Nejlepší (hypoteční) půjčka, která existuje, se dá získat takto

Zveřejěno dne: 10.04.2019
Autor: Tomáš Maček
Jak je možné vyřešit svoji nesnadnou finanční situaci co nejelegantněji?

Co je opravdu nápomocné a zároveň reálné řešení na úvěrovém trhu (bankovním, nebankovním), nebo na trhu realitním?

3 (+1) dobré cesty (pokud nepůjčí strejda Frank, nebo se zrovna nevydaří v loterii), jak vhodně získat peníze ze svojí nemovitosti.

Nejenom o tomto se dočtete v tomto článku kliknutím na „pokračovat ve čtení"

Hned na začátku si ujasněme naše možnosti v případě, že nemovitost nemáme a potřebujeme peníze z půjčky třeba na spojení všech našich nevýhodných závazků (dluhů) v jeden, na rekonstrukci, renovaci, podnikání, nebo na cokoli jiného.

Možnosti půjčky, kdy nemusí jít do zástavy nemovitost, je na nebankovním trhu hodně omezená. To znamená že firmy, které by byly schopné půjčit větší stotisícové částky za zajímavého úroku a na další splatnost a zároveň akceptovali slabší výpis z registru u žadatele, na trhu z mého pohledu zkrátka nejsou. Nebavím se o nevýhodných mikropůjčkách, které bývají cestou do ještě větších problémů.

Trh každodenně sleduji, a pomineme-li nabídku úvěrových produktů od zavedených nejmenovaných firem, které nejspíš všichni známe, je to opravdu hodně slabé. A je dobré zmínit, že získat zde úvěr není nijak snadné. Zamítají vysoké množství poptávajících, kterým se následně omluví, že jim není možné peníze poskytnout, ať už z příčin negativního záznamu v registru nebo slabší bonity. Nejspíš vysoká rizikovost pro případ nesplácení a náročnost vymoct v takovém případě vyšší částky zpátky je pro vstup do tohoto odvětví pro firmy nezajímavá.

Proto zde platí pravidlo, že buďto se Vám podaří získat (nám pro Vás sjednat) půjčku v bankovním sektoru, která je výhodná, bezpečná, nebo lze zkusit zavedené nebankovní firmy. Nemějte od nebankovních firem přehnaná očekávání co se týká půjček bez zástavy nemovitosti, nejsou zde příliš dobré možnosti.


Když se zmíníme o hypotečních produktech, kdy je možné manipulovat s jakoukoli nemovitostí (domem, chatou, bytem, pozemkem, polem, lesem, komerčním objektem...)

Bankovní hypotéka

Asi nikoho nepřekvapí, že suverénně nejoptimálnějším úvěrovým řešením na trhu je výhodná (možnost dlouhé splatnosti, velice nízkého úroku a tím pádem i celkového přeplatku a splátky) a tím pádem i bezpečná BANKOVNÍ HYPOTÉKA. Tato by současně měla být v takové výši, aby kompletně pokryla záměr poptávajícího. Aby se nestalo, že mu pochybí peníze na realizaci zamýšleného, ať už zaplacení veškerých dluhů, rekonstrukci, nebo koupi čehokoli.

U takové hypotéky je minimální riziko díky její výhodnosti, že by dlužníka v budoucnu ohrozila například nemožností ji splácet, nebo nějakou výraznou změnou podmínek…

Pro její získání je oficiálně nutné mít prakticky naprosto čistý registr a dostatečný doložitelný příjem, bonitu. Nicméně horší stav registru u žadatele je přes nás možné do určité míry řešit a je tak reálná šance, že se nám podaří bankovní hypotéku poptávajícímu sjednat, i když není registr v naprosto skvělém (bezchybném) stavu. No zároveň nutno podotknout, že by se v registrech neměli nacházet záznamy typu nedávného zesplatnění, exekuce, nebo insolvence. Nejsme kouzelníci.

Víme, že bankovní hypoteční produkt by byl pro našeho poptávajícího nejlepším řešením. Proto se snažíme primárně vždy sjednat tento produkt přes dobré možnosti (znalosti, zkušenost, kontakty…), které máme. Až když se po prověření (pro klienta zcela nezávazném a bezplatném) přesvědčíme, že toto bankovní řešení přes nás není aktuálně možné, může být dobrým přechodným řešením nebankovní hypotéka, nebo jiný mimobankovní produkt.

Nebankovní spolehlivé produkty

Na druhém místě je potom možné nabídnout několik MIMOBANKOVNÍCH FÉR PRODUKTŮ (řešení) za ROZUMNÝ ÚROK, které je stejně dobré (pro dobro poptávajícího spíš nutné) vnímat jako přechodné (dočasné) řešení (překlenutí období aktuální nemožnosti dostat se do banky).

Této dočasnosti je potřeba mimo jiné přizpůsobit strategii, ideálně nastavit dobu splatnosti na maximum (většinou 20 let) pro získání minimální splátky a mít možnost kdykoli a ideálně zdarma (bez poplatku, sankce) poslat výjimečnou splátku, nebo jednorázově doplatit a to právě bankovní hypotékou, kterou se v budoucnu například od 1 do 4 let podaří na 98 % sjednat.

Dále se dá pro nižší měsíční splátku nebankovní hypotéka nastavit například na tzv. bezanuitní splácení, kdy člověk platí měsíčně jenom úrok nebankovní hypotéky a celou zapůjčenou dlužnou částku (jistinu) vrátí až na konci při jednorázovém doplacení, které je možné udělat v ideálním případě kdykoli a bezplatně opět z bankovní hypotéky.

Ono stejně i při anuitním splácení, kdy jde z měsíční splátky část krom úroku i na jistinu, jde na snížení celkové dlužné částky (jistiny) z měsíční splátky ze začátku tak mizivé % a za prvních pár let se i u bankovní hypotéky – o to méně u hypotéky nebankovní poníží jistina tak málo, že to nemá ani smysl moc řešit. A tak je dobré se i po tomto zajímat u nebankovní hypotéky. Ne že by to udělalo nějaký velký rozdíl ve splátce, no každé snížení dobré.

Nebo je možné jít ještě dál a pro naprosto minimální měsíční platbu poptávat splácení jen části dojednaného úroku pro ještě menší měsíční splátku s tím, že zbytek úroku se doplatí na konci.

Odkup nemovitosti

Zmíněno jen okrajově. Kromě hypotečního řešení, nebankovních firem nabízející nebankovní hypotéky, kdy se jednoduše půjčí peníze a na základě toho jde „jen“ klasické zástavní právo na nemovitost“, která dál zůstává ve vlastnictví poptávajícího, klienta. Na mimobankovním trhu se taky nachází možnost řešení formou odkupů nemovitostí, třeba s jakousi možností, aby zůstal klient dál v pronájmu ve „své“ nemovitosti, které už ale není na rozdíl od nebankovní hypotéky majitelem a následně si co nejdřív (většinou do 4 let) mohl nemovitost v budoucnu koupit (třeba z bankovní hypotéky, na kterou už potom dosáhne) zpátky.

Samozřejmě nemůže poptávající očekávat ani v tomto případě, že dostane 90–100 % z hodnoty svojí nemovitosti, ale je možné se dostat podstatně výš, než je tomu u hypotéky nebankovní, která často naráží na 60 % strop. Taky samozřejmě formou nájemného zaplatí nějaké peníze navíc, ale pořád pokud je firma slušná, mohlo by to být pro klient vhodnější řešení, než nebankovní hypotéka. Jediné čemu se nejspíš poptávající v takové případě nevyhne, je platba daně 2 krát 4 %.

Za mě pokud se poptávající rozhodne pro takové řešení a to bude právně v naprostém pořádku, aby se nevystavil riziku ani realizující investor a sám poptávající, nemusí to být rozhodně špatně. Ale zase moc záleží na tom, s kým (u jaké firmy) se rozhodne toto řešení realizovat. Tím, že přestává být majitelem nemovitosti, se vystavuje riziku, že pokud „cokoli“, může se velice rychle muset vystěhovat a nezůstane mu už nic. A tím, že tato firma získá nemovitosti za necelou tržní cenu, přijde tak zbytečně klient o peníze, než kdyby radši zavčas nemovitost třeba prodal, zaplatil si všechno a měl klid.

Prodej nemovitosti

Jako poslední třetí možnost velice dobrého („důstojného“) řešení potřeby peněz je jednoduše prodej nemovitosti za její maximální možnou cenu.

Je to rozhodně mnohem lepší řešení, než si vzít nebezpečnou nebankovní hypotéku, nefér s nereálně podstřeleným úrokem, skrytými sankcemi, které mají za cíl z klienta v budoucnu „vyždímat-vytřískat“ možné maximum. Nebo než sáhnout po nebankovní hypotéce, i když fér, která nedokáže svojí výší pokrýt celý potřebný záměr poptávajícího (např. poplatit závazky, zrekonstruovat…), nebo kterou pro její vysokou splátku nebude schopný v budoucnu utáhnout. A tak by hrozilo v budoucnu další prodražování neuhrazených drahých dluhů (závazků), nebo nabírání dalších nových drahých půjček („vytloukání klín klínem“). Což by mohlo ve finále vést v exekuci, insolvenci což by mimo jiné mělo neblahý dopad na samotnou nebankovní hypotéku – i když původně fér, hodně by se mohla prodražit zesplatněním.

Klasický prodej nemovitosti za maximální možnou cenu umožní realizovat kompletně záměr poptávajícího a to konečně až do rovných 100 % z tržní ceny nemovitosti a to bez jakéhokoli dalšího budoucího zadlužení, zatížení úrokem. No je zde dobré odečíst cca 4 % za kompletní realizaci prodeje makléřem, pokud se k tomuto rozhodnete a najdete schopného, který vážně dokáže prodat Vaši nemovitost za její maximální cenu a bez to naprosto bez starostí - Vašeho zatížení. K tomuto máme dobré nástroje, schopné prodejce, oslovte nás pro nezávaznou schůzku v případě teoretického zájmu řešit. Čtyřprocentní daň z převodu nemovitosti Vás mine (nevztahuje se na Vás), neboť tuto pro Vás naštěstí v takovém případě platí po novu sám kupující.

Tento záměr může být jakýkoli, nicméně často se jedná u poptávajících o ukončení veškeré jejich zadluženosti, aby potom mohli začít naprosto nový život bez dluhů a většinou (pokud nejsou dluhy ve stejné výši, nebo vyšší než je samotná hodnota nemovitosti) taky s peněžní rezervou, která jim zůstane z prodeje nemovitosti za možné maximum i po úhradě všeho potřebného.

A až v budoucnu dosáhne poptávající na bankovní hypotéku, až mu ji dokážeme sjednat, což může být otázka několika měsíců, většinou maximálně 4 let, po které se čistí bankovní registr od všech záznamů i těch závažných jako jsou zesplatnění, exekuce, insolvence. Může si koupit svoji nemovitost zpátky, pokud bude na prodej – a třeba za méně než za kolik prodal - člověk nikdy neví, nebo si koupit (nebo postavit) nemovitost vedle, třeba za podobný peníz a o parník lepší. A to hlavně za bezpečnou bankovní hypotéku na koupi nemovitosti za pár procent ročního úroku na dlouhou splatnost, kterou osobně vnímám jako jediný „v pořádku" dluh, který si člověk může vzít.

I tak může vypadat Vaše budoucnost, když se odpoutáte od všech „ale“ v přítomnosti, které Vás připoutávají k Vaší nemovitosti a proto Vám její prodej nejde na mysl. I na prodej za maximální možnou cenu máme velice dobré nástroje a možnosti, neváhejte nás oslovit.

Stejně tak se na nás obraťte se svojí situací, potřebou peněz. Nezávazně, bez jediného poplatku pro nás dopředu, vyhodnotíme Vaše možnosti a potřeby.

Uděláme maximum pro nalezení a sjednání optimálního řešení na míru.

Poslat nezávaznou žádost o bezplatnou konzultaci hypotéky


Důležitá upozornění:


Úvěry řešíme od OD rámce 300 000 Kč, žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

To platí jak u bez i zástavních úvěrů, kdy na vině je zejména naše omezená časová kapacita a nerentabilita vzhledem k výnosům z celorepublikového vyřizování menších částek.
U desetitisícových úvěrů by musela být platební zátěž pro klienta natolik vysoká, že by to hraničilo s únosností a smysluplností vůbec.
Enormně úročené nebankovní mikro úvěry nabízené na trhu jsou toho jasným důkazem.

Prostý TIP:
Chcete-li míň, zkuste banku, nebo jednu z věhlasných nebankovních společností, nejde-li to dočasně z nějakého důvodu, doporučujeme toto období přečkat bez úvěrování a mezitím, je-li to možné, usilovat o odstranění překážející závady, nebo najít jiné východisko a bez úvěrování obejít úplně. Pořád lepší, než skočit z louže a skončit v blátě...

U půjčky bez zástavy je nově nutné, aby byl žadatel zároveň vlastníkem nemovitosti.

Aby bylo mezi námi jasno, tak pro jistotu ještě podotýkáme, že půjčku bez zástavy nemovitosti jsme pořád ještě ochotni řešit, nebo prostě schopni. Zkrátka to jde, abychom nevyzněli příliš pyšně, ani namistrovaně.

Má to ale jeden "menší" háček a to ten, že jakožto žadatel o ni ji musíte alespoň vlastnit, přes což už u nás vláček s vaší žádostí nadále nepřejede, jen Vás teda nebude jednosměrně tlačit k jejímu ručení.


Polehčující okolnosti toho milníku, k němuž jsme dospěli neblahou osobní zkušeností:

Odedneška jsou pryč ty časy, kdy jsme se mohli usm(n)ažit, abychom lidem zhola nemajetným, zato však zplna hrdla zadluženým sloučili jejich dluhy do jednoho, o parník výhodnějšího konsolidačního úvěru.

Dalo to práce jako na kostele, odpad z toho byl teda požehnaný, odměna i vděčnost nevalná a té následné splátkové delikvence, mdloby i hanba pomyslet...

Z jedné strany to shazovali investoři jako na běžícím stole hákliví na kdejakou ptákovinu jako staré na měsíčkách, z druhé se to pak táhlo jako smrad vinou těžce nechápavé anebo letargické klientely občasně se snoubící s našimi letadlovými (offline a jet leg) stavy z přetlaku, vyřízení a averze.

A pak to najednou začalo přilétat jako kulové blesky z čistého nebe, vícero zdvižených prstů od životů, je regulérně ohrožující události, zdravotně varovná znamení, že takto už to dál (níž) jednoduše nešlo, takže jsme přestali meškat, váhavě váhat, odkládat neodkladné a málem neslyšně z posledního zbytku sil praštili do stolu, načež pronesli ono pověstné "A DOST".

Časy se hold mění, ne vždy se hodí zkostnatěle lpět na starých, dneska už nefunkčních vzorcích uvažování, a v této pohnuté době je celý žhavý půjčovat jen tak ledakomu bez patřičné nemovité opory leda dobrý dobrodruh...

S eskalující hrozbou hromadného propouštění jakožto doprovodným jevem roz(v)orání soukromého sektoru, s ní přímo spjatých výpadků příjmů, platebních neschopností, k tomu strmých pádů cen nemovitostí coby podkladových aktiv, peněz drahých jako čert a ztrácejících na hodnotě jako krypto, rozhodně není radno očekávat žádné extra rozdavačné tendence.


Závěrem:

Vás poprosíme o respektování tohoto našeho rozhodnutí a my na oplátku zase slibujeme, že vyvstane-li znovu na obzoru něco tak velkorysého a zároveň lidového, jak si obojetně představujeme,

střelhbitě vezmeme toto preventivní varování na tabuli houbou, tento z popela povstalý, nezastavovaný úvěrový produkt opět vykreslíme křídou v nejvyparáděnějším možném světle na inzertní ceduli, s níž nad hlavami pak v cuku letu bohorovně vyrazíme na slavnostní promenádu do internetových ulic.

Do té doby poněkud úlevně vyhlašujeme nevratného šlofíka, "dobro" došli, ENDE ŠLUS, dasvidania, nebo "pro nás za nás" hasta la vista, ať příliš nezníme jak proruští švábové...

Dále u ní platí, že stav jeho registrů, příjmů, dluhů (bonity) i účelů hraje zásadní úlohu.

Výhodnost a štědrost námi nabízených půjček bez jakékoliv zástavy musí být něčím vykoupená, tím je větší náročnost na stav registru, příjmu a výdajů (bonity) žadatele.
Tím netvrdíme, že by museli být v naprosto precizní kondici, aby ji bylo možné řešit. Na druhou stranu to ani nemůže být vyložená katastrofa.
Tyto žadatelovi kvality jsou totiž bez podmínky nemovitého zajištění jedinou zárukou řádného splácení a navrácení půjčených peněžních prostředků.
Proto představa, že je poskytovatel nechá zcela bez povšimnutí, je mylná. S vysokou mírou benevolence se setkáte jedině u těch miniaturních, na úkor toho i vysoce předražených, nebankovních půjček.
I tam by už ale půjčující měl ponovu provézt zběžné proklepnutí žadatele podobným způsobem a to z titulu jemu uložené povinnosti prověřit jeho úvěruschopnost zákonem o spotřebitelském úvěru.

Dokládané a zkoumané podklady:
Jednak u nich automaticky dochází k nahlédnutí do registrů, z nichž se bere v potaz řádnost zpětného splácení využitých úvěrových produktů a jejich momentální zatíženost, neboli žadatelova úvěrová angažovanost.
V rámci závažnosti poškození registrů platí, že by se v nich rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo nedávno oficiálně ukončené insolvence bez ohledu na splacenou část.
Pokud jsou tyto záznamy u žadatele evidoványnabízí se řešit se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky. Jiná věc do zástavy se prozatím nepřijímá.

V rámci příjmů pak bývá u zaměstnance vyžadována pracovní smlouva na dobu ne/určitou a dokládací procedura: potvrzení o výši příjmu za posledních 6 měsíců, výpisy z účtů a výplatní pásky, nebo určitá kombinace.
U podnikatelů OSVČ tvoří základ pro doložení jeho příjmů daňové přiznaní často zohledňované za poslední 2 roky, faktury, výpisy z účtů, obraty, výkazy zisků a ztrát, bezdlužnost vůči státu a opět různý jejich poměr.
K tomu je u obou samozřejmě možné započítat různé druhy příspěvků, přivýdělků, rent, důchodů...

U manželů se společným jměním je nutné, aby si "ze zákona i rozumu" žádali společně.

SJM neboli zkratka stvořená z počátečních písmen těchto tří slov: Společné Jmění Manželů totiž neslouží pouze k tomu, aby automaticky docházelo ke spravedlivému rozdělování (ne)movitého majetku, který po sňatku nabyde jeden z jeho účastníků, se svou drahou polovičkou v pohlavně rovnoprávném poměru 50/50, přestože se ona sama na žádné listině stvrzující její vlastnická práva zrovna nevyskytuje.

Podobným způsobem totiž může dojít k samovolnému přenášení a podvojnému přiřazování i toho dluhového, tedy úvěrového zaangažování (zatížení), které si za dobu manželství odváží "pořídit či převzít čistě sám na sebe" jeden z manželů za absence písemného souhlasu a tudíž snadno i vědomí toho druhého, kterého se tak i přesto mohou v budoucnu negativně (do)týkat případné spory vedené v souvislosti s řádným neplněním s ním spjatých povinností, přestože na úvěrových smlouvách o něm opět není ani zmínka. Jinými slovy pak, třeba z důvodu nesplácení, může dojít k věřitelovu (vymahačovu) uspokojení takto vzniklé pohledávky i z dlužníkovi poloviny majetku spadajícího do společného jmění, pokud nedisponuje žádným, výlučně vlastním.

A proto, aby byla plně zachována jakási partnerská transparentnost, musejí si u nás manželé k žádanému úvěru pokaždé přistupovat společně, mají-li mezi sebou v době podání žádosti společné jmění plně aktivní.

I zadlužení je totiž záležitostí mající důležité vazby na vzájemné soužití, k jejímuž mlžení by proto nemělo docházet už jen z principu lidskosti a zmíněné průhlednosti. O příjem silně ochuzená sestava žadatelů pak stejně v drtivé většině případů nevychází ani bonitně, což je další pádný argument pro neprodlené přesvědčení druhého z manželů k jeho přímé spoluúčasti na akci alespoň z pozice spolužadatele, potažmo budoucího spoludlužníka, který bere vítr z plachet narážkám hrdopychů typu: "Snad jsem už dospělá, plně svéprávná osoba oprávněná si rozhodovat sama za sebe a jednat, jak se mně zlíbí?!" To na každý pád jste, no též můžete být ve svých snahách zvenčí omezována, ohrožujete-li svým jednáním život bližního jako v tomto případě - (do)životního partnera.

Abyste se tak nedělo a Vy si pak mohli začít plně přetavovat své peněžní představy v realitu bez potřeby ohlížení se na rozmar manžela a žadonění o jeho souhlas, je nutné mít SJM zúžené, ideálně pak úplně rozdělené (zrušené). K tomu lze dospět buďto sepsáním předmanželské smlouvy upravující pravidla pro rozdělování společného jmění, nebo potom takovou jeho změnou provedenou kdykoliv v průběhu manželství třeba u notáře. Ten Vám po společné návštěvě (ne vážně nestačí, když přijdete sami) za pár tisíc rád rozváže křidélka a Vy si budete moct žádat a vystupovat každý sám za sebe, jak jen se Vám zachce bez nutnosti přizvání k účasti a výhledově i možnosti negativního zásahu toho druhého.

Tato tématika samozřejmě má své "světlé i tmavé" výjimky a potvrzující pravidla, stejně jako každý takový krok pochopitelně má své vlastní individuální specifika, pro i proti a tak i nároky na vhodné provedení, které je potřeba zohlednit a do výsledného díla všestranně zapracovat tak, aby sedli jako "hrnec na zadek" nejlepším zájmům obou manželů.

Více informací k této problematice si můžete přečíst: RADY A TIPY: SJM jak ho otočit ve svůj vlastní ekonomický prospěch

Hypotéku na koupi s nulovým jměním, do-zajištěním a KO úvěruschopností spíš nedáme.

Nalejme si čisté info. Ne, vážně Vám nikdo nezaplatí celý vysněný baráček za miliony, když jste si na něho doposud nenašetřili ani korunu (dvacet tisíc fakt nic neřeší), nemáte co dalšího zastavit a navíc byste dle prokazatelných příjmů a zákonných ukazatelů bonity bezpečně neutáhli ani dvoutisícovku měsíčně navíc, nebo jsou vaše registry jeden velký paskvil, takže dát se tak vsadit na vaši schopnost řádného splácení, respektive absenci opožděné splátky, máte to s kurzem tak 46:1 v prospěch vašeho selhání to dokonce hned v prvním roce kalendáře.

Přibližně počítejte, že minimálně 20% budete muset "někde vyškrábnout", anebo hypotéku do-zajistit další nemovitostí v této hodnotě. Pokud byste se tím náhodou dokázali dostat na LTV nějakých 60%, může Vám toho být odpuštěno mnohem víc, neboť to je zhruba strop u nebankovní hypotéky Standard, avšak "na oplátku" u ní počítejte s podstatně vyššími provozními náklady.

Taky pochopitelně můžete mít tak absurdní štěstí, že se Vám podaří sehnat nemovitost s tržní hodnotou 5 milionů za 3. V takovém případě však počítejte s našim okamžitým dotazem: "Proč by vám ji kdo prodával za 3, když by ji mohl prodat za 5?". Nebude-li ve vaší odpovědi obsaženo něco ve smyslu rodinného příslušníka, dobrého kamaráda, nebo obchodního partnera, spíše počítejte s našim nesouhlasným stanoviskem.

Stejně tak, ostatně jako všude, může pomoct, podaří-li se Vám si k sobě sehnat takzvaného spolužadatele, který dohání vaši tristní ziskovost, nebo platební morálku. Natvrdo se tak však může stát, že začnete v úvěru doslova zavazet, překážet (mu) v jeho vyřízení. Ano, víme, že jste si ho k sobě dočasně přibrali, a chápeme, že opustit ho, nechat hypotéku i kupovanou nemovitost čistě na něm, není nic moc, ale hold jinak to kolikrát nepůjde, a navíc mezi námi děvčaty... Jestli ho potom z žádosti vyvážete, až se registry či příjmy "vyléčíte", nebo ho v ní nahradíte, vyjde prakticky nastejno, čili je prašť jak uhoď. Jen je potřeba dopředu vyladit a přednastavit.

Na 101% se podvolujeme zákonu o spotřebitelském úvěru, který začal terorizovat 1. 12. 2016.

U všech spříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Před vyplacením žádoucího financování nám poptávající neplatí benzín, amortizaci ani kafé.

V žádném z případů nám klient neplatí poplatek dopředu.

Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). Ani jedna z těchto plateb však není odměnou pro nás.
Pokud se v průběhu sjednání dopustíme hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.
V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.


Obecné informace

Šedesátá, 7018/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • +420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225. Je vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele. Jsou nabízeny jeho úvěrové možnosti (bankovní i nebankovní) úvěrové poradenství v rámci živnostenského oprávnění + nabídky investorů v rámci tipařských smluv. Dumdluhu.cz je internetový portál, projekt sloužící především ke kvalitnímu úvěrovému, dluhovému poradenství.

Řídíme se zákonem o spotřebitelském úvěru platným od 1. 12. 2016. Vždy u našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů před jejich poskytnutím k posouzení schopnosti splácet - prověření bonity klienta. Dále nedochází k dvojím odměnám a jsou dodržena všechna další kritéria zákona uvedené v informacích trvale přístupných spotřebiteli a v reklamačním řádu.

Některé údaje uvedené na těchto internetových stránkách se nevztahují na spotřebitelské úvěry poskytované podle zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb. Jedná se především o úvěry podnikatelské, realitní služby...

Copyright © 2012 - 2022 Dumdluhu.cz