poptávající navážeme spolupráci a budeme tuto možnost na nebankovní podnikatelskou (nebo spotřebitelskou) půjčku nabízet svým klientům. Je možné, že se už zítra „pravidla (úvěrové) hry“ změní, neváhejte nás proto oslovit pro aktuální informace.

Nicméně pokud nepůjde do zástavy nemovitost, obávám se, že příjem bude muset být doložený vždy a bonita bude muset být v odpovídajícím stavu, ať už se jedná o půjčku bez zástavy nemovitosti bankovní, nebo nebankovní.

To proto, aby se alespoň trochu ošetřilo riziko budoucího nesplácení. Protože pokud nejde do zástavy nemovitost, musí si půjčující pro snížení rizika budoucího nesplácení, a s tím spojených problémů, co nejlépe prověřit samotného žadatele. (tzn. především jeho historii = registr, a bonitu = příjem a závazky)

Opět trochu jinak řečeno si tak půjčující mimo splnění zákonných povinností u spotřebitelského úvěru taky sníží rizikovost pro případné budoucí nesplácení půjčky. A to tak, že si dostatečně prověří žadatele o půjčku – jeho příjem, závazky (bonitu), historii-registr, případně i účel využití půjčky a další.

Protože pokud nejde do zástavy nemovitost, je kolikrát v případě delšího nesplácení ze strany dlužníka těžké pro poskytovatele půjčky získat peníze zpět.

A tak si důkladným prověřením žadatele o půjčku podstatně sníží (ošetří) toto riziko (pravděpodobnost), že se klient v budoucnu vůbec dostane do déle trvajícího prodlení se splátkou, nebo ještě hůř přestane splácet úplně.

Pokud potřebujete nezávazně vyhodnotit konkrétně Vaši situaci, poradit ohledně (ať už podnikatelské nebo spotřebitelské) půjčky bez zástavy nemovitosti (nebo se zástavou –> s hypotékou).
Jsme zde pro Vás. Bezplatně provedeme analýzu, snahu o nalezení optimálního řešení na míru Vaší možností a potřeb. Bude-li to na trhu možné, nabídne SE Vám konkrétní optimální úvěrové řešení od půjčujícího, který nabídne nejvýhodnější podmínky pro Vás.


Poslat nezávaznou žádost o bezplatnou konzultaci půjčky


Důležitá upozornění:


Úvěry řešíme od OD rámce 300 000 Kč, žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

To platí jak u bez i zástavních úvěrů, kdy na vině je zejména naše omezená časová kapacita a nerentabilita vzhledem k výnosům z celorepublikového vyřizování menších částek.
U desetitisícových úvěrů by musela být platební zátěž pro klienta natolik vysoká, že by to hraničilo s únosností a smysluplností vůbec.
Enormně úročené nebankovní mikro úvěry nabízené na trhu jsou toho jasným důkazem.

Prostý TIP:
Chcete-li míň, zkuste banku, nebo jednu z věhlasných nebankovních společností, nejde-li to dočasně z nějakého důvodu, doporučujeme toto období přečkat bez úvěrování a mezitím, je-li to možné, usilovat o odstranění překážející závady, nebo najít jiné východisko a bez úvěrování obejít úplně. Pořád lepší, než skočit z louže a skončit v blátě...

U půjčky bez zástavy je nově nutné, aby byl žadatel zároveň vlastníkem nemovitosti.

Aby bylo mezi námi jasno, tak pro jistotu ještě podotýkáme, že půjčku bez zástavy nemovitosti jsme pořád ještě ochotni řešit, nebo prostě schopni. Zkrátka to jde, abychom nevyzněli příliš pyšně, ani namistrovaně.

Má to ale jeden "menší" háček a to ten, že jakožto žadatel o ni ji musíte alespoň vlastnit, přes což už u nás vláček s vaší žádostí nadále nepřejede, jen Vás teda nebude jednosměrně tlačit k jejímu ručení.


Polehčující okolnosti toho milníku, k němuž jsme dospěli neblahou osobní zkušeností:

Odedneška jsou pryč ty časy, kdy jsme se mohli usm(n)ažit, abychom lidem zhola nemajetným, zato však zplna hrdla zadluženým sloučili jejich dluhy do jednoho, o parník výhodnějšího konsolidačního úvěru.

