Dluhy pod levnou a robustní střechou.
Rostou o sto šest? Postaráme se o to.
Lekli Vás zlé zprávy kolem hypotéky?
Zastavte se pro lék do naší apotéky.
Kurýruje z vaší reality vší neduhy.

Přestřelené splátky, přeplatky❔
Provádění krouhání na plátky 👇
Bez podvádění, rouhání i prohlídky❕

 KONZULTOVAT
bezodkladně konzumovat kapitál
splatit vše, platit míň, mít klid
zachránit si tak nemovitost
neztratit za nehoráznost
potom dát do banky
nebo prodeje
za dost
Send  info@dumdluhu.cz
Abacus  
KALKULOVAT
Peace
 KOOPEROVAT

✅ už 6,8 %/rok, až 80 % LTV a 30 let
❌ nastražené vícenáklady, příplatky
╰┈➤ záruka úroku a úspory až 86 %
📣 pouze se zástavou a od 500 tis Kč
O
 
 předem i za předčasné splacení
12
 let zkušeností, přímý poskytovatel
slušný a spolehlivý, provize provizorní
👀 Další kréda

Ne-banka ne dražší než banka?
Paranormální realita dneška.
A ta neparanoidní realizace...
Nevstup na riziko vlastní ztráty.
Přerostlé splátky i přeplatky? 📉 Krouháme na plátky = úspora až 86 % ≠ rouháme❕ Už 6.8 % na 30 let a 12 letu. Telephone free icon 777 465 451 Send  info@dumdluhu.cz Abacus  kalkulace  konzultace Peace  kooperace

3 tipy co rozhodně udělat, než se rozhodnu prodat svoji nemovitost

Zveřejěno dne: 01.07.2019
Autor: Tomáš Maček

Jít do nebankovní hypotéky, zpětného leasingu, okamžitého výkupu, nebo se raději uchýlit ke klasickému prodeji svojí nemovitosti?

Primárním přínosem je, že v prvních dvou scénářích se vám naskýtá možnost nadále užívat svoji nemovitost.
Kdežto ve zbylých dvou žádné takové světlo na konci "tunelu" nesvítí. Krutým faktem zde je, že o svoji nemovitost nadobro přijdete.
Každé má své další nesporné pro i proti. Rozdílů, kladů a záporů těžko spočítáme na prstech jedné ruky.
Co dalšího se teda hodí znát před učiněním závazného rozhodnutí?


U prvních to znamená, že je vám dopředu přislíbeno, že se po doplacení opět stanete hrdým majitelem její ničím nezatížené podoby.

U hypotéky zůstáváte nadále výhradním majitelem i v průběhu splácení, na katastru se pouze zapíše zástavní právo na vaši nemovitost.

Naopak u leasingu pravděpodobně přijdete (alespoň dočasně) o vlastnictví svojí nemovitosti, neboť ji bude vyžadované do odkupu zpět přepsat na leasingovou společnost.

Na druhou stranu je na oplátku u zbylých dvou řešení pravdou a bezesporným kladem, že za svoji nemovitosti nejspíš získáte nejvíce peněz. Takže pokud si z prodejní ceny dokážete zaplatit všechny dluhy, budete od nich mít definitivní klid.

Nevýhodnou samozřejmě je, že se následně nevyhnete nutnosti nalezení "nového domova" a placení nové hypotéky nebo dočasného nájmu.

U daleko rychlejšího a méně náročného výkupu bude nejspíš nutné smířit se s nižší výkupní cenou, než pokud se rozhodnete "trápit" s prodejem na vlastní pěst, nebo za tímto účelem oslovíte realitku.

Rychlost vyřízení zde však má své nesporné výhody. Tou hlavní je, že peníze získáte téměř okamžitě, takže ušetříte na nárůstu dluhů a nebo vám tak neuteče žádný jiný záměr.

Současně je proces odkupu daleko méně náročný. Přijedete investor, navrhne výkupní cenu nemovitosti a pokud ji odsouhlasíte, nechá připravit kupní smlouvy, jejichž podpisem přejde do jeho vlastnictví a vy máte peníze na účtu.

Není zde prakticky žádný prostor pro chybné kroky, prakticky stačí odsouhlasit navrženou odkupní cenu, nebo ji stanovit takovou, aby ještě byla pro odkupujícího zajímavá. Naopak přináší úsporu spousty vlastního času, energie a peněz na inzerci, právní služby a odměně pro realitku.

Stejně, pokud budete chtít rychle prodat klasickou cestou, budete muset dát nemovitost do prodeje za zvýhodněnou cenu.

Jak je to doopravdy s výkupem nemovitostí? Dá se spolehnout na tento produkt, kterému se jinak přezívá odkup, když potřebuji rychle prodat nemovitost a klasická inzerce se zbytečně táhne? Je vůbec právně možné kupovat nemovitost za nižší než tržní cenu? A co nějaké převody nemovitostí, ty jsou z právního hlediska v pořádku?

Nejlepší způsob jak prodat svoji nemovitost

V první řadě je dobré si říct, pro koho je produkt výkup (odkup) nemovitosti vůbec určen a pro koho může být přínosný, pomocný. Ve svojí podstatě je určen pro každého, kdo chce prodat svojí nemovitosti a nechce se mu nebo na to nemá čas, hledat koncového kupce napříč realitním trhem, a sice klasickým realitním prodejem.

