Dluhy pod levnou a robustní střechou.
Rostou o sto šest? Postaráme se o to.
Lekli Vás zlé zprávy kolem hypotéky?
Zastavte se pro lék do naší apotéky.
Kurýruje z vaší reality vší neduhy.

Přestřelené splátky, přeplatky❔
Provádění krouhání na plátky 👇
Bez podvádění, rouhání i prohlídky❕

 KONZULTOVAT
bezodkladně konzumovat kapitál
splatit vše, platit míň, mít klid
zachránit si tak nemovitost
neztratit za nehoráznost
potom dát do banky
nebo prodeje
za dost
Send  info@dumdluhu.cz
Abacus  
KALKULOVAT
Peace
 KOOPEROVAT

✅ už 6,8 %/rok, až 80 % LTV a 30 let
❌ nastražené vícenáklady, příplatky
╰┈➤ záruka úroku a úspory až 86 %
📣 pouze se zástavou a od 500 tis Kč
O
 
 předem i za předčasné splacení
12
 let zkušeností, přímý poskytovatel
slušný a spolehlivý, provize provizorní
👀 Další kréda

Ne-banka ne dražší než banka?
Paranormální realita dneška.
A ta neparanoidní realizace...
Nevstup na riziko vlastní ztráty.
Přerostlé splátky i přeplatky? 📉 Krouháme na plátky = úspora až 86 % ≠ rouháme❕ Už 4.8 % na 30 let a 12 letu. Telephone free icon 777 465 451 Send  info@dumdluhu.cz Abacus  kalkulace  konzultace Peace  kooperace

V čem spočívá konsolidace půjček

Zveřejěno dne: 11.11.2020
Autor: Tomáš Maček

V čem spočívá konsolidace půjček?

Zahrajme si menší hru a představme si, že:

každý máme kolem krku uvázané minimálně dva opravdové obojky.

K naší nelibosti za ně jejich držitelé neustále a neúměrně tahají, čímž nám zabraňují počínat si dle svobodného uvážení.
Aby toho omezení osobní svobody nebylo málo, tak tím ještě zavdávají příčině našeho přiškrcení pramenícího z nemožnosti zplna se nadechnout.

Neustále nás akorát tak peskují, okřikují a otravují. Většinou nás drží zkrátka a v neustálém zápřahu.


Potom nezbývá, než se tázat jako pocitový neandrtálec:

„Pravidelné prožívání okamžiků prodchnutých pocitem lehkosti, bezdůvodné radosti a životní spokojenosti, které by pramenili z prostého vděku za samotné bytí? To je co? To mně nic neříká.“

Takové pojmy a co ve skutečnosti zhruba obnáší, to si matně vybavujete možná tak z raného dětství, nebo hojně vídáte akorát tak na Instagramu nebo v reklamně na Nově.

Tolik srdceryvných úsměvů a prokázání přinejmenším dost dobře předstíraného nadání pro prožívání téměř permanentního štěstí... Vzbuzuje to ve vás otázky typu "na jaké planetě to asi tak žijí? co to asi tak berou? a komu to vlastně vůbec cpou?" a aniž byste čekali na odpověď, chcete tam (to) taky.
Všechny ty sluníčka tam ze sebe vyzařují tolik síly, vyrovnanosti a spokojenosti, že je snad přestanete sledovat nebo co. Poslední, na co ještě tak máte nervy, je nechat se rozptylovat cizími realitami a osudy, dráždit své nitro závistí a zároveň si připadat jako úplný břídil. Už máte dost i toho nekonečného slintání nad displejem, motivování se, vydávání nadbytku svých sil a dopouštění se skrz to kdejakých pokřiveností.
Potom aby to tady na tom světě tak nevypadlo... Všude samý OBLBOVÁK hájící ryze vlastní zájmy.

Na takové „blbosti“ není v tom tempu čas. Na to člověk potřebuje hlavně klid. Navíc bychom si museli moct pravidelně dělat, co zrovna chceme a ne být pořád v zápřahu, podřízení něčemu nebo někomu.

Přitom na ně snad máte plný nárok stejně jako každý člověk, který je obdarovaný životem a je mu umožněné být naživu ještě teď.

Nikdo z nás nakonec neví, kdy mu to tady celé skočí, tak by si to měl koukat náležitě užít. To aby si měl v záhrobí na co vděčně zavzpomínat a ne být ještě tak rád, že už má od toho všeho konečně pokoj.

No všechny ty omezující okovy s vámi cloumají jako na centrifuze a zřídkakdy je vám dovolováno se na delší dobu zastavit, zklidnit a vychutnávat blahodárné pocity, které vyplývají z této ryze svévolné, zábavné a naplňující činnosti.

„Radost, spokojenost, harmonie, přirozenost, štěstí, svoboda, lehkost, plnost.“ To jsou nějaké nové odrůdy či co?“ Možná si říkáte…

Kde jsou ty staré a dobré časy, kdy to celé mělo čistou duši... Moderní doba toho sice dost usnadňuje, čímž současně rozbíjí starý řád. Přes všechny ty přepravní a komunikační technologie jakoby paradoxně spíše oddělovala a mezi lidmi vznikala propast. Ze spousty lidí jakoby skrze osobní nenaplnění v životě sám život vyprchával. Oduševnělost a z ní vznikající originalita se vytrácí. Soused nervózně hledí se závistí na souseda.


Sakra počkat a co to permanentní peněžní pochybění? Jak si asi tak máte toho života trochu užít, dovolit si třebaže zasloužený oraz, když jste vlastně rádi, že po posledním poctivém nákupu na důstojné přežití několika dní vám na účtu zastalo akorát tak na cigarety. A bez těch si den nedokážeme představit, jak jinak bychom alespoň navečer vypnuli, vydýchali se a vyventilovali tak všechno to napětí? Na nějaké meditace není čas, cigára zatím budou muset stačit!

Co si to namlouváte, vždyť přesně pro to a nic moc jiného jdete nakonec na dřeň a věnujete se vesměs pracovním povinnostem každou tu hodinu, ve které se zrovna nedostavují bytostně nepříliš příjemné mdloby a hrozba brzkého příchodu totálního vyhoření či kolapsu pramenícího ze splašenosti, vzteklosti či celé spousty nesprávně či nedostatečně zpracovaných událostí, nežádoucího nastavení k přáním ohledně budoucnosti. Nebo prostě potřebujete dospat, načerpat a spočinout. Nejste stroje, na kterých by se nemohla negativně projevit přemíra přetažení, celková psychická únava a nechuť.

Varovným signálem nám může být, že se cítíme jako hrnec, na který někdo pohodil pokličku. Teď to v nás po všech těch událostech bublá a vře, nebo už jsme si tolikrát prošli bodem varu, že ze vzniklé pocitové prázdnoty tam kdesi uvnitř nemůžeme dohledat sami sebe. Vlastně se stačí podívat do zrcadla, pokud tam spatříme bledou tvář, kterou akorát tak pálí oči a pobolívá u srdce, můžeme se spolehnout, že něco nebude v pořádku. V takovém stavu doporučujeme blesku rychle zastavit, odpočinout, nabrat směr a vítr do plachet. Potom pokračovat dál. Jinak hrozí nehoda a napáchání nevratných škod. Peníze, povinnosti a tužby teď musí jít prostě stranou, nebo se na časové ose neodvratně blížíte do bodu, ve kterém na to zanedlouho dojedete. BUM.

A co naše fyzické tělo, to musí chudák při takovém způsobu života jak trpět… Neustále sedět a čučet povětšinou do jednoho z displejů, prošpikovaný kdo ví kolika signály, povětšinou v nervech, kromě několika kroků nutných pro přesun žádný pořádný pohyb a do toho takové stravovací návyky, že by to dřív člověka zmrzačilo zhruba do tří let.

Vstát společně se světem, oddělat si jako každý to svoje, dokud to nepřeruší setmění a lampička nezačne svítit na jinou část koule letící nekonečným prostorem, kterou lidé žijící zde před námi pojmenovali země. Jedna menší odchylka a upečeme se tady do jednoho, ale jakýkoli vděk a smysl pro péči. Na de, všechno jakoby bylo samozřejmé a každý dvoustý padesátý šestý se nepovažuje za největšího borce na ní.

Že se s takovou nedožijeme důstojného věku, nebo že jeho nekrátký zbytek budeme značně indisponování invalidním důchodem kdoví kolikátého stupně? A co s tím teď, to si mám jít jako stoupnout na most, pod most nebo na úřad?!

A tak nakonec dál žhavíte svůj styčný pud sebezáchovy, co to dá, jenom abyste daný měsíc dokázali peněžně vyžít. Co jiného vám zbývá, dává vám snad někdo na výběr, jak jinak si máte ty peníze přitáhnout do svého života?!

Tady asi nepomůže ani tento citát, který říkával pan Neruda:

„Čas jsou prý peníze, ale peníze se nerovnají času.

Bez peněz se dá ještě vždy mnoho udělat, bez času nic.“

Jenže tehdy bez nich možná ještě šlo jaksi přežít, což se o dnešní době rozhodně tvrdit nejde. Když je nemáš, nemůžeš lautr nic.

A vy jste konci každého dne a měsíce jste rádi, když si dokážete poplatit všechny ty k přežití nepostradatelné účtenky a…

MOMENT
a co všechny ty uzavřené půjčky? Ty za nás bude splácet jako kdo?

Tak NIC, žádný oraz, prospat víkend a jedeme dál!

Ano, uhodli jste správně. Obojky představují povětšinou svinstvo a neřest dnešní doby:

DLUHY.

Abychom se správně chápali, neodsuzujeme to, jenom konstatujeme. S takovým příjmem a životními náklady musí být snad každému nad slunce jasné, že byste v podobném tempu utrácení bez tajného peněžního podporovatele nebo potřebné peněžní injekce mnoho měsíců nevyžili.

Když při tom přihlédneme k věcem, které jste si doteď dovolili pořídit, rozplynou se veškeré pochybnosti o tom, že to musel být mimořádně štědrý mecenáš, masivní výhra ve sportce, nebo dluh jako buk. Trefnější přirovnání skýtá slovo sekvoje.

Nakonec nikdo nemůže popřít, že si ho připnul přes „ohryzek“ zcela svévolně. Nikdo mu při tom pod něho nepřiložil ostří nože. Stačilo k tomu pár rozpačitých úsměvů, ostražitých myšlenek, slovních spojení a pohybů předloktím.

Takové rozhodnutí, které jste v minulost udělali a hlavně skutky, které z nich vzešli, se nedají jen tak zapomenout a peněžní paseku, kterou jste za sebou ráčili zanechat, bude nutné dát do pořádku. Pravděpodobně tak nebude jiného úniku, než vypít do dna poněkud trpký koktejl, který jste si do pohárku sami namíchali.

S čím dokážeme pomoct a s čím už ne?

Nebudeme vás nadále natahovat a vzbuzovat plané naděje. Ne, že bychom snad dokázali přinést modré z nebe. Ne, vážně nedokážeme zařídit, aby vám byly tyto dluhy nadobro odpuštěny.

I kdybychom byli konatelé nějakého státního institutu, což s ledabyle natisknutými penězi opravdu nehospodaříme, stejně bychom nepodporovali tak ledabylé rozmazlování občanů. Nezodpovědně se zadlužit a potom, až už toho jakože přespříliš, si rádoby nasypat popel na hlavu, povrchně poprosit a jako na mávnutí kouzelné hůlky se dočkat odpuštění většiny nasekaných dluhů. No zní to někomu z přítomných snad zdravě?

Radši nezacházejme do detailů, co se s takovými dělalo dřív. Teď se nebavme o tom, že snad žijeme v moderní společnosti, nebo že je v tom jeden z šedesáti devíti nevinně, nebo že si člověk nezaslouží druhou šanci. Pokud se skutečně změní tak ano, čehož známky někteří jednotlivci, kteří už po druhé zoufale klepají na dveře insolvenční komory, jaksi nehodlají jevit. Za nesprávné konání měl zákonitě přicházet jemu úměrný trest.

Stejně tak je za vás nikdo „jen tak“ nezaplatí, abyste si z kanceláře zlehka vypochodovali s čistým štítem svobodně po svém. Jakoby na jednu stranu zaplatí, no nebude to „jen tak“ za vyslovení kouzelných „tak to bychom měli to z krku, děkuji a sbohem“. Rozdávat stovky tisíc na požádání opravdu nesvedeme. Musíme s politováním připustit, že takovou tou tiskárnou na peníze jsme prozatím obdarováni nebyli.

Takže...

Pravda je taková, že pokud se podaří vyřídit vám konsolidační úvěrování, zaplatit z něho veškeré vaše finančně náročnější dluhy a chytře je tak směnit za jeden podstatně přípustnější, přesto vám nadále zůstanou tyto tři základní smluvní povinnosti u tohoto nově vzniklého úvěru:
  • splácet zapůjčené peníze v souladu se splátkovým kalendářem
  • řádnými splátkami je doplatit nejpozději v jeho poslední den
  • celé se to neobejde bez úhrady dohodnuté odměny

Přesto vám od dluhů, které si pravidelně a nesmlouvavě říkají o úhradu nemalé splátky daný den v měsíci a ukrajují tak nemalý díl z vašeho výdělku, dokážeme citelně ulevit.

V případě vzájemné shody vám bude umožněno zbavit se nežádoucích závazků do poslední dlužné koruny.

Je možné, že do dalšího splácení budete obdaření splátkou, která bude ještě nižší, než kolik dělala splátka pouze jediného z vašich dluhů před vstupem do úspěšné konsolidace. A to ještě toho z levnějších.

Avšak peníze, které se vynaloží na jejích poplacení, budete logicky muset taky vrátit prostřednictvím jednotlivých splátek, výjimečných splátek nebo jednorázovým splacením do poslední koruny.

Vděčit této splátkové úlevě můžete především přípustnějšímu ročnímu úročení dlužné částky a stejným dílem také vydatnější várce měsíců, která vám bude přidělena do celkové doby pro splacení.

Uplatníte-li v průběhu splácení svůj nárok na poslání výjimečných splátek nebo jednorázového doplatku, uspoříte tak ještě spoustu dalších peněz, které byste jinak museli na všech těch splátkách konsolidačního produktu přeplatit. Ten vám bude mimochodem umožněné uplatnit téměř kdykoli a zároveň zdarma, tedy bez jakéhokoli časového omezení a vedlejších nákladů.

Ať už se v průběhu splácení rozhodnete pro poslání jakékoli peněžní částky nad hodnotu svých povinných pravidelných splátek, odměnou vám bude zároveň i to, že se zbavíte tlaku ze splátek této půjčky uplatněné na konsolidaci o to dříve.

Je sice pravdou, že vám tak pomyslný obojek na krku zůstane, ale jelikož zůstane v ideálním případě jediným, maximálně komfortním a flexibilní, jeho nošení se stane nesrovnatelně příjemnější, vzdušnější a pohodlnější záležitostí.

Jak toho hodláme asi tak docílit? Docela jednoduše.

U půjčených peněz, kterýma si poplatíte všechny vaše půjčky, se jejich původní majitel bude muset spokojit s mnohem menší úplatou za jejich poskytnutí ve váš prospěch a následné dočasné postrádání.

Právě tomu, že se investující smíří se slabším mírou zhodnocení u svého peněžního vkladu, který z opačné strany představuje vaši konsolidační půjčku, posléze vděčíte za nižší nákladovost v daném čase.

Očekávání přípustného „pasivního“ výdělku z investice u půjčujícího vám nakonec přinese znatelně zanedbatelnější újmu na:

a) té části splátky, která pravidelně putuje pouze na úmor úroku
b) hromadném přeplatku při zachování podobné doby splatnosti
c) psychické pohodě způsobenou stresem z neustálé snahy o navyšování dluhu účtováním neslušných, neočekávaných a mnohdy i neoprávněných nákladů

Jelikož je pro půjčujícího dohodnutý úrok a jiné vedlejší náklady, které jsou dopředu jasně řečeny, uspokojivým zhodnocením, můžete se současně spolehnout na solventní přístup, při kterém platí to, co se řekne. A když se něco neřekne, znamená to, že se toho netřeba obávat.

Je pochopitelné, že úvěr na konsolidaci vyhledávají především lidé, pro které představují měsíční splátky na všech současných úvěrech nezvladatelné platební zatížení, nebo by si od nich prostě rádi ulevili.

Proto bývá u sloučení půjček nejvíce žádoucím efektem dosažení výsledného stavu, ve kterém se celková výše splátek stlačí do jednoho balíku s minimálními rozměry.

Přesně na tuto potřebu odpovídá konsolidační úvěrový produkt, který z tohoto důvodu s oblibou nazýváme snižovačem splátek.

Přitom všem platí jedno ze základních pravidel, že čím větší úsporu chce člověk získat a čím vyšší šance pro zdárné vyřízení konsolidace chce mít, tím spíše se mu vyplatí řešit sjednocení svých závazků hypoteční formou. Rozhodne-li se dát oproti ní do zástavy nemovitost, získá tak pro vyřizujícího na daleko větší lukrativnosti a zároveň nárok na násobně nižší úrok a řádově také delší splatnost. Jelikož je zde nemovitost dlužníka v případě nesplácení ohrožena naprosto stejně jako u varianty bez zástavy, není se příliš čeho obávat a rozhodně tohoto doporučujeme využít pro získání vyšší pravděpodobnosti sjednání sjednocení a také jeho následné nižší nákladovosti. Vždyť nakonec platí, že abyste se problémům se splácením dokázali vyvarovat, je k tomu právě nižší splácení vzniklé menším úročení a delší splatností naprosto prvořadé.

Našim prvořadým cílem proto není v tomto směru nic jiného, než doslova srazit jeho výši přímo na kolena. Toho se dosáhne nejenom nižším úrokem při zachování poctivé výše okolních nákladů, ale také roztažením prostoru pro splácení na delší období.

Sečtělejší jedince tak může při zpětném pohledu na už doplacený konsolidační úvěr doprovázet pocit překvapení, že i přes vydatnější množství odeslaných měsíčních splátek nakonec přeplatili v celkovém důsledku paradoxně mnohem méně, než kolik by je celkem stály ony předchozí nezkonsolidované dluhy.

Zásluhy na této spořící perličce nenese nikdo jiný než onen o tolik snesitelnější úrok. Právě ten přináší poměrně slušné vyhlídky, že i přes delší splatnost slučovací půjčky na ní do budoucna přeplatíte podstatně poníženější peníze.

Znatelně velkorysejšímu úročení tak nakonec vděčíte za docílení daleko dostupnějšího dluhového navýšení a stravitelnějších splátkových výdajů.

Máme Vám zavolat?

Oslovte nás sami:

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sídlo: Třída Tomáše Bati 1547,
760 01, Zlín


Závěrem nám dovolte se do-představit, zároveň Vás upozornit, eventuálně varovat:

Jsme, děláme, budeme:

DůmDluhů.cz jde přirovnat k virtuální navigaci vedoucí poptávající k vytyčenému úvěrovému cíli tou nejkratší a tudíž časově, energeticky i ekonomicky nejúspornější cestou.

Ambicí je propojovat je i nadále s tím správným průvodcem (úvěrářem) nebo přepravcem (půjčujícím) schopným ve chvíli našeho oslovení ze všech nejp(i)lněji uspokojit jejich na/stávající peněžní představu a potřebu.

Ze všeho nejvíce si zakládáme na propracované analytice, nadstandardních možnostech realizace (znal(ám)ostech), spolehlivé servisní péči a zejména celk(n)ové vyzpytatelnosti, tzn. předvídatelnosti, i nakládáme ze všech nabízejících tržnice beztak nejvíce zátěže.

Naše specializace:

Srovnáváme jednotlivé nabídky partnerských poskytovatelů úvěrových produktů z ne/bankovních, soukromých a veřejně dostupných zdrojů pro spotřebitele (zaměstnance) i podnikatele (firmy), uzavíráme vítěze z hlediska momentální dostupnosti, ceny a kvality. Máme vlastní kapitál, což nás staví do role přímých poskytovatelů, k tomu uzavřené smlouvy o obchodní spolupráci se všemi slušnými ne/bankovními ústavy, družstevními záložnami i privátními investory. Dále provozujeme činnost nezávislého dluhového poradenství na základě živnostenského oprávnění. V neposlední řadě využíváme nástroje realitního trhu k dosažení rychlého zpeněžení klientovi nemovitosti v horní cenové hladině. Kromě standardního prodeje se specializujeme i na okamžitý výkup, zpětný leasing, družstevní (nájemní) bydlení a tak podobně. Předvádíme (chvástáme) se tím, že nám nevadí pro banky problémová klientela a nepodvádíme!

Čtyři dohody:

(Pro)hlášení mající informační a preventivní charakter před nedorozuměními, spory a pokutami:

První - letmý nástřel:
Všechny číselné údaje, které jsou k vidění na těchto internetových stránkách, mají čistě informativní povahu a tedy sloužit k utvoření si orientační představy, neustále se mění jako nálady či počasí a proto bychom rozhodně nestrčili nohu do soudní síně za jejich doručení každému jednomu čtenáři. Pokud si přejete počíst, či od nás vůbec můžete s něčím počítat, popř. čím skoro a přesně, jak by vypadala ona slavná, Vás nejvíce oslnivá hypoteční či realitní nabídka, na níž se zmůžeme, s výslednými hodnotami rozhodujících ukazatelů její zajímavosti zaokrouhlenými na (de)setiny, je nezbytné se s námi alespoň telefonicky zkontaktovat, nebo sejít, podělit o všechny směrodatné konkrétnosti ke své záležitosti a není problém vytvořit. Ostatně to od nás máte vždy bezplatně, nezávazně a diskrétně, takže ostrouháte jen několik jednotek času plus mentální síly a když Vám nepadne do oka, jednoduše na ni zanevřete.

Druhé - ach ta legislativa:
Děláme, seč nám síly stačí, abychom svou, legislativně ostře sledovanou činnost vykonávali v souladu s výkladem paragrafů novely zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb., která platí od 1. 12. 2016 a má za úkol ji regulovat.

Tzn. co se dá, tedy skoro nic jiného, abychom splňovali povinnosti a ne/prováděli úkony jím ukládané, zakazované při uzavírání i správě všech pohledávek majících mezi nimi co pohledávat, tudíž zběžně přeletěno:

Patřičné prověřování úvěruschopnosti úvěrovaného před jejich poskytnutím podle jím předepsaných metrik a jejich momentálních limitů a to zejména bonity (příjmů vs. výdajů) dostatečné k získání vyřizovaného spotřebitelského úvěru. Dopředu negarantujeme kladné vyřízení, nežádáme žádnou formu úplaty, předsmluvní formulář i smluvní dokumentaci dostává žadatel k nahlédnutí s dostatečným předstihem a prostorem bez jevení známek tajení i vyvíjení nátlaku, při čerpání si neúčtujeme dvojí odměnu, ani jedna z posléze inkasovaných plateb nepřesahuje arbitrem schvalované meze, dlužník má právo kdykoliv předčasně splatit a to nanejvýš za k tomuto úkonu věřitelem účelově vynaložené náklady i dalších, asi "sto šest" příkazů, které si dle libosti prostudujte na tomto externím zdroji: 257/2016 Sb. Zákon o spotřebitelském úvěru, nebo v informacích trvale přístupných spotřebiteli a reklamačním řádu.

Třetí - mírné výluky aneb výjimky potvrzující pravidlo:
Na ostatní nabízené produkty a služby, za něž jmenovitě považujeme podnikatelské úvěry pro osoby právnické (společnosti) a fyzické (živnostníky) i realitní služby, se tato legislativa nevztahuje, aniž by jevili známky jejího obcházení, nebo jakkoli jinak inklinovali k záměrnému zaměňování zaměstnanců s živnostníky kupříkladu kvůli nižší, nejen administrační zátěži.

Čtvrté - za plagiátorství na galeje:
Na vědomí se dává, že vaše plagiátorství porušuje naše autorská práva a po zásluze se trestá! Jazyk juristů tvrdí, že se jedná o takzvanou krádež duševního vlastnictví, tedy nejen sprostý, ale i ze zákona trestný čin, kdy vám po prokázání viny hrozí i v naší malé zemi nemalé peněžní postihy a doživotní odnětí licence i svobody až na 2 roky, nevzpomínaje raději karmické a jiné kárné postihy. Vyvarujte se proto jeho neblahým dopadům na vaše blaho nepro(od)váděním na tomto portále! Nehodláme dál dobrovolně (bez odporu) chodit za bezmeznou dobrotu na bezednou žebrotu. Za další implementaci námi pracně vymyšleného obsahu jedna ku jedné očekávejte odvetný akt.

Nejdietnější peněžní ob(d)nos u nás dělá 500 000 Kč, slovy půl milionu korun českých, o prostší porci Vás proto poprosíme neprosit, kór sprostší mluvou.

To platí jak u bez i zástavních úvěrů, kdy na vině je zejména naše omezená časová kapacita a nerentabilita vzhledem k výnosům z celorepublikového vyřizování menších částek.
U desetitisícových úvěrů by musela být platební zátěž pro klienta natolik vysoká, že by to hraničilo s únosností a smysluplností vůbec.
Enormně úročené nebankovní mikro úvěry nabízené na trhu jsou toho jasným důkazem.

Prostý TIP:
Chcete-li míň, zkuste banku, nebo jednu z renomovaných nebankovních společností, máte-li tam dočasně z nějakého důvodu zavřená dvířka, vřele doporučujeme zatnout zuby, toto období přečkat bez přílivu nového úvěrování a mezitím, je-li to možné, usilovat o odstranění v tomto snažení překážející závady. Pořád lepší, než skočit z louže a skončit v blátě... Nebo najít jiné východisko a bez úvěrování se tak obejít úplně. Žádný dluh = značka ideál, pro mnohé sprosté slovo.

U úvěru bez zástavy je nově nutné býti alespoň majitelem nemovitosti, omlouváme se, ale pro nemajetné nemáme v momentální nabídce vůbec nic...

Aby bylo mezi námi jasno, tak pro jistotu ještě podotýkáme, že půjčku bez zástavy nemovitosti jsme pořád ještě ochotni řešit, nebo prostě schopni. Zkrátka to jde, abychom nevyzněli příliš pyšně, ani namistrovaně.

Má to ale jeden "menší" háček a to ten, že jakožto žadatel o ni ji musíte alespoň vlastnit, přes což už u nás vláček s vaší žádostí nadále nepřejede, jen Vás teda nebude jednosměrně tlačit k jejímu ručení.


Polehčující okolnosti toho milníku, k němuž jsme dospěli neblahou osobní zkušeností:

Odedneška jsou pryč ty časy, kdy jsme se mohli usm(n)ažit, abychom lidem zhola nemajetným, zato však zplna hrdla zadluženým sloučili jejich dluhy do jednoho, o parník výhodnějšího konsolidačního úvěru.

Dalo to práce jako na kostele, odpad z toho byl teda požehnaný, odměna i vděčnost nevalná a té následné splátkové delikvence, mdloby i hanba pomyslet...

Z jedné strany to shazovali investoři jako na běžícím stole hákliví na kdejakou ptákovinu jako staré na měsíčkách, z druhé se to pak táhlo jako smrad vinou těžce nechápavé anebo letargické klientely občasně se snoubící s našimi letadlovými (offline a jet leg) stavy z přetlaku, vyřízení a averze.

A pak to najednou začalo přilétat jako kulové blesky z čistého nebe, vícero zdvižených prstů od životů, je regulérně ohrožující události, zdravotně varovná znamení, že takto už to dál (níž) jednoduše nešlo, takže jsme přestali meškat, váhavě váhat, odkládat neodkladné a málem neslyšně z posledního zbytku sil praštili do stolu, načež pronesli ono pověstné "A DOST".

Časy se hold mění, ne vždy se hodí zkostnatěle lpět na starých, dneska už nefunkčních vzorcích uvažování, a v této pohnuté době je celý žhavý půjčovat jen tak ledakomu bez patřičné nemovité opory leda dobrý dobrodruh...

S eskalující hrozbou hromadného propouštění jakožto doprovodným jevem roz(v)orání soukromého sektoru, s ní přímo spjatých výpadků příjmů, platebních neschopností, k tomu strmých pádů cen nemovitostí coby podkladových aktiv, peněz drahých jako čert a ztrácejících na hodnotě jako krypto, rozhodně není radno očekávat žádné extra rozdavačné tendence.


Závěrem:

Vás poprosíme o respektování tohoto našeho rozhodnutí a my na oplátku zase slibujeme, že vyvstane-li znovu na obzoru něco tak velkorysého a zároveň lidového, jak si obojetně představujeme,

střelhbitě vezmeme toto preventivní varování na tabuli houbou, tento z popela povstalý, nezastavovaný úvěrový produkt opět vykreslíme křídou v nejvyparáděnějším možném světle na inzertní ceduli, s níž nad hlavami pak v cuku letu bohorovně vyrazíme na slavnostní promenádu do internetových ulic.

Do té doby poněkud úlevně vyhlašujeme nevratného šlofíka, "dobro" došli, ENDE ŠLUS, dasvidania, nebo "pro nás za nás" hasta la vista, ať příliš nezníme jak proruští švábové...

Dále u něho platí, že stav ukazatelů úvěruschopnosti jako jsou příjmy, výdaje, dluhy (bonita), registry úvěrovaného i účel využití, hraje úhlavní úlohu.

Výhodnost a štědrost námi nabízených půjček bez jakékoliv zástavy musí být něčím vykoupená, tím je větší náročnost na stav registru, příjmu a výdajů (bonity) žadatele.
Tím netvrdíme, že by museli být v naprosto precizní kondici, aby ji bylo možné řešit. Na druhou stranu to ani nemůže být vyložená katastrofa.
Tyto žadatelovi kvality jsou totiž bez podmínky nemovitého zajištění jedinou zárukou řádného splácení a navrácení půjčených peněžních prostředků.
Proto představa, že je poskytovatel nechá zcela bez povšimnutí, je mylná. S vysokou mírou benevolence se setkáte jedině u těch miniaturních, na úkor toho i vysoce předražených, nebankovních půjček.
I tam by už ale půjčující měl ponovu provézt zběžné proklepnutí žadatele podobným způsobem a to z titulu jemu uložené povinnosti prověřit jeho úvěruschopnost zákonem o spotřebitelském úvěru.

Dokládané a zkoumané podklady:
Jednak u nich automaticky dochází k nahlédnutí do registrů, z nichž se bere v potaz řádnost zpětného splácení využitých úvěrových produktů a jejich momentální zatíženost, neboli žadatelova úvěrová angažovanost.

V rámci závažnosti poškození registrů platí, že by se v nich rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo nedávno oficiálně ukončené insolvence bez ohledu na splacenou část.
Pokud jsou tyto záznamy u žadatele evidovány, nabízí se řešit se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky. Jiná věc do zástavy se prozatím nepřijímá.

V rámci příjmů pak bývá u zaměstnance vyžadována pracovní smlouva na dobu ne/určitou a dokládací procedura: potvrzení o výši příjmu za posledních 6 měsíců, výpisy z účtů a výplatní pásky, nebo určitá kombinace.
U podnikatelů OSVČ tvoří základ pro doložení jeho příjmů daňové přiznaní často zohledňované za poslední 2 roky, faktury, výpisy z účtů, obraty, výkazy zisků a ztrát, bezdlužnost vůči státu a opět různý jejich poměr.
K tomu je u obou samozřejmě možné započítat různé druhy příspěvků, přivýdělků, rent, důchodů...

Manželé, kteří mají aktivní společné jmění manželů (SJM), si coby spotřebitelé musí "ze zákona i rozumu" žádat společně, žádné za zády, tajnůstkaření.

SJM neboli zkratka stvořená z počátečních písmen těchto tří slov: Společné Jmění Manželů totiž neslouží pouze k tomu, aby automaticky docházelo ke spravedlivému rozdělování (ne)movitého majetku, který po sňatku nabyde jeden z jeho účastníků, se svou drahou polovičkou v pohlavně rovnoprávném poměru 50/50, přestože se ona sama na žádné listině stvrzující její vlastnická práva zrovna nevyskytuje.

Podobným způsobem totiž může dojít k samovolnému přenášení a podvojnému přiřazování i toho dluhového, tedy úvěrového zaangažování (zatížení), které si za dobu manželství odváží "pořídit či převzít čistě sám na sebe" jeden z manželů za absence písemného souhlasu a tudíž snadno i vědomí toho druhého, kterého se tak i přesto mohou v budoucnu negativně (do)týkat případné spory vedené v souvislosti s řádným neplněním s ním spjatých povinností, přestože na úvěrových smlouvách o něm opět není ani zmínka. Jinými slovy pak, třeba z důvodu nesplácení, může dojít k věřitelovu (vymahačovu) uspokojení takto vzniklé pohledávky i z dlužníkovi poloviny majetku spadajícího do společného jmění, pokud nedisponuje žádným, výlučně vlastním.

A proto, aby byla plně zachována jakási partnerská transparentnost, musejí si u nás manželé k žádanému úvěru pokaždé přistupovat společně, mají-li mezi sebou v době podání žádosti společné jmění plně aktivní.

I zadlužení je totiž záležitostí mající důležité vazby na vzájemné soužití, k jejímuž mlžení by proto nemělo docházet už jen z principu lidskosti a zmíněné průhlednosti. O příjem silně ochuzená sestava žadatelů pak stejně v drtivé většině případů nevychází ani bonitně, což je další pádný argument pro neprodlené přesvědčení druhého z manželů k jeho přímé spoluúčasti na akci alespoň z pozice spolužadatele, potažmo budoucího spoludlužníka, který bere vítr z plachet narážkám hrdopychů typu: "Snad jsem už dospělá, plně svéprávná osoba oprávněná si rozhodovat sama za sebe a jednat, jak se mně zlíbí?!" To na každý pád jste, no též můžete být ve svých snahách zvenčí omezována, ohrožujete-li svým jednáním život bližního jako v tomto případě - (do)životního partnera.

Abyste se tak nedělo a Vy si pak mohli začít plně přetavovat své peněžní představy v realitu bez potřeby ohlížení se na rozmar manžela a žadonění o jeho souhlas, je nutné mít SJM zúžené, ideálně pak úplně rozdělené (zrušené). K tomu lze dospět buďto sepsáním předmanželské smlouvy upravující pravidla pro rozdělování společného jmění, nebo potom takovou jeho změnou provedenou kdykoliv v průběhu manželství třeba u notáře. Ten Vám po společné návštěvě (ne vážně nestačí, když přijdete sami) za pár tisíc rád rozváže křidélka a Vy si budete moct žádat a vystupovat každý sám za sebe, jak jen se Vám zachce bez nutnosti přizvání k účasti a výhledově i možnosti negativního zásahu toho druhého.

Tato tématika samozřejmě má své "světlé i tmavé" výjimky a potvrzující pravidla, stejně jako každý takový krok pochopitelně má své vlastní individuální specifika, pro i proti a tak i nároky na vhodné provedení, které je potřeba zohlednit a do výsledného díla všestranně zapracovat tak, aby sedli jako "hrnec na zadek" nejlepším zájmům obou manželů.


Více informací k této problematice si můžete přečíst: RADY A TIPY: SJM jak ho otočit ve svůj vlastní ekonomický prospěch

Na samotné myšlence vyměnit placení stále se zvyšujícího nájmu za splácení hypotéky na (jednou) vlastní bydlení sice nevidíme nic zcela zcestného, no...

... nemáte-li nic našetřené, dalšího do zástavy, zato šílenou platební minulost (morálku) a úvěruschopnost ano, pak už ano a v realitu ji přetaví jedině "podvodník", který vás ve výsledku vyjde daleko dráž než nájemník, na to vezměte jed.

Ani banky, které si půjčené peníze cucají z prstu, teda pera, teda vašeho elektronického podpisu, nedávají víc než 80% z ceny a to musíte mít všechno pünktlich, cajk, nehledě na to jejich nedávné lichvářské vybarvení a neumazání dodnes.

Po soukromníkovi pak nemůžete chtít, aby se svými řeholí vydřenými a nastokrát zdaněnými penězi kouzlil kolem sta procent kupní, poté zastavované a možná i prodejní hodnoty pořizované nemovitosti a nejlépe je ještě úrokově podstřelil, abyste ho divže neukamenovali za to, že je nejen škudla ale i nenažranec.

Ještě chvíli nám tady budou nořit, válčit, strašit a omezovat pod nosem, nezaměstnanost vyskočí jak z trampolíny, výplaty a tržní ceny sletí za výdělky z většiny podnikatelských činností jak po skluzavce, vy mu přestanete platit dřív, než se jeho zástavní právo stihne na katastru uvelebit, zabydlet a mu nezbyde než ji střelit se ztrátou třeba třiceti procent, ne-li hůř, nebo v ní zůstat finančně trčet s prsty zkříženými i na nohách a dlouhé večery se potají modlit za brzkou otočku, výstřel a co největší pohojení toho pohnojení, nejlépe vývar. Zatímco vy si to budete spokojeně lebedit zpátky v nájmu, nohy v luftu, dlouhý kouř a nulová ztráta. Při vší úctě, to víte že jo...

Taky mějte na paměti, že první dekádu stejně jde i v bance většina splátky na úmor úroků a dlužná jistina vám ubývá poskromnu, takže toho po pěti vážně moc neumažete, tak to taky nemusí být žádná sláva...
Samozřejmě taky záleží na tom, v jaké fázi vývoje cen na realitním trhu se k tomuto kroku "dokopáváte". Vzhledem k tomu, že ten býčí již asi máme na jistou dobu za sebou a ztuhle hledíme medvědovi do očí, tím spíš může být úprk do pronajaté nory vítězná, životní úspory zachraňující strategie, neb zmíněný propad ceny slavnostně zakoupené nemovitosti pod tu pořizovací, natož zůstatek hypotéky, je pramálo příjemná záležitost a pradávno známá zase ta, že tomu, co umí v krátkém časovém úseku samo násobně vrůst, nebude činit zas takový problém padnout stejným tempem a dílem hubou dolů. A držko pády málokomu chutnají.

Zkrátka a jednoduše, pokud tedy nemáte vyhlédnutou nemovitost, na kterou se nemůžete vynadívat, při jejímž obývání vám plesá srdce od samé radosti, máte to štěstí, že jste ji vyštrachali za vyloženě směšné peníze a nebo vám přináší extra užitek (výdělek v podnikání), které by případný pokles vykryli, byli dostatečné silnou záplatou na to "vykrvácení", pobýt si ještě v nájmu, rok, dva si počkat, jak se situace vyvrbí, když už jste to vydrželi doteď, nemusí být zas tak špatný nápad.

Riziko, že vám doteď jak o život uhánějící vlak ujede ještě dál a jaktěživ už na něho nestihnete naskočit, je z mého pohledu značně menší, než že po této "menší" zastávce začne sjíždět dolů kopce a na nespočtu jednotlivých zastávek cesty bude trpělivě vyčkávat na sporadicky a opatrně naskakující cestující, pokud teda nevykolejí a nevydá se střemhlav na výplach pánevního dna, z něhož se bude roky pracně sbírat. Po přihlédnutí k okolnostem a své skeptické nátuře bych se přikláněl, nebo minimálně nedivil krasojízdě jako na horské dráze ve stylu č. 2.

A nevyužitá (promarněná) příležitost může být lepší než trpká zkušenost...

Navíc, nedosáhnete-li na hypotéku ani ze vznášedla, netřeba to řešit a už vůbec ne věšet hlavu. Nemáte zač...


To si zase nalejme čisté info. Ne, vážně Vám nikdo nezaplatí celý vysněný baráček za miliony, když jste si na něho doposud nenašetřili ani korunu (dvacet tisíc fakt nic neřeší), nemáte co dalšího zastavit a navíc byste dle prokazatelných příjmů a zákonných ukazatelů bonity bezpečně neutáhli ani dvoutisícovku měsíčně navíc, nebo jsou vaše registry jeden velký paskvil, takže dát se tak vsadit na vaši schopnost řádného splácení, respektive absenci opožděné splátky, máte to s kurzem tak 46:1 v prospěch vašeho selhání to dokonce hned v prvním roce kalendáře.

Přibližně počítejte, že minimálně 20% budete muset "někde vyškrábnout", anebo hypotéku do-zajistit další nemovitostí v této hodnotě. Pokud byste se tím náhodou dokázali dostat na LTV nějakých 60%, může Vám toho být odpuštěno mnohem víc, neboť to je zhruba strop u nebankovní hypotéky Standard, avšak "na oplátku" u ní počítejte s podstatně vyššími provozními náklady.

Taky pochopitelně můžete mít tak absurdní štěstí, že se Vám podaří sehnat nemovitost s tržní hodnotou 5 milionů za 3. V takovém případě však počítejte s našim okamžitým dotazem: "Proč by vám ji kdo prodával za 3, když by ji mohl prodat za 5?". Nebude-li ve vaší odpovědi obsaženo něco ve smyslu rodinného příslušníka, dobrého kamaráda, nebo obchodního partnera, spíše počítejte s našim nesouhlasným stanoviskem.

Stejně tak, ostatně jako všude, může pomoct, podaří-li se Vám si k sobě sehnat takzvaného spolužadatele, který dohání vaši tristní ziskovost, nebo platební morálku. Natvrdo se tak však může stát, že začnete v úvěru doslova zavazet, překážet (mu) v jeho vyřízení. Ano, víme, že jste si ho k sobě dočasně přibrali, a chápeme, že opustit ho, nechat hypotéku i kupovanou nemovitost čistě na něm, není nic moc, ale hold jinak to kolikrát nepůjde, a navíc mezi námi děvčaty... Jestli ho potom z žádosti vyvážete, až se registry či příjmy "vyléčíte", nebo ho v ní nahradíte, vyjde prakticky nastejno, čili je prašť jak uhoď. Jen je potřeba dopředu vyladit a přednastavit.

Zákonodárci zákona o spotřebitelském úvěru novelizované stanovy, které nám zpestřují profesní životy od roku 2016, se snažíme dodržovat na 101%.

U všech zpříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Počínaje tím, že nám dostatečně prověřený a všechny ⬆ rysy úvěruschopnosti splňující úvěrovaný před vyplacením jemu s dostatečným předstihem a bez náznaků zatajení i nátlaku předložené a jím přijaté nabídky úvěru NIC neplatí, ani dvojitě při něm, a konče...

Životní časy, energie, nervy, administrační, provozní paušály, amortizace, benzíny, ani ty sladkůstky a kávy, bez kterých by to nešlo a neměly spolu tu čest, nic z toho nejde za vámi, pokud si nesáhnete na slibované peníze.

V žádném z případů nám žadatel neplatí poplatek dopředu.
V každém případě je možné účtovat za předčasné splacení pouze administrační náklady, které se s tímto úkonem přímo pojí.
Ceník všech uplatňovaných poplatků a potenciálních pokut splňuje zákonem ustanovené limity, jejichž překročení by znamenalo praktikování takzvaného nadměrného obohacování, které se řadí mezi neoprávněné a tudíž trestuhodné přestupky...


Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na vlastní dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). To nerozporuje výše zmíněné, nebo ani jedna z těchto plateb nejde v náš prospěch.

Dále... Dopustíme-li se v průběhu sjednání hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.

V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225.
Vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele.
Hypoteční mág, realitní makléř, soukromý investor...

WBO: written by owner / not AI nor copy
Copyright © 2012 - 2024 DůmDluhů.cz
Vaše nefalšovaná dluhová speciálka