Dalo to práce jako na kostele, odpad z toho byl teda požehnaný, odměna i vděčnost nevalná a té následné splátkové delikvence, mdloby i hanba pomyslet...

Z jedné strany to shazovali investoři jako na běžícím stole hákliví na kdejakou ptákovinu jako staré na měsíčkách, z druhé se to pak táhlo jako smrad vinou těžce nechápavé anebo letargické klientely občasně se snoubící s našimi letadlovými (offline a jet leg) stavy z přetlaku, vyřízení a averze.

A pak to najednou začalo přilétat jako kulové blesky z čistého nebe, vícero zdvižených prstů od životů, je regulérně ohrožující události, zdravotně varovná znamení, že takto už to dál (níž) jednoduše nešlo, takže jsme přestali meškat, váhavě váhat, odkládat neodkladné a málem neslyšně z posledního zbytku sil praštili do stolu, načež pronesli ono pověstné "A DOST".

Časy se hold mění, ne vždy se hodí zkostnatěle lpět na starých, dneska už nefunkčních vzorcích uvažování, a v této pohnuté době je celý žhavý půjčovat jen tak ledakomu bez patřičné nemovité opory leda dobrý dobrodruh...

S eskalující hrozbou hromadného propouštění jakožto doprovodným jevem roz(v)orání soukromého sektoru, s ní přímo spjatých výpadků příjmů, platebních neschopností, k tomu strmých pádů cen nemovitostí coby podkladových aktiv, peněz drahých jako čert a ztrácejících na hodnotě jako krypto, rozhodně není radno očekávat žádné extra rozdavačné tendence.


Závěrem:

Vás poprosíme o respektování tohoto našeho rozhodnutí a my na oplátku zase slibujeme, že vyvstane-li znovu na obzoru něco tak velkorysého a zároveň lidového, jak si obojetně představujeme,

střelhbitě vezmeme toto preventivní varování na tabuli houbou, tento z popela povstalý, nezastavovaný úvěrový produkt opět vykreslíme křídou v nejvyparáděnějším možném světle na inzertní ceduli, s níž nad hlavami pak v cuku letu bohorovně vyrazíme na slavnostní promenádu do internetových ulic.

Do té doby poněkud úlevně vyhlašujeme nevratného šlofíka, "dobro" došli, ENDE ŠLUS, dasvidania, nebo "pro nás za nás" hasta la vista, ať příliš nezníme jak proruští švábové...

Dále u ní platí, že stav jeho registrů, příjmů, dluhů (bonity) i účelů hraje zásadní úlohu.

Výhodnost a štědrost námi nabízených půjček bez jakékoliv zástavy musí být něčím vykoupená, tím je větší náročnost na stav registru, příjmu a výdajů (bonity) žadatele.
Tím netvrdíme, že by museli být v naprosto precizní kondici, aby ji bylo možné řešit. Na druhou stranu to ani nemůže být vyložená katastrofa.
Tyto žadatelovi kvality jsou totiž bez podmínky nemovitého zajištění jedinou zárukou řádného splácení a navrácení půjčených peněžních prostředků.
Proto představa, že je poskytovatel nechá zcela bez povšimnutí, je mylná. S vysokou mírou benevolence se setkáte jedině u těch miniaturních, na úkor toho i vysoce předražených, nebankovních půjček.
I tam by už ale půjčující měl ponovu provézt zběžné proklepnutí žadatele podobným způsobem a to z titulu jemu uložené povinnosti prověřit jeho úvěruschopnost zákonem o spotřebitelském úvěru.

Dokládané a zkoumané podklady:
Jednak u nich automaticky dochází k nahlédnutí do registrů, z nichž se bere v potaz řádnost zpětného splácení využitých úvěrových produktů a jejich momentální zatíženost, neboli žadatelova úvěrová angažovanost.
V rámci závažnosti poškození registrů platí, že by se v nich rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo nedávno oficiálně ukončené insolvence bez ohledu na splacenou část.
Pokud jsou tyto záznamy u žadatele evidoványnabízí se řešit se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky. Jiná věc do zástavy se prozatím nepřijímá.

V rámci příjmů pak bývá u zaměstnance vyžadována pracovní smlouva na dobu ne/určitou a dokládací procedura: potvrzení o výši příjmu za posledních 6 měsíců, výpisy z účtů a výplatní pásky, nebo určitá kombinace.
U podnikatelů OSVČ tvoří základ pro doložení jeho příjmů daňové přiznaní často zohledňované za poslední 2 roky, faktury, výpisy z účtů, obraty, výkazy zisků a ztrát, bezdlužnost vůči státu a opět různý jejich poměr.
K tomu je u obou samozřejmě možné započítat různé druhy příspěvků, přivýdělků, rent, důchodů...

U manželů se společným jměním je nutné, aby si "ze zákona i rozumu" žádali společně.

SJM neboli zkratka stvořená z počátečních písmen těchto tří slov: Společné Jmění Manželů totiž neslouží pouze k tomu, aby automaticky docházelo ke spravedlivému rozdělování (ne)movitého majetku, který po sňatku nabyde jeden z jeho účastníků, se svou drahou polovičkou v pohlavně rovnoprávném poměru 50/50, přestože se ona sama na žádné listině stvrzující její vlastnická práva zrovna nevyskytuje.

Podobným způsobem totiž může dojít k samovolnému přenášení a podvojnému přiřazování i toho dluhového, tedy úvěrového zaangažování (zatížení), které si za dobu manželství odváží "pořídit či převzít čistě sám na sebe" jeden z manželů za absence písemného souhlasu a tudíž snadno i vědomí toho druhého, kterého se tak i přesto mohou v budoucnu negativně (do)týkat případné spory vedené v souvislosti s řádným neplněním s ním spjatých povinností, přestože na úvěrových smlouvách o něm opět není ani zmínka. Jinými slovy pak, třeba z důvodu nesplácení, může dojít k věřitelovu (vymahačovu) uspokojení takto vzniklé pohledávky i z dlužníkovi poloviny majetku spadajícího do společného jmění, pokud nedisponuje žádným, výlučně vlastním.

A proto, aby byla plně zachována jakási partnerská transparentnost, musejí si u nás manželé k žádanému úvěru pokaždé přistupovat společně, mají-li mezi sebou v době podání žádosti společné jmění plně aktivní.

I zadlužení je totiž záležitostí mající důležité vazby na vzájemné soužití, k jejímuž mlžení by proto nemělo docházet už jen z principu lidskosti a zmíněné průhlednosti. O příjem silně ochuzená sestava žadatelů pak stejně v drtivé většině případů nevychází ani bonitně, což je další pádný argument pro neprodlené přesvědčení druhého z manželů k jeho přímé spoluúčasti na akci alespoň z pozice spolužadatele, potažmo budoucího spoludlužníka, který bere vítr z plachet narážkám hrdopychů typu: "Snad jsem už dospělá, plně svéprávná osoba oprávněná si rozhodovat sama za sebe a jednat, jak se mně zlíbí?!" To na každý pád jste, no též můžete být ve svých snahách zvenčí omezována, ohrožujete-li svým jednáním život bližního jako v tomto případě - (do)životního partnera.

Abyste se tak nedělo a Vy si pak mohli začít plně přetavovat své peněžní představy v realitu bez potřeby ohlížení se na rozmar manžela a žadonění o jeho souhlas, je nutné mít SJM zúžené, ideálně pak úplně rozdělené (zrušené). K tomu lze dospět buďto sepsáním předmanželské smlouvy upravující pravidla pro rozdělování společného jmění, nebo potom takovou jeho změnou provedenou kdykoliv v průběhu manželství třeba u notáře. Ten Vám po společné návštěvě (ne vážně nestačí, když přijdete sami) za pár tisíc rád rozváže křidélka a Vy si budete moct žádat a vystupovat každý sám za sebe, jak jen se Vám zachce bez nutnosti přizvání k účasti a výhledově i možnosti negativního zásahu toho druhého.

Tato tématika samozřejmě má své "světlé i tmavé" výjimky a potvrzující pravidla, stejně jako každý takový krok pochopitelně má své vlastní individuální specifika, pro i proti a tak i nároky na vhodné provedení, které je potřeba zohlednit a do výsledného díla všestranně zapracovat tak, aby sedli jako "hrnec na zadek" nejlepším zájmům obou manželů.

Více informací k této problematice si můžete přečíst: RADY A TIPY: SJM jak ho otočit ve svůj vlastní ekonomický prospěch

Hypotéku na koupi s nulovým jměním, do-zajištěním a KO úvěruschopností spíš nedáme.

Nalejme si čisté info. Ne, vážně Vám nikdo nezaplatí celý vysněný baráček za miliony, když jste si na něho doposud nenašetřili ani korunu (dvacet tisíc fakt nic neřeší), nemáte co dalšího zastavit a navíc byste dle prokazatelných příjmů a zákonných ukazatelů bonity bezpečně neutáhli ani dvoutisícovku měsíčně navíc, nebo jsou vaše registry jeden velký paskvil, takže dát se tak vsadit na vaši schopnost řádného splácení, respektive absenci opožděné splátky, máte to s kurzem tak 46:1 v prospěch vašeho selhání to dokonce hned v prvním roce kalendáře.

Přibližně počítejte, že minimálně 20% budete muset "někde vyškrábnout", anebo hypotéku do-zajistit další nemovitostí v této hodnotě. Pokud byste se tím náhodou dokázali dostat na LTV nějakých 60%, může Vám toho být odpuštěno mnohem víc, neboť to je zhruba strop u nebankovní hypotéky Standard, avšak "na oplátku" u ní počítejte s podstatně vyššími provozními náklady.

Taky pochopitelně můžete mít tak absurdní štěstí, že se Vám podaří sehnat nemovitost s tržní hodnotou 5 milionů za 3. V takovém případě však počítejte s našim okamžitým dotazem: "Proč by vám ji kdo prodával za 3, když by ji mohl prodat za 5?". Nebude-li ve vaší odpovědi obsaženo něco ve smyslu rodinného příslušníka, dobrého kamaráda, nebo obchodního partnera, spíše počítejte s našim nesouhlasným stanoviskem.

Stejně tak, ostatně jako všude, může pomoct, podaří-li se Vám si k sobě sehnat takzvaného spolužadatele, který dohání vaši tristní ziskovost, nebo platební morálku. Natvrdo se tak však může stát, že začnete v úvěru doslova zavazet, překážet (mu) v jeho vyřízení. Ano, víme, že jste si ho k sobě dočasně přibrali, a chápeme, že opustit ho, nechat hypotéku i kupovanou nemovitost čistě na něm, není nic moc, ale hold jinak to kolikrát nepůjde, a navíc mezi námi děvčaty... Jestli ho potom z žádosti vyvážete, až se registry či příjmy "vyléčíte", nebo ho v ní nahradíte, vyjde prakticky nastejno, čili je prašť jak uhoď. Jen je potřeba dopředu vyladit a přednastavit.

Na 101% se podvolujeme zákonu o spotřebitelském úvěru, který začal terorizovat 1. 12. 2016.

U všech spříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Před vyplacením žádoucího financování nám poptávající neplatí benzín, amortizaci ani kafé.

V žádném z případů nám klient neplatí poplatek dopředu.

Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). Ani jedna z těchto plateb však není odměnou pro nás.
Pokud se v průběhu sjednání dopustíme hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.
V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.


Obecné informace

Šedesátá, 7018/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • +420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225. Je vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele. Jsou nabízeny jeho úvěrové možnosti (bankovní i nebankovní) úvěrové poradenství v rámci živnostenského oprávnění + nabídky investorů v rámci tipařských smluv. Dumdluhu.cz je internetový portál, projekt sloužící především ke kvalitnímu úvěrovému, dluhovému poradenství.

Řídíme se zákonem o spotřebitelském úvěru platným od 1. 12. 2016. Vždy u našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů před jejich poskytnutím k posouzení schopnosti splácet - prověření bonity klienta. Dále nedochází k dvojím odměnám a jsou dodržena všechna další kritéria zákona uvedené v informacích trvale přístupných spotřebiteli a v reklamačním řádu.

Některé údaje uvedené na těchto internetových stránkách se nevztahují na spotřebitelské úvěry poskytované podle zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb. Jedná se především o úvěry podnikatelské, realitní služby...

Copyright © 2012 - 2022 Dumdluhu.cz