Když trochu odbočím, pod pojmem „klasický prodej“ mám na myslí prodej normálně nabídkou na realitním trhu, vložením nemovitosti do prodeje, ideálně prostřednictvím moderních prodejních nástrojů a technik, jako jsou: kvalitní zachycení nemovitosti (technický popis + foto dokumentace + například video prohlídka) a zveřejnění k prodeji ideálně na všech realitních serverech tak, aby se inzerát dostal na oči maximálního množství potenciálních zájemců o koupi. Určitě je potřeba neopomenout především hlavní inzertní realitní servery jako jsou sreality, reality idnes + existují další desítky, ne-li stovky „inzertních prodejních kanálů“, které až tak podstatný vliv na sehnání dostatečného množství zájemců o koupi mít nemusí. Nicméně je dobré využít, pokud možno, všechny. Dále je mimo jiné vhodné dobře nastavit komunikaci a následné prohlídky s potenciálními zájemci v nemovitosti k prodeji například „ideálně tak“, aby do sebe „naráželi ve dveřích“ a nabyli tak dojmu, že je o nemovitost velký zájem a pokud se nerozhodnout ihned a nepřistoupí na prodejní cenu, o nemovitost tak nejspíš přijdou. Může pak jít logika do pozadí a potenciální kupec „rychle tasí peněženku“ a platí prodávajícím požadovanou cenu. Vše ideálně vyšperkované do takové podoby, aby se zkrátka nemovitost prodala za svoji maximální cenu, jinak řečeno aby se našel kupec ochotný zaplatit za nemovitost nejvíc (nejvyšší tržní cenu) pro maximální spokojenost prodávajícího. Žádné zdržování, žádné smlouvání. Aneb plať hned a cenu, kterou chceme.

Nejspíš už jenom z výše řečeného sami cítíte, že v případě takové snahy, za mě ideálně za asistence kvalitního realitního makléře, který má všechny kroky vedoucí k takovému prodeji skvěle zvládnuté, o klasický prodej za maximální možnou cenu dokáže prodávající, pokud bude možné za požadovanou cenu najít kupce, dostat prodejem svojí nemovitosti podstatně víc peněz, než když si zavolá na linku „výkupu nemovitostí“ a následně mu vyplatí investor do několika pracovních dnu. Tak to opravdu nefunguje, že by se investor zabývající se výkupem uspokojil s 0 % ziskem z prodeje, a nebo, pokud se nejedná o vážně lukrativní nemovitost na skvělé adrese, jejím pronájmem. Samozřejmě to dělá pro zisk. Otázka je jenom, pro jak vysoký zisk a právě k tomu je potřeba spolupracovat s těmi investory, kteří to dělají pro zisk minimální – jsou tak schopni nabídnout našemu poptávajícímu po výkupu cenu maximální. Zkrátka představa, že investor (nebo jeho „pomocná ruka“) vysolí na stůl požadovaných 100 % z tržní ceny jako nabídku na okamžitou cenu výkupní. Takto tento svět opravdu nefunguje. Ve většině případů je naivní se domnívat, že by investor „živící se“ výkupem nemovitostí přišel a zaplatil cenu stejnou (nebo podobnou) jako koncový zájemce o koupi, který například plánuje tady žít se svojí rodinou, podnikat, protože to má blízko tam nebo tam a třeba má k místu kladný vztah z minula a podobě. Podstata je v tom, že takový zájemce nemá v úmyslu realizovat na nemovitosti nutně zisk (následným prodejem, nebo pronájmem), naopak se kolikrát může zachovat iracionálně, co se ceny týká (zaplatit vyšší kupní cenu než je standardní tržní. Kdežto klasický investor realizuje výkup nemovitosti, aby na tom vydělal, vykázal zisk. A ten může vykázat jedině následným prodejem nemovitosti za vyšší cenu, než za kterou nakoupil (třeba po drobné rekonstrukci), nebo následným pronájmem nemovitosti, pokud je to v daném případě perspektivní – u lukrativnějších nemovitostí, jako jsou byty komerční prostory ideálně ve větších městech, s dobrou návratností vložené investice. Při záměru koupit a obratem prodat se musí navíc počítat s tím, že jenom 2 krát 4 % bude nutná úhrada daně z převodu nemovitosti, o kterou se samozřejmě stát nenechá připravit. Takže si odečtěte 8 % a ještě investor nevydělal ani korunu. Suma sumárum co se prodejní ceny nemovitosti týká je většinou možné počítat s desítkami procent nižší nabídkou na výkupní cenu od investora nabízející výkup nemovitosti, než by tomu bylo v případě prodeje nemovitosti klasickým způsobem.

Může se stát, že se koncový kupec na požadované cenové hladině hledá jenom těžko klasickým prodejem. A tak si majitel řekne, no co tak zkusím ten výkup, co mně nabídnou. Děje se tak často u nemovitostí v horších lokalitách, kde zájem o dané bydlení není vysoký, nebo u nemovitostí v horších stavech a hlavně „přestřelených“ cenách. No pokud není po dobře nastaveném prodeji na dané ceně zájemce nemovitost koupit, jak se potom (za jakou cenu) se potom bude hledat kupec investorovi, jakmile ji od Vás odkoupí? Taky špatně nejspíš a on není hloupý. Nabídne potom cenu takovou, za kterou by reálně mohl následně prodat a realizovat zisk (dobrovolník, nebo „nezisková organizace“ vážně není žádný z nich), což nebývá ve shodě (očekávání) s tím, co by si klient (majitel nemovitosti) představoval. Nebo raději investor oznámí, „že není schopný výkup realizovat“, kdy už dopředu má vytyčené např. „zakázané lokality“ výkupu, nebo stavy nemovitostí, u kterých se nemá zájem na výkupu podílet.

My určitě doporučujeme, a snažíme se našim poptávajícím nabídnout a i kvalitně zrealizovat, klasický prodej nemovitosti za využití nejmodernějších prodejních nástrojů a technik vedoucích k prodeji nemovitosti klienta za co nejkratší čas a co nejvyšší možnou cenu. Na druhou stranu, opět záleží od typu, stavu a lokality nemovitosti, se může klasický prodej táhnout delší dobu, na což klient nemusí mít potřebný čas, nebo by se mu tento čas mohl dost prodražit, například o zvyšující se náklady současných závazků. V takovém případě máme slušné investory nabízející odkup nemovitosti za téměř tržní ceny, respektive troufám si říct v rámci produktu výkupu (odkupu) nemovitosti za ceny na trhu maximální, kdy dávají nabídky na výkupní ceny velice slušné, neboť se spokojí s rozumnými % zisku a můžou tak být pro Vás velice dobrou volbou, asistencí při prodeji Vaší nemovitosti.

Neváhejte nás proto oslovit, pokud zvažujete prodej, nebo výkup Vaší nemovitosti. Uděláme maximum pro to, abyste z jejího prodeje získali maximální možný peníz.


Poslat nezávaznou žádost o bezplatnou konzultaci prodeje nemovitosti


Zjistěte co nejvíce o své nemovitosti

Pokud se bavíme o nemovitostech ve velkých městech, jako jsou Praha, Brno, České Budějovice, Plzeň, Hradec Králové, Pardubice, Ústí nad Labem, Olomouc, Zlín, Ostrava, Opava a další. Je často velice snadné pro prodávajícího určit si zdravou tržní cenu svojí nemovitosti a tu požadovat, ať už klasickým prodejem nebo výkupem. V takovém případě si i investor na výkup poměrně snadno dopředu spočítá, určí reálnou prodejní cenu, zjistí výnos z pronájmu, pohlídá si zisk v % ze realizovaného výkupu, odečte si náklady na výkup, které nelze do zisku započítat jako zmíněnou daň a další náklady spojené s výkupem, a nabídne cenu, která od slušných investorů sic nebude úplně tržní, a pro méně jak 5 % čistého zisku to taky dělat nebude, ale v potaz výhodám především v rychlosti a bezstarostnosti takového výkupu bude v rozumné výši. A tak je potom na zvážení a rozhodnutí prodávajícího, jestli má čas a chuť se obout do klasického prodeje, aby cenu dostal co nejvýš, opakuju stejně ideálně za asistence realitního makléře, který si za to většinou taky méně jak 3 % z prodejní ceny neřekne, nebo jestli využije nabídky investora na výkup nemovitosti a zaplatí nějaké % navíc jemu.

Nechci to popisovat až tak banálně, velice často to totiž na trhu výkupů nebývá tak snadné a investoři samozřejmě zkouší co prodávající zkousne, jak moc dolů je ochotný s cenou zajít, na jak moc nízkou cenu přikývnout. A tak někdy se „vypočítavějším“ investorům podaří koupit nemovitost například i za méně než 70 % z tržní ceny a zisk, kterého dosahují, je potom tak docela jinde. To už osobně považuju za přehnané, vůči prodávajícímu jaksi nefér obohacení, na druhou stranu taky kolikrát za jakousi neznalost (blbost) ze strany prodávajícího, že za takový peníz nemovitost vůbec prodával. Chápu, že jsou kolem toho různé povídačky od investorů (a jejich poskoků), rádoby právní (odborné) moudra (kolikrát i výmysly, lži, nepravdy) a různé vychytralé taktiky, jak zblbnout majitele a dostat tak kupní cenu na kupních smlouvách co nejníž pro realizaci maximálního možného zisku. No taky chápu jakési riziko investora například v případě výkyvu realitního trhu a pádu cen nemovitostí, které by ale neměli dělat víc než kolem 1 procenta, které do výkupní ceny započítává. K čemuž sice už delší dobu nedochází, naopak cena nemovitosti rok od roku roste a toto meziroční procentuální tempo růstu cen nemovitostí se paradoxně neustále zvyšuje, což na druhou stranu zvyšuje riziko budoucího náhlého pádu cen nemovitosti, ať už z jakéhokoli makro-mikro ekonomického důvodu.

Na druhou stranu by si každý prodávající měl být schopný minimálně sednout k internetu a projít si během několika minut např. server sreality.cz, vyhledat tady prodejní inzeráty s nemovitostmi podobnými s ním prodávanou. S podobnou lokalitou, typem – uspořádáním, stavem – stářím, ale např. velikostí pozemku, balkónu, lodžie a vytvořit si tak jednoduše základní cenovou mapu z prodejních cen nemovitostí, které se co nejvíce podobají té, kterou právě prodává. Ideálně najděte takových nemovitostí pokud možno co nejvíce, lze zprůměrovat jejich cenu a tu považovat za jakýsi středobod, výchozí bod pro nastavení zdravé prodejní ceny Vaší nemovitosti. A pokud možno nechoďte o moc peněz níž ani to nepřehánějte s její výší. Nic moc jiného (o moc odbornějšího) totiž neudělá ani samotný investor zabývající se výkupem nemovitostí nebo rozumný koncový zájemce o koupi a podle toho si jednoduše spočítá, při jaké výkupní ceně by mohl reálně dosáhnout jakého zisku. Na druhou stranu Vám to taky může pomoct obráceně nechtít za svojí nemovitost víc, než by bylo zdrávo, přemrštěnou prodejní cenu. Zkrátka Vás takový krok přivede do jakési reality a pomůže požadovat z prodeje nebo výkupu Vaší nemovitosti zlatou (zdravou) střední cenu. Ne zbytečně málo ani moc. Při tvorbě cenové mapy je ideální vyhledat si co nejvíce inzerátů podobných nemovitostí té Vaší a to v jejím co nejbližším okolí. Sreality sem uvedl záměrně, protože se stále jedná nejspíš o největší inzertní realitní server na internetu (fyzická reklama, plakáty už moc nefrčí…). A měli by tady být prakticky všechny (drtivá většina) prodávaných nemovitostí, už nejen ze strany realitek, ale i koncových majitelů, které samotná inzerce stojí o něco víc. Pokud byste chtěli hledat dál, určitě můžu doporučit konkurenční reality Idnes, nebo servery jako bazoš, krajně bezrealitky apod. Samozřejmě není směrodatné jenom to, za kolik se nemovitosti prodávají a ve finále nemusí být třeba ani z daleka za tolik prodané. Rozhodující je především taky to, za kolik se podobné nemovitosti na podobném místě už prodali v minulosti (ideálně blízké minulosti - maximálně např. několik měsíců, až půl roku), protože ceny nemovitosti se, hlavně poslední dobou, dost výrazně mění.

A tak co je ideální, aby jako krok číslo 2 pro určení zdravé prodejní ceny svojí nemovitosti prodávající udělal? „Vytáhnul paty z baráku“ a zeptal se čerstvých sousedů, za kolik tuto nemovitost koupili, popř. za kolik si myslí, že by ji prodali teď a proč.

Nepodceňte odhad tržní cen

Jako třetí krok, pokud chcete sérii ideálních kroků k určení zdravé tržní ceny svojí nemovitosti vyšperkovat, je dobré zavolat si kvalitního, důvěryhodného odhadce, který se ideálně ještě ve Vaší lokalitě vyzná, co se prodejních (tržních) cen nemovitostí týká, a od něj si nechat vypracovat odborný odhad (posudek) na tržní cenu Vaší nemovitosti. S touto můžete potom jednoduše pracovat, opírat se o fakta zde uvedené, mimo odborného technického popisu nemovitosti popř. dalších přilehlých částí i o srovnání cen podobných nemovitostí v okolí – již zmíněnou odhadcem profesionálně zpracovanou cenovou mapu, jak před investorem, s kterým řešíte výkup, tak s koncovým zájemcem o koupi Vaší nemovitosti, u kterých obou reálně hrozí jakési zpochybňování požadované ceny, snaha srazit ji pokud možno co nejníže. Což pokud máte „pevné kamfleky“ díky řádnému splnění těchto tří kroků, nemělo by se jim to (alespoň nijak výrazně) podařit. Potom to už jenom chce pevné nervy a kupní smlouvy.Pokud právě zvažujete prodej Vaší nemovitosti a to ať už formou klasického prodeje, nebo výkupu (odkupu). Neváhejte se na nás obrátit.

Máme navázané spolupráce s férovými investory, kteří chtějí na výkupu Vaší nemovitosti vydělat minimální procenta zisku ve srovnání s většinou investorů na trhu.

Máme dobré možnosti (nástroje, znalosti a kontakty), jak prodat Vaši nemovitost klasickým způsobem za maximální možnou cenu a to v minimálním možném čase. Za tuto službu si rozhodně neúčtujeme víc, než klasický realitní makléři. A zaplatit si necháme pouze v případě, že se nám to podaří, že ji vážně k Vaší plné spokojenosti takto prodáme.

Nebo zkrátka pokud máte jakýkoli dotaz týkající se tématu prodeje, výkupu (odkupu) nemovitosti, neváhejte se na nás obrátit. Rádi zcela nezávazně a bezplatně zodpovíme veškeré Vaše dotazy.

DůmDluhu.cz

Poslat nezávaznou žádost o bezplatnou konzultaci prodeje nemovitosti

Máme Vám zavolat?

Oslovte nás sami:

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sídlo: Třída Tomáše Bati 1547,
760 01, Zlín


Závěrem nám dovolte se do-představit, zároveň Vás upozornit, eventuálně varovat:

Jsme, děláme, budeme:

DůmDluhů.cz jde přirovnat k virtuální navigaci vedoucí poptávající k vytyčenému úvěrovému cíli tou nejkratší a tudíž časově, energeticky i ekonomicky nejúspornější cestou.

Ambicí je propojovat je i nadále s tím správným průvodcem (úvěrářem) nebo přepravcem (půjčujícím) schopným ve chvíli našeho oslovení ze všech nejp(i)lněji uspokojit jejich na/stávající peněžní představu a potřebu.

Ze všeho nejvíce si zakládáme na propracované analytice, nadstandardních možnostech realizace (znal(ám)ostech), spolehlivé servisní péči a zejména celk(n)ové vyzpytatelnosti, tzn. předvídatelnosti, i nakládáme ze všech nabízejících tržnice beztak nejvíce zátěže.

Naše specializace:

Srovnáváme jednotlivé nabídky partnerských poskytovatelů úvěrových produktů z ne/bankovních, soukromých a veřejně dostupných zdrojů pro spotřebitele (zaměstnance) i podnikatele (firmy), uzavíráme vítěze z hlediska momentální dostupnosti, ceny a kvality. Máme vlastní kapitál, což nás staví do role přímých poskytovatelů, k tomu uzavřené smlouvy o obchodní spolupráci se všemi slušnými ne/bankovními ústavy, družstevními záložnami i privátními investory. Dále provozujeme činnost nezávislého dluhového poradenství na základě živnostenského oprávnění. V neposlední řadě využíváme nástroje realitního trhu k dosažení rychlého zpeněžení klientovi nemovitosti v horní cenové hladině. Kromě standardního prodeje se specializujeme i na okamžitý výkup, zpětný leasing, družstevní (nájemní) bydlení a tak podobně. Předvádíme (chvástáme) se tím, že nám nevadí pro banky problémová klientela a nepodvádíme!

Čtyři dohody:

(Pro)hlášení mající informační a preventivní charakter před nedorozuměními, spory a pokutami:

První - letmý nástřel:
Všechny číselné údaje, které jsou k vidění na těchto internetových stránkách, mají čistě informativní povahu a tedy sloužit k utvoření si orientační představy, neustále se mění jako nálady či počasí a proto bychom rozhodně nestrčili nohu do soudní síně za jejich doručení každému jednomu čtenáři. Pokud si přejete počíst, či od nás vůbec můžete s něčím počítat, popř. čím skoro a přesně, jak by vypadala ona slavná, Vás nejvíce oslnivá hypoteční či realitní nabídka, na níž se zmůžeme, s výslednými hodnotami rozhodujících ukazatelů její zajímavosti zaokrouhlenými na (de)setiny, je nezbytné se s námi alespoň telefonicky zkontaktovat, nebo sejít, podělit o všechny směrodatné konkrétnosti ke své záležitosti a není problém vytvořit. Ostatně to od nás máte vždy bezplatně, nezávazně a diskrétně, takže ostrouháte jen několik jednotek času plus mentální síly a když Vám nepadne do oka, jednoduše na ni zanevřete.

Druhé - ach ta legislativa:
Děláme, seč nám síly stačí, abychom svou, legislativně ostře sledovanou činnost vykonávali v souladu s výkladem paragrafů novely zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb., která platí od 1. 12. 2016 a má za úkol ji regulovat.

Tzn. co se dá, tedy skoro nic jiného, abychom splňovali povinnosti a ne/prováděli úkony jím ukládané, zakazované při uzavírání i správě všech pohledávek majících mezi nimi co pohledávat, tudíž zběžně přeletěno:

Patřičné prověřování úvěruschopnosti úvěrovaného před jejich poskytnutím podle jím předepsaných metrik a jejich momentálních limitů a to zejména bonity (příjmů vs. výdajů) dostatečné k získání vyřizovaného spotřebitelského úvěru. Dopředu negarantujeme kladné vyřízení, nežádáme žádnou formu úplaty, předsmluvní formulář i smluvní dokumentaci dostává žadatel k nahlédnutí s dostatečným předstihem a prostorem bez jevení známek tajení i vyvíjení nátlaku, při čerpání si neúčtujeme dvojí odměnu, ani jedna z posléze inkasovaných plateb nepřesahuje arbitrem schvalované meze, dlužník má právo kdykoliv předčasně splatit a to nanejvýš za k tomuto úkonu věřitelem účelově vynaložené náklady i dalších, asi "sto šest" příkazů, které si dle libosti prostudujte na tomto externím zdroji: 257/2016 Sb. Zákon o spotřebitelském úvěru, nebo v informacích trvale přístupných spotřebiteli a reklamačním řádu.

Třetí - mírné výluky aneb výjimky potvrzující pravidlo:
Na ostatní nabízené produkty a služby, za něž jmenovitě považujeme podnikatelské úvěry pro osoby právnické (společnosti) a fyzické (živnostníky) i realitní služby, se tato legislativa nevztahuje, aniž by jevili známky jejího obcházení, nebo jakkoli jinak inklinovali k záměrnému zaměňování zaměstnanců s živnostníky kupříkladu kvůli nižší, nejen administrační zátěži.

Čtvrté - za plagiátorství na galeje:
Na vědomí se dává, že vaše plagiátorství porušuje naše autorská práva a po zásluze se trestá! Jazyk juristů tvrdí, že se jedná o takzvanou krádež duševního vlastnictví, tedy nejen sprostý, ale i ze zákona trestný čin, kdy vám po prokázání viny hrozí i v naší malé zemi nemalé peněžní postihy a doživotní odnětí licence i svobody až na 2 roky, nevzpomínaje raději karmické a jiné kárné postihy. Vyvarujte se proto jeho neblahým dopadům na vaše blaho nepro(od)váděním na tomto portále! Nehodláme dál dobrovolně (bez odporu) chodit za bezmeznou dobrotu na bezednou žebrotu. Za další implementaci námi pracně vymyšleného obsahu jedna ku jedné očekávejte odvetný akt.

Nejdietnější peněžní ob(d)nos u nás dělá 500 000 Kč, slovy půl milionu korun českých, o prostší porci Vás proto poprosíme neprosit, kór sprostší mluvou.

To platí jak u bez i zástavních úvěrů, kdy na vině je zejména naše omezená časová kapacita a nerentabilita vzhledem k výnosům z celorepublikového vyřizování menších částek.
U desetitisícových úvěrů by musela být platební zátěž pro klienta natolik vysoká, že by to hraničilo s únosností a smysluplností vůbec.
Enormně úročené nebankovní mikro úvěry nabízené na trhu jsou toho jasným důkazem.

Prostý TIP:
Chcete-li míň, zkuste banku, nebo jednu z renomovaných nebankovních společností, máte-li tam dočasně z nějakého důvodu zavřená dvířka, vřele doporučujeme zatnout zuby, toto období přečkat bez přílivu nového úvěrování a mezitím, je-li to možné, usilovat o odstranění v tomto snažení překážející závady. Pořád lepší, než skočit z louže a skončit v blátě... Nebo najít jiné východisko a bez úvěrování se tak obejít úplně. Žádný dluh = značka ideál, pro mnohé sprosté slovo.

U úvěru bez zástavy je nově nutné býti alespoň majitelem nemovitosti, omlouváme se, ale pro nemajetné nemáme v momentální nabídce vůbec nic...

Aby bylo mezi námi jasno, tak pro jistotu ještě podotýkáme, že půjčku bez zástavy nemovitosti jsme pořád ještě ochotni řešit, nebo prostě schopni. Zkrátka to jde, abychom nevyzněli příliš pyšně, ani namistrovaně.

Má to ale jeden "menší" háček a to ten, že jakožto žadatel o ni ji musíte alespoň vlastnit, přes což už u nás vláček s vaší žádostí nadále nepřejede, jen Vás teda nebude jednosměrně tlačit k jejímu ručení.


Polehčující okolnosti toho milníku, k němuž jsme dospěli neblahou osobní zkušeností:

Odedneška jsou pryč ty časy, kdy jsme se mohli usm(n)ažit, abychom lidem zhola nemajetným, zato však zplna hrdla zadluženým sloučili jejich dluhy do jednoho, o parník výhodnějšího konsolidačního úvěru.

Dalo to práce jako na kostele, odpad z toho byl teda požehnaný, odměna i vděčnost nevalná a té následné splátkové delikvence, mdloby i hanba pomyslet...

Z jedné strany to shazovali investoři jako na běžícím stole hákliví na kdejakou ptákovinu jako staré na měsíčkách, z druhé se to pak táhlo jako smrad vinou těžce nechápavé anebo letargické klientely občasně se snoubící s našimi letadlovými (offline a jet leg) stavy z přetlaku, vyřízení a averze.

A pak to najednou začalo přilétat jako kulové blesky z čistého nebe, vícero zdvižených prstů od životů, je regulérně ohrožující události, zdravotně varovná znamení, že takto už to dál (níž) jednoduše nešlo, takže jsme přestali meškat, váhavě váhat, odkládat neodkladné a málem neslyšně z posledního zbytku sil praštili do stolu, načež pronesli ono pověstné "A DOST".

Časy se hold mění, ne vždy se hodí zkostnatěle lpět na starých, dneska už nefunkčních vzorcích uvažování, a v této pohnuté době je celý žhavý půjčovat jen tak ledakomu bez patřičné nemovité opory leda dobrý dobrodruh...

S eskalující hrozbou hromadného propouštění jakožto doprovodným jevem roz(v)orání soukromého sektoru, s ní přímo spjatých výpadků příjmů, platebních neschopností, k tomu strmých pádů cen nemovitostí coby podkladových aktiv, peněz drahých jako čert a ztrácejících na hodnotě jako krypto, rozhodně není radno očekávat žádné extra rozdavačné tendence.


Závěrem:

Vás poprosíme o respektování tohoto našeho rozhodnutí a my na oplátku zase slibujeme, že vyvstane-li znovu na obzoru něco tak velkorysého a zároveň lidového, jak si obojetně představujeme,

střelhbitě vezmeme toto preventivní varování na tabuli houbou, tento z popela povstalý, nezastavovaný úvěrový produkt opět vykreslíme křídou v nejvyparáděnějším možném světle na inzertní ceduli, s níž nad hlavami pak v cuku letu bohorovně vyrazíme na slavnostní promenádu do internetových ulic.

Do té doby poněkud úlevně vyhlašujeme nevratného šlofíka, "dobro" došli, ENDE ŠLUS, dasvidania, nebo "pro nás za nás" hasta la vista, ať příliš nezníme jak proruští švábové...

Dále u něho platí, že stav ukazatelů úvěruschopnosti jako jsou příjmy, výdaje, dluhy (bonita), registry úvěrovaného i účel využití, hraje úhlavní úlohu.

Výhodnost a štědrost námi nabízených půjček bez jakékoliv zástavy musí být něčím vykoupená, tím je větší náročnost na stav registru, příjmu a výdajů (bonity) žadatele.
Tím netvrdíme, že by museli být v naprosto precizní kondici, aby ji bylo možné řešit. Na druhou stranu to ani nemůže být vyložená katastrofa.
Tyto žadatelovi kvality jsou totiž bez podmínky nemovitého zajištění jedinou zárukou řádného splácení a navrácení půjčených peněžních prostředků.
Proto představa, že je poskytovatel nechá zcela bez povšimnutí, je mylná. S vysokou mírou benevolence se setkáte jedině u těch miniaturních, na úkor toho i vysoce předražených, nebankovních půjček.
I tam by už ale půjčující měl ponovu provézt zběžné proklepnutí žadatele podobným způsobem a to z titulu jemu uložené povinnosti prověřit jeho úvěruschopnost zákonem o spotřebitelském úvěru.

Dokládané a zkoumané podklady:
Jednak u nich automaticky dochází k nahlédnutí do registrů, z nichž se bere v potaz řádnost zpětného splácení využitých úvěrových produktů a jejich momentální zatíženost, neboli žadatelova úvěrová angažovanost.

V rámci závažnosti poškození registrů platí, že by se v nich rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo nedávno oficiálně ukončené insolvence bez ohledu na splacenou část.
Pokud jsou tyto záznamy u žadatele evidovány, nabízí se řešit se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky. Jiná věc do zástavy se prozatím nepřijímá.

V rámci příjmů pak bývá u zaměstnance vyžadována pracovní smlouva na dobu ne/určitou a dokládací procedura: potvrzení o výši příjmu za posledních 6 měsíců, výpisy z účtů a výplatní pásky, nebo určitá kombinace.
U podnikatelů OSVČ tvoří základ pro doložení jeho příjmů daňové přiznaní často zohledňované za poslední 2 roky, faktury, výpisy z účtů, obraty, výkazy zisků a ztrát, bezdlužnost vůči státu a opět různý jejich poměr.
K tomu je u obou samozřejmě možné započítat různé druhy příspěvků, přivýdělků, rent, důchodů...

Manželé, kteří mají aktivní společné jmění manželů (SJM), si coby spotřebitelé musí "ze zákona i rozumu" žádat společně, žádné za zády, tajnůstkaření.

SJM neboli zkratka stvořená z počátečních písmen těchto tří slov: Společné Jmění Manželů totiž neslouží pouze k tomu, aby automaticky docházelo ke spravedlivému rozdělování (ne)movitého majetku, který po sňatku nabyde jeden z jeho účastníků, se svou drahou polovičkou v pohlavně rovnoprávném poměru 50/50, přestože se ona sama na žádné listině stvrzující její vlastnická práva zrovna nevyskytuje.

Podobným způsobem totiž může dojít k samovolnému přenášení a podvojnému přiřazování i toho dluhového, tedy úvěrového zaangažování (zatížení), které si za dobu manželství odváží "pořídit či převzít čistě sám na sebe" jeden z manželů za absence písemného souhlasu a tudíž snadno i vědomí toho druhého, kterého se tak i přesto mohou v budoucnu negativně (do)týkat případné spory vedené v souvislosti s řádným neplněním s ním spjatých povinností, přestože na úvěrových smlouvách o něm opět není ani zmínka. Jinými slovy pak, třeba z důvodu nesplácení, může dojít k věřitelovu (vymahačovu) uspokojení takto vzniklé pohledávky i z dlužníkovi poloviny majetku spadajícího do společného jmění, pokud nedisponuje žádným, výlučně vlastním.

A proto, aby byla plně zachována jakási partnerská transparentnost, musejí si u nás manželé k žádanému úvěru pokaždé přistupovat společně, mají-li mezi sebou v době podání žádosti společné jmění plně aktivní.

I zadlužení je totiž záležitostí mající důležité vazby na vzájemné soužití, k jejímuž mlžení by proto nemělo docházet už jen z principu lidskosti a zmíněné průhlednosti. O příjem silně ochuzená sestava žadatelů pak stejně v drtivé většině případů nevychází ani bonitně, což je další pádný argument pro neprodlené přesvědčení druhého z manželů k jeho přímé spoluúčasti na akci alespoň z pozice spolužadatele, potažmo budoucího spoludlužníka, který bere vítr z plachet narážkám hrdopychů typu: "Snad jsem už dospělá, plně svéprávná osoba oprávněná si rozhodovat sama za sebe a jednat, jak se mně zlíbí?!" To na každý pád jste, no též můžete být ve svých snahách zvenčí omezována, ohrožujete-li svým jednáním život bližního jako v tomto případě - (do)životního partnera.

Abyste se tak nedělo a Vy si pak mohli začít plně přetavovat své peněžní představy v realitu bez potřeby ohlížení se na rozmar manžela a žadonění o jeho souhlas, je nutné mít SJM zúžené, ideálně pak úplně rozdělené (zrušené). K tomu lze dospět buďto sepsáním předmanželské smlouvy upravující pravidla pro rozdělování společného jmění, nebo potom takovou jeho změnou provedenou kdykoliv v průběhu manželství třeba u notáře. Ten Vám po společné návštěvě (ne vážně nestačí, když přijdete sami) za pár tisíc rád rozváže křidélka a Vy si budete moct žádat a vystupovat každý sám za sebe, jak jen se Vám zachce bez nutnosti přizvání k účasti a výhledově i možnosti negativního zásahu toho druhého.

Tato tématika samozřejmě má své "světlé i tmavé" výjimky a potvrzující pravidla, stejně jako každý takový krok pochopitelně má své vlastní individuální specifika, pro i proti a tak i nároky na vhodné provedení, které je potřeba zohlednit a do výsledného díla všestranně zapracovat tak, aby sedli jako "hrnec na zadek" nejlepším zájmům obou manželů.


Více informací k této problematice si můžete přečíst: RADY A TIPY: SJM jak ho otočit ve svůj vlastní ekonomický prospěch

Na samotné myšlence vyměnit placení stále se zvyšujícího nájmu za splácení hypotéky na (jednou) vlastní bydlení sice nevidíme nic zcela zcestného, no...

... nemáte-li nic našetřené, dalšího do zástavy, zato šílenou platební minulost (morálku) a úvěruschopnost ano, pak už ano a v realitu ji přetaví jedině "podvodník", který vás ve výsledku vyjde daleko dráž než nájemník, na to vezměte jed.

Ani banky, které si půjčené peníze cucají z prstu, teda pera, teda vašeho elektronického podpisu, nedávají víc než 80% z ceny a to musíte mít všechno pünktlich, cajk, nehledě na to jejich nedávné lichvářské vybarvení a neumazání dodnes.

Po soukromníkovi pak nemůžete chtít, aby se svými řeholí vydřenými a nastokrát zdaněnými penězi kouzlil kolem sta procent kupní, poté zastavované a možná i prodejní hodnoty pořizované nemovitosti a nejlépe je ještě úrokově podstřelil, abyste ho divže neukamenovali za to, že je nejen škudla ale i nenažranec.

Ještě chvíli nám tady budou nořit, válčit, strašit a omezovat pod nosem, nezaměstnanost vyskočí jak z trampolíny, výplaty a tržní ceny sletí za výdělky z většiny podnikatelských činností jak po skluzavce, vy mu přestanete platit dřív, než se jeho zástavní právo stihne na katastru uvelebit, zabydlet a mu nezbyde než ji střelit se ztrátou třeba třiceti procent, ne-li hůř, nebo v ní zůstat finančně trčet s prsty zkříženými i na nohách a dlouhé večery se potají modlit za brzkou otočku, výstřel a co největší pohojení toho pohnojení, nejlépe vývar. Zatímco vy si to budete spokojeně lebedit zpátky v nájmu, nohy v luftu, dlouhý kouř a nulová ztráta. Při vší úctě, to víte že jo...

Taky mějte na paměti, že první dekádu stejně jde i v bance většina splátky na úmor úroků a dlužná jistina vám ubývá poskromnu, takže toho po pěti vážně moc neumažete, tak to taky nemusí být žádná sláva...
Samozřejmě taky záleží na tom, v jaké fázi vývoje cen na realitním trhu se k tomuto kroku "dokopáváte". Vzhledem k tomu, že ten býčí již asi máme na jistou dobu za sebou a ztuhle hledíme medvědovi do očí, tím spíš může být úprk do pronajaté nory vítězná, životní úspory zachraňující strategie, neb zmíněný propad ceny slavnostně zakoupené nemovitosti pod tu pořizovací, natož zůstatek hypotéky, je pramálo příjemná záležitost a pradávno známá zase ta, že tomu, co umí v krátkém časovém úseku samo násobně vrůst, nebude činit zas takový problém padnout stejným tempem a dílem hubou dolů. A držko pády málokomu chutnají.

Zkrátka a jednoduše, pokud tedy nemáte vyhlédnutou nemovitost, na kterou se nemůžete vynadívat, při jejímž obývání vám plesá srdce od samé radosti, máte to štěstí, že jste ji vyštrachali za vyloženě směšné peníze a nebo vám přináší extra užitek (výdělek v podnikání), které by případný pokles vykryli, byli dostatečné silnou záplatou na to "vykrvácení", pobýt si ještě v nájmu, rok, dva si počkat, jak se situace vyvrbí, když už jste to vydrželi doteď, nemusí být zas tak špatný nápad.

Riziko, že vám doteď jak o život uhánějící vlak ujede ještě dál a jaktěživ už na něho nestihnete naskočit, je z mého pohledu značně menší, než že po této "menší" zastávce začne sjíždět dolů kopce a na nespočtu jednotlivých zastávek cesty bude trpělivě vyčkávat na sporadicky a opatrně naskakující cestující, pokud teda nevykolejí a nevydá se střemhlav na výplach pánevního dna, z něhož se bude roky pracně sbírat. Po přihlédnutí k okolnostem a své skeptické nátuře bych se přikláněl, nebo minimálně nedivil krasojízdě jako na horské dráze ve stylu č. 2.

A nevyužitá (promarněná) příležitost může být lepší než trpká zkušenost...

Navíc, nedosáhnete-li na hypotéku ani ze vznášedla, netřeba to řešit a už vůbec ne věšet hlavu. Nemáte zač...


To si zase nalejme čisté info. Ne, vážně Vám nikdo nezaplatí celý vysněný baráček za miliony, když jste si na něho doposud nenašetřili ani korunu (dvacet tisíc fakt nic neřeší), nemáte co dalšího zastavit a navíc byste dle prokazatelných příjmů a zákonných ukazatelů bonity bezpečně neutáhli ani dvoutisícovku měsíčně navíc, nebo jsou vaše registry jeden velký paskvil, takže dát se tak vsadit na vaši schopnost řádného splácení, respektive absenci opožděné splátky, máte to s kurzem tak 46:1 v prospěch vašeho selhání to dokonce hned v prvním roce kalendáře.

Přibližně počítejte, že minimálně 20% budete muset "někde vyškrábnout", anebo hypotéku do-zajistit další nemovitostí v této hodnotě. Pokud byste se tím náhodou dokázali dostat na LTV nějakých 60%, může Vám toho být odpuštěno mnohem víc, neboť to je zhruba strop u nebankovní hypotéky Standard, avšak "na oplátku" u ní počítejte s podstatně vyššími provozními náklady.

Taky pochopitelně můžete mít tak absurdní štěstí, že se Vám podaří sehnat nemovitost s tržní hodnotou 5 milionů za 3. V takovém případě však počítejte s našim okamžitým dotazem: "Proč by vám ji kdo prodával za 3, když by ji mohl prodat za 5?". Nebude-li ve vaší odpovědi obsaženo něco ve smyslu rodinného příslušníka, dobrého kamaráda, nebo obchodního partnera, spíše počítejte s našim nesouhlasným stanoviskem.

Stejně tak, ostatně jako všude, může pomoct, podaří-li se Vám si k sobě sehnat takzvaného spolužadatele, který dohání vaši tristní ziskovost, nebo platební morálku. Natvrdo se tak však může stát, že začnete v úvěru doslova zavazet, překážet (mu) v jeho vyřízení. Ano, víme, že jste si ho k sobě dočasně přibrali, a chápeme, že opustit ho, nechat hypotéku i kupovanou nemovitost čistě na něm, není nic moc, ale hold jinak to kolikrát nepůjde, a navíc mezi námi děvčaty... Jestli ho potom z žádosti vyvážete, až se registry či příjmy "vyléčíte", nebo ho v ní nahradíte, vyjde prakticky nastejno, čili je prašť jak uhoď. Jen je potřeba dopředu vyladit a přednastavit.

Zákonodárci zákona o spotřebitelském úvěru novelizované stanovy, které nám zpestřují profesní životy od roku 2016, se snažíme dodržovat na 101%.

U všech zpříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Počínaje tím, že nám dostatečně prověřený a všechny ⬆ rysy úvěruschopnosti splňující úvěrovaný před vyplacením jemu s dostatečným předstihem a bez náznaků zatajení i nátlaku předložené a jím přijaté nabídky úvěru NIC neplatí, ani dvojitě při něm, a konče...

Životní časy, energie, nervy, administrační, provozní paušály, amortizace, benzíny, ani ty sladkůstky a kávy, bez kterých by to nešlo a neměly spolu tu čest, nic z toho nejde za vámi, pokud si nesáhnete na slibované peníze.

V žádném z případů nám žadatel neplatí poplatek dopředu.
V každém případě je možné účtovat za předčasné splacení pouze administrační náklady, které se s tímto úkonem přímo pojí.
Ceník všech uplatňovaných poplatků a potenciálních pokut splňuje zákonem ustanovené limity, jejichž překročení by znamenalo praktikování takzvaného nadměrného obohacování, které se řadí mezi neoprávněné a tudíž trestuhodné přestupky...


Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na vlastní dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). To nerozporuje výše zmíněné, nebo ani jedna z těchto plateb nejde v náš prospěch.

Dále... Dopustíme-li se v průběhu sjednání hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.

V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.

Odkazy na naše sociální sítě:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225.
Vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele.
Hypoteční mág, realitní makléř, soukromý investor...

WBO: written by owner / not AI nor copy
Copyright © 2012 - 2024 DůmDluhů.cz
Vaše nefalšovaná dluhová speciálka

powered by Weboo + Joomla: