Existuje nebankovní americká hypotéka bez podvodu?

Zveřejěno dne: 31.08.2014
Autor: Tomáš Maček

Americká nebankovní hypotéka umožňuje získat peníze za rozumných podmínek oproti zástavě a na cokoliv i přes jisté "mouchy", které se neodbytně vznášejí zejména nad registry, příjmy a závazky žadatele, čímž mu zabraňují v jejich připsání běžnou bankovní cestou.

Našich TOP 5 klíčových slov:
schůdnost svoboda úspora slušnost konstantnost

A co všechna ta nebezpečenství, kterých hrozeb jsme si u nebankovních hypoték dozajista do jednoho vědomí? Existuje tam někde natolik slušný investor, aby jednak nabídl příznivé náklady a současně je neměl za lubem drasticky navyšovat?

Vy se tak mohli stoprocentně spolehnout na jejich výši v průběhu celého svého splácení, měli jistotu jejich neměnnosti a tím pádem jste nemuseli nečekaně čelit neurvalému prodražování, které by v konečném důsledku mohlo skončit fiaskem, respektive nesplácením, zesplatněním a ohrožením zastavené nemovitosti..??

A víte Vy vlastně vůbec, v čem může takové podvodné jednání alias "šmelení" spočívat? Na jakých hypotečních "švestkách" vás můžou nachytat, co všechno tedy vzít v úvahu a na co si rozhodně dát pořádný pozor, abyste jim nesmyslně nenaletěli a nemuseli mu v budoucnu čelit "tváří v tvář"?

Že ne?? Tak na to všechno společně nahlédněme v následující písemnosti...


Approved, neboli schváleno. Předpokládáme, že podobně pozitivní, dozelena zbarvený náčrtek rukou samotného bankéře si přál na složku se svou hypoteční žádostí získat každý, kdo se kdy osmělil k jejímu podání. Ono když je všechno krásné, čisté a dostatečné, udělí Vám ho tuze rád a ještě vám tam s vlídným úsměvem na tváři přidá vlastní autogram. V takové případě není velice co řešit, prakticky se jen stačí soustředit na vyjednání co nejkvalitnějších podmínek.

Realita je však taková, že ne každému se takový verdikt poštěstí spatřit. Oplývá-li člověk různými nedostatky, které systém banky důkladně hodnotí, hrozí, že nemilosrdně "vyplivne" negativní výsledek. Pozor na předčasné radovánky, neboť ten, na rozdíl od nedávno dělaných antivirových testů, neznačí nikterak dobré zprávy. Naopak tím chce říct, že jste pro banku nezajímavým klientem a tudíž Vám "svoji" hypotéku nehodlá "prodat". To se potom pracovník banky, či oslovený hypoteční makléř po všech těch sebevědomých gestech zmůže akorát na soucitně zkroušený pohled. Některý se neobtěžuje ani s jeho nasazením, předstíráním, jen vám tam červenou flákne denied, tedy zamítnuto, poukáže na dveře a pokračuje dál.

Právě v této prekérní situaci se snažíme být, byť definitivně odmítnutému, nápomocní tak, že chytneme jeho žádost, stanovíme správnou strategii a dotáhneme ji do zdárného konce, kterým je čerpání nákladově nenáročné a morálně nezávadné hypotéky.

"Veďte své kroky správným směrem, neopakujte své chyby a už žádné další zbytečné narážení, prodlužování a tedy prodražování."

Co přesně vyjadřuje hledaný výraz hypotéka, i jakou vlastnost jí propůjčuje přídomek nebankovní, předpokládáme, že každý ví. Člověk si chce zkrátka půjčit peníze, oproti nimž je ochotný zastavit nemovitost. I přesto mu v bance odmítají vyhovět, přičemž se odvolávají na různé nesrovnalosti.

"Tam nesedí to, tam nestačí tamto, tam je nutné ještě ono..."

Z tohoto titulu je nucený zapátrat na trhu nebankovních hypoték, kde je tolerance vůči nim na značně vyšší úrovni. Vzhledem k nižšímu stupni "standardnosti" tohoto prostředí to ovšem platí rovněž o různých nebezpečenstvích netrpělivě zde číhajících. Ty posléze hrozí ještě výrazně větším navyšováním už tak vysokých nákladů v porovnání s oním bankovním.

"V čem tyto nebankovní chytáky mohou spočívat, čemu je radno se vyvarovat, abyste se s nimi nemuseli zanedlouho mít "tu čest", Vám prozradíme níže, stejně jako se toho můžete spoustu dozvědět i na hlavní produktové podstránce.

Když se ještě pozastavíme u třetího označení Americká, daleko od pravdy je ten, kdo se domnívá, že je jí nutnost vycestovat do Spojených států a přivézt si ji sem, co dává příčinu jejímu dodatečnému označení Americká. Naopak ji u nás můžete najít téměř na každém rohu, aniž byste na ni museli stát řadu jako do tuzexu. Aniž bychom ve skutečnosti tušili, co za dobrodruha přesně přicupitalo s tímto pojmem, jednoduše se jím jal vyjádřit její bez-účelovost, čili možnost ji využít za jakýmkoli (ne)myslitelným účelem. Tedy vyjma praní těch špinavých, kšeftování s narkotiky, či supportu jednoho ze jdoucích ve šlépějích pana Ládina. No to mně řekněte, který blázen by měl chuť tak dneska činit...

Termín nebankovní americká hypotéka bez podvodu skrývá hned několik důležitých podmínek. Pojďme se na ně společně podívat.

Slovo „nebankovní“ znamená, že hypotéku nabízí nebankovní firma. Pokud požadujete nebankovní hypotéku, nejspíš vám nebyla schválena hypotéka v bance z důvodu slabšího příjmu, nebo záznamu v registru. Nebankovní instituce jsou schopny nabídnout sice na úrocích dražší hypotéku než banka, ale zato nedbají na záznamy v registru dlužníků, nepožadují doložení příjmu či uvedení účelu využití. Vyšší úrok je pochopitelný, protože nebankovní firma funguje zcela odlišně od bank. Peníze nebankovních firem pochází od soukromých investorů, kteří mají zájem své peníze uložit pokud možno s minimálním rizikem a slušným ročním zhodnocením.

Problém s jakoukoli nebankovní službou je hrozba její neregulovanosti, která otevírá prostor pro různé nekalé praktiky dopouštěné na "civilním" obyvatelstvu. Každý, počítáme, z historie zná spoustu příběhů lidí finančně oholených důkladněji než od Střihorukého Edvarda, finančně zruinovaných víc než Persepolis a připravených o nemovitost lépe než premiant na zkoušku.

Slovo „americká“ je zde poměrně zbytečný pojem. Nebankovní hypotéky totiž můžete vždy využít za jakýmkoliv účelem. Označení „americká“ znamená, že u hypotéky nemusíte uvádět účel použití.

Třetí slovo je „bez podvodu“. Zde od nebankovní společnosti vyžadujete, aby bylo její jednání bez podvodů. Ne jednou jste si mohli přečíst o nekalých praktikách nebankovních firem. Ale u nás se tomuto chování můžete vyvarovat. Obezřetnost je na místě, protože v České republice působí spousta nemorálních firem, které chtějí z klienta „vytřískat maximum“.

My máme jednoduché řešení. Snažíme se díky našim exkluzivním možnostem a kontaktům žádat o půjčky a hypotéky pro vás v bankách. Zde jsme schopni sjednat úvěr i když jste byli zamítnuti, nebo by jste za standardních podmínek bankovu neprošli. To vám zajistí nejenom maximální výhodnost, ale také férovost = bezpečí.. Banky jsou totiž pod kontrolou ČNB a státu, a tak se v bankovním sektoru žádné nekalé praktiky nedějí. Pokud se nám schválení do banky nepodaří, nebo to vaše možnosti nedovolují, nabízíme také férové nebankovní hypotéky. U nás je nebankovní americká hypotéka bez podvodu určitou samozřejmostí.

Důležité upozornění!


Veškeré financování řešíme od OD ČÁSTKY 300 000 Kč. Žádosti o menší peníze nemají možnost pověření specialisté vyřizovat z kapacitních důvodů.

Z důvodu omezených kapacit nejsme schopni celorepublikově řešit požadavky klientů na menší peníze. Žádosti o desetitisícové půjčky prosím neposílat. 

Půjčku bez zástavy nemovitosti je možné sjednat pouze pro žadatele, který má akceptovatelný stav registru a dostatečnou výši doložitelného příjmu vzhledem ke svým výdajům.

Musí tak být splněna zákonná povinnost prověření bonity žadatele a také dosažení jejich potřebných hodnot. Jako příjem se akceptuje především pracovní smlouva na dobu neurčitou u žadatele zaměstnance nebo poslední 2 podané daňové přiznání, pokud je žadatelem OSVČ. K tomu je samozřejmě možné započítat různé druhy: příspěvků, rent, důchodů a v některých případech také přivýdělků. V registru by se rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo oficiální ukončení insolvence. Pokud tyto záznamy u žadatele jsou, bude nejspíš možné řešit pouze zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky.

Neumíme řešit hypotéku na koupi nemovitosti, kdy má žadatel vyloženě špatný stav registru, slabé příjmy a zároveň třeba žádné vlastní peníze (akontaci).

V takovém případě může žadatel zvýšit své šance na získání výhodného financování, pokud k sobě dokáže sehnat spolužadatele s potřebným příjmem a stavem registru. Dalším řešením je nabídnout do zástavy ještě jinou nemovitost nad rámec té kupované. Zvýšit šance na zdráné sjednání může taky schopností "přispět" ke kupní ceně alespoň 10% ze svých (nebo po rodině půjčených) peněz.

Pokud budou registry poptávajícího v naprosto tristním stavu, nebo bude dosahovat mizerné výše jeho doložitelný příjem. Nejsme kouzelníci a pokud se klient neposnaží, aby dostatečně zlepšil parametry svojí poptávky, nebude nejspíš možné požadované financování koupě řešit.

A argument typu, že přece proto poptáváte nebankovní, abyste si mohli nemovitost koupit a ještě k tomu v ideálním případě získat peníze navíc na rekonstrukci nebo na poplacení všech bez zástavních dluhů, které máte... To je prosím pěkně požadavek naprosto mimo mísu. Nebankovní sektor je totiž schopný zafinancovat maximálně 60% z tržní ceny nemovitosti, která jde oproti ní do zástavy. To v převedené řeči čísel znamená, že by žadatel o nebankovní hypotéku na koupi musel mít našetřené alespoň 40% z její pořizovací ceny, nebo potom tuto hypotéku patřičným způsobem dozajistit nezatíženou nemovitostí s odpovídající hodnotou.
Mimochodem, za tržní cenu se v případě koupě ve většině případů považuje cena kupní. A to bez ohledu na to, kolik se domníváte, že tržní cena vámi kupované nemovitosti ve skutečnosti je. Nebankovní firma se jednoduše zeptá, proč by jako měl někdo prodávat nemovitost za nižší cenu, než za kolik ji reálně prodat může? Řekně, že tržní cena je přece cena, za kterou se nemovitost prodá(vá). Takže pokud se opravdu nejedná o výhodný kup například v rodině nebo v dražbě, bude se nejspíš při určení tržní ceny vycházet právě z ceny kupní.
Navíc je dobré si uvědomit, kolika procenty bývá ryzí nebankovní hypotéka úročena. Pod 10% se u ní podíváte jedině stěží. Narozdíl o bankovní hypotéky totiž neumí účelové využití hypotéky (kam financování koupě spadá) nijak zvýhodnit. Všechny "nebankovky" jsou prostě bezúčelové (Americké) a tím pádem podobně úročené bez ohledu na účel využití. A to by potom muselo být "sakra výhodné" koupě, aby se vám to oplatilo nebankovně financovat. K tomu všemu snad netřeba dodávat, že se hypotéka na koupi řadí mezi spotřebitelské hypotéky a je proto nutné splňovat zákonnou bonitu i u nebankovní hypotéky na koupi (nejedná-li se o nákup podnikatelského objektu se záměrem ho využít ke své podnikatelské činnosti).

Samozřejmě ale financování nákupu nemovitosti nebankovní hypotékou možné je v případě shody na výše uvedeném. Dá se tak zafinancovat rychle koupě, pokud je to možné a Vám to dává ekonomický smysl a potom převést do daleko levnější banky bez jakéhokoli poplatku hned, jakmile to především časový prostor a stav registru klienta dovolí. V této fází přefinancování do banky je taky vhodné řešit navýšení, pokud jsou potřebné peníze navíc. To lze, jak jsme si řekli, až do 90-ti % z ceny nemovitosti. Nicméně neměli byste kvůli svojí "naivitě" plynoucí z pouhé "neinformovanosti" výrazně přesahovat výše definované hranice. Uvědomme si, že to hlavní, v čem je v tomto případě jeho přidané hodnota, je tolerance jakkoli špatného stavu registru. A za ten si poptávající "pěkně" zaplatí. A tak je vhodné si rozmyslet, i když na nebankovní financování dosáhnete, jestli pro vás není ekonomicky vhodnější variantou počkat si na den, kdy bude možné získat hypotéku přímo v bance.
Toto mějte alespoň rámcově na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru, který přišel v platnost 1. 12. 2016 a to na 101%.

U všech spříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Před vyplacením požadovaného financování nám poptávající neplatí jakýkoli poplatek dopředu.

V žádném z případů nám klient neplatí poplatek dopředu.

Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). Ani jedna z těchto plateb však není odměnou pro nás.
Pokud se v průběhu sjednání dopustíme hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.
V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.


Obecné informace

Šedesátá, 7018/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • +420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225. Je vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele. Jsou nabízeny jeho úvěrové možnosti (bankovní i nebankovní) úvěrové poradenství v rámci živnostenského oprávnění + nabídky investorů v rámci tipařských smluv. Dumdluhu.cz je internetový portál, projekt sloužící především ke kvalitnímu úvěrovému, dluhovému poradenství.

Řídíme se zákonem o spotřebitelském úvěru platným od 1. 12. 2016. Vždy u našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů před jejich poskytnutím k posouzení schopnosti splácet - prověření bonity klienta. Dále nedochází k dvojím odměnám a jsou dodržena všechna další kritéria zákona uvedené v informacích trvale přístupných spotřebiteli a v reklamačním řádu.

Některé údaje uvedené na těchto internetových stránkách se nevztahují na spotřebitelské úvěry poskytované podle zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb. Jedná se především o úvěry podnikatelské, realitní služby...

Copyright © 2012 - 2022 Dumdluhu.cz