Dluhy pod levnou a robustní střechou.
Rostou o sto šest? Postaráme se o to.
Lekly Vás zlé zprávy kolem hypotéky?
Kupte si léky z eshopu naší apotéky.
Vykurýrují vší neduhy z vaší reality.
Přestřelené splátky i přeplatky ❔
Provádění krouhání na plátky 👇
Bez podvádění, rouhání, prohlídky❕

 KONZULTOVAT
bezodkladně konzumovat kapitál
splatit vše, platit míň, mít klid
zachránit si tak nemovitost
neztratit za nehoráznost
potom dát do banky
nebo prodeje
za dost
Send  info@dumdluhu.cz
Abacus  
KALKULOVAT
Peace
 KOOPEROVAT

KULTIVOVAT nebankovní kult
kultovností a sofistikovaností
nás motivuje, no nic proti gustu
nechat si uzmout Víc od úst
tzv. kulminovat výdaje
a pak i konfiskovat majetek
neznámou konkurencí
nesahající nám po patu vývoje
a proto se ani nestíhající inspirovat.
DD Vám dodá libovo(ln)ou likviditu z ne/movitosti i přesto:
že jste ji pro nedostatečnou kredibilitu nedostali od bank
za netrénovaným okem jen těžko rozeznatelných podmínek ⤸
✅ už 6,8 %/rok, až 80 % LTV a 30 let
ty poté udrží konstantní, nelikviduje
❌ nastražené vícenáklady, příplatky
╰┈➤ záruka úroku a úspory až 86 %
📣 pouze se zástavou a od 500 tis Kč
O
 
 předem i za předčasné splacení
12
 let zkušeností, přímý poskytovatel
slušný a spolehlivý, provize provizorní
👀 Další kréda

Ne-banka ne dražší než banka?
Paranormální realita dneška.
A ta neparanoidní realizace...
Nevstup na riziko vlastní ztráty.
Zatímco Vás zabavily tyto stránky
oni svatostánky tak pěti lidem.
Co to vzít konečně vážně
a út(sk)okem DD??
Přerostlé splátky i přeplatky? 📉 Krouháme na plátky = úspora až 86 % ≠ rouháme❕ Už za 6,8 % na 30 let a 12 letu. Ikona telefonu zdarma 777465451 Poslat info@dumdluhu.cz Počitadlo kalkulace  konzultace Mír kooperace
kultivace nebankovního kultu kultovností a sofistikovaností je naše ambice, no nic proti gustu ostrouhat z dosti víc nákladové kulminace a pak i konfiskace majetku od neznámé konkurence, která nám na stupnici vývoje nedorostla ani po ostruhy a proto jsme pro ni studnicí obsahové inspirace
Co děláme? Dáváme druhé šance klientům, nad kterýma v bance ohrnuli nos, dostat za obdobných podmínek na cokoli libov(oln)ou likviditu z (do) ne/movitosti a tím přestát toto období bez utrhání na účtu, ba dokonce typické likvidace. Statistika: než jste ho stihli ↑ zkonzumovat oni zbylé LTV tak z pěti lidem, co přestat dělat stejnou chybu, brát to na lehkou váhu, no plnou parou vpřed, út(sk)okem ⇩DD⇩

Žádost o půjčku – Co si před ní rozmyslet?

Zveřejněno dne: 01.04.2019
Autor: Tomáš Maček
Co teď řeknu asi nebude znít nijak světoborně. Nicméně, pokud sháníte půjčku, je důležité si v první řadě co nejpřesněji určit, kolik peněz potřebujete. Určit si jakési minimum, s kterým byste ještě byli schopni realizovat Váš záměr. Především pak ideální výši půjčky na jeho kompletní uskutečnění a jakési maximum, přes které už není potřeba jít, zbytečně by Vás zatížilo.

Divili by jste se, kolik lidí například u rekonstrukce podcení potřebnou výši půjčky, ta potom nestačí na některé položky a tak si naberou další podstatně méně výhodné půjčky, které je zbytečně zatíží, aby vůbec rekonstrukci dokončili. Nebo si v případě konsolidace pořádně nespočítají, kolik nevýhodné závazky nutné k vyplacení dohromady dělají a nová konsolidační půjčka potom nestačí na zaplacení všech nevýhodných dluhů, některé jim tak zbytečně zůstanou a dále je zatěžují. Proto ať už je Váš záměr, jak naložíte s půjčkou, jakýkoli, nepodceňujte při plánování tento základní faktor „kolik peněz z půjčky ideálně potřebuji"?

Jaké další otázky je dobré si zodpovědět, aby jste výběrem půjčky neudělali chybu, a mít v nich zcela jasno? Nejen o tom se dočtete dále v článku kliknutím na „pokračovat ve čtení" níže.

Účel půjčky – Na co budou peníze využity

Například může poptávající peníze z půjčky potřebovat ideálně ve výši 700 tis Kč s tím, že 400 tis Kč mu bude sloužit na úhradu všech jeho závazků, dluhů nebo alespoň těch méně výhodných než samotná konsolidační půjčka a za zbylých 300 tis Kč by si rád dokončil rekonstrukci nemovitosti, zrekonstruoval, zrenovoval dům, chatu, byt, nebo třeba nakoupil vybavení.

Je dobré si v případě konsolidace (potřebě po sjednocení půjček) rozepsat na kompletní seznam jednotlivých dluhů:
  • u kterých úvěrových společnosti všechny jsou? (nejen ty, které se budou vyplácet, ale všechny pro nutný výpočet bonity)
  • jaké jsou zde přesné zůstatky, vyčíslení - kolik zbývá doplatit?
  • kolik se na nich měsíčně splácí?

V rámci rekonstrukce nebo jiného účelu je dobré si pokud možno dopodrobna rozpočtově rozepsat, kolik peněz a na co přesně použijete. Je to dobré především pro Vás, pro jasný strukturovaný přehled vztahující se mimo jiné na ideální výši půjčky a s tím spojenou splátku odvisle od ročního úroku a nastavené doby splatnosti, no i pro půjčujícího, pokud ho přesný záměr vyžití půjčky zajímá a takový rozpočet (rozpis) vyžaduje. U některých účelových půjček je nutné následné (nebo lze i tzv. zpětné) doložení fakturami prokazujícími, že budou, nebo v minulosti byli, peníze z půjčky využity na rekonstrukci konkrétně u úvěru ze stavebního spoření apod. Je zkrátka dobré mít v účelu využití půjčky co nejvíc jasno, abyste sami měli přehled „kolik co stojí" nepochybělo Vám potom ať už na poplacení všech nevýhodných závazků nebo následnou rekonstrukci a nebyli jste potom nuceni shánět další, nejspíš už méně výhodou půjčku a byli toto schopni sdělit půjčujícímu v případě potřeby. Stejně tak se děje u podnikatelských půjček, nicméně většina podnikatelů ví a má přesně spočítáno, kolik peněz je na realizaci jejich záměru, biznis plánu potřeba.

Samozřejmě je možné řešit i tzv. Americkou, bezúčelovou půjčku (půjčku bez potřeby doložit účel jejího využití), nicméně pokud chcete výhodnější půjčku na úroku, například do 6 % a taky s možností nastavení delší doby splatnosti až 20 let, je pro Vás účelová půjčka podstatně lepší řešení. No je zde nutné přesný účel využití půjčujícímu specifikovat a doložit. Aby byla moct půjčka nazvána účelovou, peníze musejí být použity na rekonstrukci, případně výstavbu, nebo koupi nemovitosti. To znamená, že museli v minulosti jít za tímto účelem a nyní se půjčkou zpětně profinancovávají, nebo budou muset tak udělat v budoucnosti po poskytnutí půjčky. Pouze v takovém případě se jedná o účelovou půjčku a lze tak získat výrazně výhodnější podmínky, než u půjčky Americké, bezúčelové, u které nemusíte poskytovateli sdělovat, dokládat, na co že to peníze použijete. To, že poptávající řekne, že za peníze z půjčky pojede na luxusní dovolenou, je sice taky sdělení účelu využití, ale o výhodnější účelovou půjčku se jednat v takovém případě nebude takový účel se řadí do kolonky „na cokoli“. Někde mezi účelovostí a neúčelovostí je potom účel „koupím si auto“, nebo „zaplatím si dluhy“. Zde je možné řešit výhodnější autoúvěr (autoleasing), nebo kolikrát taky hodně výhodnou půjčku na konsolidaci dluhů, půjček. Taky půjčka na vybavení domácnosti může být u některých poskytovatelů zvýhodněna. Ale pořád se nejedná o účelovost v pravém slova smyslu v podobě rekonstrukce, výstavby, nebo koupě, která je na současném úvěrovém trhu a nejspíš ještě dlouho v budoucnu bude ze všech sdělených účelů pro klienta ta nejvýhodnější.

Ideální výše měsíční splátky

Určete si, jak vysokou měsíční splátku budete schopni s jistotou schopni řádně platit, aby na ni vždy zůstalo v rámci Vašeho měsíčního rozpočtu. A to i kdyby se Vaše osobní příjmy nebo příjmy celé domácnosti propadly, sic třeba jen dočasně, například na polovinu současné výše. Abyste i v takovém případě byli schopni půjčku dál řádně splácet a nevystavili se tak riziku výrazného prodražení půjčky prostřednictvím následných pokut za opožděné splátky - nedodržení splátkového kalendáře, hrozícího zesplatnění. Tyto sankce, opatření ze strany půjčujících pro případ nesplácení nebo opožděných plateb mohou být pro dlužníka velmi nepříjemné, drahé hlavně u nebankovních závazků. Je proto dobré být k tomuto maximálně obezřetný ještě dřív, než si o půjčku vůbec zažádáte. Snažit se nejenom v příjmové rovině uvažovat způsobem „co kdyby se stalo to nebo to?“ a minimalizovat tak riziko, že si vezmu půjčku, na jejíž splácení v budoucnu nebudu mít peníze, což může mít katastrofální následky.

Splátkový kalendář – kdy splácet?

Aneb ke kterému dni je pro mě ideální, aby po mně bylo vyžadováno hradit měsíční splátku nebo byla tato automaticky strhávána z mého úvěrového, osobního účtu? Toto většinou bývá nastaveno dle Vaší osobní volby, jak Vám vyhovuje. Nicméně jakmile si toto jednou zvolíte, následně je nutné toto dodržovat. A pokud se tak neděje třeba z důvodu, že Vám chodí později výplata, nebo že nejsou včas proplaceny faktury, což půjčujícího moc nezajímá, den ideální pro splátku musíte tomuto v rámci splátkového kalendáře přizpůsobit a splátka v tento den zkrátka musí být uhrazena, připsána na úvěrovém účtu, může to mít vážně neblahé důsledky na celkové prodražení půjčky.

Zápůjčku je možné řešit taky formou kontokorentu, nebo kreditní karty, na kterých je potřeba vždy do určitého data dorovnat vyčerpané peněžní prostředky. Jenomže i zde je většinou stejně potřeba na měsíčně zaplatit jakousi minimální splátku vypočtenou z množství vyčerpaných peněz, nebo alespoň úrok z ní.

V některých případech je taky možné nastavit si takzvaně bezanuitní splácení. Zde se splácí pro nižší měsíční splátku pouze úrok a jistina (=zůstatek = aktuální dlužná částka) zůstává stejná po celou dobu řádného splácení. Někde sem četl taky o názvu „balónková" půjčka. Jistinu je potom potřeba uhradit celou na konci splátkového kalendáře, nebo ihned jakmile pro Vás bude jednorázová úhrada optimální. Je možné se také domluvit, že se celá dlužná částka plus domluvené úroky zaplatí bez průběžných měsíčních splátek najednou po uplynutí předem dané doby. To může být vhodné například pokud očekáváte peníze v daný termín v budoucnu ,např. z prodeje nemovitosti, vyplacení dědictví nebo výhry v loterii, z kterých půjčku „smažete" a do té doby nechcete být měsíčně zatěžování žádnými platbami. Variant nastavení „splátkového kalendáře“ je zkrátka více a je dobré mít představu o ideální strategii. Nicméně ne vždy u všech půjčujících nebo jejich jednotlivých úvěrových produktů je volba možná. Ve většině případů se jedná o klasické měsíční anuitní splácení, které je potřeba provést vždy k danému dni v měsíci a z každé splátky jde část na úhradu úroku a část na úhradu jistiny.


Celkový přeplatek – „Kolik za půjčku zaplatím“

Na výši měsíční splátky má vliv především úrok a doba splatnosti, takže i zde si můžete udělat představu, co je pro Vás ještě přijatelné skrz celkový přeplatek, nebo kolik přeplatíte za 1 rok. Co je pro Vás ještě akceptovatelná úplata, kterou zaplatíte půjčujícímu jako odměnu za zapůjčené peněžní prostředky a co už hraničí s nadměrným obohacováním - je za pomyslnou hranou?

V rámci doby splatnosti je dobré si říct, za jak dlouho bych chtěl mít půjčku doplacenou ,například do určitého věku, nebo životního data a podle toho zvolit adekvátní dobu splatnosti i vzhledem k ideální výši měsíční splátky čím delší je splatnost zvolíte, tím pochopitelně nižší bude měsíční splátka, protože se splácení dlužné částky rozprostře do více let.

Taková úvaha často dostane poptávajícího do reálných úvěrových rámců a zjistí například, že nemůže chtít splatnost například 5 let na výši půjčky 500 tis Kč a splátku do 5 tis Kč, protože by v takovém případě musel ještě půjčující platit jemu za to, že mu mohl půjčit svoje peníze, v tomto konkrétním případě by chybělo cca 200 tis Kč po uplynutí celé doby splatnosti k doplacení celé zapůjčené částky 500 tis Kč, a i kdyby se těchto 200 tis Kč doplatilo, byl by zplacený úrok, takže odměna pro poskytovatele 0% za takových podmínek do toho počítám žádný půjčující nepůjde.

V průběhu doby splatnosti je vhodné mít možnost výjimečných splátek, nebo možnost půjčku zdarma jednorázově doplatit třeba formou převodu jinam, k jinému půjčujícímu, který v budoucnu nabídne výhodnější podmínky půjčky.

Dobrá strategie například může být: „Dobře, když si dám splatnost na 5 let, můžu mít půjčku za 5 let splacenou, ale výše měsíční splátky je tak akorát, co když mně například sníží v práci příjem, nebo mně rovnou vyhodí a budu si hledat novou práci? Co když mně později proplatí fakturu, nebo z nich budu peníze tahat dalších několik měsíců? Dobře. Nastavím si raději dobu splatnosti radši na 15 let, dostanu se tak na výrazně nižší měsíční splátku, kterou mnohem snadněji utáhnu, i kdyby se stalo cokoli. Když budu splácet celých 15 let, přeplatím ale na celkovém přeplatku podstatně víc, než bych zaplatil při pětileté době splatnosti. A pokud nepošlu v průběhu splácení výjimečnou splátku, nebo půjčku jednorázově nedoplatím, budu řádně splácet nastavené měsíční splátky po celou dobu splatnosti, nebudu mít od půjčky klid za 5, ale za 15 let. Každopádně. Já si domluvím možnost výjimečné splátky i možnost doplacení kdykoli nebo po uplynutí nějaké fixace a to buďto zdarma, nebo za nějaký malý poplatek, ve výši například 1 % z peněz, které takto výjimečně vrátím. Takovým způsobem dosáhnu při 15 letech splatnosti na měsíční splátku, s kterou v pohodě přetrvám i onen „krizový stav co kdyby". A jakmile budu mít nějaké peníze bokem třeba mně přijde 13. plat / zadaří se mně v podnikání / tam mně skončí a vyplatí spoření / nebo si zkrátka průběžně našetřím u měsíčního příjmu, pošlu výjimečnou splátku, nebo jednorázově půjčku doplatím a budu mít od ní pokoj třeba ještě dřív, než za původně zamýšlené 5 leté splatnosti. Lze tak dosáhnout na bezpečnou splátku a pokud budou peníze navíc, použiji je na úhradu části, nebo celé půjčky.

Toto všechno jsou pro nás důležité informace skrz jakýsi orientační charakter, abychom mohli na trhu hledat tomuto co nejvíce odpovídající půjčku právě pro Vás. Abychom věděli, kterou z nabídek od půjčujících (investorů) Vám má ještě skrz parametry půjčky smysl předložit, nabídnout a kterou už ne.

Zástava nemovitosti při půjčce

Další hodně důležitou věcí je, jestli mám možnost, jsem otevřený tomu, dát do zástavy nemovitost, řešit půjčku hypotečně. U půjčky se zástavou nemovitosti určitě můžete počítat s lepšími parametry půjčky (nižší úrok, delší splatnost), pokud možnost zástavy nemovitosti je. Navíc v nebankovním sektoru je to za mě jediná rozumná možnost, jak na výhodnosti slušnou půjčku získat. Kromě lepších parametrů půjčky, navíc půjčující (nebankovní firma) nemusí tolik řešit (registr, účel využití…) a požadovat dokládat x dalších podkladů a informací, když má riziko pro případ budoucího nesplácení ošetřené hypotečně - v podobě zástavního práva na nemovitosti. Tuto může zpeněžit prodejem a zapůjčené peníze si vzít zpět v případě nesplácení a nemožnosti se s dlužníkem domluvit. U bankovních produktů, kde se především stav registru i bonity řeší i v případě hypotéky hodně, je možné se dostat na podstatně výhodnější podmínky, než u půjček bez zástavy.

Pro nebankovní půjčku, pokud je vyloženě špatný registr u žadatele, je mít možnost zástavy nemovitosti hodně důležité hledisko, protože na trhu nebankovních půjček bez zástavy nemovitosti nejsou moc dobré možnosti a tak je tato možnost kolikrát rozhodující faktor, jestli bude možné rozumnou půjčku sjednat, či nikoli. Pokud má poptávající vyloženě špatný registr (příliš mnoho opožděných splátek, zesplatnění, exekuce, nebo insolvenci), nemá možnost zástavy nemovitosti a ani nemá k sobě osobu blízkou s registrem v rozumném stavu a dobrým příjmem, bonitou. S největší pravděpodobností nebude nemožné pro takového poptávajícího najít vhodné úvěrové řešení a to ani jak na úvěrovém trhu bankovním, tak nebankovním.

Osoba blízká při půjčce

Toto je jedna z posledních věcí, která mě napadá. Je dobré mít zjištěno a ideálně i nám sdělit, jestli je možnost, pro případ, že by to jinak zkrátka nešlo, nebo bylo pro Vás výhodnější, aby k Vám nebo dočasně místo vás přistoupila osoba blízká. A pokud někdo takový existuje, jak přesně je na tom je s registrem, závazky, příjmem -> bonitou? Pro nalezení co nejideálnějšího úvěrového řešení je toto pro nás dost podstatná informace. Jestli tam tato možnost je, nám umožní pohlížet na požadavek „jinýma očima“ a zajistit tak třeba výrazně lepší financování, nebo bez této možnosti (informace) dostanete vyjádření, že není možné financování realizovat vůbec. Stejně jako ne/možnost zástavy nemovitosti oproti půjčce je možnost osoby blízké ochotné k ní přistoupit velice důležité hledisko.

Jaké další dotazy je dobré mít zodpovězené?

  • jak jsem v minulosti splácel, v jakém stavu mám registr dlužníků? Pokud nejsou dobré a nevíte přesně kdy a na jakém závazku došlo k problémům, je vhodné si zajistit výpisy z daného registru: - nejpodstatnější je CBCB neboli bankovní registr dlužníků, kde se vyskytují problematické záznamy z bankovních úvěrových produktů - důležitou roli někdy hraje i CNCB neboli nebankovní registr dlužníků obsahující negativní záznamy z nebankovních úvěrových produktů - případně SOLUS jako jakýsi mimobankovní registr, kde jsou nad rámec úvěrových společností zahrnuty problémy ve splácení týkající se závazků jiných než úvěrových jako jsou pojišťovny, telefonní operátoři, energetické společnosti. Výpis z jednotlivých registrů dlužníků si doporučuji zajistit na přehledném internetovém portálu www.kolikmam.cz. Fakt, že budeme znát přesný stav registru žadatele, nám umožní daleko lépe a přesněji pracovat s jeho požadavkem na půjčku.
  • přesný doložitelný čistý měsíční příjem (ať už například ze 3 posledních výplatnic - výplatních pásek u zaměstnanců / nebo z daňového přiznání tzn. obratu, ideálně pak čistého zisku děleno dvanácti u podnikatelů)
  • jaké mám aktuálně veškeré své závazky, dluhy? U koho, kolik tam zbývá doplatit a kolik se tam splácí?
Chcete pomoct s nalezením a sjednáním ideální půjčky na úvěrovém trhu? Nevíte si s čímkoli v této oblasti rady, chcete čistě poradit, nebo doporučit? Neváhejte nás kontaktovat.
Zodpovíme si všechny potřebné informace a na základě toho provedeme analýzu - vyhodnotíme ideální půjčku na míru možností Vašich a aktuálního úvěrového trhu.
Až podle toho se uvidí, jestli, co a kde bude pro Vás nejlepší řešit. Dopředu nic neplatíte, takže nic neriskujete.
Můžete jedině získat… Pro Vás tu nejvýhodnější půjčku na úvěrovém trhu ČR.

Poslat nezávaznou žádost o konzultaci půjčky

Máme Vám zavolat?

Oslovte nás sami:

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sídlo: Třída Tomáše Bati 1547,
760 01, Zlín


Závěrem nám dovolte se do-představit, zároveň Vás upozornit, eventuálně varovat:

Jsme, děláme, budeme:

DůmDluhů.cz jde přirovnat k virtuální navigaci vedoucí poptávající k vytyčenému úvěrovému cíli tou nejkratší a tudíž časově, energeticky i ekonomicky nejúspornější cestou.

Ambicí je propojovat je i nadále s tím správným průvodcem (úvěrářem) nebo přepravcem (půjčujícím) schopným ve chvíli našeho oslovení ze všech nejp(i)lněji uspokojit jejich na/stávající peněžní představu a potřebu.

Ze všeho nejvíce si zakládáme na propracované analytice, nadstandardních možnostech realizace (znal(ám)ostech), spolehlivé servisní péči a zejména celk(n)ové vyzpytatelnosti, tzn. předvídatelnosti, i nakládáme ze všech nabízejících tržnice beztak nejvíce zátěže.

Naše specializace:

Srovnáváme jednotlivé nabídky partnerských poskytovatelů úvěrových produktů z ne/bankovních, soukromých a veřejně dostupných zdrojů pro spotřebitele (zaměstnance) i podnikatele (firmy), uzavíráme vítěze z hlediska momentální dostupnosti, ceny a kvality. Máme vlastní kapitál, což nás staví do role přímých poskytovatelů, k tomu uzavřené smlouvy o obchodní spolupráci se všemi slušnými ne/bankovními ústavy, družstevními záložnami i privátními investory. Dále provozujeme činnost nezávislého dluhového poradenství na základě živnostenského oprávnění. V neposlední řadě využíváme nástroje realitního trhu k dosažení rychlého zpeněžení klientovi nemovitosti v horní cenové hladině. Kromě standardního prodeje se specializujeme i na okamžitý výkup, zpětný leasing, družstevní (nájemní) bydlení a tak podobně. Předvádíme (chvástáme) se tím, že nám nevadí pro banky problémová klientela a nepodvádíme!

Čtyři dohody:

(Pro)hlášení mající informační a preventivní charakter před nedorozuměními, spory a pokutami:

První - letmý nástřel:
Všechny číselné údaje, které jsou k vidění na těchto internetových stránkách, mají čistě informativní povahu a tedy sloužit k utvoření si orientační představy, neustále se mění jako nálady či počasí a proto bychom rozhodně nestrčili nohu do soudní síně za jejich doručení každému jednomu čtenáři. Pokud si přejete počíst, či od nás vůbec můžete s něčím počítat, popř. čím skoro a přesně, jak by vypadala ona slavná, Vás nejvíce oslnivá hypoteční či realitní nabídka, na níž se zmůžeme, s výslednými hodnotami rozhodujících ukazatelů její zajímavosti zaokrouhlenými na (de)setiny, je nezbytné se s námi alespoň telefonicky zkontaktovat, nebo sejít, podělit o všechny směrodatné konkrétnosti ke své záležitosti a není problém vytvořit. Ostatně to od nás máte vždy bezplatně, nezávazně a diskrétně, takže ostrouháte jen několik jednotek času plus mentální síly a když Vám nepadne do oka, jednoduše na ni zanevřete.

Druhé - ach ta legislativa:
Děláme, seč nám síly stačí, abychom svou, legislativně ostře sledovanou činnost vykonávali v souladu s výkladem paragrafů novely zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb., která platí od 1. 12. 2016 a má za úkol ji regulovat.

Tzn. co se dá, tedy skoro nic jiného, abychom splňovali povinnosti a ne/prováděli úkony jím ukládané, zakazované při uzavírání i správě všech pohledávek majících mezi nimi co pohledávat, tudíž zběžně přeletěno:

Patřičné prověřování úvěruschopnosti úvěrovaného před jejich poskytnutím podle jím předepsaných metrik a jejich momentálních limitů a to zejména bonity (příjmů vs. výdajů) dostatečné k získání vyřizovaného spotřebitelského úvěru. Dopředu negarantujeme kladné vyřízení, nežádáme žádnou formu úplaty, předsmluvní formulář i smluvní dokumentaci dostává žadatel k nahlédnutí s dostatečným předstihem a prostorem bez jevení známek tajení i vyvíjení nátlaku, při čerpání si neúčtujeme dvojí odměnu, ani jedna z posléze inkasovaných plateb nepřesahuje arbitrem schvalované meze, dlužník má právo kdykoliv předčasně splatit a to nanejvýš za k tomuto úkonu věřitelem účelově vynaložené náklady i dalších, asi "sto šest" příkazů, které si dle libosti prostudujte na tomto externím zdroji: 257/2016 Sb. Zákon o spotřebitelském úvěru, nebo v informacích trvale přístupných spotřebiteli a reklamačním řádu.

Třetí - mírné výluky aneb výjimky potvrzující pravidlo:
Na ostatní nabízené produkty a služby, za něž jmenovitě považujeme podnikatelské úvěry pro osoby právnické (společnosti) a fyzické (živnostníky) i realitní služby, se tato legislativa nevztahuje, aniž by jevili známky jejího obcházení, nebo jakkoli jinak inklinovali k záměrnému zaměňování zaměstnanců s živnostníky kupříkladu kvůli nižší, nejen administrační zátěži.

Čtvrté - za plagiátorství na galeje:
Na vědomí se dává, že vaše plagiátorství porušuje naše autorská práva a po zásluze se trestá! Jazyk juristů tvrdí, že se jedná o takzvanou krádež duševního vlastnictví, tedy nejen sprostý, ale i ze zákona trestný čin, kdy vám po prokázání viny hrozí i v naší malé zemi nemalé peněžní postihy a doživotní odnětí licence i svobody až na 2 roky, nevzpomínaje raději karmické a jiné kárné postihy. Vyvarujte se proto jeho neblahým dopadům na vaše blaho nepro(od)váděním na tomto portále! Nehodláme dál dobrovolně (bez odporu) chodit za bezmeznou dobrotu na bezednou žebrotu. Za další implementaci námi pracně vymyšleného obsahu jedna ku jedné očekávejte odvetný akt.

Nejdietnější peněžní ob(d)nos u nás dělá 500 000 Kč, slovy půl milionu korun českých, o prostší porci Vás proto poprosíme neprosit, kór sprostší mluvou.

To platí jak u bez i zástavních úvěrů, kdy na vině je zejména naše omezená časová kapacita a nerentabilita vzhledem k výnosům z celorepublikového vyřizování menších částek.
U desetitisícových úvěrů by musela být platební zátěž pro klienta natolik vysoká, že by to hraničilo s únosností a smysluplností vůbec.
Enormně úročené nebankovní mikro úvěry nabízené na trhu jsou toho jasným důkazem.

Prostý TIP:
Chcete-li míň, zkuste banku, nebo jednu z renomovaných nebankovních společností, máte-li tam dočasně z nějakého důvodu zavřená dvířka, vřele doporučujeme zatnout zuby, toto období přečkat bez přílivu nového úvěrování a mezitím, je-li to možné, usilovat o odstranění v tomto snažení překážející závady. Pořád lepší, než skočit z louže a skončit v blátě... Nebo najít jiné východisko a bez úvěrování se tak obejít úplně. Žádný dluh = značka ideál, pro mnohé sprosté slovo.

U úvěru bez zástavy je nově nutné býti alespoň majitelem nemovitosti, omlouváme se, ale pro nemajetné nemáme v momentální nabídce vůbec nic...

Aby bylo mezi námi jasno, tak pro jistotu ještě podotýkáme, že půjčku bez zástavy nemovitosti jsme pořád ještě ochotni řešit, nebo prostě schopni. Zkrátka to jde, abychom nevyzněli příliš pyšně, ani namistrovaně.

Má to ale jeden "menší" háček a to ten, že jakožto žadatel o ni ji musíte alespoň vlastnit, přes což už u nás vláček s vaší žádostí nadále nepřejede, jen Vás teda nebude jednosměrně tlačit k jejímu ručení.


Polehčující okolnosti toho milníku, k němuž jsme dospěli neblahou osobní zkušeností:

Odedneška jsou pryč ty časy, kdy jsme se mohli usm(n)ažit, abychom lidem zhola nemajetným, zato však zplna hrdla zadluženým sloučili jejich dluhy do jednoho, o parník výhodnějšího konsolidačního úvěru.

Dalo to práce jako na kostele, odpad z toho byl teda požehnaný, odměna i vděčnost nevalná a té následné splátkové delikvence, mdloby i hanba pomyslet...

Z jedné strany to shazovali investoři jako na běžícím stole hákliví na kdejakou ptákovinu jako staré na měsíčkách, z druhé se to pak táhlo jako smrad vinou těžce nechápavé anebo letargické klientely občasně se snoubící s našimi letadlovými (offline a jet leg) stavy z přetlaku, vyřízení a averze.

A pak to najednou začalo přilétat jako kulové blesky z čistého nebe, vícero zdvižených prstů od životů, je regulérně ohrožující události, zdravotně varovná znamení, že takto už to dál (níž) jednoduše nešlo, takže jsme přestali meškat, váhavě váhat, odkládat neodkladné a málem neslyšně z posledního zbytku sil praštili do stolu, načež pronesli ono pověstné "A DOST".

Časy se hold mění, ne vždy se hodí zkostnatěle lpět na starých, dneska už nefunkčních vzorcích uvažování, a v této pohnuté době je celý žhavý půjčovat jen tak ledakomu bez patřičné nemovité opory leda dobrý dobrodruh...

S eskalující hrozbou hromadného propouštění jakožto doprovodným jevem roz(v)orání soukromého sektoru, s ní přímo spjatých výpadků příjmů, platebních neschopností, k tomu strmých pádů cen nemovitostí coby podkladových aktiv, peněz drahých jako čert a ztrácejících na hodnotě jako krypto, rozhodně není radno očekávat žádné extra rozdavačné tendence.


Závěrem:

Vás poprosíme o respektování tohoto našeho rozhodnutí a my na oplátku zase slibujeme, že vyvstane-li znovu na obzoru něco tak velkorysého a zároveň lidového, jak si obojetně představujeme,

střelhbitě vezmeme toto preventivní varování na tabuli houbou, tento z popela povstalý, nezastavovaný úvěrový produkt opět vykreslíme křídou v nejvyparáděnějším možném světle na inzertní ceduli, s níž nad hlavami pak v cuku letu bohorovně vyrazíme na slavnostní promenádu do internetových ulic.

Do té doby poněkud úlevně vyhlašujeme nevratného šlofíka, "dobro" došli, ENDE ŠLUS, dasvidania, nebo "pro nás za nás" hasta la vista, ať příliš nezníme jak proruští švábové...

Dále u něho platí, že stav ukazatelů úvěruschopnosti jako jsou příjmy, výdaje, dluhy (bonita), registry úvěrovaného i účel využití, hraje úhlavní úlohu.

Výhodnost a štědrost námi nabízených půjček bez jakékoliv zástavy musí být něčím vykoupená, tím je větší náročnost na stav registru, příjmu a výdajů (bonity) žadatele.
Tím netvrdíme, že by museli být v naprosto precizní kondici, aby ji bylo možné řešit. Na druhou stranu to ani nemůže být vyložená katastrofa.
Tyto žadatelovi kvality jsou totiž bez podmínky nemovitého zajištění jedinou zárukou řádného splácení a navrácení půjčených peněžních prostředků.
Proto představa, že je poskytovatel nechá zcela bez povšimnutí, je mylná. S vysokou mírou benevolence se setkáte jedině u těch miniaturních, na úkor toho i vysoce předražených, nebankovních půjček.
I tam by už ale půjčující měl ponovu provézt zběžné proklepnutí žadatele podobným způsobem a to z titulu jemu uložené povinnosti prověřit jeho úvěruschopnost zákonem o spotřebitelském úvěru.

Dokládané a zkoumané podklady:
Jednak u nich automaticky dochází k nahlédnutí do registrů, z nichž se bere v potaz řádnost zpětného splácení využitých úvěrových produktů a jejich momentální zatíženost, neboli žadatelova úvěrová angažovanost.

V rámci závažnosti poškození registrů platí, že by se v nich rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo nedávno oficiálně ukončené insolvence bez ohledu na splacenou část.
Pokud jsou tyto záznamy u žadatele evidovány, nabízí se řešit se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky. Jiná věc do zástavy se prozatím nepřijímá.

V rámci příjmů pak bývá u zaměstnance vyžadována pracovní smlouva na dobu ne/určitou a dokládací procedura: potvrzení o výši příjmu za posledních 6 měsíců, výpisy z účtů a výplatní pásky, nebo určitá kombinace.
U podnikatelů OSVČ tvoří základ pro doložení jeho příjmů daňové přiznaní často zohledňované za poslední 2 roky, faktury, výpisy z účtů, obraty, výkazy zisků a ztrát, bezdlužnost vůči státu a opět různý jejich poměr.
K tomu je u obou samozřejmě možné započítat různé druhy příspěvků, přivýdělků, rent, důchodů...

Manželé, kteří mají aktivní společné jmění manželů (SJM), si coby spotřebitelé musí "ze zákona i rozumu" žádat společně, žádné za zády, tajnůstkaření.

SJM neboli zkratka stvořená z počátečních písmen těchto tří slov: Společné Jmění Manželů totiž neslouží pouze k tomu, aby automaticky docházelo ke spravedlivému rozdělování (ne)movitého majetku, který po sňatku nabyde jeden z jeho účastníků, se svou drahou polovičkou v pohlavně rovnoprávném poměru 50/50, přestože se ona sama na žádné listině stvrzující její vlastnická práva zrovna nevyskytuje.

Podobným způsobem totiž může dojít k samovolnému přenášení a podvojnému přiřazování i toho dluhového, tedy úvěrového zaangažování (zatížení), které si za dobu manželství odváží "pořídit či převzít čistě sám na sebe" jeden z manželů za absence písemného souhlasu a tudíž snadno i vědomí toho druhého, kterého se tak i přesto mohou v budoucnu negativně (do)týkat případné spory vedené v souvislosti s řádným neplněním s ním spjatých povinností, přestože na úvěrových smlouvách o něm opět není ani zmínka. Jinými slovy pak, třeba z důvodu nesplácení, může dojít k věřitelovu (vymahačovu) uspokojení takto vzniklé pohledávky i z dlužníkovi poloviny majetku spadajícího do společného jmění, pokud nedisponuje žádným, výlučně vlastním.

A proto, aby byla plně zachována jakási partnerská transparentnost, musejí si u nás manželé k žádanému úvěru pokaždé přistupovat společně, mají-li mezi sebou v době podání žádosti společné jmění plně aktivní.

I zadlužení je totiž záležitostí mající důležité vazby na vzájemné soužití, k jejímuž mlžení by proto nemělo docházet už jen z principu lidskosti a zmíněné průhlednosti. O příjem silně ochuzená sestava žadatelů pak stejně v drtivé většině případů nevychází ani bonitně, což je další pádný argument pro neprodlené přesvědčení druhého z manželů k jeho přímé spoluúčasti na akci alespoň z pozice spolužadatele, potažmo budoucího spoludlužníka, který bere vítr z plachet narážkám hrdopychů typu: "Snad jsem už dospělá, plně svéprávná osoba oprávněná si rozhodovat sama za sebe a jednat, jak se mně zlíbí?!" To na každý pád jste, no též můžete být ve svých snahách zvenčí omezována, ohrožujete-li svým jednáním život bližního jako v tomto případě - (do)životního partnera.

Abyste se tak nedělo a Vy si pak mohli začít plně přetavovat své peněžní představy v realitu bez potřeby ohlížení se na rozmar manžela a žadonění o jeho souhlas, je nutné mít SJM zúžené, ideálně pak úplně rozdělené (zrušené). K tomu lze dospět buďto sepsáním předmanželské smlouvy upravující pravidla pro rozdělování společného jmění, nebo potom takovou jeho změnou provedenou kdykoliv v průběhu manželství třeba u notáře. Ten Vám po společné návštěvě (ne vážně nestačí, když přijdete sami) za pár tisíc rád rozváže křidélka a Vy si budete moct žádat a vystupovat každý sám za sebe, jak jen se Vám zachce bez nutnosti přizvání k účasti a výhledově i možnosti negativního zásahu toho druhého.

Tato tématika samozřejmě má své "světlé i tmavé" výjimky a potvrzující pravidla, stejně jako každý takový krok pochopitelně má své vlastní individuální specifika, pro i proti a tak i nároky na vhodné provedení, které je potřeba zohlednit a do výsledného díla všestranně zapracovat tak, aby sedli jako "hrnec na zadek" nejlepším zájmům obou manželů.


Více informací k této problematice si můžete přečíst: RADY A TIPY: SJM jak ho otočit ve svůj vlastní ekonomický prospěch

Na samotné myšlence vyměnit placení stále se zvyšujícího nájmu za splácení hypotéky na (jednou) vlastní bydlení sice nevidíme nic zcela zcestného, no...

... nemáte-li nic našetřené, dalšího do zástavy, zato šílenou platební minulost (morálku) a úvěruschopnost ano, pak už ano a v realitu ji přetaví jedině "podvodník", který vás ve výsledku vyjde daleko dráž než nájemník, na to vezměte jed.

Ani banky, které si půjčené peníze cucají z prstu, teda pera, teda vašeho elektronického podpisu, nedávají víc než 80% z ceny a to musíte mít všechno pünktlich, cajk, nehledě na to jejich nedávné lichvářské vybarvení a neumazání dodnes.

Po soukromníkovi pak nemůžete chtít, aby se svými řeholí vydřenými a nastokrát zdaněnými penězi kouzlil kolem sta procent kupní, poté zastavované a možná i prodejní hodnoty pořizované nemovitosti a nejlépe je ještě úrokově podstřelil, abyste ho divže neukamenovali za to, že je nejen škudla ale i nenažranec.

Ještě chvíli nám tady budou nořit, válčit, strašit a omezovat pod nosem, nezaměstnanost vyskočí jak z trampolíny, výplaty a tržní ceny sletí za výdělky z většiny podnikatelských činností jak po skluzavce, vy mu přestanete platit dřív, než se jeho zástavní právo stihne na katastru uvelebit, zabydlet a mu nezbyde než ji střelit se ztrátou třeba třiceti procent, ne-li hůř, nebo v ní zůstat finančně trčet s prsty zkříženými i na nohách a dlouhé večery se potají modlit za brzkou otočku, výstřel a co největší pohojení toho pohnojení, nejlépe vývar. Zatímco vy si to budete spokojeně lebedit zpátky v nájmu, nohy v luftu, dlouhý kouř a nulová ztráta. Při vší úctě, to víte že jo...

Taky mějte na paměti, že první dekádu stejně jde i v bance většina splátky na úmor úroků a dlužná jistina vám ubývá poskromnu, takže toho po pěti vážně moc neumažete, tak to taky nemusí být žádná sláva...
Samozřejmě taky záleží na tom, v jaké fázi vývoje cen na realitním trhu se k tomuto kroku "dokopáváte". Vzhledem k tomu, že ten býčí již asi máme na jistou dobu za sebou a ztuhle hledíme medvědovi do očí, tím spíš může být úprk do pronajaté nory vítězná, životní úspory zachraňující strategie, neb zmíněný propad ceny slavnostně zakoupené nemovitosti pod tu pořizovací, natož zůstatek hypotéky, je pramálo příjemná záležitost a pradávno známá zase ta, že tomu, co umí v krátkém časovém úseku samo násobně vrůst, nebude činit zas takový problém padnout stejným tempem a dílem hubou dolů. A držko pády málokomu chutnají.

Zkrátka a jednoduše, pokud tedy nemáte vyhlédnutou nemovitost, na kterou se nemůžete vynadívat, při jejímž obývání vám plesá srdce od samé radosti, máte to štěstí, že jste ji vyštrachali za vyloženě směšné peníze a nebo vám přináší extra užitek (výdělek v podnikání), které by případný pokles vykryli, byli dostatečné silnou záplatou na to "vykrvácení", pobýt si ještě v nájmu, rok, dva si počkat, jak se situace vyvrbí, když už jste to vydrželi doteď, nemusí být zas tak špatný nápad.

Riziko, že vám doteď jak o život uhánějící vlak ujede ještě dál a jaktěživ už na něho nestihnete naskočit, je z mého pohledu značně menší, než že po této "menší" zastávce začne sjíždět dolů kopce a na nespočtu jednotlivých zastávek cesty bude trpělivě vyčkávat na sporadicky a opatrně naskakující cestující, pokud teda nevykolejí a nevydá se střemhlav na výplach pánevního dna, z něhož se bude roky pracně sbírat. Po přihlédnutí k okolnostem a své skeptické nátuře bych se přikláněl, nebo minimálně nedivil krasojízdě jako na horské dráze ve stylu č. 2.

A nevyužitá (promarněná) příležitost může být lepší než trpká zkušenost...

Navíc, nedosáhnete-li na hypotéku ani ze vznášedla, netřeba to řešit a už vůbec ne věšet hlavu. Nemáte zač...


To si zase nalejme čisté info. Ne, vážně Vám nikdo nezaplatí celý vysněný baráček za miliony, když jste si na něho doposud nenašetřili ani korunu (dvacet tisíc fakt nic neřeší), nemáte co dalšího zastavit a navíc byste dle prokazatelných příjmů a zákonných ukazatelů bonity bezpečně neutáhli ani dvoutisícovku měsíčně navíc, nebo jsou vaše registry jeden velký paskvil, takže dát se tak vsadit na vaši schopnost řádného splácení, respektive absenci opožděné splátky, máte to s kurzem tak 46:1 v prospěch vašeho selhání to dokonce hned v prvním roce kalendáře.

Přibližně počítejte, že minimálně 20% budete muset "někde vyškrábnout", anebo hypotéku do-zajistit další nemovitostí v této hodnotě. Pokud byste se tím náhodou dokázali dostat na LTV nějakých 60%, může Vám toho být odpuštěno mnohem víc, neboť to je zhruba strop u nebankovní hypotéky Standard, avšak "na oplátku" u ní počítejte s podstatně vyššími provozními náklady.

Taky pochopitelně můžete mít tak absurdní štěstí, že se Vám podaří sehnat nemovitost s tržní hodnotou 5 milionů za 3. V takovém případě však počítejte s našim okamžitým dotazem: "Proč by vám ji kdo prodával za 3, když by ji mohl prodat za 5?". Nebude-li ve vaší odpovědi obsaženo něco ve smyslu rodinného příslušníka, dobrého kamaráda, nebo obchodního partnera, spíše počítejte s našim nesouhlasným stanoviskem.

Stejně tak, ostatně jako všude, může pomoct, podaří-li se Vám si k sobě sehnat takzvaného spolužadatele, který dohání vaši tristní ziskovost, nebo platební morálku. Natvrdo se tak však může stát, že začnete v úvěru doslova zavazet, překážet (mu) v jeho vyřízení. Ano, víme, že jste si ho k sobě dočasně přibrali, a chápeme, že opustit ho, nechat hypotéku i kupovanou nemovitost čistě na něm, není nic moc, ale hold jinak to kolikrát nepůjde, a navíc mezi námi děvčaty... Jestli ho potom z žádosti vyvážete, až se registry či příjmy "vyléčíte", nebo ho v ní nahradíte, vyjde prakticky nastejno, čili je prašť jak uhoď. Jen je potřeba dopředu vyladit a přednastavit.

Zákonodárci zákona o spotřebitelském úvěru novelizované stanovy, které nám zpestřují profesní životy od roku 2016, se snažíme dodržovat na 101%.

U všech zpříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Počínaje tím, že nám dostatečně prověřený a všechny ⬆ rysy úvěruschopnosti splňující úvěrovaný před vyplacením jemu s dostatečným předstihem a bez náznaků zatajení i nátlaku předložené a jím přijaté nabídky úvěru NIC neplatí, ani dvojitě při něm, a konče...

Životní časy, energie, nervy, administrační, provozní paušály, amortizace, benzíny, ani ty sladkůstky a kávy, bez kterých by to nešlo a neměly spolu tu čest, nic z toho nejde za vámi, pokud si nesáhnete na slibované peníze.

V žádném z případů nám žadatel neplatí poplatek dopředu.
V každém případě je možné účtovat za předčasné splacení pouze administrační náklady, které se s tímto úkonem přímo pojí.
Ceník všech uplatňovaných poplatků a potenciálních pokut splňuje zákonem ustanovené limity, jejichž překročení by znamenalo praktikování takzvaného nadměrného obohacování, které se řadí mezi neoprávněné a tudíž trestuhodné přestupky...


Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na vlastní dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). To nerozporuje výše zmíněné, nebo ani jedna z těchto plateb nejde v náš prospěch.

Dále... Dopustíme-li se v průběhu sjednání hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.

V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.

Odkazy na naše sociální sítě:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225.
Vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele.
Hypoteční mág, realitní makléř, soukromý investor...

WBO: written by owner / not AI nor copy
Copyright © 2012 - 2024 DůmDluhů.cz
Vaše nefalšovaná dluhová speciálka

powered by Weboo + Joomla: