Dluhy pod levnou a robustní střechou.
Rostou o sto šest? Postaráme se o to.
Lekly Vás zlé zprávy kolem hypotéky?
Kupte si léky z eshopu naší apotéky.
Vykurýrují vší neduhy z vaší reality.
Přestřelené splátky i přeplatky ❔
Provádění krouhání na plátky 👇
Bez podvádění, rouhání, prohlídky❕

 KONZULTOVAT
bezodkladně konzumovat kapitál
splatit vše, platit míň, mít klid
zachránit si tak nemovitost
neztratit za nehoráznost
potom dát do banky
nebo prodeje
za dost
Send  info@dumdluhu.cz
Abacus  
KALKULOVAT
Peace
 KOOPEROVAT

KULTIVOVAT nebankovní kult
kultovností a sofistikovaností
nás motivuje, no nic proti gustu
nechat si uzmout Víc od úst
tzv. kulminovat výdaje
a pak i konfiskovat majetek
neznámou konkurencí
nesahající nám po patu vývoje
a proto se ani nestíhající inspirovat.
DD Vám dodá libovo(ln)ou likviditu z ne/movitosti i přesto:
že jste ji pro nedostatečnou kredibilitu nedostali od bank
za netrénovaným okem jen těžko rozeznatelných podmínek ⤸
✅ už 6,8 %/rok, až 80 % LTV a 30 let
ty poté udrží konstantní, nelikviduje
❌ nastražené vícenáklady, příplatky
╰┈➤ záruka úroku a úspory až 86 %
📣 pouze se zástavou a od 500 tis Kč
O
 
 předem i za předčasné splacení
12
 let zkušeností, přímý poskytovatel
slušný a spolehlivý, provize provizorní
👀 Další kréda

Ne-banka ne dražší než banka?
Paranormální realita dneška.
A ta neparanoidní realizace...
Nevstup na riziko vlastní ztráty.
Zatímco Vás zabavily tyto stránky
oni svatostánky tak pěti lidem.
Co to vzít konečně vážně
a út(sk)okem DD??
Přerostlé splátky i přeplatky? 📉 Krouháme na plátky = úspora až 86 % ≠ rouháme❕ Už za 6,8 % na 30 let a 12 letu. Ikona telefonu zdarma 777465451 Poslat info@dumdluhu.cz Počitadlo kalkulace  konzultace Mír kooperace
kultivace nebankovního kultu kultovností a sofistikovaností je naše ambice, no nic proti gustu ostrouhat z dosti víc nákladové kulminace a pak i konfiskace majetku od neznámé konkurence, která nám na stupnici vývoje nedorostla ani po ostruhy a proto jsme pro ni studnicí obsahové inspirace
Co děláme? Dáváme druhé šance klientům, nad kterýma v bance ohrnuli nos, dostat za obdobných podmínek na cokoli libov(oln)ou likviditu z (do) ne/movitosti a tím přestát toto období bez utrhání na účtu, ba dokonce typické likvidace. Statistika: než jste ho stihli ↑ zkonzumovat oni zbylé LTV tak z pěti lidem, co přestat dělat stejnou chybu, brát to na lehkou váhu, no plnou parou vpřed, út(sk)okem ⇩DD⇩

Refinancování nebankovní a podnikatelské hypotéky

Zveřejěno dne: 19.01.2021
Autor: Tomáš Maček

Skutečnosti k rozumnému refinancování nebankovní a podnikatelské hypotéky:

Refinancování (přeúvěrování) podnikatelské hypotéky podléhá podobným pravidlům, které se taktéž vztahují na všechny nebankovní uzavřené před rokem 2017.

Jinými slovy nepodléhá téměř žádným, takže to při troše neopatrnosti může vyjít na majlant.

Co tedy dělat, když je v roce 2021 hlavním příkořím hypotéka:

A) nebankovní
B) podnikatelská

, které se svým zástavním právem vězí na listu vlastnickém nemovitosti podobně neodbytně jako váš titul jejího majitele?

Na co je radno nezapomínat, pokud je jejich vyplacení pro maximální možné zlevnění vašich primárním zájmem?
Potažmo se jich chcete zbavit už jenom z principu jejich otravnosti, nevyzpytatelnosti, nebo pro zvýšené nebezpečí v podobě nadměrného prodražení v případě budoucího podniknutí nákladných opatření ze strany nepříliš slušného věřitele vůči vaší osobě?
V této souvislosti se nemusí vyplatit přehlédnout ani podobně smýšlející článek, který se však spíše věnuje refinancování hypotéky ve a vně fixaci a naleznete ho: TADY.
Současné podnikatelská hypotéka toho má hodně společného s tou nebankovní uzavřenou před rokem 2017 a to v tom smyslu, že se ani na jednu z nich nevztahují povinnosti pramenící z novely zákona o spotřebitelském úvěru, která právě na přelomu let 2016 a 2017 spatřila světlo světa.

Věřitelé u nich nejsou tolik svazování všemožnými omezením a mají tak daleko volnější ruce nejenom při samotném poskytování, ale také správě jednotlivých pohledávek, kam se řadí také jakési určování strategie, "omezování" svobody dlužníka jeho zatížením různě nákladnými průběžnými poplatky a pokutami.

Pravidla tohoto nového úvěrového zákona samozřejmě zasáhla také klasické bankovní hypotéky, avšak už těch ona nákladovost nikdy nebyla nikterak dech vyrážející. Myšleno za poslední léta před jeho zavedením. Lidé staršího věku by se jistě rozvzpomněli na časy, kdy se běžně stavělo za peníze půjčené od banky, jež byly zatížené nadmíru výživnými 13 ti % ročně.

Jak si jistojistě svedete sami odvodit z jeho názvu, svými restrikcemi zasáhl pouze úvěrový svět spotřebitelů a půjčovatelů peněz pro ně. Ať už z jakéhokoliv důvodu (nedopatření, zištného záměru, lenosti, nenucenosti, shodou pouhých náhod, osudu nebo třeba v kombinací s působením štěstěny) onen podnikatelský jim poměrně důstojně odolal a zůstal úspěšně stát stranou jimi nezasažený.

S tím se pojí nejedna výhoda, ale taky hrozba vašeho kapitálu. Asi to zní docela podivně, když jste to právě vy, kdo si hodlá půjčit cizí peníze, jenomže zdaleka ne každý půjčkový poskytovatel dopředu smířen s tím, že bude vyžívat čistě z dohodnutých úroků průběžně připisovaných na jeho konto s každou jednou vaší splátkou s tím, že si od něho můžete jednorázovým doplacením "frnknout" kdykoliv si umanete.

A to je přesně to, co byste Vy jakožto dlužník, měli pro své ekonomické dobro vyžadovat. Nikdo ostatně počítám nechce vlézt do "pařátů" půjčujícímu, který na něho bude zkoušet všemožné "serepetičky", jenom aby z něho extrahoval víc peněz, než kolik bylo dopředu dohodnuto. Nějaké průběžné pokuty, navyšování úroků, nebo odrazování od jednorázového doplacení či převedení jinam prostřednictvím nemístného pokutování... To ať si každý laskavě strčí do špic.

Jenomže právě toto vám v zákonem 257/2016 Sb. prozatím neregulovaných úvěrech dosti reálně hrozí. Po chuti vám sice může být, že jejich poskytovatelům žádný přísný zákon nekafrá do řemesla, nesvazuje je při jeho vykonávání a můžou si tak půjčit téměř komukoliv, koho sami uznají za vhodného kandidáta, takže také vám.

Značně proti srsti vám však může následně být spousta praktik, které proti vám bude moct věřitel uplatnit, aniž byste se měli jak pořádně právně bránit, neboť žádná extra ochranná opatření pro vás jakožto dlužníka zkrátka neexistují. Přijde-li tak na spor, nebude se velice na co odvolávat, za kým utíkat, jak bránit.

Proto jakmile se jednou bude záhlaví vámi podepsaných úvěrových smluv honosit nadpisem PODNIKATELSKÝ, vězte, že je to první, dosti signifikantní příznak toho, že to s budoucím refinancováním nebude žádný med. Podobně to funguje také tehdy, kdy se naopak na jejich zápatí zobrazuje termín podpisu zaznačený čísly vypovídajícími o dni na časové ose nastalém někdy před měsícem prosincem roku 2016. O to více, je-li jeho poskytovatelem NEBANKOVNÍ subjekt.

V těchto případech se mějte na pozoru, možná ještě lépe začněte být na poplach, neboť se vám při vyhovění vaší žádosti na dodání vyčíslení mohou dvakrát protočit zorničky a zároveň razantně zatočit hlava při představě všech těch věcí, které byste za tak mastnou pokutu mohli mít.

Stejně tak nemusí být nadvakrát příjemné zjištění, že vám byl z nějakého, ne zrovna důležitého opodstatnění rapidně navýšen úrok, prý právoplatně přiúčtován pocítitelný poplatek, nebo dokonce zesplatněný celý úvěr za následného neoblomného příkazu na brzké vrácení všech dlužných peněz a to včetně ustanovené, nikterak skromné pokuty.

A co potom ono vyloženě třešňovité a do úzkostí přivádějící zjištění, že se proti takovým rozhodnutím nebudete mít v podstatně jak bránit. Žádné extra dlužníkovo bezpečí hájící řádky k dohledání v zákoně, z jejich porušení byste potom mohli věřitele osočit a napadnout...

To se potom můžete prakticky odvolávat jedině na dobré mravy, na které dneska jenom málokdo nekašle, takže představa, že toho váš věřitel nechá a vyhoví vašim představám čistě pro své čisté svědomí, karmické nezatížení a nebo doputování do věčného království, je sama o sobě docela zcestná. V arsenálu vám zůstane leda tak hrozba požalováním tatínkovi, jestli toho nehodlají neprodleně nechat.

Samozřejmě se najdou situace, ve kterých je možno najít "slabé" místo, to napadnout a přinejmenším tak docílit ponížení napáchaných peněžních škod klientovi. Případně vzniklé ztráty alespoň zahojit nalezením nákladově dostatečně atraktivního úvěrového řešení, kterým se ona nepříliš čestná pohledávka vyplatí a její majitel tak "vykopne" z "LVčka" vašeho baráku či bytu podobně jako nezvaný host z jeho dveří.

Samozřejmě člověk musí být dostatečně znalý na to, aby věděl, jak na to. My o tom za ty roky víme své, takže budete-li chtít vypomoct z vyplacením nebankovní podnikatelské nebo spotřebitelské hypotéky tak, aby to proběhlo co možná nejhladčeji, za minima odporu i nákladů a zároveň bylo výsledné řešení cenově co nejpříznivější, alespoň víte, na koho se můžete obrátit a spolehnout.

Číslo k vytočení najdete vpravo nahoře, stejně jako nezávaznou žádost k okamžitému odeslání.

AD 1. -> nebankovní:

Jo nebankovní hypotéka, to není žádný med, co si budeme povídat.

Vsadím se, že vám nedali ani tolik, kolik jste původně potřebovali za realizaci svého záměru. Prý k tomu nedostačovala hodnota vaší nemovitosti.

Úročení je tam takové, že by to porazilo velbloudě, což pro vás znamená takovou splátku, že by ji měl ze svého královského platu problém utáhnout snad i chirurg.

Celkový přeplatek jste raději ani nepočítali, aby se vám z toho čísla nezamotala hlava a nezačalo smrákat před očima. Přece už tak máte svých starostí dost, že ano. Hlavně makat jako šroub od nevidím do nevidím, hlavně abyste tu do výšin vyšponovanou splátku dokázali poslat včas. Ještě to by vám tak chybělo, abyste se opozdili a zavdali tak příčinu k uplatňování zatraceným postihů. Dobře víte, že by mohlo v nebankovním podání snadno hrozit zesplatnění, což v překladu znamená vrácení celého vašeho dluhu včetně nestoudné pokuty. Markantností její výše jsou nebankovky vyloženě pověstné a řečí čísel nezřídka kdy přesáhnou celý jeden násobek původního zůstatku.

A to do toho samozřejmě nepočítáte ty pekelně drahé půjčky, které vám kvůli tomu, že nebyli ochotni půjčit víc, zůstali kolem, nebo které jste si nabrali, abyste vůbec dokázali vyžit vzhledem ke všem těm neustále rostoucím nákladům na život, aby na něho vůbec bylo.

S představou, že byste si ho snad ještě nějak užili, už jste se raději pro klid vlastní duše rozloučili. Zbytečně se uvnitř trápit "naivními" představami o šťastném a svobodném bytí, nabíráte poněkud reálnější představu o životě, v jehož většině nejspíš stejně budete v jednom kole... Sice jste tím ztratili velkou část svojí lidskosti, no lepší, než se utápět v žalu. A víně... Maximálně tak prospaná neděle, nebo prohýřená v jakémsi polomrtvém polospánku.

A to zrovna nemusíte klepat na vrata důchodového věku, jak by se jeden domníval, ale klidně se nacházet kolem třicátého a čtyřicátého roku života, kde byste měly být plní elánu, energie a pozitivity (teď nemyslím té kovidové). Naštěstí vzdát to vám jaksi nebylo dáno do povahy, ani tím nehodláte ublížit svým milovaný, či udělat radost nenáviděným. Ale na věčný odpočinek a mnohými slibovanou posmrtnou blaženost už se při pohledu na všechnu tu hrůzu (zrychlenost - rozlétanost, vyčerpanost, prázdnotu, nelidskost a nečistotu - bordel kolem) docela i těšíte, to zas ne že ne.

Pokud máte tu čest dlužit na nebankovní hypotéce, která vás zatěžuje o poznání citelnějším:

I. okleštěním vašeho svobodného práva nakládat se "svojí" nemovitostí dosahujícího ve srovnání s bankami znatelnějších omezení

II. ohrožení vašeho vlastnictví samotné nemovitosti nevýhodností podmínek nasměrovaných proti vám jakožto dlužníkovi

III. peněžním nákladem, který musíte jejímu poskytovateli hradit jakožto odměnu za postrádání půjčených peněz

její refinancování nejlépe na hypotéku bankovní tak pro vás může mít blahodárný efekt nebezpečně se podobající tomu, který vám navodí zapití mlékem po pozření extra pálivého chilli s tím rozdílem, že oheň do úst se vám nejspíš po chvíli vrátí, kdežto nebankovka už ne, nepohnojíte-li to v budoucnosti vyloženě znovu. Pro druhé přirovnání a sice, že je mnohdy otázkou doslova života a "kšeftem pro pohřebáky", nemusíme chodit daleko.

Očekávám proto jednohlasé shodnutí se na tom, že rozdíl mezi mezi nimi je naprosto markantní a ze všech existujících pohledů nákladových ukazatelů, co jich na světě je, jasně mluvící ve prospěch bankovní varianty.

Mít značně dražší a razantně riskantnější nebankovní, nebo "směšně" levnou a zcela standardní bankovní hypotéku, to je doslova jako "modrá a růžová", "láva a led" či "preso bez mléka a cokoli s příchutí kávy". Daleko od skutečnosti se nenachází ani přirovnání k pěší túry při azuru po horských pěšinách a celodenní práci v uhelném dole. Která je která, to asi netřeba upřesňovat.
Ale nejsme tady, abychom rozšiřovali svoji slovní zásobu o různé příměry. Jste tady, abyste ušetřili peníze, respektive vyvarovali se zbytečným nákladům. A jak jednou pronesl jeden moudrý muž, rozdíl mezi vydělanými a ušetřenými penězi z vaší perspektivy není ve svojí podstatě žádný.

Co se týká v pořadí druhé zmíněné varianty, pokud vaši nemovitost i peněženku zatěžuje hypoteční zástavní právo od kteréhokoli zástupce nebankovních trhu, je výhledově nanejvýš ekonomicky úsporné vyplatit ho a zaměnit tak ideálně za bankovní, o světelné roky cenově příznivější variantu.

Nebude-li to z nějaké prekérní příčiny momentálně možné, jde využít taky náhradního a dočasného řešení v podobě o poznání méně nákladnější nebankovní alternativy s tím, že mise s vytyčený cílem v podobě vytažení z bankovní peněženky finanční obnos dostatečný pro její refinancování se uskuteční v dohledné době, jakmile k tomu budou příhodné podmínky a vybavení.

Zkrátka pokud to hold nepůjde okamžitě, budou se vaše vyhlídky průběžně sledovat a refinancování z nebankovní na bankovní hypotéku se provede, jenom co to okolnosti umožní. Mezitím lze situaci stabilizovat výhodným, férovým a tím pádem taky bezpečným nebankovním hypotečním úvěrem.

Je totiž pochopitelně potřeba, aby se předem podařilo zdárně splnit celou řadu bankovních a zákonných podmínek.

Tomu, že podobné věci řešíme "dnes a denně" již téměř deset let, vděčíte razantnímu nárůstu vašich šancí na zdárné nabytí bankovní hypotéky a brzké doputování do jednoho z bankovních domů. Z těch se můžete těšit, vydáte-li se na společnou cestu s jedním z našich specialistů.

Vy dopředu, ostatně jako vždy, nic neplatíte, Neexistují tak žádná rizika, která by vás mohly jakkoli ohrozit. Jednoduše tím nemáte co ztratit, zato k získání je toho hodně.

Proto by nic nemělo bránit tomu, abyste vyjádřili svůj zájem, podělili se s námi o podrobnosti k vašemu požadavku a obratem si nechali vyhodnotit situaci a navrhnout 1. reálné, 2. cenově příznivé řešení.

Jako motivaci k takovému činu můžete uplatnit heslo "co nejdříve do banky" a pro jeho brzké přetavení do reality se vydat na cestu s námi.

"nebankovní hypotéko morfuj aneb volím si tebe bankovní zástavo":
Vaše nemovitost je zatížená zástavním právem, které má své kořeny v nebankovním hypotečním úvěru patřícím jednomu z poskytovatelů na trhu. Tím vyloženě trpí váš krevní tlak, kvalita spánku a v zdaleka ne poslední řadě také obsah vaší virtuální peněženky. Dopřejte si trochu klidu, co vám doporučuje doktor, by pro vás nejspíš představovalo ekonomickou pohromu.

A to nejenom kvůli číslu, které značí vaši pravidelnou a povinnou měsíční splátku, které se jen stěží vyvarujete a na níž většinou vyděláte ve stylu: "tak to při mně snad stáli všichni svatí", ale také vyloženou katastrofu představující peněžní sankci, která by po jejím pozdním poslání pravděpodobně promptně připochodovala.

Každý se předpokládám shodne, že zástavu od kterékoli z nebankovních firem na trhu a její celou dlužnou částku je nanejvýš vhodné vyplatit z bankovní hypotéky a provézt tak jejich zdárnou záměnu. Jinými slovy refinancování nebankovní hypotéky na bankovní by bylo naprosto zlaté a proto je průběžná snaha o to nanejvýš opodstatněná, přičemž nejmoudřeji ve svém ekonomickém zájmu učiníte, když bude jeho vyřízení probíhat za asistence úvěrového specialisty, nebo ho přímo svěříte do jeho plné režie se slovy "zařiď to, ať to mám hotové co nejdříve a co nejlevněji".

Samozřejmě musí být předem splněna celá řada bankovních a zákonných požadavků, avšak díky tomu, že podobné věci řešíme "dnes a denně stále dokola" již téměř deset let, sami si dokážete představit potenciální přínos a nárůst vašich vyhlídek na nedaleké nadělení bankovní hypotéky, vydáte-li se na tuto cestu s jedním z našich specialistů.

Vy dopředu, ostatně jako vždy, nic neplatíte, tím pádem nic neriskujete a tak když se ozvete s heslem "chci co nejdříve do banky", nemáte tím co pokazit. K získání je toho ale mnoho, benefity, na které můžete natažením ruky dosáhnout, si můžete přirovnat třeba k jednomu z těch horních. Pokud to nepůjde okamžitě, budou se vaše šance průběžně sledovat a refinancování z nebankovní na bankovní hypotéku se provede ihned, jakmile to okolnosti vaší situace umožní.
Co když chci refinancovat nebankovní hypotéku aneb 3 k tomu podstatné informační bloky:
Předčasné refinancování nebankovní hypotéky:

Nebankovní firmy se stejně jako bankovní mohou řídit podle starých zákonných pravidel a tedy podle čistě podepsaných smluv, pokud byly tyto smlouvy o nebankovní hypotéce podepsány před započetím roku 2017.

Pokud byly, může si nebankovní firma za předčasné doplacení účtovat prakticky libovolnou pokutu. Opět to může být zcela bez nákladu, nebo třeba za 1% z vrácené částky. Záleží na tom, u které firmy nebankovní hypotéku máte a jak k předčasnému doplacení přistupovala. Protože ale velké množství z nich se právě na tomto snažilo zbohatnout, nejspíš to nebude levná záležitost.

Naopak smlouvy podepsané po svátcích vánočních roku 2016 by mělo být možné doplatit za "pár drobných":

Naopak u všech smluv bankovních i nebankovních spotřebitelských (hypotečních) úvěrů, které byly podepsané po vánocích roku 2016, se nejspíš dočkáte velice levné možnosti jednorázového předčasného doplacení a tedy i jejich převedení v době fixace. Vlastně k tomu musíte mít splněnou ještě jednu podmínku a to aby byla hypotéka kompletně (do) vyčerpaná.

V tomto směru sice záleží na individuálním posouzení ze strany každé banky, nebo nebankovní společnosti zvlášť. Zákon je v tomto směru ale poměrně striktní.

V některých případech tak umíme zajistit, aby to měl klient zcela zdarma, nebo za minimální poplatek potřebný na pokrytí administrativních nákladů poskytovatele. :-)

Ještě než se dostaneme k odpovědi na předchozí otázku, řekněme si, co by se mohlo hodit znát člověku, který dluží na nebankovní hypotéce.

  1. Protože se u málokteré z nebankovních hypoték stanovuje fixace v klasické podobě jako u bank, bavíme se spíše o možnosti refinancovat v průběhu splatnosti, než v průběhu fixace. Strategie jednotlivých nebankovních firem před prosincem 016 byly různé, některé i tak umožňovali refinancování svojí nebankovní hypotéky zdarma kdykoli v průběhu splatnosti. Jiné (ty podstatně méně férové) měly strategii takovou, že chtěli doplatit úrok dokonce za celou dobu splatnosti, o který tím přišli. Vyčíslení zůstatku nebankovní hypotéky tak mohlo být klidně o vyšší desítky procent vyšší, než jejich klient původně očekával. Nicméně vše bylo uvedené v hypotečních smlouvách, proto se o možnost předčasného splacení měl člověk zajímat zavčas, než smlouvy podepsal. A toto naprosto základní pravidlo platí dodnes. Pořádně čtěte úvěrové smlouvy, ptejte se "co kdyby", ideálně si je nechejte zkontrolovat vašim právníkem, který vás bude varovat před možnými riziky a úskalími, které na vás mohou po jejich podpisu čekat.
  2. Pokud jste hypoteční smlouvy na svojí nebankovní hypotéce podepsali dříve, než jste si rozbalili dárky pod stromečkem v roce 2016, může tak být pokuta za předčasné splacení prakticky jakákoli. Vše kolem ní by mělo být přesně popsané v sekci předčasného splacení v hypotečních smlouvách. Samozřejmě je možné v případě, že vám pokuta za předčasné splacení nebankovní hypotéky přijde přehnaně vysoká, smlouvy napadnout a celé počínání označit třeba za snahu o nadměrné obohacení. Potom je otázkou, jak se k tomu soud postaví. U smluv, které vešly v platnost před tímto datem, je však podstatně vyšší pravděpodobnost, že s tím nepůjde "nic moc" udělat. Naopak u všech nebankovních hypotečních smluv, které jsou podepsané po tomto datu a zároveň nejsou vedené jako podnikatelské nebankovní hypotéky (!!!), je šance na výraznou minimalizaci sankce za předčasné splacení veliká. Zákon se totiž staví v případě sporů výrazně na stranu spotřebitele, je k němu benevolentní a to má dopad i na možnost předčasného splacení (vyčíslení) nebankovní (spotřebitelské) hypotéky.
  3. Pokud je ale vaše nebankovní hypotéka vedená v "podnikatelském duchu". Pokud máte v úvěrových smlouvách často uváděno slovo podnikatelský. I když třeba jediné, co jste kdy podnikli, byl maximálně tak výlet do nízkých Tater. A bylo po vás na začátku vyžadováno založit si IČO, aby bylo možné hypotéku vyřídit. Samozřejmě jste do toho šli. Tehdy se ve svojí podstatě jedná o podnikatelský úvěr, nikoliv úvěr spotřebitelský. A protože u něj nedošlo počínaje vánocemi 2016 k žádným výraznějším změnám, jede se zde stále podle starých pravidel i ve smyslu předčasného doplacení. A tak bez ohledu na to, kdy byla taková hypotéka sepsána, může za něj být jejím poskytovatelem vyžadována prakticky jakkoli vysoká pokuta. Jak sem řekl, jsou firmy slušné, které to umožní zdarma, nebo za 1% ze zůstatku nebankovní hypotéky. Jsou ale taky firmy, které si na předčasném splacení chtějí "namastit kapsy" a k současnému zůstatku si za něj přičtou desítky procent.

AD 2. -> podnikatelská:

Jó podnikání, to je v dnešním korporátně konglomerátním světě nelehká řehole a uspět v něm tvrdý oříšek.
Vás, výkvěte a chloubo tržní ekonomiky, s prominutím necháme na pospas úvěrovým predátorům.
Snad jste dostatečně chytří, schopní a energičtí, abyste si sami dokázali dát na všemožné nevole dostatečně dobrý pozor, ne?
Navíc jste v nadcházejícím systémovém nastavení prahnoucím po přehledu, strojnosti a spíše zaměstnaneckém než samostatně výdělečném stavu nepříliš vítanými elementy.
Tak si klidně vyhyňte podobně jako tasmánští tygři, pardon, chtěli jsme říct naleťte komu chcete a bez jakékoli státní podpory zkrachujte.

To, že jedou podle starých pravidel pro jejich předčasné doplacení (jak ve fixaci tak i mimo ni), jak jsme si řekli, platí nadále také u všech bankovních i nebankovních podnikatelských hypotečních úvěrů. A to bez rozdílu data jejich uzavření, nebo jiného hlediska. Na ty se pochopitelně nový zákon o spotřebitelském úvěru nevztahuje vůbec. A s novým zákonem o podnikatelském úvěru, který by ochraňoval podnikatele alespoň z části tak, jako nový zákon o spotřebitelském úvěru chrání "chudáky" spotřebitele", zatím nikdo neráčil přijít. Úvěry pro podnikatele jsou tak i nadále bez regulace a proto i pokuta za předčasné splacení hypotečního úvěru může být prakticky jakákoli. Záleží zde čistě na poskytovateli samotném, jakou strategii v tomto směru zastává. Není mu v tomto směru "shůry" nic nakazováno.

Podnikatelské úvěry tak neprošly žádnou výraznější právní "kúrou". Podnikatele byli ponecháni osudu, ať si v celé situaci poradí sami. "Snad jsou dost schopní a chytří na to, aby si dostatečně pročetli úvěrové smlouvy." Řekl si možná někdo nahoře: "pojďme raději ochránit spotřebitele, kteří vletí do kdejaké..." Proto by měli být podnikatelé v tomto směru opatrní a vždy se na podmínky předčasného doplacení u osloveného poskytovatele ptát.

Bankovní i nebankovní poskytovatelé podnikatelských úvěrů si totiž můžou za takovou službu předčasného doplacení účtovat prakticky neomezeně vysoký poplatek. O to více je toto hledisko důležité pro ty, kteří vědí, že budou chtít podnikatelský hypoteční úvěr předčasně doplatit. Málo který podnikatel bude počítám chtít splácet hypotéku celých 20-30 let. Většina ji bude chtít naopak umořit co možná nejdříve před samotným uplynutím dojednané doby splatnosti ať už prostřednictvím několika výjimečných splátek, nebo jednorázovým doplacením. Proto je nanejvýš vhodné brát tento podstatný faktor na zřetel.

Poskytovatel u "podnikateláků" taky nemusí sledovat příjem žadatele, nárokovat si minimální potřebnou bonitu a dalších asi "milion" věcí, jako tomu je u spotřebitelského úvěru, takže do tohoto úvěrového segmentu jich přechází velké množství...

Předčasné doplacení a refinancování ve fixaci u podnikatelských hypoték:

Prakticky o jakkoli vysokou pokutu (samozřejmě aby byla obhajitelná v případě soudního sporu) si za refinancování ve fixaci (i mimo ni) můžou říct věřitelé, kteří poskytli hypotéku jako podnikatelskou.

Na tu se totiž žádná omezení, která by se týkala pokut za předčasné splacení obecně, nevztahují.

Poskytovatelům podnikatelských úvěrů není zákonem přikázáno "krotit se" ve výši těchto pokut.

Pokud tedy máte svoji hypotéku vedenou jako podnikatelskou, musíte se pořádně začíst do podepsaných úvěrových smluv, kde by jste měli v části o předčasném splacení najít odpověď. A pokud vám ani z těch není zřejmé, kolik za takovou "akci" na své podnikatelské hypotéce zaplatíte, nezbývá než se obrátit na vašeho věřitele a vyžádat si od něj informaci k možnosti předčasného splacení, nebo přímo vyčíslení zůstatku k danému datu.

PS. V čem vám dokážeme být v případě potřeby nápomocní:
Mnohdy se nám daří úspěšně pracovat také s vašimi prekérními problémy, z jejichž titulu vám odmítají půjčit. Těmi může být určitá předluženost, nevhodné zadlužení, z toho pramenící peripetie s bonitou, registry, zástavou, nebo jakýkoli jiný druh problémovosti.

Máte na svojí nemovitosti sice obstojně úročenou bankovní hypotéku, kterou zvládáte v pohodě splácet, ale nad rámec této hypotéky jste si nabrali další drahé, bez zástavní půjčky s vysokými měsíčními splátkami (kolikrát i vyšší než je splátka samotné bankovní hypotéky).

Tyto půjčky chcete splatit, protože hrozí, že je brzy přestanete stíhat splácet. Ale banka, kde hypotéku máte, vám ji odmítne navýšit, a protože vám jsou možná i zamítnuty žádosti na konsolidaci, nemůžete tak tyto dluhy splatit. Navíc vám ani nová banka s žádostí o novou hypotéku, která by byla dostatečně vysoká na pokrytí všech vašich závazků, nevyšla vstříc.

Buď nechce půjčit vůbec, neboť jí vadí váš záznam, typ příjmů, nebo to odůvodňují ještě nějak jinak. Nebo vám zkrátka nechce poskytnout peníze nad rámec současné hypotéky. Je možná ochotná půjčit na její vyplacení, ale ani korunu navíc. To by sice přineslo nějakou drobnou úsporu, ale vy si hlavně potřebujete zaplatit ty dluhy kolem.

Nebo nevíte, za jaký konec to správně uchopit tak, abyste zbytečně neudělali nějakou chybu a nezhatili si tak šanci na refinancování s potřebným navýšením... Nevíte, na koho se ideálně obrátit, nebo jak postupovat pro dosažení optimálního výsledku bez zbytečných časových prodlev.

V tomto případě vám můžeme pomoci se sjednáním bankovní hypotéku jinde. Sice možná zaplatíte nějaké ty sankce za refinancování vaší stávající hypotéky, která je v období fixace, ale současně z nové hypotéky dostanete tak vysokou částku, abyste kompletně splatili i drahé bez zástavní půjčky, které kolem stávající hypotéky máte.

Pokud bude hodnota vaší nemovitostí dostatečná a zůstatek na současné hypotéce plus všech dluzích kolem nepřekročí 80 % z její ceny... Je možné, že se povede zaplatit si všechny tyto závazky najednou a spojit je tak v jednu jedinou, výhodnou bankovní hypotéku. Tu následně budete splácet jedné vybrané bance.

Získáte tak daleko přijatelnější měsíční splátku, i celkový přeplatek a zvýšíte si přehlednost v tom, co platíte. Optimálním výsledkem je tak dokonalý přehled nad jedinou a zároveň přijatelně nízkou měsíční splátkou...

Máme Vám zavolat?

Oslovte nás sami:

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sídlo: Třída Tomáše Bati 1547,
760 01, Zlín


Závěrem nám dovolte se do-představit, zároveň Vás upozornit, eventuálně varovat:

Jsme, děláme, budeme:

DůmDluhů.cz jde přirovnat k virtuální navigaci vedoucí poptávající k vytyčenému úvěrovému cíli tou nejkratší a tudíž časově, energeticky i ekonomicky nejúspornější cestou.

Ambicí je propojovat je i nadále s tím správným průvodcem (úvěrářem) nebo přepravcem (půjčujícím) schopným ve chvíli našeho oslovení ze všech nejp(i)lněji uspokojit jejich na/stávající peněžní představu a potřebu.

Ze všeho nejvíce si zakládáme na propracované analytice, nadstandardních možnostech realizace (znal(ám)ostech), spolehlivé servisní péči a zejména celk(n)ové vyzpytatelnosti, tzn. předvídatelnosti, i nakládáme ze všech nabízejících tržnice beztak nejvíce zátěže.

Naše specializace:

Srovnáváme jednotlivé nabídky partnerských poskytovatelů úvěrových produktů z ne/bankovních, soukromých a veřejně dostupných zdrojů pro spotřebitele (zaměstnance) i podnikatele (firmy), uzavíráme vítěze z hlediska momentální dostupnosti, ceny a kvality. Máme vlastní kapitál, což nás staví do role přímých poskytovatelů, k tomu uzavřené smlouvy o obchodní spolupráci se všemi slušnými ne/bankovními ústavy, družstevními záložnami i privátními investory. Dále provozujeme činnost nezávislého dluhového poradenství na základě živnostenského oprávnění. V neposlední řadě využíváme nástroje realitního trhu k dosažení rychlého zpeněžení klientovi nemovitosti v horní cenové hladině. Kromě standardního prodeje se specializujeme i na okamžitý výkup, zpětný leasing, družstevní (nájemní) bydlení a tak podobně. Předvádíme (chvástáme) se tím, že nám nevadí pro banky problémová klientela a nepodvádíme!

Čtyři dohody:

(Pro)hlášení mající informační a preventivní charakter před nedorozuměními, spory a pokutami:

První - letmý nástřel:
Všechny číselné údaje, které jsou k vidění na těchto internetových stránkách, mají čistě informativní povahu a tedy sloužit k utvoření si orientační představy, neustále se mění jako nálady či počasí a proto bychom rozhodně nestrčili nohu do soudní síně za jejich doručení každému jednomu čtenáři. Pokud si přejete počíst, či od nás vůbec můžete s něčím počítat, popř. čím skoro a přesně, jak by vypadala ona slavná, Vás nejvíce oslnivá hypoteční či realitní nabídka, na níž se zmůžeme, s výslednými hodnotami rozhodujících ukazatelů její zajímavosti zaokrouhlenými na (de)setiny, je nezbytné se s námi alespoň telefonicky zkontaktovat, nebo sejít, podělit o všechny směrodatné konkrétnosti ke své záležitosti a není problém vytvořit. Ostatně to od nás máte vždy bezplatně, nezávazně a diskrétně, takže ostrouháte jen několik jednotek času plus mentální síly a když Vám nepadne do oka, jednoduše na ni zanevřete.

Druhé - ach ta legislativa:
Děláme, seč nám síly stačí, abychom svou, legislativně ostře sledovanou činnost vykonávali v souladu s výkladem paragrafů novely zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb., která platí od 1. 12. 2016 a má za úkol ji regulovat.

Tzn. co se dá, tedy skoro nic jiného, abychom splňovali povinnosti a ne/prováděli úkony jím ukládané, zakazované při uzavírání i správě všech pohledávek majících mezi nimi co pohledávat, tudíž zběžně přeletěno:

Patřičné prověřování úvěruschopnosti úvěrovaného před jejich poskytnutím podle jím předepsaných metrik a jejich momentálních limitů a to zejména bonity (příjmů vs. výdajů) dostatečné k získání vyřizovaného spotřebitelského úvěru. Dopředu negarantujeme kladné vyřízení, nežádáme žádnou formu úplaty, předsmluvní formulář i smluvní dokumentaci dostává žadatel k nahlédnutí s dostatečným předstihem a prostorem bez jevení známek tajení i vyvíjení nátlaku, při čerpání si neúčtujeme dvojí odměnu, ani jedna z posléze inkasovaných plateb nepřesahuje arbitrem schvalované meze, dlužník má právo kdykoliv předčasně splatit a to nanejvýš za k tomuto úkonu věřitelem účelově vynaložené náklady i dalších, asi "sto šest" příkazů, které si dle libosti prostudujte na tomto externím zdroji: 257/2016 Sb. Zákon o spotřebitelském úvěru, nebo v informacích trvale přístupných spotřebiteli a reklamačním řádu.

Třetí - mírné výluky aneb výjimky potvrzující pravidlo:
Na ostatní nabízené produkty a služby, za něž jmenovitě považujeme podnikatelské úvěry pro osoby právnické (společnosti) a fyzické (živnostníky) i realitní služby, se tato legislativa nevztahuje, aniž by jevili známky jejího obcházení, nebo jakkoli jinak inklinovali k záměrnému zaměňování zaměstnanců s živnostníky kupříkladu kvůli nižší, nejen administrační zátěži.

Čtvrté - za plagiátorství na galeje:
Na vědomí se dává, že vaše plagiátorství porušuje naše autorská práva a po zásluze se trestá! Jazyk juristů tvrdí, že se jedná o takzvanou krádež duševního vlastnictví, tedy nejen sprostý, ale i ze zákona trestný čin, kdy vám po prokázání viny hrozí i v naší malé zemi nemalé peněžní postihy a doživotní odnětí licence i svobody až na 2 roky, nevzpomínaje raději karmické a jiné kárné postihy. Vyvarujte se proto jeho neblahým dopadům na vaše blaho nepro(od)váděním na tomto portále! Nehodláme dál dobrovolně (bez odporu) chodit za bezmeznou dobrotu na bezednou žebrotu. Za další implementaci námi pracně vymyšleného obsahu jedna ku jedné očekávejte odvetný akt.

Nejdietnější peněžní ob(d)nos u nás dělá 500 000 Kč, slovy půl milionu korun českých, o prostší porci Vás proto poprosíme neprosit, kór sprostší mluvou.

To platí jak u bez i zástavních úvěrů, kdy na vině je zejména naše omezená časová kapacita a nerentabilita vzhledem k výnosům z celorepublikového vyřizování menších částek.
U desetitisícových úvěrů by musela být platební zátěž pro klienta natolik vysoká, že by to hraničilo s únosností a smysluplností vůbec.
Enormně úročené nebankovní mikro úvěry nabízené na trhu jsou toho jasným důkazem.

Prostý TIP:
Chcete-li míň, zkuste banku, nebo jednu z renomovaných nebankovních společností, máte-li tam dočasně z nějakého důvodu zavřená dvířka, vřele doporučujeme zatnout zuby, toto období přečkat bez přílivu nového úvěrování a mezitím, je-li to možné, usilovat o odstranění v tomto snažení překážející závady. Pořád lepší, než skočit z louže a skončit v blátě... Nebo najít jiné východisko a bez úvěrování se tak obejít úplně. Žádný dluh = značka ideál, pro mnohé sprosté slovo.

U úvěru bez zástavy je nově nutné býti alespoň majitelem nemovitosti, omlouváme se, ale pro nemajetné nemáme v momentální nabídce vůbec nic...

Aby bylo mezi námi jasno, tak pro jistotu ještě podotýkáme, že půjčku bez zástavy nemovitosti jsme pořád ještě ochotni řešit, nebo prostě schopni. Zkrátka to jde, abychom nevyzněli příliš pyšně, ani namistrovaně.

Má to ale jeden "menší" háček a to ten, že jakožto žadatel o ni ji musíte alespoň vlastnit, přes což už u nás vláček s vaší žádostí nadále nepřejede, jen Vás teda nebude jednosměrně tlačit k jejímu ručení.


Polehčující okolnosti toho milníku, k němuž jsme dospěli neblahou osobní zkušeností:

Odedneška jsou pryč ty časy, kdy jsme se mohli usm(n)ažit, abychom lidem zhola nemajetným, zato však zplna hrdla zadluženým sloučili jejich dluhy do jednoho, o parník výhodnějšího konsolidačního úvěru.

Dalo to práce jako na kostele, odpad z toho byl teda požehnaný, odměna i vděčnost nevalná a té následné splátkové delikvence, mdloby i hanba pomyslet...

Z jedné strany to shazovali investoři jako na běžícím stole hákliví na kdejakou ptákovinu jako staré na měsíčkách, z druhé se to pak táhlo jako smrad vinou těžce nechápavé anebo letargické klientely občasně se snoubící s našimi letadlovými (offline a jet leg) stavy z přetlaku, vyřízení a averze.

A pak to najednou začalo přilétat jako kulové blesky z čistého nebe, vícero zdvižených prstů od životů, je regulérně ohrožující události, zdravotně varovná znamení, že takto už to dál (níž) jednoduše nešlo, takže jsme přestali meškat, váhavě váhat, odkládat neodkladné a málem neslyšně z posledního zbytku sil praštili do stolu, načež pronesli ono pověstné "A DOST".

Časy se hold mění, ne vždy se hodí zkostnatěle lpět na starých, dneska už nefunkčních vzorcích uvažování, a v této pohnuté době je celý žhavý půjčovat jen tak ledakomu bez patřičné nemovité opory leda dobrý dobrodruh...

S eskalující hrozbou hromadného propouštění jakožto doprovodným jevem roz(v)orání soukromého sektoru, s ní přímo spjatých výpadků příjmů, platebních neschopností, k tomu strmých pádů cen nemovitostí coby podkladových aktiv, peněz drahých jako čert a ztrácejících na hodnotě jako krypto, rozhodně není radno očekávat žádné extra rozdavačné tendence.


Závěrem:

Vás poprosíme o respektování tohoto našeho rozhodnutí a my na oplátku zase slibujeme, že vyvstane-li znovu na obzoru něco tak velkorysého a zároveň lidového, jak si obojetně představujeme,

střelhbitě vezmeme toto preventivní varování na tabuli houbou, tento z popela povstalý, nezastavovaný úvěrový produkt opět vykreslíme křídou v nejvyparáděnějším možném světle na inzertní ceduli, s níž nad hlavami pak v cuku letu bohorovně vyrazíme na slavnostní promenádu do internetových ulic.

Do té doby poněkud úlevně vyhlašujeme nevratného šlofíka, "dobro" došli, ENDE ŠLUS, dasvidania, nebo "pro nás za nás" hasta la vista, ať příliš nezníme jak proruští švábové...

Dále u něho platí, že stav ukazatelů úvěruschopnosti jako jsou příjmy, výdaje, dluhy (bonita), registry úvěrovaného i účel využití, hraje úhlavní úlohu.

Výhodnost a štědrost námi nabízených půjček bez jakékoliv zástavy musí být něčím vykoupená, tím je větší náročnost na stav registru, příjmu a výdajů (bonity) žadatele.
Tím netvrdíme, že by museli být v naprosto precizní kondici, aby ji bylo možné řešit. Na druhou stranu to ani nemůže být vyložená katastrofa.
Tyto žadatelovi kvality jsou totiž bez podmínky nemovitého zajištění jedinou zárukou řádného splácení a navrácení půjčených peněžních prostředků.
Proto představa, že je poskytovatel nechá zcela bez povšimnutí, je mylná. S vysokou mírou benevolence se setkáte jedině u těch miniaturních, na úkor toho i vysoce předražených, nebankovních půjček.
I tam by už ale půjčující měl ponovu provézt zběžné proklepnutí žadatele podobným způsobem a to z titulu jemu uložené povinnosti prověřit jeho úvěruschopnost zákonem o spotřebitelském úvěru.

Dokládané a zkoumané podklady:
Jednak u nich automaticky dochází k nahlédnutí do registrů, z nichž se bere v potaz řádnost zpětného splácení využitých úvěrových produktů a jejich momentální zatíženost, neboli žadatelova úvěrová angažovanost.

V rámci závažnosti poškození registrů platí, že by se v nich rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo nedávno oficiálně ukončené insolvence bez ohledu na splacenou část.
Pokud jsou tyto záznamy u žadatele evidovány, nabízí se řešit se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky. Jiná věc do zástavy se prozatím nepřijímá.

V rámci příjmů pak bývá u zaměstnance vyžadována pracovní smlouva na dobu ne/určitou a dokládací procedura: potvrzení o výši příjmu za posledních 6 měsíců, výpisy z účtů a výplatní pásky, nebo určitá kombinace.
U podnikatelů OSVČ tvoří základ pro doložení jeho příjmů daňové přiznaní často zohledňované za poslední 2 roky, faktury, výpisy z účtů, obraty, výkazy zisků a ztrát, bezdlužnost vůči státu a opět různý jejich poměr.
K tomu je u obou samozřejmě možné započítat různé druhy příspěvků, přivýdělků, rent, důchodů...

Manželé, kteří mají aktivní společné jmění manželů (SJM), si coby spotřebitelé musí "ze zákona i rozumu" žádat společně, žádné za zády, tajnůstkaření.

SJM neboli zkratka stvořená z počátečních písmen těchto tří slov: Společné Jmění Manželů totiž neslouží pouze k tomu, aby automaticky docházelo ke spravedlivému rozdělování (ne)movitého majetku, který po sňatku nabyde jeden z jeho účastníků, se svou drahou polovičkou v pohlavně rovnoprávném poměru 50/50, přestože se ona sama na žádné listině stvrzující její vlastnická práva zrovna nevyskytuje.

Podobným způsobem totiž může dojít k samovolnému přenášení a podvojnému přiřazování i toho dluhového, tedy úvěrového zaangažování (zatížení), které si za dobu manželství odváží "pořídit či převzít čistě sám na sebe" jeden z manželů za absence písemného souhlasu a tudíž snadno i vědomí toho druhého, kterého se tak i přesto mohou v budoucnu negativně (do)týkat případné spory vedené v souvislosti s řádným neplněním s ním spjatých povinností, přestože na úvěrových smlouvách o něm opět není ani zmínka. Jinými slovy pak, třeba z důvodu nesplácení, může dojít k věřitelovu (vymahačovu) uspokojení takto vzniklé pohledávky i z dlužníkovi poloviny majetku spadajícího do společného jmění, pokud nedisponuje žádným, výlučně vlastním.

A proto, aby byla plně zachována jakási partnerská transparentnost, musejí si u nás manželé k žádanému úvěru pokaždé přistupovat společně, mají-li mezi sebou v době podání žádosti společné jmění plně aktivní.

I zadlužení je totiž záležitostí mající důležité vazby na vzájemné soužití, k jejímuž mlžení by proto nemělo docházet už jen z principu lidskosti a zmíněné průhlednosti. O příjem silně ochuzená sestava žadatelů pak stejně v drtivé většině případů nevychází ani bonitně, což je další pádný argument pro neprodlené přesvědčení druhého z manželů k jeho přímé spoluúčasti na akci alespoň z pozice spolužadatele, potažmo budoucího spoludlužníka, který bere vítr z plachet narážkám hrdopychů typu: "Snad jsem už dospělá, plně svéprávná osoba oprávněná si rozhodovat sama za sebe a jednat, jak se mně zlíbí?!" To na každý pád jste, no též můžete být ve svých snahách zvenčí omezována, ohrožujete-li svým jednáním život bližního jako v tomto případě - (do)životního partnera.

Abyste se tak nedělo a Vy si pak mohli začít plně přetavovat své peněžní představy v realitu bez potřeby ohlížení se na rozmar manžela a žadonění o jeho souhlas, je nutné mít SJM zúžené, ideálně pak úplně rozdělené (zrušené). K tomu lze dospět buďto sepsáním předmanželské smlouvy upravující pravidla pro rozdělování společného jmění, nebo potom takovou jeho změnou provedenou kdykoliv v průběhu manželství třeba u notáře. Ten Vám po společné návštěvě (ne vážně nestačí, když přijdete sami) za pár tisíc rád rozváže křidélka a Vy si budete moct žádat a vystupovat každý sám za sebe, jak jen se Vám zachce bez nutnosti přizvání k účasti a výhledově i možnosti negativního zásahu toho druhého.

Tato tématika samozřejmě má své "světlé i tmavé" výjimky a potvrzující pravidla, stejně jako každý takový krok pochopitelně má své vlastní individuální specifika, pro i proti a tak i nároky na vhodné provedení, které je potřeba zohlednit a do výsledného díla všestranně zapracovat tak, aby sedli jako "hrnec na zadek" nejlepším zájmům obou manželů.


Více informací k této problematice si můžete přečíst: RADY A TIPY: SJM jak ho otočit ve svůj vlastní ekonomický prospěch

Na samotné myšlence vyměnit placení stále se zvyšujícího nájmu za splácení hypotéky na (jednou) vlastní bydlení sice nevidíme nic zcela zcestného, no...

... nemáte-li nic našetřené, dalšího do zástavy, zato šílenou platební minulost (morálku) a úvěruschopnost ano, pak už ano a v realitu ji přetaví jedině "podvodník", který vás ve výsledku vyjde daleko dráž než nájemník, na to vezměte jed.

Ani banky, které si půjčené peníze cucají z prstu, teda pera, teda vašeho elektronického podpisu, nedávají víc než 80% z ceny a to musíte mít všechno pünktlich, cajk, nehledě na to jejich nedávné lichvářské vybarvení a neumazání dodnes.

Po soukromníkovi pak nemůžete chtít, aby se svými řeholí vydřenými a nastokrát zdaněnými penězi kouzlil kolem sta procent kupní, poté zastavované a možná i prodejní hodnoty pořizované nemovitosti a nejlépe je ještě úrokově podstřelil, abyste ho divže neukamenovali za to, že je nejen škudla ale i nenažranec.

Ještě chvíli nám tady budou nořit, válčit, strašit a omezovat pod nosem, nezaměstnanost vyskočí jak z trampolíny, výplaty a tržní ceny sletí za výdělky z většiny podnikatelských činností jak po skluzavce, vy mu přestanete platit dřív, než se jeho zástavní právo stihne na katastru uvelebit, zabydlet a mu nezbyde než ji střelit se ztrátou třeba třiceti procent, ne-li hůř, nebo v ní zůstat finančně trčet s prsty zkříženými i na nohách a dlouhé večery se potají modlit za brzkou otočku, výstřel a co největší pohojení toho pohnojení, nejlépe vývar. Zatímco vy si to budete spokojeně lebedit zpátky v nájmu, nohy v luftu, dlouhý kouř a nulová ztráta. Při vší úctě, to víte že jo...

Taky mějte na paměti, že první dekádu stejně jde i v bance většina splátky na úmor úroků a dlužná jistina vám ubývá poskromnu, takže toho po pěti vážně moc neumažete, tak to taky nemusí být žádná sláva...
Samozřejmě taky záleží na tom, v jaké fázi vývoje cen na realitním trhu se k tomuto kroku "dokopáváte". Vzhledem k tomu, že ten býčí již asi máme na jistou dobu za sebou a ztuhle hledíme medvědovi do očí, tím spíš může být úprk do pronajaté nory vítězná, životní úspory zachraňující strategie, neb zmíněný propad ceny slavnostně zakoupené nemovitosti pod tu pořizovací, natož zůstatek hypotéky, je pramálo příjemná záležitost a pradávno známá zase ta, že tomu, co umí v krátkém časovém úseku samo násobně vrůst, nebude činit zas takový problém padnout stejným tempem a dílem hubou dolů. A držko pády málokomu chutnají.

Zkrátka a jednoduše, pokud tedy nemáte vyhlédnutou nemovitost, na kterou se nemůžete vynadívat, při jejímž obývání vám plesá srdce od samé radosti, máte to štěstí, že jste ji vyštrachali za vyloženě směšné peníze a nebo vám přináší extra užitek (výdělek v podnikání), které by případný pokles vykryli, byli dostatečné silnou záplatou na to "vykrvácení", pobýt si ještě v nájmu, rok, dva si počkat, jak se situace vyvrbí, když už jste to vydrželi doteď, nemusí být zas tak špatný nápad.

Riziko, že vám doteď jak o život uhánějící vlak ujede ještě dál a jaktěživ už na něho nestihnete naskočit, je z mého pohledu značně menší, než že po této "menší" zastávce začne sjíždět dolů kopce a na nespočtu jednotlivých zastávek cesty bude trpělivě vyčkávat na sporadicky a opatrně naskakující cestující, pokud teda nevykolejí a nevydá se střemhlav na výplach pánevního dna, z něhož se bude roky pracně sbírat. Po přihlédnutí k okolnostem a své skeptické nátuře bych se přikláněl, nebo minimálně nedivil krasojízdě jako na horské dráze ve stylu č. 2.

A nevyužitá (promarněná) příležitost může být lepší než trpká zkušenost...

Navíc, nedosáhnete-li na hypotéku ani ze vznášedla, netřeba to řešit a už vůbec ne věšet hlavu. Nemáte zač...


To si zase nalejme čisté info. Ne, vážně Vám nikdo nezaplatí celý vysněný baráček za miliony, když jste si na něho doposud nenašetřili ani korunu (dvacet tisíc fakt nic neřeší), nemáte co dalšího zastavit a navíc byste dle prokazatelných příjmů a zákonných ukazatelů bonity bezpečně neutáhli ani dvoutisícovku měsíčně navíc, nebo jsou vaše registry jeden velký paskvil, takže dát se tak vsadit na vaši schopnost řádného splácení, respektive absenci opožděné splátky, máte to s kurzem tak 46:1 v prospěch vašeho selhání to dokonce hned v prvním roce kalendáře.

Přibližně počítejte, že minimálně 20% budete muset "někde vyškrábnout", anebo hypotéku do-zajistit další nemovitostí v této hodnotě. Pokud byste se tím náhodou dokázali dostat na LTV nějakých 60%, může Vám toho být odpuštěno mnohem víc, neboť to je zhruba strop u nebankovní hypotéky Standard, avšak "na oplátku" u ní počítejte s podstatně vyššími provozními náklady.

Taky pochopitelně můžete mít tak absurdní štěstí, že se Vám podaří sehnat nemovitost s tržní hodnotou 5 milionů za 3. V takovém případě však počítejte s našim okamžitým dotazem: "Proč by vám ji kdo prodával za 3, když by ji mohl prodat za 5?". Nebude-li ve vaší odpovědi obsaženo něco ve smyslu rodinného příslušníka, dobrého kamaráda, nebo obchodního partnera, spíše počítejte s našim nesouhlasným stanoviskem.

Stejně tak, ostatně jako všude, může pomoct, podaří-li se Vám si k sobě sehnat takzvaného spolužadatele, který dohání vaši tristní ziskovost, nebo platební morálku. Natvrdo se tak však může stát, že začnete v úvěru doslova zavazet, překážet (mu) v jeho vyřízení. Ano, víme, že jste si ho k sobě dočasně přibrali, a chápeme, že opustit ho, nechat hypotéku i kupovanou nemovitost čistě na něm, není nic moc, ale hold jinak to kolikrát nepůjde, a navíc mezi námi děvčaty... Jestli ho potom z žádosti vyvážete, až se registry či příjmy "vyléčíte", nebo ho v ní nahradíte, vyjde prakticky nastejno, čili je prašť jak uhoď. Jen je potřeba dopředu vyladit a přednastavit.

Zákonodárci zákona o spotřebitelském úvěru novelizované stanovy, které nám zpestřují profesní životy od roku 2016, se snažíme dodržovat na 101%.

U všech zpříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Počínaje tím, že nám dostatečně prověřený a všechny ⬆ rysy úvěruschopnosti splňující úvěrovaný před vyplacením jemu s dostatečným předstihem a bez náznaků zatajení i nátlaku předložené a jím přijaté nabídky úvěru NIC neplatí, ani dvojitě při něm, a konče...

Životní časy, energie, nervy, administrační, provozní paušály, amortizace, benzíny, ani ty sladkůstky a kávy, bez kterých by to nešlo a neměly spolu tu čest, nic z toho nejde za vámi, pokud si nesáhnete na slibované peníze.

V žádném z případů nám žadatel neplatí poplatek dopředu.
V každém případě je možné účtovat za předčasné splacení pouze administrační náklady, které se s tímto úkonem přímo pojí.
Ceník všech uplatňovaných poplatků a potenciálních pokut splňuje zákonem ustanovené limity, jejichž překročení by znamenalo praktikování takzvaného nadměrného obohacování, které se řadí mezi neoprávněné a tudíž trestuhodné přestupky...


Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na vlastní dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). To nerozporuje výše zmíněné, nebo ani jedna z těchto plateb nejde v náš prospěch.

Dále... Dopustíme-li se v průběhu sjednání hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.

V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.

Odkazy na naše sociální sítě:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225.
Vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele.
Hypoteční mág, realitní makléř, soukromý investor...

WBO: written by owner / not AI nor copy
Copyright © 2012 - 2024 DůmDluhů.cz
Vaše nefalšovaná dluhová speciálka

powered by Weboo + Joomla: